ایجاد فرم های پرکاربرد در وردپرس با افزونه ی Form Maker

سلام؛
امروز هم با افزونه ی فرم ساز جدیدی در خدمت شما هستیم. این افزونه نیز هماننده افزونه های دیگری که در همیار وردپرس معرفی کردیم بسیار حرفه ای می باشد و از محبوبیت بالایی برخوردار است و می توانید فرم های پرکاربرد در وردپرس را با آن ایجاد کنید.
این افزونه از قابلیت های زیادی برخوردار است و می توانید تمام آنچه که از یک افزونه ی فرم های زیبا انتظار دارید را برای شما برآورده کند.

فرم های پرکاربرد در وردپرس با افزونه ی Form Maker

form maker- فرم های پرکاربرد در وردپرس

افزونه ی Form Maker دارای بخش رایگان و پرمیوم می باشد که بخش رایگان آن دارای امکانات خیلی زیادی نسبت به فرم های دیگر است و بخش پرمیوم نیز امکانات متنوع تری را شامل می شود. شما با کمک این افزونه قادر به ساخت فرم های پرکاربرد در وردپرس می باشید.
این افزونه کارکرد بسیار آسانی دارد و شما با عمل drag and drup (یعنی روی المان مورد نظر کلیک کنید و آن را روی بخش مورد نظر بکشید و رها کنید!) می توانید فرم های زیبا ایجاد کنید.
این افزونه تا کنون بیش از 9۰۰۰۰ نصب فعال را در مخزن وردپرس از آن خود کرده است و می توان از آن به عنوان محبوب ترین پلاگین ها در ساخت فرم یاد کرد.

شروع کار

برای شروع کار ابتدا افزونه را دریافت نموده و از بخش افزونه های سایت خود آن را نصب نمایید. سپس در بخش پیشخوان سایت شما بخشی جدید با نام Form Maker جهت ساخت فرم های پرکاربرد در وردپرس اضافه شده است، روی آن کلیک کنید تا به صفحه ی تنظیمات افزونه بروید.

manager- فرم های پرکاربرد در وردپرس

ایجاد انواع فرم

build forms- فرم های پرکاربرد در وردپرس

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید می توانید با این افزونه  فرم های پرکاربرد در وردپرس را انتخاب کنید و به ویرایش آن بپردازید و آن را برای سایت خودتان شخصی سازی کنید.

shortcode 

از ستون Shortcode می توانید شورتکد فرم مورد نظرتان را کپی کنید و آن را در برگه/نوشته مورد نظرتان قرار دهید.
همین الان هم می توانید به قرار دادن شورتکد فرم مورد نظر در برگه/نوشته ی موردنظرتان بپردازید اما قبل از آن بهتر است تنظیمات مربوط به فرم را برای قالب خودتان ویرایش و شخصی سازی کنید.

php function

از ستون PHP function هم می توانید همان شورتکد را بصورت یک تابع php داشته باشید، این تابع زمانی استفاده می شود که بخواهید فرم مورد نظر را در بخشی از قالب خودتان قرار دهید که نیاز است از بخش ویرایشگر آن را در کد قالب خودتان قرار دهید.

Edit

از ستون Edit هم که خودتان می دانید می توان به ویرایش کردن یک فرم و شخصی سازی آن برای قالب مورد نظرمان پرداخت.
خب برای مثال من فرم اول که فرم تماس با ما (Contact) می باشد را ویرایش میکنم.

contact form- فرم های پرکاربرد در وردپرس

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید امکانات این افزونه خیلی بالاست و هر بخش جداگانه دارای تنظیمات منحصر به فرد خود می باشد.

  چگونه لینک‌ های خارجی را در صفحه جدید باز کنیم؟

facilities- فرم های پرکاربرد در وردپرس

از گزینه ی های بالای این افزونه می توانید اعمال اصلی را برای ایجاد فرم انجام دهید از جمله عمل ذخیره، برگشت به یک عمل عقب تر، ذخیره و…

edit - فرم های پرکاربرد در وردپرس

از قسمت بعدی تنظیمات فرم هم می توانید نام فرم خودتان را تعیین کنید، پیش نمایش آنچه را که انجام داده اید را مشاهده کنید، تم موردنظرتان را انتخاب کنید، اگر با css آشنایی دارید برای خودتان استایل مورد نظر را ویرایش کنید، فیلد جدید اضافه کنید و یا تنظیمات کلی را برای فرمتان انجام دهید.

form theme- فرم های پرکاربرد در وردپرس

از این قسمت هم که قسمت اصلی کار هست می تونید فرم مورد نظرتان را شخصی سازی کنید و آن رو برای سایت خودتان ویرایش کنید. از فعال کرد دکمه ی بالا اجازه ی drag and drup رو فعال یا غیر فعال می کنید.
از 4 آیکونی هم که کنار هم قرار دارند می توانید ویرایشات کلی را برای فرم داشته باشید.
از قسمت سمت چپ هم فرم مورد نظر رو مشاهده می کنید که فیلد های فرم تماس با ما برای شما آماده شده اند. می توانید روی هر فیلد کلیک کنید و با کلیک کرن بر روی آیکون ویرایش هر فیلد را برای خودتان ویرایش کنید.

فیلد ایمیل

مثلا برای اینکه فیلد ایمیل را ویرایش کنید، ابتدا باید روی آن یکبار کلیک کنید تا آیکون های آن برای شما نمایش داده شوند و سپس بر روی آیکون ویرایش کلیک کنید، بعد از آن یک صفحه ی پاپ آپ باز می شود که می توانید تنظیمات دلخواه را برای فیلد مورد نظر انجام دهید.

feilds- فرم های پرکاربرد در وردپرس

همانطور که می بینید می توانید برای فیلد خود نام تعیین کنید که من به فارسی نوشته ام “ایمیل” که برای شما ابتدا En می باشد، سایز را می توانید برای متن مورد نظر و همچنین فیلد آن تعیین کنید، چینش آن و مقدار اولیه و…

استفاده از شورت کد

خب حال که تمامی تغیرات را انجام دادیم و کاملا  فرم های پرکاربرد در وردپرس را شخصی سازی کردیم می توانیم آن را ذخیره کنیم.
بعد از آن باید شورتکد فرم مورد نظر را که بالاتر به آن اشاره کردیم را کپی کنیم و در برگه/نوشته سایت خودمان قرار دهیم یا می توانیم تابع آن را در کدهای قالبمان قرار دهیم.
من شورتکد فرم تماس با ما را که شخصی سازی کردیم را کپی میکنم و در برگه ی تماس با ما سایت خودم قرار می دهم.

use shortcode- فرم های پرکاربرد در وردپرسحال بعد از ذخیره کردن برگه، آن را در خروجی مشاهده می کنیم.

result - فرم های پرکاربرد در وردپرس

همان طور که مشاهده می کنید توانستیم به کمک افزونه ی Form Maker چنین فرم های پرکاربرد در وردپرس را به این صورت ایجاد کنیم.

موفق باشید…

بروز رسانی توسط محمدرضا خدری در تاریخ 96/1/1

دانلود افزونه Form maker

دانلودصفحه افزونه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. سلام بنده میخواهم که فونت فارسی به داخل افزونه بریزم ولی انگار تغییری نمیکند و همان زبان فارسی با فونت فارسی است
  چه کار کنم که فونتش تغیید کند

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اول باید روی سی اس اس کار کنید تا فونت هاتون رو بخونه

 2. سلام وقتتون بخیر
  من یک فرم ایجاد کردم اما دکمه ارسال آن کار نمیکند
  افزونه بروز هست در قسمت ایمیل هم تنظیمات را درست کردم
  لطفا راهنماییم کنید ممنون