پیکربندی منبع باز Docker برای توسعه محلی در وردپرس

پیکربندی منبع باز Docker در وردپرس

درود بر شما؛
WP Docker جدید ترین پروژه گروه 10up است که برای وردپرس کاران تهیه شده است که بتوانند در محیط محلی کدهای این سیستم مدیریت محتوا با استفاده از Docker توسعه دهند. اما در صورتی که شما در زمینه کد نویسی php و وردپرس اطلاعات کمی داشته باشید باید در خصوص جمله فوق توضیحات بیشتری داده شود پس همراه من باشید تا با پیکربندی منبع باز  Docker در وردپرس آشنا شویم.

پیکربندی منبع باز  Docker در وردپرس

سال گذشته کمپانی توسعه دهنده و تولید کننده محتوا 10up با همکاری کمپانی زیر ساخت های ابری Joyent بر روی یک پروژه در خصوص وردپرس تحقیقاتی را به اتمام رساندند که بتوان از Docker در وردپرس بهره برد اما در ابتدا باید کمی در مورد Docker بدانید. نرم افزار Docker سازنده یک سیستم مجازی برای اجرای وردپرس است اما در ادامه به طور کامل در مورد آن صحبت میکنیم

Docker چیست؟

به طور کلی Docker یک نرم افزار است که فرایند ایجاد، توسعه و اجرا کردن برنامه های سیستمی را با استفاده از فضای محلی همانند ماشین های مجازی فراهم می کند. به صورت خلاصه Docker به صورت خیلی سریع یک سیستم عامل برای شما ایجاد میکند و سپس ابزارهای مورد نیاز را روی آن فعال میکند و سپس شما نرم افزار خود را روی آن تست میکنید و پس از اتمام تست همه چیز پاک میشود. توجه داشته باشید که با استفاده از این مکانیزم، برنامه نویس می تواند مطمئن باشد که نرم افزاری که نوشته است فارغ از نوع سیستم عاملی که نرم افزار بر روی آن اجرا می شود نیازی به نصب کردن هیچگونه ابزار جانبی ندارد و حتی تنظیمات آن نیز بصورت از پیش تعریف شده انجام می شود.

بسیار خوب تا بدین جا متوجه شدیم که Docker چیست.

کمپانی 10up پس از تجربه موفقیت آمیز قبل در ایجاد Docker یک محیط محلی منبع باز بر پایه docker-compose ایجاد کرد که صحبت اصلی ما در ادامه در مورد این سیستم است اما پیش از آن کمی در خصوص docker-compose اطلاعات کسب کنیم!

  جدیدترین راهنمای کامل حفظ امنیت وردپرس

docker-compose

Compose یک ابزار برای اجرای برنامه ها روی Docker به صورت چند ظرفی و چند دوره ای است که کارایی Docker را افزایش میدهد. نام این نرم افزار جدید که بر پایه docker-compose مخصوص وردپرس ایجاد شد WP Docker است.

WP Docker از تمامی سیستم های هم نوع خود سبک تر است و این ویژگی آن به برنامه نویسان کمک میکند تا در محیطی پر سرعت تغییرات خود را انجام داده و نتایج را ببینند. البته توجه داشته باشید که این سیستم به صورت پیشفرض یک پکیج کامل است و دارای تکنولوژی های زیر نیز است:

  • PHP7
  • MariaDB
  • NGINX
  • Elasticsearch
  • Gearman
  • Memcached

حال که در خصوص WP Docker صحبت کردیم و متوجه شدید که چیست باید بدانیم که برای چه کسانی مفید است و چگونه امکان پیکربندی منبع باز  Docker در وردپرس را انجام می دهد!

WP Docker برای چه کسانی مورد استفاده است؟

این سیستم برای برنامه نویسان وردپرس مورد استفاده قرار می گیرد و صراحتا به آن ها میگوید که شما کد های خود را بنویسید و دغدغه اجرای این کد ها روی سیستم عامل های مختلف را نداشته باشید چرا که با این نرم افزار میتوانید با پیکربندی منبع باز  Docker در وردپرس روی تمامی سیستم عامل ها کد های خود را تست کنید. البته صحبت در خصوص چگونگی این کار از حوصله این مطلب خارج است اما در ادامه کمی در مورد روش استفاده از آن صحبت میکنیم

از WP Docker چگونه استفاده کنیم؟

برای این منظور ابتدا باید توجه کنید که این بسته روی لینوکس قابل اجراست و میتوانید آن را از github دانلود نموده و نصب کنید. روش نصب آن نیز همانند نصب تمامی ابزار ها روی لینوکس است. طبق اطلاع 10up هنوز WP Docker دارای نواقصی است که در حال تصحیح شدن و حل شدن بوده و در آینده نسخه های قوی و حرفه ای تری از آن را خواهیم دید.

موفق باشید

صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.