رفع مشکل جستجوی محصولات در ووکامرس

مشکل جستجوی محصولات در ووکامرس

آیا در جستجوی محصولات در فروشگاه ووکامرسی با مشکل مواجه شده‌اید؟ اگر مشکل جستجوی محصولات در ووکامرس دارید، کاربران نمی‌توانند محصولات مورد نظر خود را پیدا کنند. این امر می‌تواند منجر به تجربه کاربری ضعیف، سبد خرید رها شده و فروش کمتر شود. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه باید مشکل جستجوی محصولات در ووکامرس را حل کرد.

مشکل جستجوی محصولات در ووکامرس

بدون ابزار جستجوی کاربردی، کاربران نمی‌توانند محصولات موجود در فرووشگاه شما را ببیند و درنهایت خرید خوبی داشته باشند. این موضوع می‌تواند منجر به خروج مشتریان ناامید از سایت شما شود که باعث افزایش شدید نرخ پرش و کاهش سود می‌شود. به نوبه خود، همچنین می‌تواند به اعتبار فروشگاه شما آسیب برساند. با این اتفاق ممکن است به جای آن به سراغ رقبای شما بروند.

این خطا همچنین ممکن است باعث شود سئوی وبسایت شما آسیب ببیند زیرا موتورهای جستجو از قابلیت جستجو برای رتبه بندی وبسایت‌ها استفاده می‌کنند. اگر سایت شما رتبه پایین‌تری در نتایج جستجو داشته باشد، مشتریان کمتری می‌توانند محصولات شما را به صورت آنلاین پیدا و خریداری کنند.

با اصلاح ویژگی جستجو در ووکامرس، می‌توانید تجربه مشتری را بهبود ببخشید و خریدار را راحت‌تر پیدا کنید و به فروش بیشتری برسید. همانطور که گفته شد، می‌توانید مراحل راهنمای عیب یابی امروز را دنبال کنید و یاد بگیرید که وقتی جستجوی محصول ووکامرسی کار نمی‌کند چه کاری انجام دهید:

  • با ارائه دهنده هاست خود صحبت کنید
  • غیرفعال کردن افزونه ها
  • پایگاه داده ووکامرس را به روز کنید
  • تنظیمات مشاهده کاتالوگ را بررسی کنید
  • ایندکس مجدد محصولات ووکامرسی

با ارائه دهنده هاست خود صحبت کنید

رایج‌ترین دلیلی که باعث بروز مشکل جستجوی محصولات در ووکامرس می‌شود، میزبانی وردپرس است. سروری که سایت شما را میزبانی می‌کند ممکن است منابع کافی برای رسیدگی به تعداد زیادی از محصولات ووکامرس را به طور همزمان نداشته باشد. این سرور همچنین ممکن است محدودیت‌های نرم‌افزاری داشته باشد که میزان حافظه موجود را محدود کرده و از عملکرد صحیح ویژگی جستجو جلوگیری می‌کند.

اگر چنین است، می‌توانید با پشتیبان ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید، زیرا این مشکل از ابتدا قابل حل نیست. آنها می‌توانند به شما کمک کنند تا بفهمید که جستجوی ووکامرس به دلیل سرور کار نمی‌کند یا خیر و به شما در رفع مشکل کمک می‌کنند. با این حال، اگر مشکل از میزبانی شما نیست، باید به مرحله بعدی بروید.

غیرفعال کردن افزونه ها

مشکل جستجوی محصولات در ووکامرس ممکن است به دلیل یک افزونه قدیمی یا جدید در وب‌سایت باشد که باعث ایجاد برخی خطاها می‌شود. اگر افزونه‌ای اشکال داشته باشد یا با سایر افزونه‌های وب‌سایت شما سازگار نباشد، ممکن است این اتفاق بیفتد. با غیرفعال کردن هر افزونه به غیر از ووکامرس در سایت خود، به راحتی این مشکل را برطرف کنید.

اکنون می‌توانید از وب سایت خود بازدید کنید و ببینید که آیا این مشکل برطرف شده است یا خیر. اگر چنین است، به سادگی پلاگین‌ها را یکی یکی فعال کنید تا بتوانید عامل ایجاد خطا را پیدا کنید. سپس باید به دنبال یک افزونه جایگزین باشید یا برای پشتیبانی با توسعه دهندگان تماس بگیرید. اگر غیرفعال کردن افزونه‌ها مشکل را برطرف نکرد، برای حل مشکل به ادامه روش‌ها بروید…

  نحوه ارسال خودکار پست به فیس بوک از وردپرس

پایگاه داده ووکامرس را به روز کنید

یک پایگاه داده خراب می‌تواند دلیل دیگری برای بروز مشکل جستجوی محصولات در ووکامرس باشد. به عنوان مثال، ممکن است تعداد زیادی محصول را به عنوان یک فایل CSV وارد کرده باشید که باعث ایجاد مشکل در پایگاه داده می‌شود. برای رفع این مشکل، باید پایگاه داده ووکامرس را به روز کنید. قبل از به‌روزرسانی پایگاه داده، مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان کامل از وب‌سایت خود ایجاد کرده‌اید.

ابتدا از نوار کناری وردپرس به صفحه ووکامرس>> وضعیت بروید. هنگامی که آنجا هستید، به سادگی به برگه «ابزارها» بروید و روی دکمه «بازسازی» در کنار گزینه «جدول جستجوی محصول» کلیک کنید.

جدول جستجوی محصول

پس از آن، به گزینه “بروزرسانی پایگاه داده” بروید و فقط روی دکمه کنار آن کلیک کنید. با این کار پایگاه داده افزونه ووکامرس به آخرین نسخه به روز می‌شود.

بروزرسانی دیتابیس

در مرحله بعد، به سادگی به فروشگاه آنلاین خود مراجعه کرده تا بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر.

تنظیمات مشاهده کاتالوگ را بررسی کنید

دلیل دیگر این مشکل می‌تواند این باشد که نمایان بودن کاتالوگ محصولات خود را روی «فقط خرید» یا «مخفی» تنظیم کرده‌اید. با این تنظیمات، محصولات در نتایج جستجوی فروشگاه آنلاین شما نشان داده نمی‌شوند. برای بررسی این موضوع، باید از نوار کناری مدیریت وردپرس به صفحه محصولات » همه محصولات مراجعه کرده و روی پیوند «ویرایش» در زیر نام محصول کلیک کنید.

هنگامی که در صفحه محصول قرار گرفتید، به سادگی روی پیوند “ویرایش” در زیر گزینه “نمایش کاتالوگ” در بخش “انتشار” در سمت راست کلیک کنید. با این کار لیستی از گزینه‌های قابل رویت باز می‌شود. از اینجا، باید مطمئن شوید که نمایان بودن کاتالوگ روی «خرید و نتایج جستجو» تنظیم شده است.

نمایش محصولات

پس از آن، روی دکمه “تایید” کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود. سپس، به سادگی روی دکمه “به روز رسانی” کلیک کنید. اکنون از وبسایت خود بازدید کرده تا بررسی کنید که آیا جستجوی ووکامرس کار می‌کند یا خیر.

ایندکس مجدد محصولات ووکامرسی

ممکن است محصولات ووکامرسی خود را به درستی ایندکس نکرده باشید و به این ترتیب قابلیت جستجو غیرقابل شده باشد. برای ایندکس مجدد محصولات، از نوار کناری مدیریت وردپرس به صفحه محصولات »همه محصولات بروید. از اینجا، کادر بالای لیست را علامت بزنید تا همه محصولات انتخاب شوند. پس از آن، گزینه «ویرایش» را از منوی کشویی انتخاب کرده و روی دکمه «اجرا» کلیک کنید.

ویرایش تمام محصولات

با این کار تب “ویرایش انبوه” در صفحه باز می‌شود. از اینجا، به سادگی روی دکمه «به‌روزرسانی» کلیک کنید تا همه محصولات ووکامرسی دوباره ایندکس شوند. پس از انجام این کار، باید به وبسایت خود مراجعه کنید تا نتایج جستجو را بررسی کنید.

مشکل جستجوی محصولات در ووکامرس

وجود امکان جستجو در هر سایتی از واجبات است. مخصوصا سایت‌های فروشگاهی باید جستجوی قوی داشته باشند زیرا مشتریان با کمک آن محصولات موردنیاز خود را باید پیدا کنند. مشکل جستجوی محصولات در ووکامرس یکی از مواردی است که گریبان افراد را می‌گیرد و همین مسئله موجب کاهش فروش و افت بازدید خواهد شد. بنابراین باید راه‌های بالا را برای رفع این مشکل پیش رویم تا این سد را از میان برداریم.

سوالات متداول

بدون ابزار جستجوی کاربردی، کاربران نمی‌توانند محصولات موجود در فرووشگاه شما را ببیند و درنهایت خرید خوبی داشته باشند. این موضوع می‌تواند منجر به خروج مشتریان ناامید از سایت شما شود که باعث افزایش شدید نرخ پرش و کاهش سود می‌شود. به نوبه خود، همچنین می‌تواند به اعتبار فروشگاه شما آسیب برساند. با این اتفاق ممکن است به جای آن به سراغ رقبای شما بروند.
امکان جستجوی محصولات از بین رفته و مشتری نمی تواند محصول موردنظر خود را بیابد.
با ارائه دهنده هاست خود صحبت کنید غیرفعال کردن افزونه ها پایگاه داده ووکامرس را به روز کنید تنظیمات مشاهده کاتالوگ را بررسی کنید ایندکس مجدد محصولات ووکامرسی
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.