ایده های کسب و کار اینترنتی موفق پرسود در ایران و جهان + لیست

پیدایش اینترنت و رونق روزافزون شبکه‌های اجتماعی، سبب شد که بسیاری افراد برای کسب درآمد پا به این شبکه‌ها بگذارند و درآمدهای قابل قبولی هم کسب کنند. این به آن معناست که کسب و کار اینترنتی موفق در ایران و جهان کم نیست و با توجه به تأثیر گسترده‌ای که اینترنت بر کسب و کار اینترنتی قرار داده است، سبب رشد چشمگیر بسیار از کسب و کارها و حتی ایجاد کسب و کارهای با تنوع بیشتر شده است. آن چیزی که سبب رشد بسیاری از کسب و کارها شده است، نیاز جامعه به خدماتی است که این کسب و کارها ایجاد می‌کنند است.

طبق آمارهای گرفته شده به نقل از سایت گاسی وب، لیست کسب و کارهای موفق در جهان عبارت‌اند از:

 • شرکت آمازون
 • علی اکسپرس معروف به علی بابا
 • ای بی
 • گوگل
 • جینگ دانگ

باید بدانید که در میان کسب و کارهای موفق در ایران، سایت دیجی کالا توانسته در لیست بهترین کسب و کارهای اینترنتی شناخته شود. جالب است بدانید که دیجی کالا در ابتدا فعالیت خود را با یک محصول و توضیح آن آغاز کرد، ولی امروزه توانسته علاوه بر فروش و عرضه انواع محصولات امکان کسب و کار اینترنتی را برای خواهان انجام فعالیت و کسب درآمد و کار در منزل فراهم کرده است.

بهترین ایده‌های کسب و کار در ایران و جهان

کسب و کار اینترنتی گاسی وب

باید بدانید که ایده‌های بسیار زیادی برای کسب درآمد در ایران و جهان وجود دارد. کافی است برای اینکه به یک کارآفرین برتر تبدیل شوید، باید نوع دید خود را نسبت به دنیای پیرامون خود تغییر دهید تا بتوانید از این طریق از فرصت‌های پیش روی خود برای کمک به دیگران و کسب درآمد از آن‌ها استفاده کنید.

حال می‌خواهیم شما را با تعدادی از بهترین ایده‌های کسب و کار در ایران و جهان آشنا سازیم که عبارت‌اند از:

 • طراحی‌های گرافیکی
 • طراحی سایت
 • پول درآوردن از اینستاگرام
 • ساخت فروشگاه آنلاین
 • تدریس آنلاین

که در ادامه مقاله به توضیح هر کدام به طور مفصل می‌پردازیم.

طراحی‌های گرافیکی

امروزه یکی از پردرآمدترین کسب و کارهای اینترنتی در ایران و جهان طراحی سایت است؛ زیرا تمام افرادی که در فضای اینترنتی به دنبال فروش محصولات و خدمات خود هستند، همواره به دنبال جلب توجه مشتریان و افزایش ترافیک سایت خود از طراحی گرافیکی برای جذاب‌تر شدن سایت خود استفاده می‌کنند.

در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام بسیاری از پیج های مطرح و با تعداد فالوور بالا هستند که با استفاده از عکس‌های جذاب خود توانسته‌اند با روش استفاده از طراحی گرافیکی ناب خود سبب جذب بیشتر فالوور و در نتیجه کسب درآمد مطلوبی برای خود برسند. از جمله مزیت استفاده از این روش آن است که فرد می‌تواند این فعالیت را در منزل انجام دهد و هم‌زمان برای چند سایت و حتی شرکت‌ها طراحی گرافیکی داشته باشد.

در کل فعالیت‌های گرافیکی در قالب این موارد مطرح می‌شود:

 1. لوگو
 2. بنر
 3. عکس گرافیکی
 4. کاتالوگ و جلد کتاب

شما باید بدانید که روش‌های کسب درآمد از طریق طراحی گرافیک بسیار متنوع و زیاد است؛ ولی لازم است فرد برای موفقیت در این روش کسب و کار اینترنتی، فعالیتی را انتخاب کند که با مهارت‌ها و توانایی‌های او سازگارتر باشد.

طراحی سایت

امروزه به علت پیشرفت چشمگیر فعالیت‌های اینترنتی و کسب درآمد افراد از این روش، سبب شده که بسیاری از افراد به دنبال حضور در این عرصه برای فروش محصولات و خدمات خود باشند که در این مرحله می‌توانند با طراحی سایت برای خود پا در این شبکه کسب و کار بگذارند.

در کنار آن‌ها افرادی هم هستند که با استفاده از مهارت‌های که در زمینه استفاده از نرم افزارهای طراحی سایت و آشنایی با زبان برنامه نویسی هم برای خود سایتی طراحی می‌کنند و یا حتی برای دیگران که در هر دو روش کسب درآمد خواهند داشت.

در روش کسب درآمد از طراحی سایت در ابتدا فرد باید مهارت‌های خود در طراحی سایت بالا ببرد و در یک زبان برنامه نویسی تسلط داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم زبان PHP را برای یادگیری انتخاب کنید؛ زیرا یادگیری این زبان نسبت به سایر زبان‌ها آسان‌تر است و همچنین قابلیت گسترش پذیری بسیار زیادتری دارد. امروزه بسیاری از سیستم‌های مدیریت تولید محتوا مثل وردپرس، جوملا و غیره از این زبان استفاده می‌کنند.

لازم به ذکر است برای داشتن رتبه بالا در میان بازار رقابتی طراحی سایت، باید دارای یک قالب منحصر به فرد در طراحی سایت داشته باشید تا سبب جلب توجه خریداران باشد.

پول درآوردن از اینستاگرام

یکی از بهترین ایده‌های کسب درآمد از اینترنت که امروزه افراد بسیار زیادی در آن فعالیت می‌کنند، پول درآوردن از اینستاگرام است؛ زیرا این شبکه اجتماعی این امکان را برای تمام افراد فراهم کرده است تا بتوانند با کمترین سرمایه و یا حتی بدون سرمایه زیاد بتوانند کسب درآمد کنند. آن چیزی که سبب موفقیت در کسب و کار اینستاگرامی افراد می‌شود استفاده از ایده‌های نابی در کارهای خود است.

از جمله ویژگی‌های بارز اینستاگرام آن است که:

 • تنوع بیشمار کسب و کار
 • باز بودن محدودیت فعالیت و اختیارات
 • اشتراک گذاری محصولات و خدمات
 • عدم محدودیت زمانی و مکانی برای افراد

در روش کسب درآمد از اینستاگرام کافی است فرد با راه اندازی پیج شخصی در اینستاگرام و با استفاده از مهارت‌های خود، فروش محصولات دیگران، بلاگری و غیره کسب درآمد مطلوبی داشته باشد. چه بسا افرادی هم هستند که توانسته‌اند بدون سرمایه گذاری اولیه و تنها با تکه بر استعدادها و توانایی‌ها و با به‌کارگیری تلاش‌های بسیار، به درآمدهای میلیاردی در این شبکه اجتماعی دست پیدا کنند.

ساخت فروشگاه آنلاین

یکی از بهترین ایده‌ها در کسب درآمد از اینترنت ساخت فروشگاه اینترنتی است. شاید برایتان سؤال مطرح شود که چه ویژگی باعث شده که ساخت فروشگاه اینترنتی متمایزتر از سایر ایده‌ها باشد؟ باید بدانید که در راه اندازی فروشگاه اینترنتی کافی است فرد با استفاده از ایده‌های ناب خود، در راه رسیدن به موفقیت خود پیش برود.

فروشگاه اینترنتی به علت محکم بودن و قدرت استحکام آن و عدم فیلتر شدن، توانسته جایگاه بالاتری را در میان سایر کسب و کارها به خود بگیرد؛ ولی این به معنی عدم اطمینان به سایر کسب و کارهای اینترنتی نیست؛ بلکه کافی است افراد در کنار پیج کاری خود در اینستاگرام به فکر راه اندازی سایتی در اینترنت باشد تا بتواند با اطمینان بیشتری در این عرصه اینترنتی فعالیت و برای مدت زمان بیشتری کسب درآمد مطلوبی داشته باشند.

جالب است بدانید که در ایران دیجی کالا توانسته به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی در رتبه نخست جا بگیرد. این فروشگاه در ابتدا به عرضه یک نوع کالا می‌پرداخت که رفته رفته با توسعه کسب و کارهای اینترنتی سبب شد که دامنه فعالیت‌های خود و تنوع عرضه محصولات خود را از یک کالا به هزاران کالا سوق دهند.

تدریس آنلاین

همان طور که می‌دانید، یکی از ایده‌های کسب درآمد تدریس آنلاین است که این روش یکی از کم هزینه‌ترین کسب و کارها است؛ زیرا در این روش فرد با استفاده از مهارت‌ها و توانایی‌های خود و ارائه آن به کاربران جویای این اطلاعات می‌توانند درآمدهای مطلوبی را کسب کنند.

همچنین امروزه به علت شیوع بیماری کرونا و وضع قوانین عدم تجمع افراد سبب شده که بسیاری از کلاس‌ها به صورت غیرحضوری برگزار شود که همین عامل باعث شده که به تدریس آنلاین بپردازند. چه بسا افرادی هم در این میان بودند که توانسته‌اند از طریق آموزش راه اندازی کسب و کار آنلاین درآمدهای بالایی بدست آورند.

ویژگی‌های ایده‌های پولساز برای کار در منزل

همان طور که خواندید، ایده‌های کسب درآمد بسیار است که تنها توانستیم برای شما چند مورد را بیان کنیم. با توجه به گسترش و پیشرفت اینترنت و همچنین با رونق روزافزون شبکه‌های اجتماعی، سبب شده که تنوع کسب و کارهای اینترنتی زیاد شود و هر روز ویژگی‌های خاص‌تری را در برگیرند. در این میان از جمله ویژگی‌های کسب و کار اینترنتی می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم محدودیت زمانی
 • عدم محدودیت مکانی
 • عدم نیاز به سرمایه‌های زیاد
 • تنوع گسترده کسب و کار و فعالیت‌ها

همین عامل باعث شده که افراد بتوانند در محیط خانه با کمترین امکانات بتوانند درآمدهای بالایی داشته باشند.

جمع بندی

ما در این مقاله همان طور که خواندید سعی کردیم شما را بهترین ایده‌های کسب درآمد در ایران و جهان و همچنین کسب و کارهای موفق در جهان آشنا سازیم. آن چیزی که در این میان اهمیت دارد آن است که همه کسب و کارهای موفق با یک ایده‌های ناب شروع می‌شوند و اگر با برنامه ریزی، تعیین استراتژی و با گذاشتن وقت، تلاش بسیار همراه باشد، می‌تواند شما را برای رسیدن به یک کسب و کار موفق یاری رساند.

امید آن است که بتوانید با استفاده از روش‌ها و ایده‌های نابی که وب سایت گاسی وب به نشانی gasiweb.com معرفی می­کند، در دستیابی به بهترین کسب و کارهای موفق و پولساز هدایت شوید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید