آموزش رایگان سئو در 30 دقیقه!

آموزش رایگان سئو

رسیدن به صدر نتایج گوگل اصلاً کار سختی نیست، همیشه راه های میانبری هستند که باعث میشوند سریع تر از اون چیزی که فکر میکنید به رتبه اول گوگل برسید. برای مثال شما میتوانید با خرید بک لینک و استفاده از تکنیک های سئو کلاه سیاه راه صد ساله را یک شبه طی کنید. اما…

چشمان تیز گوگل همیشه رفتارهای شما را تحت نظر دارد و خروج از مسیر صحیح موجب میشود تا به یک باره با افت شدید جایگاه و بازدیدکننده مواجه شوید. حقیقت آن است که هیچ راهکار سریع یا مسیر میانبری در سئو و جود ندارد.

google anti spam- آموزش رایگان سئو

این روزها بحث بر سر سئو سایت حسابی داغ است و همه به دنبال این هستند که بهترین رتبه را در کمترین زمان ممکن از آنِ سایت خود کنند. مطمئناً برای شما هم پیش آمده که با عبارت هایی همچون عنوان این مقاله روبرو شوید. اما آیا واقعاً میتوان سئو را در 30 دقیقه یاد گرفت؟

جواب این سوال قطعاً خیر است. چرا؟ برای اینکه موفقیت در سئو اگر به شیوه‌ای علمی، دقیق و تخصصی انجام شود، راهکاری زمان‌بر و دشوار است که تنها در یک بازه طولانی، آن هم تنها توسط متخصص های این حوزه نتیجه مطلوبی به همراه خواهد داشت. اما آیا راهی وجود دارد تا بتوانیم سئو را اصولی آموزش ببینیم؟

خوشبختانه پاسخ به این سوال مثبت است ولی امکان ندارد بتوانید در 3 یا 30 دقیقه این کار را انجام دهید. برای اینکار باید بر اساس یک برنامه ریزی بلند مدت و اصولی جلو بروید. اگر یاد گرفتن سئو به این شیوه مورد نظر شماست، نقشۀ راه 4 مرحله ای زیر برای شما نوشته شده است.

1- طراحی سایت حرفه ای، اولین قدم موفقیت در سئو

این مرحله به قدری مهم و حیاتی است که میتوانیم از آن با نام مرحله صفر یاد کنیم. دلیل آن هم بسیار ساده است؛ اگر اولین آجر کسب و کار خود را کج بگذارید، در آینده هر هزینه و تلاشی که برای سئو سایت میکنید به بیراهه خواهد رفت. پس در وهله اول توصیه میکنیم طراحی سایت خود را جدی بگیرید و ویترین کسب و کار خود را با وسواس بالایی طراحی کنید.

بهتر است کار خود را از مشورت با یک شرکت طراحی سایت حرفه ای شروع کنید تا از هرگونه مسیر انحرافی یا هزینه های بی هدف جلوگیری کنید. از طرف دیگر، قبل از اینکه طراحی سایت خود را به یک شرکت بسپارید، حتماً نمونه کارهایی که قبلاً توسط این شرکت طراحی شده اند را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهید.

websima- آموزش رایگان سئو

2- سئو چیست؟ قبل از شروع باید بدانید

بهینه سازی سایت برای موتور جستجوی گوگل! این اولین پاسخی است که حالا چشم ما به دیدن آن حسابی عادت کرده ولی واقعیت آن است که این تعریف خشک و خالی نمیتواند در یادگیری، آن هم در ابتدای راه، ما را به درک درستی از سازوکار سئو برساند.

یکی از راه هایی که میتواند ما را به درک عمیق تری از مفهوم سئو نزدیک کند این است که از تجربیات شخصی و نقطه نظراتِ متخصصین و فعالین حوزۀ سئو استفاده کنیم. این کار از یک طرف باعث میشود به درک کاملی از سئو برسید و از طرف دیگر هم شما را با برداشت های متفاوت بزرگان این حوزه آشنا میکند. حالا کجا چنین تجربیات ارزشمندی را به دست آوریم؟

پیشنهاد می کنیم به سایت آکادمی وبسیما و صفحه سئو چیست مراجعه کنید. در این بخش، افراد تاثیرگذار و متخصصان حوزۀ دیجیتال مارکتینگ، تعاریف جالب و مفیدی از سئو به اشتراک گذاشته اند که خواندن آن ها برای کسانی که دراین حوزه فعالیت میکنند، لازم و ضروری است.

seo academy- آموزش رایگان سئو

البته خوب است اشاره کنیم که محتوای این صفحه به مرور با نظرات جدید کارشناسان داخلی و خارجی حوز سئو به روز رسانی میشود.

3- آموزش رایگان سئو با مقالات و کتاب‌های معتبر

الگوریتم های گوگل به صورت مستمر در حال بهتر شدن هستند. این تغییرات باعث میشود معیارهای رتبه بندی در سایت ها پیوسته تغییر کنند. مشکل اصلی زمانی به وجود می‌آید که ما هنوز هم به همان ترفندهای قدیمی پایبند هستیم.

مثلاً ممکن است تکنیک های ما در چند سال و یا حتی چند ماه پیش تاثیرگذار و ارزشمند بوده باشند، ولی امروز عمل کردن به آن ها حتی به سئو سایت ما صدمه هم بزند!

پس اجازه دهید اینطور نتیجه بگیریم که؛

“سئو در اصل ترکیبی از علم و هنر است و برای موفقیت در آن باید همواره پا به پای آن رشد کنید.”

چطور میتوان این راه پر پیچ و خم را هموار کرد؟ منابع معتبر فارسی و انگلیسی در حوزۀ سئو یکی از راه هایی است که میتواند شما را به هدف والای خود برساند.

به این منظور در سایت آکادمی وبسیما بخشی به عنوان آموزش سئو رایگان در نظر گرفته شده‌ که در ابتدا اهمیت یادگیری و کاربرد سئو را برای شما شرح می‌دهد. علاوه براین کتاب‌های تخصصی و معتبر به زبان فارسی هم در اختیار شما قرار داده شده است.

کتاب، بهترین مرجع برای شروع یادگیری سئو است

برای شروع پیشنهاد میکنیم عبارت “کتاب سئو برای همیشه” را در گوگل جستجو کرده و این مرجع ارزشمند را به رایگان دانلود کنید. این کتاب به شما کمک میکند درک درستی از مفاهیم استاندارد و همیشگی سئو داشته باشید.

books- آموزش رایگان سئو

در ادامه کتاب “سئو کلاه سیاه، چیزهایی که بهتر است ندانید!” میتواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. در این کتاب تکنیک هایی که طی سالهای گذشته برای فریب موتورهای جستجو استفاده میشدند به شما معرفی شده است. تکنیک هایی که بهتر است آنها را به خوبی بشناسید تا هرگز به فکر استفاده از آن نباشید.

better book- آموزش رایگان سئو

همچنین در این سایت بخشی با عنوان اصطلاحات تخصصی سئو وجود دارد که به شما کمک می‌کند عبارات‌ رایج در این حوزه را شناخته و مفهوم هر کدام را به خوبی درک کنید. اگر میخواهید این مفاهیم را موشکافی کنید، میتوانید مقالات جامع مرتبط با آن ها که به زبانی ساده نوشته شده اند را مطالعه کنید.

تا اینجا شما با لغت نامه کتاب سئو به خوبی آشنا شده‌اید و آمادگی لازم برای شروع یک پروژه واقعی را دارید. ولی این اطلاعات تنها بخش نظری سئو را هدف قرار میدهند. پس تجربه های عملی که بتوانند ما را در پروژه های واقعی سئو کمک کنند چطور؟

4- دوره های آموزش سئو، یک تیر و چند نشان

اینکه پس از کسب دانش اولیه در حوزه سئو، با دریایی از سوالات رنگارنگ مواجه شویم، امری کاملاً طبیعی است. مثلا ممکن است به خوبی بدانید دادن رپورتاژ آگهی برای موفقیت در سئو لازم است ولی احتمالا نمی‌دانید که استراتژی درست و زمان مناسب برای انجام آن چیست.

شرکت در دوره‌های جامع آموزش سئو به شما کمک می‌کند مسیر آزمون و خطا را کوتاه کرده و آنچه قرار است در یک سال تجربه کنید در مدت زمان کوتاه تری یاد بگیرید. این نکته مهم را در نظر بگیرید که تنها زمانی میتوانید مطمئن باشید سئو را به صورت واقعی یاد گرفته اید که تجربیات خود را به صورت عملی در یک پروژه واقعی انجام دهید.

بسیاری از متخصصین، سئو را به یک جنگ تشبیه میکنند، جنگی که پیروزی در آن فقط با بهترین بودن امکان پذیر است. برای آنکه از رقبای خود پیشی بگیرید باید استراتژی دقیق، محتوای ارزشمند، آنالیز دقیق و بستر مناسب در سایت را در کنار فعالیت در شبکه های اجتماعی و لینک سازی خارجی به کار بگیرید.

دوره جامع سئو در آکادمی وبسیما از 5 کارگاه تخصصی و حضوریِ آموزش سئو تشکیل شده است:

 • استراتژی سئو و تولید محتوا
 • آموزش تخصصی گوگل سرچ کنسول
 • تکنیک های حرفه ای سئو
 • سئو تکنیکال
 • لینک سازی کلاه سفید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از این 5 کارگاه و زمان برگزاری آنها به سایت https://websima.academy مراجعه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم ایا سئو یک بلاگ مثل بلاگ من که محتوای غنی داره با سئو سایت فرقی داره یا نه و اینکه بک لینک تاثیر داره یا نه
  میشه برسی کنید و بگید بهتره کاره خواستی رو بلاگ انجام بدم یانه

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برای سئوی یک مطلب باید اصول و قواعدی که تعریف میشه رو رعایت کنید و اینکه وبلاگ باشه یا سایت زیاد فرق نمیکنه.

 2. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  خدمت استادان گرامی موندم برای سایتم از کدام افزونه سئو استفاده کنم .Yoast SEO یا All in One SEO Pack به نظر شما کدام بهتر است در حال حاضر هر دو را نصب کردم آیا مشکلی برای سایتم درست میکنند؟ کدام را حذف کنم

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   yoast seo رو پیشنهاد میکنم. مشکلی به وجود نمیاد