آموزش دانلود اطلاعات کتابخانه چند رسانه‌ ای در وردپرس

دانلود اطلاعات کتابخانه چند رسانه‌ ای در وردپرس

آیا می‌خواهید تمام تصاویر و فایل‌های چندرسانه‌ای را از وبسایت وردپرسی خود دانلود کنید؟ با دانلود کتابخانه چند رسانه‌ای خود، به راحتی می‌توانید یک نسخه پشتیبان از فایل‌های موجود در سایت تهیه کرده و در رایانه خود ذخیره کنید یا اگر سایت وردپرسی دیگری ایجاد کرده‌اید، می‌توانید این تصاویر را نیز از یک سایت به سایت دیگر منتقل کنید. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی امکان دانلود اطلاعات کتابخانه چند رسانه‌ ای در وردپرس برای خود فراهم کنید.

دانلود اطلاعات کتابخانه چند رسانه‌ ای در وردپرس

در همین گام اول بیایید ببینیم که اصلا چرا باید اطلاعات کتابخانه را دانلود کنیم؟
کتابخانه وردپرس تمام فایل‌های چندرسانه‌ای را که در سایت خود آپلود کرده‌اید ذخیره می‌کند. اگر می‌خواهید یک نسخه پشتیبان از این فایل‌های رسانه‌ای تهیه کنید، می‌توانید به راحتی این کار را با دانلود یک نسخه از کتابخانه چند رسانه‌ای و ذخیره آن در رایانه خود انجام دهید.

همیشه می‌توانید از یک راه حل کاملاً خودکار بک آپ گیری برای پشتیبان گیری از کل سایت وردپرس خود (از جمله افزونه‌ها، تم‌ها، پست‌ها و کتابخانه چند رسانه‌ای) استفاده کنید. با این حال، اکثر افزونه‌های پشتیبان گیری راه آسانی برای دانلود و آپلود کتابخانه رسانه ارائه نمی‌دهند.

همچنین می‌توانید از مدیر فایل حساب میزبانی وردپرس یا FTP خود برای دانلود کتابخانه استفاده کنید، اما این روش‌ها برای مبتدیان کمی پیچیده و گیج کننده است. با این گفته، ما به شما چند راه آسان برای دانلود اطلاعات کتابخانه چند رسانه‌ ای در وردپرس بطور کامل نشان خواهیم داد.

  1. کتابخانه چند رسانه‌ای را با استفاده از افزونه Export Media Library دانلود کنید
  2. کل نسخه پشتیبان وردپرس شامل فایل‌های رسانه‌ای را دانلود کنید
  3. کتابخانه چند رسانه‌ای را با استفاده از تنظیمات وردپرس دانلود کنید

حال با هم هر یک از روش‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

کتابخانه چند رسانه‌ای را با استفاده از افزونه Export Media Library دانلود کنید

برای این روش، ما از یک افزونه برای دانلود فایل‌های چند رسانه‌ای استفاده می‌کنیم. ابتدا باید افزونه Export Media Library را نصب و فعال کنیم. پس از فعال سازی، از ناحیه مدیریت خود به صفحه رسانه » Export بروید.

اکسپورت از رسانه

هنگامی که در صفحه “Export Media Library” قرار گرفتید، به سادگی گزینه “Single folder with all files” را از منوی کشویی در کنار گزینه “Folder Structure” انتخاب کنید.

Single folder with all files

اکنون تمام رسانه‌های شما در یک پوشه دانلود می‌شوند. آنها به عنوان انواع فایل اصلی مانند JPG، PNG یا SVG دانلود خواهند شد. اگر می‌خواهید رسانه شما براساس زمان آپلود در پوشه‌های جداگانه قرار گیرد، گزینه «Nested Folder» را از منوی کشویی انتخاب کنید. پس از آن، به سادگی روی دکمه «Download Zip» کلیک کنید، و اینجاست که دانلود اطلاعات کتابخانه چند رسانه‌ ای در وردپرس انجام می‌شود.

دریافت افزونه

کل نسخه پشتیبان وردپرس شامل فایل‌های رسانه‌ای را دانلود کنید

اگر می‌خواهید یک نسخه پشتیبان برای کل وبسایت وردپرسی خود از جمله کتابخانه چند رسانه‌ای ایجاد کنید، این روش برای شما مناسب است. ما از افزونه Duplicator استفاده خواهیم کرد که بهترین افزونه پشتیبان وردپرس در بازار بوده و شما را قادر می‌سازد یک نسخه پشتیبان کامل از وبسایت وردپرس خود ایجاد کنید.

ابتدا باید افزونه Duplicator را نصب و فعال کنید. که ما قبلا آموزش نصب آن را در همیار وردپرس خدمتتان ارائه کردیم. پس از فعال‌سازی، باید از نوار کناری مدیریت به صفحه Duplicator » Packages مراجعه کرده و روی دکمه «Create new» کلیک کنید.

  استفاده از هوش مصنوعی در تقویت بازاریابی

افزودن جدید

در مرحله بعد، باید یک نام برای پشتیبان گیری وردپرس خود انتخاب کنید. این اسم می‌تواند هر چیزی باشد که به شما کمک کند پس از بارگیری پشتیبان در رایانه خود، آن را شناسایی کنید. پس از آن، برای ادامه روی دکمه «Next» کلیک کنید.

backup name

در مرحله بعد وبسایت شما برای خطاهای احتمالی اسکن می‌شود. پس از اتمام اسکن، به سادگی بر روی دکمه “build” کلیک کنید تا بسته خود را ایجاد کنید.

توجه: اگر خطایی توسط Duplicator در حین اسکن برجسته شد، باید قبل از اسکن مجدد و ساخت بسته خود، آن خطا را حل کنید.

تکمیل اسکن سایت

پس از ساخته شدن بسته، باید روی دکمه «Download Both Files» کلیک کنید. اکنون فایل‌های نصبی و آرشیو شما به طور همزمان دانلود می‌شوند.

دانلود فایل های نصبی

نسخه پشتیبان از وبسایت وردپرسی شما از جمله فایل‌های رسانه‌ای اکنون بارگیری و در رایانه شما ذخیره می‌شوند.

کتابخانه چند رسانه‌ای را با استفاده از تنظیمات وردپرس دانلود کنید

در این روش، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه کل کتابخانه رسانه خود را از وردپرس دانلود کرده و آن را به وبسایت وردپرسی دیگر وارد کنید.

توجه: این روش دانلود اطلاعات کتابخانه چند رسانه‌ ای در وردپرس به شما امکان می‌دهد بدون استفاده از هیچ پلاگینی کتابخانه رسانه‌ای را دانلود کنید. با این حال، ما این روش را توصیه نمی‌کنیم زیرا رسانه شما را به عنوان یک فایل XML تحویل می‌دهد!

اگر می‌خواهید کتابخانه چند رسانه‌ای وردپرس خود را به یکی از وبسایت‌های دیگر منتقل کنید، این روش می‌تواند مفید باشد. برای این منظور، به صفحه ابزارها » برون‌بری از داشبورد مدیریت وردپرس بروید. اکنون که در صفحه «برون بری» هستید، به سادگی کادر کنار گزینه «رسانه» را علامت بزنید.

اگر نمی‌خواهید کل کتابخانه خود را دانلود کنید، می‌توانید محدوده تاریخی را برای یک بازه زمانی خاص انتخاب کنید. با استفاده از این ویژگی، تنها تصاویری که در بازه زمانی انتخابی شما آپلود شده‌اند، دانلود می‌شوند. در نهایت بر روی دکمه «بارگیری پرونده برون بری» کلیک کنید.

خروجی گرفتن از رسانه ها

اکنون، کتابخانه چند رسانه‌ای وردپرس شما به عنوان یک فایل XML در رایانه ذخیره می‌شود. در مرحله بعد باید افزونه WordPress Importer را نصب و فعال کنید. این افزونه به شما امکان می‌دهد فایل XML خود را به وبسایت وردپرسی دیگر منتقل کنید. ابتدا باید به صفحه Tools » Import از نوار کناری admin مراجعه کنید. سپس می توانید به سادگی بر روی پیوند “Run Importer” در زیر گزینه “WordPress” کلیک کنید.

انتقال به سایت دیگر

این بخش شما را به صفحه «Import WordPress» می‌برد، جایی که باید روی دکمه «choose file» کلیک کنید. اکنون، می‌توانید فایل XML کتابخانه چند رسانه‌ای خود را از رایانه آپلود کنید. پس از اتمام کار، فراموش نکنید که روی دکمه «آپلود فایل و وارد کردن» کلیک کنید تا کتابخانه چند رسانه‌ای بارگذاری شود.

دانلود اطلاعات کتابخانه چند رسانه‌ ای در وردپرس

گاهی با توجه به نیاز خود باید امکان دانلود اطلاعات کتابخانه چند رسانه‌ ای در وردپرس را داشته باشیم اما بطور معمول چنین امکانی در وردپرس وجود ندارد. به همین منظور باید راه‌ها و مسیرهایی را طی کنیم تا به نتیجه دلخواه برسیم. امروز ۳ روش کاملا اصولی و دقیق برای این مسئله را با هم بررسی کردیم که بنا به میل خود می‌توانید یکی را انتخاب کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.