محاسبه حمل و نقل در ووکامرس با Flexible Shipping for WooCommerce

افزونه حمل و نقل ووکامرس افزونه حمل و نقل ووکامرس

هر ویژگی و کارایی در ووکامرس می‌تواند متناسب با نیازهای خاص یک فروشگاه تنظیم شود. حمل و نقل یکی از ویژگی‌های فروشگاه اینترنتی است که نیاز به یک استراتژی دقیق دارد. از آنجایی که یک استراتژی حمل و نقل نامنظم می‌تواند به راحتی مشتریان شما را ناراحت‌ کند‌، لازم است که تمام وقت به آن توجه کنید و یک استراتژی حمل و نقل حساب شده و مقرون به صرفه برای جلب رضایت مشتریان تعیین کنید. هر صاحب فروشگاه به منظور انجام تنظیمات حمل و نقل در ووکامرس، بسته به علایق مشتریان و ماهیت محصولات خود، ملاحظات مختلفی خواهد داشت؛ بنابراین نیاز به یک افزونه حمل و نقل ووکامرس که انعطاف پذیری لازم را برای شرایط گوناگون داشته باشد احساس خواهد شد. ما در این مقاله افزونه حمل و نقل Flexible Shipping را معرفی و آموزش خواهیم داد. با همیار وردپرس همراه باشید.

افزونه حمل و نقل ووکامرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • معرفی افزونه Flexible Shipping for WooCommerce
 • اقدامات اولیه به منظور فعال کردن روش حمل و نقل انعطاف‌پذیر
 • نحوه‌ی پیکربندی روش حمل و نقل انعطاف‌پذیر
 • تنظیمات اولیه‌ی روش حمل و نقل
 • اضافه کردن قوانین حمل و نقل
 • امکانات نسخه‌ی حرفه‌ای افزونه
 • افزونه حمل و نقل ووکامرس

معرفی افزونه Flexible Shipping for WooCommerce

Flexible Shipping for WooCommerce-افزونه حمل و نقل ووکامرس
افزونه Flexible Shipping for WooCommerce

به وسیله افزونه حمل و نقل ووکامرس Flexible Shipping شما خواهید توانست که سناریو‌های مختلفی برای حمل و نقل محصول ایجاد کنید. این افزونه پیشرفته‌ترین قابلیت حمل و نقل را برای فروشگاه‌های ووکامرس فراهم می‌کند و به شما امکان می‌دهد هزینه‌ی حمل و نقل را بر اساس وزن و یا کل سبد محاسبه کنید یا روش پرداخت نقدی درب منزل را به گزینه‌های فروشگاه خود اضافه کنید.

شما می‌توانید برای هر منطقه تنظیمات حمل و نقل در ووکامرس، خاص آن منطقه تعریف کنید. به عنوان مثال برای استان محل زندگی خود هزینه‌ی حمل و نقل را رایگان لحاظ کنید. برای دانلود افزونه که توسط همیار وردپرس فارسی سازی شده است به انتهای مطلب مراجعه کنید.

اقدامات اولیه به منظور فعال کردن روش حمل و نقل انعطاف‌‌پذیر

بعد از دانلود و نصب افزونه قبل از هر چیز برای فعال کردن روش حمل و نقل انعطاف پذیر باید مناطق حمل و نقل مشخص کنید. برای این کار به این مسیر بروید: ووکامرس -< پیکربندی -< حمل و نقل -< مناطق حمل و نقل مطابق تصویر زیر:

woocommerce settings-افزونه حمل و نقل ووکامرس
پیکربندی ووکامرس

روش حمل و نقل انعطاف پذیر فعال شد!

اکنون باید روی گزینه افزودن منطقه حمل و نقل کلیک کنید. با این کار صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که باید اطلاعات لازم را در آن وارد کنید که به هرکدام می‌پردازیم:

shipingareas-افزونه حمل و نقل ووکامرس
مناطق حمل و نقل
 • نام منطقه: یک نام به دلخواه در این قسمت وارد کنید.
 • نواحی منطقه: ناحیه‌های که می‌خواهید روش حمل و نقل انعطاف پذیر را برایشان فعال کنید اضافه کنید.
 • روش‌های حمل و نقل: در این قسمت باید حمل و نقل انعطاف پذیر را برای مناطقی که اضافه کردید ایجاد کنید. برای این کار با زدن گزینه “افزودن روش حمل و نقل” پنجره ای باز می‌شود که باید گزینه‌ی حمل و نقل انعطاف پذیر را در نوار کشویی انتخاب کرده و سپس با کلیک روی افزودن روش حمل و نقل آن را اضافه کنید.
Addshiping
افزودن روش حمل و نقل

نحوه‌ی پیکربندی روش حمل و نقل انعطاف‌پذیر

بعد از اضافه کردن روش حمل و نقل انعطاف‌پذیر در مرحله قبل برای پیکربندی و تنظیمات حمل و نقل در ووکامرس روی گزینه ویرایش طبق تصویر کلیک کنید.

Editeshiping-افزونه حمل و نقل ووکامرس
ویرایش روش حمل و نقل

بعد از کلیک کردن روی ویرایش، صفحه‌ای به شکل زیر باز می‌شود که در قسمت عنوان حمل و نقل، می‌توانید عنوان را که به صورت پیش‌فرض حمل و نقل انعطاف‌پذیر قرارگرفته تغییر دهید. در قسمت وضعیت مالیات نیز گزینه‌ی مشمول مالیات را انتخاب کنید.

Editeshiping1-افزونه حمل و نقل ووکامرس
ویرایش روش حمل و نقل

در گام بعدی طبق تصویر بالا در قسمت روش‌های‌ حمل و نقل، روی دکمه‌ی‌ اضافه کردن جدید بفشارید. با فشردن این دکمه راهی صفحه‌ی بعد می‌شوید که قسمت اصلی تنظیمات حمل و نقل در ووکامرس در این صفحه قرار دارد که باید مطابق با استراتژی شما پیکربندی شود. این مرحله به دو بخش تقسیم می‌شود ابتدا باید ابتدا تنظیمات اولیه‌ی روش را انجام دهید سپس قوانین مورد نظر خود را در بخش قوانین وارد کنید.

  آموزش افزودن فیلد دلخواه در صفحه ثبت نام وردپرس با ACF

1. تنظیمات اولیه‌ی روش حمل و نقل

خب در این قسمت طبق تصویر پایین باید در کادر‌های مربوطه مقادیر درخواستی برای روش حمل و نقل مورد نظر خود را وارد نمایید. در ادامه به تفکیک به هرکدام خواهیم پرداخت.

Basic settings for the shipping method
تنظیمات اولیه‌ی روش حمل و نقل
 • در قسمت فعال/غیرفعال با زدن تیک کنار آن این روش حمل و نقل را فعال کنید.
 • در قسمت عنوان روش، عنوان مورد نظر خود را وارد کنید.
 • در قسمت توضیحات روش، در مورد روش انتخابی توضیحاتی برای نمایش به کاربران سایت، اضافه کنید.
 • در قسمت حمل نقل رایگان، می‌توانید به عنوان یک تشویق خرید‌های با ارزش بالا را مشمول ارسال رایگان کنید. برای این کار مقدار حداقل ارزش پولی را در کادر مشخص کنید. بنابراین خرید‌های بالاتر این مقدار شامل ارسال رایگان خواهد شد.
 • در قسمت برچسب حمل و نقل رایگان، برچسبی در هنگام ارسال نیز اضافه کنید. (مثال: رایگان)
 • در قسمت محاسبه قوانین، گزینه جمع را انتخاب کنید.
 • در قسمت قابل مشاهده، می‌توانید نمایش روش حمل و نقل را فقط محدود به کاربرانی که وارد سایت شده‌اند کنید.
 • در قسمت پیش‌فرض نیز می‌توانید این روش پرداخت را به عنوان گزینه‌ی پیش‌فرض در صفحه‌ی سبد خرید تنظیم کنید.

2. اضافه کردن قوانین حمل و نقل

در انتهای این صفحه در قسمت قوانین باید براساس دو پارامتر نرخ و وزن، هزینه‌ی حمل و نقل را به ازای هر سفارش مشخص کنید. برای اینکار ابتدا پارامتر وزن را انتخاب کرده و مقدار حداقل و حداکثر وزن را وارد کنید سپس در قسمت هزینه در هر سفارش برای این بازه هزینه حمل و نقل را وارد کنید. به عنوان نمونه طبق تصویر پایین ما برای بازه‌ی وزنی 1~10 هزینه حمل و نقل را 10 و برای بازه‌ی وزنی 10~20 مقدار آن را 15 در نظر گرفتیم. همچنین با انتخاب پارامتر نرخ، هزینه در هر سفارش را به ازای بازه‌ی نرخی مورد نظر خود مشخص کنید. ما به عنوان نمونه برای بازه‌ی نرخی 1~250 هزینه‌ی حمل و نقل را 15 در نظر گرفتیم. هزینه‌ی حمل و نقل را برای نرخ‌های بیشتر از 250 نیز در مرحله‌ی قبل شامل حمل و نقل رایگان قرار داده بودیم.

Add transportation rules
اضافه کردن قوانین حمل و نقل

در انتها بعد از اعمال تغییرات نتیجه‌ی نهایی به صورت زیر خواهد بود:

shiping final result
نتیجه نهایی

امکانات نسخه‌ی حرفه‌ای افزونه

افزونه حمل و نقل ووکامرس Flexible Shipping در نسخه‌ی حرفه‌ای خود قابلیت شخصی‌سازی بیشتر و پیشرفته‌تری را در تنظیمات حمل و نقل در ووکامرس، فراهم می‌کند. امکانات نسخه‌ی حرفه‌ای این افزونه به شرح زیر است:

 • پشتیبانی از کلاس‌های حمل و نقل
 • هزینه در هر سفارش براساس تعداد آیتم‌ها
 • امکان افزودن هزینه‌های اضافی برای بیمه حمل و نقل
 • پشتیبانی از کوپن‌ها برای ارسال رایگان
 • حداکثر هزینه حمل و نقل در هر روش حمل و نقل
 • روش محاسبه پایین‌ترین هزینه
 • روش محاسبه بالاترین هزینه

افزونه حمل و نقل ووکامرس

در این مقاله به یکی از جنبه‌های مهم هر فروشگاه اینترنتی، یعنی حمل و نقل محصولات پرداختیم و افزونه‌ی Flexible Shipping که یکی از افزونه‌های خوب برای مدیریت روش‌های حمل و نقل هست را مورد بررسی قرار دادیم.

امیدوارم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد و در صورت بروز هرگونه سوال می‌توانید آن را از بخش دیدگاه‌ها بپرسید. همچنین اگر محتوای امروز همیار وردپرس برایتان مفید بود، خوشحال می‌شویم آن را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دانلود افزونه Flexible Shipping for WooCommerce

دانلود افزونه Flexible Shipping صفحه افزونه

سوالات متداول

هر ویژگی و کارایی در ووکامرس می‌تواند متناسب با نیازهای خاص یک فروشگاه تنظیم شود. حمل و نقل یکی از ویژگی‌های فروشگاه اینترنتی است که نیاز به یک استراتژی دقیق دارد. از آنجایی که یک استراتژی حمل و نقل نامنظم می‌تواند به راحتی مشتریان شما را ناراحت‌ کند‌، لازم است که تمام وقت به آن توجه کنید و یک استراتژی حمل و نقل حساب شده و مقرون به صرفه برای جلب رضایت مشتریان تعیین کنید. هر صاحب فروشگاه به منظور انجام تنظیمات حمل و نقل در ووکامرس، بسته به علایق مشتریان و ماهیت محصولات خود، ملاحظات مختلفی خواهد داشت؛ بنابراین نیاز به یک افزونه حمل و نقل ووکامرس که انعطاف پذیری لازم را برای شرایط گوناگون داشته باشد احساس خواهد شد.
با کمک افزونه Flexible Shipping for WooCommerce می توان امکان حمل و نقل فراهم کرد.
از بخش ووکامرس>> تنظیمات>> حمل و نقل
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من توی سایتم دو جور محصول دارم یک سری رو میخوام فقط با پست بفرستم و یک سری رو فقط با نرخ ازاد( بدون پست ) و میخواستم مثلا برای اونی که با پست میفرستم روش نرخ ازاد نشون داده نشده و بالعکس
  ایا با این افزونه این کارو میتونم انجام بدم و اگه این کارو انجام نمیده چی کار باید بکنم لطفا راهنماییم کنید
  سپاس

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما هم می‌تونید از افزونه حمل و نقل ووکامرس استفاده کنید و با ایجاد کلاس حمل و نقل و قرار دادن اون کلاس برای محصول خاص این امکان رو پیاده سازی کنید. این افزونه بر اساس وزن براتون تنظیم میکنه.

 2. 4 سال عضو همیار وردپرس

  درود
  این افزونه میتونه هزینه پرداخت بر اساس مسافت رو فراهم کنه؟
  بعنوان مثال 5 دلار هزینه اولیه برای تمام ارسال ها و برای فاصله های بالای دو مایل 1.5 دلار به ازای هر مایل اضافه بشه به هزینه.
  سپاس

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر! چنین امکانی نداره. هیچ پلاگینی این کار رو نمیکنه

 3. 10 سال عضو همیار وردپرس

  وقتتون بخیر
  من میخوام حمل و نقل فقط برای یکسری از محصولات فعال بشه و الباقی حتی نشون داده نشه گزینه حمل و نقل رو روی سبدشون باید چی کارکنم با این افززونه میشه ؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید افزونه Advaced Shiping رو تهیه کنید. اون افزونه امکان قرار دادن قانون برای محصول خاص رو به شما میده.

 4. 6 سال عضو همیار وردپرس

  من دنبال یه افزونه ام که بشه برای یک سری از محصولات خاص امکان پرداخت در محل ور فراهم کرد ، توروخدا اگه کسی چیزی میدونه راهنماییم کنه

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در پیکربندی ووکامرس، در سربرگ پرداخت می‌تونید گزینه پرداخت در محل را فعال کنید.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   اون برای همه محصولات اضافه میکنه .میخام چند تا محصول پرداخت در محل باشه باقیشون فقط نقدی

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   در یه صورت میتونید اینکار رو بکنید! اونم اینه که اصلا ارسال رایگان توی سایت نداشته باشید و با افزونه advanced shiping قانون بزارید که برای این محصولان گزینه پرداخت در محل بیاد و قیمت هم 0 بزارید. فقط دقت کنید که ارسال رایگان نمی تونید اینجوری قرار بدید چون این دوتا هردوتا قیمتشون صفره و باهم تداخل میخورن.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   ممنون از پاسخ شما من یه افزونه پیدا کردم که برای هر محصول میشه روش پرداخت رو انتخاب کرد منتهی نسخه رایگانش محدودیت داره و فقط برای 10 تا محصول میشه امکان پرداخت در محل رو فراهم کرد.
   اسمش Woocommerce Payment Gateway per Product هست.امکان خریدش هست ؟ سایتش خارجیه
   demo.dreamfoxmedia.com/woocommerce/available-demos

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام مجدد
   ممنون بابت معرفی این افزونه
   تا جایی که بنده سرچ کردم ندیدم مارکت های ایرانی قرار بدند. مگر اینکه دلاری بخوایید بخرید که اونم باید از شرکت های واسط پرداخت اقدام کنید.

 5. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. من نصب کردم. اول اینکه فارسی نیست و انگلیسی هست.
  دوم اینکه قسمتی که میخوای شرط تعیین کنی اصلا وجود نداره. با اینکه تمامی مراحل رو طبق آموزش رفتم

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگر افزونه رو از سایت ما دانلود کنید فارسی میشه. بخش تعیین شرط در قسمت پیکربندی ووکامرس، سربرگ حمل و نقل وجود داره.

 6. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و وقت بخیر.
  با این افزونه امکان ایجاد قیمت برای شهرستا های داخل استان هست ؟
  مثلا برای استان تهران شهر تهران هزینه جدا ، و هزینه های ورامین ، قرچک ، بومهن ، رودهن و….. هر کدام جداگانه قابل تنظیم باشند.
  برای کلیه استان های ایران و شهریتان های داخل استان ها هم همینطور.
  آیا افزونه ای هست که بشه اینکار را انجام داد؟

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 7. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و وقت بخیر خدمت شما
  من در حال راه اندازی فروشگاه اینترنتی مصالح ساختمانی از جمله هستم
  همه چی خوب برنامه ریزی شده ولی روی حمل و نقل کمی درگیرم
  حمل و نقل مصالح مختلف بسته به وزن و فاصله مکانی مبدا و مقصد داره

  مثلا سیمان عمده از نایین و گچ عمده از سمنان بارگیری می شود و کرایه حمل این دو با وسیله نقلیه مشابه ، متفاوت است
  یعنی باید برای هر ارسال ، هر دو ایتم فاصله از مبدا و وزن رو هم زمان در نظر بگیره .

  از این افزونه میتونم استفاده کنم ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما بهتره افزونه حمل و نقل ووکامرس رو نصب کنید و حمل و نقل نرخ ثابت بزارید و مبلغش رو صفر کنید و داخل عنوان بنویسید که ارسال به صورت پس کرایه (یعنی شما محصولشونو فرستادید اونا هزینه ارسال رو به اون شخصی که مصالح ساختمانی رو برده پرداخت کنن)

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   از طریق افزونه های دیگ امکان پیاده سازی چنین سیستمی وجود نداره؟
   ما قصد داریم تمام مراحل اتومات انجام بشه
   سیستم پس کرایه به مشکل میخوریم

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   با همون افزونه میشه قانونهای زیادی نوشت و بسیار حرفه‌ای هست.

 8. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من یک سیستم حمل و نقل میخام برای خود شهر یزد که اگر کاربر مثلا 50 عدد سیمان سفارش داد هزینه حملش بشه 60 هزار تومان
  این سیستم رو چطور پیاده سازی کنم؟

 9. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و عرض ادب
  به عنوان مثال محصولی به اسم ماسه واحدش تن هست که حالا طبق افزونه ای که مشخص کردین میشه روش حمل و نقل اختصاصی مشخص کرد به عنوان مثال اگر شخصی بین 1 تا 5 تن ماسه سفارش بدهد هزینه حمل و نقل یک عددی می شود
  اما برای یک محصولی مثل آجر که بر اساس تعداد هست می شود برای هر محصول در این افزونه واحد مشخص کرد و روش حمل و نقل وزنی رو براش تعریف کرد؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بهتره شما از افزونه Advanced shiping استفاده کنید.

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   ببخشید تفاوت این افزونه با کلاس های حمل و نقل خود ووکامرس در چیه؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   این افزونه خیلی پیشرفته هست و به شما اجازه میده روش های حمل و نقل شرطی بسازید.

 10. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام

  من میخوام برای صورتحسابم این فیلد ها باشه :

  نام و نام خانوادگی

  استان (بصورت فهرست)

  شهر (بصورت فهرست)

  آدرس

  تلفن

  و گزینه پرداخت آنلاین رو داشته باشم

  و فقط

  وقتی مازندارن و ساری انتخاب می شه ، گزینه پرداخت در محل هم فعال شه .

  و دیگه هیج جا بهم نریزه ، هیچ فیلی اضافی نشه ، هیچ اروری ظاهر نشه 🙁

  لطفا راهنمایی کنید . با همین افزونه ای که در بالا معرفی کردید کارم پیش میره؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نیازی به افزونه نیست. در قسمت پیکربندی ووکامرس، تب حمل و نقل برای استان مازندران حمل و نقل رایگان را انتخاب کنید.

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سپاس
   برای جزیی تر کردن و حمل و نقل رایگان رو برای فقط شهر ساری قرار دادن چکار کنم ؟

   یه سوال دیگه:
   میخوام از سامانه پیامکی برای اطلاع رسانی به مشتری بابت مراحل انجام سفارشش داشته باشم، از چه افزونه ای استفاده کنم که برای قسمتای دیگه مشکلی پیش نیاد ؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از افزونه Advanced shiping استفاده کنید وهرقانونی دوست داشته باشید میتونید اضافه کنید. برای پیامک هم از افزونه persian woocommerce sms استفاده کنید.