شناسایی الگوهای قدیمی در فروشگاه اینترنتی

الگوهای قدیمی در ووکامرس الگوهای قدیمی در ووکامرس

به جرات می‌توان گفت افزونه ووکامرس عضو جدانشدنی هر فروشگاه اینترنتی در وردپرس است. اگر شما هم مثل خیلی از افراد از این افزونه استفاده می‌کنید احتمالا با خطای بروزرسانی الگوهای قدیمی در ووکامرس مواجه شده‌اید. ما در این آموزش قصد داریم به شما راه پیشگیری و مراحل رفع خطای الگو های قدیمی در فروشگاه اینترنتی را آموزش دهیم.

الگوهای قدیمی در ووکامرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

  • راه پیشگیری از خطای الگوهای قدیمی در ووکامرس
  • مراحل رفع خطای الگو‌های قدیمی در ووکامرس

راه پیشگیری از خطای الگوهای قدیمی در ووکامرس

یقینا سایت شما یک راه معرفی بسیار خوب برای کسب و کار شما است. حال اگر در کسب و کارتان به فروش محصول به مشتریان خود بپردازید حتما لازم است مراحل و الگوهای مناسبی را برای خرید ایجاد کنید. به طوری‌ که مشتریان هنگام خرید دچار مشکل نشوند و به راحتی محصول مورد نظر خود را از سایت شما تهیه کنند. پس حتما خطای “پوسته شما دارای الگوی های قدیمی ووکامرس می باشد” را جدی بگیرید و آن را رفع کنید.

به طور معمول این خطا زمانی ایجاد می‌شود که شما دارای آخرین نسخه افزونه ووکامرس بوده و سپس پوسته ای در سایتتان نصب کنید که الگوهای ووکامرس آن با الگوهای آخرین نسخه این افزونه ناسازگار باشند.

یکی از مهمترین راه‌ها برای اینکه با الگو های قدیمی در فروشگاه اینترنتی به خصوص ووکامرس مواجه نشوید این است که پیش از نصب و فعالسازی هر پوسته در سایتتان، از سازگاری و همخوانی این پوسته فروشگاهی با اخرین نسخه از افزونه ووکامرس یقین پیدا کنید. اکثر سایت‌های فروشنده پوسته سعی می‌کنند پوسته‌هایی را که در سایت‌شان ارائه می‌دهند با اخرین نسخه ووکامرس سازگاری داشته باشد. اما ما به طور کلی به شما توصیه می‌کنیم پیش از تهیه و خرید هر پوسته‌ای به بخش توضیحات آن پوسته مراجعه کرده و ببینید با چه نسخه‌ای از ووکاورس سازگاری دارند. ضمنا حتما از پوسته‌هایی استفاده کنید که به طور مداوم بروز‌رسانی می‌شوند و سعی کنید از الگوهای پیش فرض خود افزونه ووکامرس برای ایجاد الگو خرید استفاده کنید.

مراحل رفع خطای الگو‌های قدیمی در ووکامرس

در ابتدا پیش از انجام هر کاری، حتما از سایت خود یک نسخه پشتیبان (Backup) تهیه کنید تا در صورت نیاز بتوانید موارد لازم را بازیابی کنید و سایت را به حالت قبل برگردانید. حال باید ببینیم چه الگوهایی نیاز به بروزرسانی دارند.

  1. برای دانستن اینکه کدام الگوهای قدیم ووکامرس منسوخ شده است، باید مطابق شکل به پیشخوان وردپرس، بخش ووکامرس و زیر منو وضعیت مراجعه کنید.
  فعال‌سازی حالت ریکاوری در وردپرس (دو روش استاندارد)
status menu in woocommerce-الگوهای قدیمی در ووکامرس
وضعیت در ووکامرس

مطابق شکل به عنوان مثال الگوهای form-pay.php و form-login.php  قدیمی هستند و نیاز به بروزرسانی دارند.

تذکر: اگر دیدین که قالب شما به خاطر این الگوها بهم ریخته شده، و اختلال در سایت به وجود آمده، اینکار را انجام دهید؛ در غیر این صورت لزومی به انجام این کار نیست و هنگام آپدیت قالب این موارد برطرف خواهند شد.

outdate woocommece tempales
الگوهای قدیمی قالب
  1. حال الگوی پیش فرض را از مسیر زیر کپی کرده :

wp-content/plugins/woocommerce/templates/form-pay.php

و آن را در پوشه پوسته سایتتان در مسیر زیر قرار دهید:

wp-content/themes/your-theme/templates/form-pay.php

نکته: منظور از “your-theme” نام پوشه قالب فعال روی سایت شماست.

برای الگوی form-login.php و یا هر الگوی دیگر نیز مشابه بالا باید عمل کرد. با انجام این بخش اگر مجددا به بخش وضعیت ووکامرس مراجعه کنید باید دیگر خطای بروزرسانی رفع شده باشد.

  1. در نهایت با کمک یکی از ویرایشگرهایی متن مانند Atom ،Visual Code ،BBEdit ،Notepad، الگوهایی را که در پوشه پوسته قرار داده‌اید و درمرحله دوم بروزرسانی کرده‌اید را باز کنید و با الگو‌های قدیمی در پوشه پوسته مقایسه کرده و تغییرات را اعمال کنید (به همین خاطر در اول راه خواسته شده بود تا پشتیبان از الگوهای خود که قبلا تغییرات اعمال کرده‌اید داشته باشید تا در این مرحله بتوانید مقایسه کنید.)

شناسایی الگوهای قدیمی در فروشگاه اینترنتی

در انتها نیز مجددا دو مورد را به شما توصیه می‌کنیم که اگر رعایت کنید احتمال مواجه با خطای الگوهای قدیمی در فروشگاه اینترنتی ووکامرس بسیار پایین خواهد آمد. اول اینکه حتما هنگام نصب و فعالسازی پوسته از سازگاری آن با آخرین نسخه افزونه ووکامرس یقین پیدا کنید و پوسته‌هایی را که چندین ماه (معمولا بیش از 5 ماه) از بروزرسانی آنها می‌گذرد را نصب نکنید. دوم هم اینکه حتما سعی کنید از الگوهای پیش فرض خود ووکامرس استفاده کنید تا هنگام مواجه با “خطای الگو های قدیمی در ووکامرس” علاوه بر برورسانی نیاز به سفارش سازی و اعمال تغییرات در الگوهای پوسته نداشته باشید. از توجه شما به این مقاله سپاس‌گزاریم. اگر پیشنهادی و یا سوالی در مورد این مقاله دارید با ما در قسمت دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

منبع: docs.woocommerce.com

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.