ساخت صفحه ارور ۴۰۴ سفارشی با Forty Four

ساخت صفحه ارور ۴۰۴ سفارشی با Forty Four

سلام دوستان عزیز؛

همانطور که می دانید خطای 404 یکی از خطاهای رایج در وردپرس می باشد که برای صفحات و برگه های سایت پیش می آید و باید از بروز این خطاها جلوگیری کرد و در صورت مشاهده سریعا درصدد رفع ان بر آمد ، زیرا در صورت بروز مکرر این خطا ، شما کاربران سایت خود را از دست می دهید .

حال اگر برای وب سایت شما خطای 404 پیش آمد ، به جای این که کاربران با صفحه همیشگی 404 روبرو شوند ، می توانید یک صفحه سفارشی درست کنید و این قابلیت را برای این مشکل قرار دهید که کاربران بتوانند به صفحه ی اصلی سایت بروند . برای این منظور می توانید از افزونه ای استفاده کنید که در این اموزش همیار وردپرس به معرفی و استفاده از آن می پردازیم .

افزونه Forty Four – 404 Plugin for WordPress

ساخت صفحه خطای ۴۰۴ سفارشی با ۴۰۴ Plugin for WordPress
این افزونه بسیار ساده و کاربردی می باشد و شما می توانید با استفاده از آن صفحات 404 زیبا و شخصی را بسازید و کاربران خود را در صورت بروز خطای 404 در سایت به صفحه ی اصلی هدایت نمایید  .

پس از اینکه فایل افزونه مورد نظر را نصب و فعال کردید ، به پنل وردپرس خود برگردید تا به تنظیماتش دسترسی پیدا کنید ، سپس به زیر منوی نمایش بروید و از آنجا گزینه ی page 404  را انتخاب نمایید :

ساخت صفحه خطای ۴۰۴ سفارشی با ۴۰۴ Plugin for WordPress

سپس با صفحه ی تنظیمات این افزونه روبرو می شوید و در تب General همانطور که مشاهده می کنید باید یک عنوان مناسب و متنی برای صفحه ی 404 خود وارد کنید و از بخش Background Image  یک تصویر برای بک گراند صفحه ی 404 خود انتخاب کنید.

ساخت صفحه خطای ۴۰۴ سفارشی با ۴۰۴ Plugin for WordPress

سپس در ادامه ی تنظیمات این صفحه، می توانید به شخصی سازی صفحه ی نمایش خطای 404 بپردازید :
ساخت صفحه خطای ۴۰۴ سفارشی با ۴۰۴ Plugin for WordPress

Search Box Text: متنی را برای جست و جوی کاربران در سایت وارد نمایید ، که به صورت پیش فرض لاتین می باشد . برای نمونه ” عبارت مورد جست و جوی خود را وارد کنید ” .
Back to Home Text: متنی را برای برگشت کاربران به صفحه ای اصلی سایت بنویسید . برای نمونه ” به صفحه ی اصلی سایت برگرد” .
Hide 404 Title: اگر می خواهید عنوان صفحه ی 404 مخفی شود ، این گزینه را تیک بزنید .

  ساخت دایرکتوری کسب و کار در وردپرس با افزونه Connections Business Directory

دوستان عزیز سایر تنظیمات این افزونه بر حسب سلیقه شما باید انجام شود و در ضمن شما می توانید برای بک گراند صفحه ی سفارشی که طراحی کرده اید ، از رنگ استفاده کنید . سپس از بخش سمت چپ و بالای صفحه بر روی دکمه ی Publish  کلیک کنید تا صفحه ی سفارشی شده ی 404 خود را منتشر کنید و برای مشاهده ی این صفحه بر روی دکمه ی View 404 Page کلیک نمایید . صفحه ای که من طراحی کردم به صورت زیر است :

ساخت صفحه خطای ۴۰۴ سفارشی با ۴۰۴ Plugin for WordPress

توجه: اگر شما نتوانستید صفحه ی 404 سفارشی شده ی خود را مشاهده کنید ،اصلا نگران نشوید !!!!! به بخش پیوندهای یکتا بروید و آن را از حالت ساده بردارید و بر روی ” نام  نوشته ” قرار دهید .

و اما ادامه ی تنظیمات ….

تب بعدی یعنی logs برای نمایش لاگ های این صفحه ی خطای 404 می باشد .

جمع بندی کلی

ارورهای 404 اثرات منفی بر روی سئو وب سایت ها دارد و باید در صورت بروز این خطا سریعا درصدد رفع آن برآیید ولی تا زمانی که بتوانید این خطا را رفع نمایید ، باید مدیریت بهتری بر روی سایت داشته باشید و با ساخت صفحه ی سفارشی و انتقال کاربران به صفحه ی اصلی سایت ، تا حدی از نارضایتی آنها کم کنید .

روز هاتون پر از شادی !

دانلود افزونه Forty Four – 404 Plugin for WordPress

دانلود صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.