کدام شهرهای ایران بیشترین پروازهای داخلی را دارند؟

پروازهای داخلی

امروزه با توجه به پیشرفت صنعت هواپیمایی در سراسر دنیا افرادی که می‌خواهند مسافت‌های بسیار طولانی را در کمترین زمان ممکن طی کنند اقدام به تهیه و خرید بلیط هواپیما می‌کنند. در کشور ایران ۹۲ فرودگاه وجود دارد که شامل فرودگاههای بین المللی و داخلی اند. در مراکز استانها فرودگاه‌های وجود دارد که پروازهای داخلی را پوشش می‌دهند اما برای سفر به خارج از کشور باید از فرودگاههای بین المللی بلیط تهیه کرد. برای خرید بلیط هواپیما علی بابا از طریق نصب اپلیکیشن و یا نسخه وب https://www.alibaba.ir در تمامی‌ساعات شبانه روز از امکانات این سایت بهره ببرید.

بلیط لحظه آخری چیست؟

هواپیما به دلیل امکانات و تجهیزات پیشرفته که دارد نسبت به سایر وسایل نقلیه هزینه بیشتری دارد.  خدماتی که در هواپیما شامل حال مسافر می‌شود عبارتند از خوراکی‌های متنوع، سرویس بهداشتی، ماسک اکسیژن که معمولاً در شرایط اضطراری مورد استفاده قرار می‌گیرد و… .

بلیط لحظه آخری تخفیف‌هایی شامل حال خریداران بلیط هواپیما بنابراین توصیه می‌شود که برای کاهش هزینه بلیط هواپیما بلیط لحظه آخری تهیه کنید .

تخفیف بلیط لحظه آخری به این دلیل است که پس از رزرو صندلی‌ها توسط مسافرین صندلی‌های خالی نیز وجود دارد. بلیط لحظه آخری شامل صندلی‌های خالی که در هواپیما هستند میشود، بنابراین شرکت‌های مسافربری این صندلی‌ها را با تخفیف در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

بلیط لحظه آخری

انواع هواپیما‌های مسافر بری

فرست کلاس (F یا first class): گرانترین صندلی هواپیما ماها و همچنین با کیفیت ترین آن فرست کلاس است که به صورت تک نفره مبله و اتاقک می‌تواند در اختیار مسافران قرار بگیرد. فرست کلاس  امکانات رفاهی با سرعت بسیار بالایی را به مسافران که شامل  سرویس بهداشتی جداگانه، تلویزیون اختصاصی، صندلی‌های بسیار راحت تردارد که بسته به میزان امکانات هواپیما این صندلی‌ها اتوماتیک اند و قابلیت تنظیم ارتفاع، زیرپایی، گردن و کمر را دارند

پرواز فرست کلاس خدمات بسیار متنوع تر و پیشرفته تری را نسبت به سایر پرواز‌ها دارد.  معمولاً در این کلاس پروازی تنوع غذایی که سر میشود بیشتر است و مسافر حق انتخاب بیشتری را دارد.

علاوه بر نکاتی که در رابطه با پرواز فرست کلاس گفته شد جالب است بدانید که مسافران فرست کلاساز سایر  مسافران جداگانه از مسیر دیگری به هواپیما صورت میگیرد.

معمولا بلیط فرست کلاس توسط افراد مرفه و ثروتمند و برای اشخاصی که جزو مقام‌های سیاسی عالی رتبه کشور هستند تهیه میشود.

کلاس تجاری (C یا Business class): این کلاس پروازی   امکانات و رفاهی بعد از فرست کلاس قرار می‌گیرد و معمولاً در دو ردیف جداگانه از سایر مسافرین در هواپیما قرار دارد.  خدمات و امکانات کلاس تجاری از جمله سرو غذا، صندلی‌ها ارائه خدمات توسط مهماندار‌ها سطح بالایی دارد.

کلاس اکونومی(Y یا Economy class) : این کلاس پروازی   امکانات و رفاهی بعد از فرست کلاس قرار می‌گیرد و معمولاً در دو ردیف جداگانه از سایر مسافرین در هواپیما قرار دارد.  خدمات و امکانات کلاس تجاری از جمله سرو غذا، صندلی‌ها ارائه خدمات توسط مهماندار‌ها سطح بالایی دارد.

کلاس اکونومی‌درجه پایین تری از نظر خدمت رسانی و امکانات نسبت به  کلاس تجاری و فرست کلاس دارد.  قیمت بلیط  این کلاس نسبت به سایر کلاس‌های گفته شده کمتر است و در ایران بسیار رواج دارد.

برای خرید بلیط هواپیما علی بابا این امکان را به وجود آورده تا بتوانید در کمترین زمان ممکن از تمامی‌شرکت‌های هواپیمایی که میخواهید مسافر هواپیمای آن باشید  بلیط تهیه کنید.

انواع هواپیما‌های مسافر بری

نکاتی که در حین پرواز باید رعایت شود!

فرودگاه را به دلیل ایجاد آلودگی صوتی بسیار زیاد معمولاً در ای معین و مقرر از محدوده شهرها احداث می‌شود. بنابراین ممکن است در رسیدن به فرودگاه تاخیر به وجود بیاید با توجه به این موضوع  باید حتما زمان رسیدن به فرودگاه را از قبل محاسبه کرده و در صورت امکان دقایقی زودتر به فرودگاه برسید.

دقت نمایید که زمان  پرواز هواپیمایی به دلیل تاخیر و یا عدم حضور مسافرین عقب نمی‌افتد.  در صورتی که مسافری دیر به پرواز برسد چایگزینی برای او پیدا میشود و یا بدون حضور آن مسافر هواپیما پرواز خود را انجام میدهد. پس از خرید بلیط هواپیما اطلاع رسانی می‌شود که مسافران یک ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باید حضور پیدا کنند.

لوازم و وسایلی که مسافران اجازه همراهان به داخل هواپیما را دارند شامل موارد زیر است:

صندلی چرخدار برای بیمارانی که نیاز مبرم به آن دارند،  کیف مخصوص لوازم کودک، دوربین عکاسی، چتر، شال، پالتو، یک عدد کیف زنانه دستی و مجله و کتاب. البته پیش از سوار ورود به هواپیما مهمانداران این نکات را به شما گوشزد کرده و وسایلی که با قوانین مغایرت داشته باشند را تحویل گرفته و اجازه استفاده و آوردن آن وسایل را در هواپیما نمیدهند.

در صورتی که قصد لغو بلیط پرواز خود را دارید باید مطابق با قوانین و مقرراتی که بر روی بلیط درج شده است این کار را هرچه سریع تر انجام دهید.   در صورتی که بلیط را لغو کنید مبلغی که به شما بازگردانده می‌شود  کمتر از مبلغی است که برای تهیه بلیط هزینه کرده‌اید. به شما بازگردانده می‌شود با توجه به مدت زمانی که تا صفر باقی مانده است می‌تواند متغیر باشد بنابراین توصیه می‌شود در صورتی که قصد لغو بلیط سفر خود را دارید هر چه سریعتر این کار را انجام دهید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.