پرهیز از قالب های قفل دار

سلام دوستای عزیز ،

گاهی وقتا انتخاب قالب هایی که انجام میدین و با شوق از آن استفاده می کنید ممکنه برای مدت ها بعد شما رو دچار دردسر کنه، برای جلوگیری از این مورد پیشنهاد میکنم این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

وردپرس این امکان رو به کاربران میده که با چند کلیک و به راحتی یک قالب رو برای وبسایت خودتون قرار بدید اما موردی که هست اینه که اگر شما از یک تم قفل دار استفاده نمایید دچار مشکلات زیادی خواهید شد.پس باید سعی کنید از تم هایی استفاده کنید تا این مشکلات رو نداشته باشه .
برخی از توسعه دهندگان وب قالب هایی رو طراحی می کنند که کاربران پس از استفاده از آنها بسیار دچار مشکل میشن و مجبور به تعویض اون میشن ، موضوع جالب تر اینه که تعویض اون هم کاربر رو دچار مشکلاتی میکنه که گاهی جبرانش غیر ممکنه.

قالب های رمز دار :

قالب هایی هستند که پس از مدتی کاربر با اینکه میخواد به اجبار و تلاش از اونها استفاده کنه اما امکان نداره و به مرور زمان حتی اطلاعات سایت هم از بین میره تا اینکه کاربر تصمیم به تعویض آن می گیرد.

اهداف قالب ها و افزونه ها :

قالب ها برای ارائه می باشند. فرض بر این است که آنها را کنترل کنید که چطوری ظاهر سایت رو نمایش بدند و چطور محتوای آن را به تصویر بکشند. افزونه ها برای قابلیت ها و داده مثل محتوا و تنظیمات سایت به کار می روند. حالا باید یک خط قرمز بین قالب ها و افزونه هایی که می توان از آنها استفاده کرد با بقیه بکشیم.
این موردی است که توسعه دهندگان می توانند آن را به خوبی تشخیص دهند.
در خط پایین هر آنچه شما به عنوان یک کاربر انتظار دارید را در این رابطه توضیح داده شده است:

بدترین موارد به صورت سناریو :

تصور کنید یک قالب وردپرسی را انتخاب کرده اید که شامل حوادث،کدهای کوتاه شده ، تنظیمات موتور جستجوگر، گوگل آنالیز و فرم تماس باشد.این قالب تمامی موارد را به سادگی و به راحتی در اختیار شما قرار می دهد. هر قالبی نیازمند افزونه می باشد.چنین قالبی بسیار خوب و با خصوصیات عالی در دسترس است.
حالا به سرعت رو به جلو حرکت می کنیم! مثلا یک یا دو سال دیگه رمانی که شما تصمیم به تعویض قالب خود می گیرید ،اینکار را انجام میدید اما متاسفانه متوجه میشید که تمامی اطلاعات شما از بین رفته است! مخصوصا مهم ترین بخش که مربوط به تنظیمات سئو می باشد همه به هم ریخته است.
بنابراین در چنین شرایطی شما دو وضعیت را پیش رو دارید ؛ ساعت ها، روزها یا هفته ها زمان برای ساخت مجدد وبسایت می گذارید یا ساده ترین راه را انتخاب می کند و آن هم بازگشت به قالب قدیمی می باشد و مجبورید تا ابد از آن استفاده کنید!

  ساخت ربات تلگرام وردپرس بدون استفاده از افزونه

بهترین موارد به صورت سناریو :

حال تصور کنید یک قالب وردپرسی انتخاب می کنید که از افزونه ها،حوادث و اخبار پشتیبانی می کند. در واقع با توجه به کارکرد عموم ساخته شده و خدمات سئو، فرم تماس و گوگل آنالیز را به صورت رایگان دارد.
پس از گذشت یک یا دو سال،تصمیم به تعویض آن می گیرید و به راحتی این کار را بدون هیچ مشکلی انجام می دهید و تمامی سایت شما فعال باقی می ماند و فقط به ظاهر جدید منتقل می شود!

چرا قالب های قفل دار وجود دارند؟

قالب های رایگان و تجاری بیش از دو هزار تا وجود دارد.قالب های رایگان بیشتر برای تمرین کردن بر روی آن ها مورد استفاده قرار می گیرند.
تعدادی قالب های توسعه دهندگان  از نظر استاندارد وردپرس ناشناخته است!
دیگر توسعه دهندگان از استانداردها با خبر هستند اما از آن نمی توانند پیروی کنند.
فروشگاه های وابسته به مرجع وردپرس تا حدی از این استانداردها پیروی می کنند.

چطور از این گونه قالب ها پرهیز کنیم؟

این موضوع سخته که بگیم چطور یک قالب وردپرسی به این موضوع وابسته است یا خیر! اما یک سری مواردی هست که میتونه بهترین کمک رو برای شناسایی این موارد به شما بگه :

گونه های نوشته
طبقه بندی ها
زمینه های دلخواه
کدهای کوتاه شده
تنظیمات سئو
فرم تماس با
گوگل آنالیز
باید از این موارد پشتیبانی کند.

در پایان پیشنهاد میکنم همیشه از جدید ترین قالب های استاندارد استفاده کنید تا با چنین مشکلاتی رو به رو نشوید.

موفق و سربلند باشید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.