فروشگاه پرشین راگ پلتفرم خرید کاغذ دیواری

پرشین راگ

پرشین راگ یک فروشگاه تخصصی کاغذ دیواری و پوستر دیواری می باشد. در ادامه می خواهیم شما را با بخشهای مختلف این فروشگاه آشنا کنیم. این فروشگاه دارای بخشهای مختلف می باشد که بر اساس نوع اتاق طبقه بندی شده است. اگر به سایت این فروشگاه مراجعه کنید می بینید که برای هر اتاق یک دسته بندی وجود دارد. مثلا برای اتاق خواب و یا اتاق کودک دسته بندی های مخصوص خود را دارند. یا اتاق پذیرایی دارای آلبوم های مخصوص به این اتاق می باشد. طرح ها و گل های اتاق پذیرایی نسبت به اتاق خواب بزرگتر هستند. تصاویر گرفته شده نیز بسیار واضح و دقیق هستند. شما امباس های طرح ها را براحتی در تصاویر می بینید. نکته مهم در هنگام خرید بصورت اینترنتی این است که تصاویر گرفته شده با دوربین ۱۰ تا ۲۰ درصد نسبت به تصاویر واقعی در آلبوم تفاوت دارند. این تفاوت در تصویر به رنگها مربوط می شود. مثلا رنگ های کرم ممکن است روشن تر و یا تیره تر باشند. یا رنگ های آبی کمی نسبت به رنگ واقعی آن متفاوت باشد. بنابر این به این نکته هنگام خرید توجه کنید. علت این امر مربوط به تصاویر دیجیتالی گرفته شده با دوربین می باشد. این تفاوت را شما هنگام چاپ تصاویر دیجیتال نیز مشاهده می کنید. تصویر چاپ شده کمی با تصویر روی مانیتور متفاوت است.

تفاوت کاغذ دیواری با پوستر دیواری در چیست؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که کاغذ دیواری تصاویر تکراری و طرح های آن نیز تکراری است که بر روی یک رول چاپ شده است. ولی پوستر دیواری یک تصویر واحد است که با دستگاه های چاپ پیشرفته بر روی کاغذ مخصوص چاپ شده اند. پوسترهای دیواری تحولی شگرف در این صنعت بوجود آورده اند و این امکان را به افراد مختلف می دهند که بتوانند تصاویر اختصاصی خود را بر روی کاغذ چاپ کنند. تصاویر و طرح های موجود نیز بسیار متنوع اند و می توانید از میان طرح های موجود تصویر مورد نیاز خود را پیدا کرده و سفارش چاپ آن را بدهید.

کاغذ دیواری پذیرایی جدید

برای دیدن طرح های جدید کاغذ دیواری پذیرایی می توانید به سایت پرشین راگ مراجعه کنید که در زیر آدرس این فروشگاه آمده است.

www.epersianrug.com

یک نمونه از طرح جدید اتاق پذیرایی را در زیر می توانید مشاهده کنید.

طرح جدید اتاق پذیرایی

نحوه برداشتن کاغذ دیواری از روی دیوار

برای برداشتن آن می توانید از بخار آب و یا آب جوش استفاده کنید. این کار باعث می شود چسب پشت آن به اصطلاح شل شود و از دیوار کنده شود.

پوستر سه بعدی چیست؟

پوستر سه بعدی یک عکس سه بعدی است که بر روی کاغذ مخصوص چاپ شده است. این عکس یک تصویر سه بعدی است که با استفاده از تکنیک های طراحی با ایجاد خطای بصری در بیننده به فضا عمق می بخشد. این تصاویر تنوع زیادی دارند. از گل های سه بعدی گرفته تا تصاویر انتزاعی که باعث می شود یک تصویر سه بعدی در ذهن بیننده شکل بگیرد.

نحوه چاپ پوستر دیواری

این پوستر ها با چاپ اکوسالونت و با جوهر های با پایه آب صورت می گیرد. کاغذ آنها نیز کاغذ های خام مخصوص چاپ اکوسالونت می باشد. عرض این دستگاه ها از ۱.۸۰ سانت تا ۳.۶۰ متفاوت است. دستگاه های با عرض بیشتر برای چاپ بنر و فلکسی هم کاربرد دارند.

طرح های مدرن

طرح های مدرن کاغذ دیواری را امروزه در خانه های لاکچری و شیک می توانید مشاهده کنید. نکته مهم استفاده از این طرح ها با هماهنگی سایر وسایل خانه است. بعنوان مثال مبلمان و پرده های مدرن با یک طرح مدرن دیوار پوش،  هماهنگی بصری فوق العاده ای میان اجزای دکوراسیون داخلی خانه شما بوجود می آورد. برای مثال می توانید از فرش های با طرح های هریس که دارای خطوط شکسته هندسی هستند استفاده کنید. یا مبلمان های خود را از طرح های جدید و مدرن انتخاب کنید.

برای طرح های جدید می توانید بسراغ سایت های مختلف بروید و از طرح های جدید آنها دیدن کنید. یکی از این فروشگاه ها پرشین راگ است که شما می توانید با مراجعه به بخش طرح های جدید از میان آنها یک طرح جذاب برای اتاق پذیرایی و یا اتاق خواب انتخاب کنید.

طرح های سنتی و کلاسیک

از طرح های کلاسیک و  طرح های سنتی می توانید در اتاق های مختلفی استفاده کنید. نکته قابل تامل این است که طرح های کلاسیک بیشتر بدرد خانه های با دکوراسیون داخلی کلاسیک مناسب هستند. در زیر یک نمونه عکس از طرح کلاسیک در اتاق پذیرایی را مشاهده می کنید.

طرح های سنتی و کلاسیک

مثلا در عکس بالا اتاق دارای مبلمان و فرشهای با سبک کلاسیک هستند.

رنگ کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی

رنگها نقش بسزایی د ایجاد یک محیط آرام و یا هیجان انگیز دارند. مثلا رنگ های گرم مثل قرمز باعث ایجاد شور و هیجان در محیط خانه می شوند. در حالیکه رنگ سبز که یک رنگ سرد محسوب می شود باعث حس آرامش و اطمینان در محیط خانه شما می شود. نکته مهم این است که رنگ کدام قسمت وسایل دکوراسیون خانه خود را با دیوارپوش هماهنگ کنید. مثلا معمولا رنگ حاشیه فرش را با رنگ مبلمان و پرده ها هماهنگ می کنند.

برای کاغذ دیواری هم همینطور است . شما باید رنگ پس زمینه که رنگ اصلی محسوب می شود را با رنگ های داخل اتاق خود بصورت دقیق و با وسواس انتخاب کنید. همینطور رنگ گل و یا طرح ها نیز باید با هماهنگی کامل با وسایل خانه انتخاب شوند.

برای این کار می تونید با یک طراح دکوراسیون داخلی تماس بگیرید و از راهنمایی های آنها استفاده کنید.

از سقف خانه خود غافل نشوید

برای آسمان مجازی می توانید از پوسترهای سقفی کمک بگیرید. امروزه با کمک تکنولوژی چاپ می توانید یک پوستر سقفی ارزان با چاپ بسیار با کیفیت استفاده کنید.

  • با مراجعه به فروشگاه های اینترنتی می توانید پوستر های سقفی بسیار جذابی را ببینید.
  • طرح های متنوع این فروشگاه ها کار را سخت کرده است. زیرا انتخاب یک طرح زیبا از میان طرح های زیبا کار سختی است.
  • طراحان حرفه ای امروزه بطور مرتب طرح های جدید زیادی را تولید و به مرحله اجرا رسانده اند.
  • طرح های گرافیکی که امروزه توسط آنها تولید شده اند طرفداران زیادی پیدا کرده است.

کاغذ دیواری برای آشپزخانه

برای آشپزخانه می توانید از طرح های متنوع در بازار استفاده کنید. مثلا پوستر دیواری با طرح های غذاهای زیبا و متنوع می تواند پیشنهاد خوبی باشد. نکته مهم این است که فضای آشپزخانه بدلیل پخت پز دارای محیط مرطوب می باشد. بنابراین باید از جنس های ضدآب و قابل شستشو برای آشپزخانه استفاده کنید.

البته میتوانید از کاغذ دیواریهای سه بعدی هم که از جدیدترین طراحی های موجود در بازار هستند نیز استفاده کنید.

 تاریخچه

کاغذ دیواری با استفاده از تکنیک چاپ روی چوب، در اروپای رنسانس در میان نجیب زادگان در حال ظهور محبوبیت پیدا کرد.  نخبگان اجتماعی همچنان مانند قرون وسطی، ملیله‌های بزرگ را به دیوار خانه‌هایشان آویزان می کردند.  این ملیله ها به اتاق رنگ می بخشیدند و همچنین یک لایه عایق بین دیوارهای سنگی و اتاق ایجاد می کردند و در نتیجه گرما را در اتاق حفظ می کردند.  با این حال، ملیله ها بسیار گران بودند و بنابراین فقط افراد بسیار ثروتمند می توانستند آنها را بخرند. بنابراین افراد کمتر ثروتمند و نخبگان، که به دلیل قیمت‌ها یا جنگ‌هایی که مانع از تجارت بین‌المللی میشد، قادر به خرید ملیله نبودند. برای همین برای روشن‌تر کردن اتاق‌های خود به کاغذ دیواری روی آوردند.

کاغذ دیواری های اولیه صحنه هایی شبیه به آنچه که روی ملیله ها به تصویر کشیده می شد را نشان می داد و ورق های بزرگ کاغذ گاهی به سبک ملیله ها به صورت آزاد به دیوارها آویزان می شد و گاهی مانند امروز چسبانده می شد.  چاپ‌ها اغلب به‌جای قاب‌بندی و آویزان شدن به دیوار چسبانده می شدند، و بزرگ‌ترین اندازه‌های چاپ، که در چندین ورق بودند، احتمالاً برای چسباندن به دیوارها بوده‌اند.  برخی از هنرمندان مهم چنین قطعاتی را ساختند – به‌ویژه آلبرشت دورر، که هم بر روی چاپ‌های بزرگ و هم بر روی زیورآلات کار می‌کرد – که برای نصب روی دیوار  طراحی شده بود.

خرید اینترنتی یا حضوری

سوال مهم این است که خرید اینترنتی بهتر است یا حضوری؟ برای پاسخ به این سوال باید در نظر داشته باشید که برای همه امکان خرید حضوری وجود ندارد. بنابر این بعضی ها مجبورند بسراغ خرید اینترنتی بروند. ولی مهمترین مزیت برای خرید اینترنتی صرفه جویی در وقت و هزینه می باشد.

خرید اینترنتی یا حضوری

اکثر فروشگاه های اینترنتی دارای قیمت کاغذ دیواری مناسبتر نسبت به فروشگاه های سطح شهر هستند. شما می توانید در سریعترین زمان ممکن قیمتهای چند سایت را با هم مقايسه کرده و بهترین قیمت را پیدا کنید.  ولی مزیت خرید حضوری دیدن رنگهای واقعی  و لمس کردن جنس و دیدن ضخامت کار می باشد. با ظهور تکنولوژی جدید و با کیفیت شدن عکس های دیجیتال این مشکل کمتر شده است ولی باز در حدود ۲۰ در صد امکان تفاوت در رنگ های تصاویر دیجیتال با تصاویر واقعی وجود دارد. ضخامت کار را هم در بخش مشخصات کالا می توانید پیدا کنید. و با این کار یک دید کلی از کیفیت کار بدست آورید. کشور سازنده نیز در تعیین کیفیت کار مهم است. کشور چین اکثر بازار را بدست گرفته است و قیمتهای مناسب آن باعث شده تا گوی سبقت را از رقبای خود برباید. ولی تولیدکنندگان ایتالیایی و هلندی هم دارای کیفیت و طراحی های شیک و لاکچری هستند و با طرح های بروز خود در بازار پر رقابت کاغذ دیواری رقابت تنگاتنگی با رقبای چینی خود دارند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.