بدست آوردن متوسط بهای فروش در فروشگاه اینترنتی ووکامرس

متوسط بهای فروش در ووکامرس

چه چیزی به عنوان اولین معیار به ذهن می آید وقتی که میزان موفقیت فروشگاه خودتان را اندازه می گیرید؟
هر زمانی که من از یک فروشنده اینترنتی این سوال را می پرسم، او در باره نرخ تبدیل فروشگاه صحبت می کنند. منصفانه است که نرخ تبدیل فروشگاه تان یک معیار خیلی خوبی برای فروشگاه است. اما به هر حال همیشه مهمترین یا بهترین برای تمرکز روی آن نیست و آنچه عملا مهم است متوسط بهای فروش در ووکامرس و چگونگی دستیابی به مشتری نیز برای کسب و کار اینترنتی مهم هستند.

متوسط بهای فروش در ووکامرس

مفهوم نرخ تبدیل

وقتی شما  نرخ تبدیل را اندازه می گیرید معمولا عملیات زیر را انجام می دهید:

نرخ تبدیل=(تعدادفروش/تعداد کل بازدید)×100

و اگر نتیجه برای شما بالای 3% باشد، برای عملکرد فروشگاه تان خوشحال باشید!
درصد بازدیدها را در نتیجه یک فروش برای سایت تان می خواهید (تعدادی از سایت ها به جای “کل بازدیدها “، “بازدیدهای خاص” را به کار می برند اما آنالیزور گوگل با “کل بازدید” سروکار دارد). چنانچه شما می خواهید پیشرفته تر حرکت کنید می توانید بازدید کننده واجد شرایط را در نظر بگیرید(برای مثال، شامل بازدیدی که صرفا” به صفحه کار یا شغل شما می رسد).

در هرحال، چیزی که در اینجا مورد توجه است این است که شما ممکن نیست یک معیارقابل اعتمادی برای  اندازه خریدها یا بازدیدهای محصول داشته باشید. برای مثال، اگر من تبدیل 1 از 3 بازدید داشته باشم(یعنی 1نفر از 3 نفر خرید کند)، متوسط بهای فروش در ووکامرس 33% است!
برای تعدادی از فروشگاه های اینترنتی، اندازه های نمونه ای ( تعدادی از سفارشها و بازدیدها) را بری محاسبه نرخ تبدیل یا متوسط بهای فروش در ووکامرس به کار می برند که خیلی بزرگ نیست تا معیار با ارزش و قابل قبولی از آن به دست آید.

بهای متوسط فروش

به عنوان یک فروشگاه جدید، آیا شما باید روی متوسط بهای فروش در ووکامرس متمرکز شوید؟ در حالیکه یک معیار خوبی برای کنترل و مراقبت از کارتان مانند محافظت از چشم است، الگو های دیگری هم وجود دارد که ما می توانیم از آنها برای اندازه گیری موفقیت فروشگاه مان استفاده کنیم و برای بهبود علاقه مندی به فروشگاه و رشد آن، روی آنها تمرکز داشته باشیم.

متوسط بهای فروش در ووکامرس معیاری است که ما میخواهیم امروز روی آن کار کنیم. متوسط بهای فروش در ووکامرس شما به صورت زیر محاسبه شود:

(AOV(Average Order Value =کل درآمد فروشگاه/کل سفارشات فروشگاه 

دلیلی که باعث شده است فروشگاه های جدید یا کوچک  را به توجه روی بهای متوسط سفارش ترغیب کنند به این خاطر است که یک معیار مفید و معقولی است، حتی در نمونه های کوچک، همچنین قادر است با چند استراتژی ثابت شده، بهبود یابد.

اگر شما متوسط بهای فروش در ووکامرس را بشناسید، می تواند به شما کمک کند تا روی تبلیغات اولیه فروشگاه و بازاریابی تان برنامه ریزی کنید که در افزایش سفارش برای فروشگاه خیلی ارزشمند است. وقتی شما شروع می کنید، اگر ارزش چرخه عمر(دوام و استمرار) مشتری را یا مشتریانی که مکرر از شما خرید می کنند را نشناسید دیگر ممکن نیست فعالیت بیشتری برای بدست آوردن مشتری جهت افزایش سفارش انجام دهید. و این خیلی برای کسب وکار شما خطرناک است!!

اگر شما برنامه ای برای مشتریان موجود یا در رابطه با دیگران ، نداشته باشید، حتی اگر روی اکتساب مشتری که بخشی از استراتژی رشد است سرمایه گذاری سنگینی بکنید، سرمایه گذاری مضاعف شما روی متوسط بهای فروش در ووکامرس می تواند برای کسب و کارتان خطرناک باشد.

چگونه بهای متوسط فروش را بدست می آورید؟

google analyrics-متوسط بهای فروش در ووکامرس

چگونه می توانید بهای متوسط فروش را بدست آورید؟ یکی از آسانترین روش ها استفاده از Google Analytics یا سرویس های مشابه دیگری می باشد. اگر سایت فروشگاهی خود را با این سایت ها تجزیه و تحلیل کنید به آسانی بهای متوسط فروش را به شما بدست می آورید. البته مسلما باید تحلیل منظم و همیشگی داشته باشید و وقت زیادی را برای این مورد بگذارید تا بتوانید فروش از سایت خود را افزایش دهید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.