اجازه دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس (درست است یا خیر؟)

دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس

برخی کاربران این سوال برایشان پیش آمده که آیا اجازه دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس کار درستی است یا خیر؟ باید این اجازه را بدهیم یا خیر؟ معمولا کاربران نگران مشکلات امنیتی در اشتراک‌گذاری داده‌های وب‌سایت با توسعه‌دهندگان توسط پلاگین‌ها هستند. در این مقاله، ما در مورد مزایا و معایب اجازه دادن به افزونه‌ها برای جمع‌آوری داده‌ها از سایت وردپرس و زمانی که خطر امنیتی غیرقابل قبولی ایجاد می‌کند، بحث خواهیم کرد.

دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس

اکثر افزونه‌ها هیچ داده‌ای را از وبسایت وردپرسی شما جمع آوری نمی‌کنند. با این حال، برخی از افزونه‌ها ممکن است از شما بخواهند که داده‌های موجود را با توسعه دهندگان به اشتراک بگذارید تا افزونه بهبود یابد. به عنوان مثال، در صفحه تنظیمات متفرقه افزونه WPForms، گزینه‌ای به نام «Allow Usage Tracking» را پیدا خواهید کرد.

این قسمت توضیح می‌دهد: «با اجازه دادن به ما برای ردیابی داده‌های استفاده شده، بهتر می‌توانیم به شما کمک کنیم، زیرا می‌دانیم که کدام پیکربندی‌ها، تم‌ها و افزونه وردپرس را باید آزمایش کنیم.»

مشابه بخش بررسی افزونه‌ها، به اشتراک گذاری داده‌های ناشناس با افزونه‌های معتبر راهی مفید برای پشتیبانی از توسعه دهندگان افزونه است.
قوانین WordPress.org ایجاب می‌کند که همه افزونه‌های رایگان قبل از فعال کردن چنین گزینه‌ای، رضایت کاربر را دریافت کنند، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که هیچ‌کس به داده‌های سایت شما دسترسی نخواهد داشت، مگر اینکه به طور خاص به آنها اجازه انجام این کار را بدهید.
اکنون ممکن است علاقه مند باشید در مورد انواع داده‌های مورد استفاده در سایت که به توسعه دهندگان افزونه کمک می‌کند، اطلاعاتی داشته باشید.

چگونه از داده های جمع آوری شده توسط پلاگین‌ ها استفاده می شود؟

بد نیست که دیدگاه توسعه دهندگان را به شما ارائه دهیم، و در مورد انواع داده‌هایی که از افزونه‌ها جمع‌آوری می‌شود و همچنین نحوه استفاده از داده‌ها برای بهبود محصولات بدانید.

برخی از افزونه‌ها به شما این امکان را می‌دهند که امکان دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس را فعال کنید. این به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا هر افزونه را بهبود بخشیده و در مورد توسعه ویژگی‌های آن در آینده تصمیمات بهتری گرفته شود. داده‌هایی که جمع آوری می‌شود همیشه ناشناس هستند. به هیچ وجه به وبسایت شما وابسته نیست.

می‌توانید داده‌هایی را که جمع آوری می‌شود به عنوان یک نظرسنجی در نظر بگیرید. این به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا نحوه استفاده از افزونه خود را در زمان واقعی دیده و بر آن نظارت داشته باشند. درک این نکته که توسعه دهندگان به دنبال نحوه استفاده از افزونه‌های ما در کل پایگاه هستند نه در وب سایت، بسیار مهم است.

این بدان معناست که آن‌ها هرگز نمی‌دانیم که کدام تنظیمات و افزونه‌ها در یک وبسایت خاص اجرا می‌شوند. اما ما قادر هستند به عنوان مثال درصد تمام کاربرانی که نسخه خاصی از افزونه را نصب کرده‌اند را کشف کنند. همچنین جمع‌آوری اطلاعات در مورد محیط سروری که توسط ارائه‌دهنده میزبان وردپرس شما استفاده می‌شود، از جمله نسخه PHP، نسخه MySQL و زبان / زبان برایشان مفید بوده و آن را مشاهده می‌کنند.

دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس به توسعه دهندگان امکان می‌دهد افزونه‌های خود را برای محبوب‌ترین نسخه‌ها در بین کاربران آزمایش کنند. همچنین می‌توانند استانداردهای کدنویسی را با حذف ایمن نسخه‌های قدیمی‌تر بهبود می‌دهند.
به عنوان مثال، نمودار زیر نسخه‌های مختلف PHP را نشان داده که توسط کاربران افزونه استفاده می‌شود. این نمودار نشان می‌دهد که PHP 5.5 توسط کاربران بسیار کمی استفاده شده و این اطلاعات کمک می‌کند تا توسعه دهندگان تصمیم بگیرند آیا پشتیبانی از آن نسخه از PHP را منسوخ کنند یا خیر.

  آموزش ساخت وبسایت آژانس مسافرتی در وردپرس (راهنمای قدم به قدم)

نسخه‌های مختلف PHP

همچنین توسعه دهندگان با این کار متوجه می‌شوند که کدام ویژگی‌های افزونه استفاده شده و کدام تنظیمات فعال هستند. این اطلاعات به آن‌ها ایده بهتری درباره اینکه کدام ویژگی به خوبی کار می‌کنند و کدامیک خوب نیستند می‌دهد و اینکه افزونه‌های محبوبی که اغلب در صنعت وردپرس مورد استفاده قرار می‌گیرند. باز هم، همه این‌ها با دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس به وجود آمده و به هیچ وجه به شما و وب‌سایت خاص شما مرتبط نیست. هرگز هیچ داده‌ای در مورد بازدیدکنندگان وب‌سایت شما، مشتریان یا هر هویت شخصی دیگری جمع آوری نمی‌شود.

آیا باید به افزونه های وردپرس اجازه دهید تا داده ها را از سایت شما جمع آوری کنند؟

اکنون که می‌توانید مزایای دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس چیست، به این سؤال پاسخ خواهیم داد که آیا باید به افزونه‌ها اجازه دهیم داده‌ها را از سایت وردپرس ما جمع‌آوری کنند یا خیر؟ این تصمیم را با کمک دستورات زیر بگیریم بهتر است:

ردیابی به صورت ناشناس

هنگامی که یک افزونه معتبر به صورت ناشناس داده‌ها را از وبسایت شما جمع آوری می‌کند، معمولاً به اشتراک گذاری داده‌های مورد استفاده با توسعه دهنده بی خطر است.
می توانید به دنبال شهرت نویسنده باشید. اگر این افزونه محبوب باشد، می‌توان مطمئن بود که آنها داده‌ها را مسئولانه جمع آوری کرده و استفاده می‌کنند. حتی می‌توانید با آنها تماس بگیرید و بپرسید که چگونه از داده‌هایی که جمع آوری می‌شود، استفاده می‌کنند.

همچنین، اگر برای افزودن ویژگی‌های مورد نیاز به وب‌سایت خود به افزونه متکی هستید، می‌توانید با به اشتراک گذاشتن داده‌های مورد استفاده به توسعه‌دهنده کمک کنید تا افزونه را بهبود بخشد و ویژگی‌ها را اضافه کند.

داده های مرتبط با وب سایت یا آدرس ایمیل شما

با این حال، همه داده‌ها به صورت ناشناس جمع آوری نمی‌شوند. به عنوان مثال، ممکن است افزونه‌هایی وجود داشته باشند که فعالیت استفاده شما را به وبسایت خاص یا حتی یک آدرس ایمیل فردی مرتبط می‌کنند. در این موارد باید احتیاط کرد. معمولاً ایده خوبی نیست که آزادانه چنین اطلاعات دقیقی را در مورد وبسایت خود با اشخاص دیگری به اشتراک بگذارید.

پلاگین های نال شده

همچنین، اگر می‌خواهید وب‌سایت خود را ایمن نگه دارید، هرگز نباید از تم‌ها و افزونه‌های نال شده یا نسخه‌های غیرقانونی محصولات وردپرس ممتاز استفاده کنید.

این توصیه به این دلیل است که شما هیچ راهی برای اطلاع از نحوه تغییر آنها ندارید. آنها ممکن است اطلاعات حساس در مورد وبسایت شما را بدون اجازه جمع آوری کنند. حتی ممکن است بدافزار را بین کاربران شما پخش کرده یا به هکرها اجازه دسترسی به سایت بدهند.

پلاگین‌های نال شده و غیرقانونی خطر امنیتی جدی ایجاد می‌کنند. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم هرگز اجازه دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس از یک پلاگین یا تم نال شده ندهید.

دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس

عموما توسعه دهندگان با توجه به بازخوردهایی که از افزونه منتشر شده خود می‌گیرند تصمیم به ایجاد تغییرات و ارتقای افزونه می‌گیرند. یکی از راه‌های دریافت بازخورد دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس است. اگر از نوع استاندارد و با اجازه مخاطب باشد، می‌توان به آن اعتماد کرد اما حتما باید قوانینی را در این زمینه رعایت کرد که در این مقاله بطور کامل توضیح دادیم. حتما مطالعه کنید زیرا بسیار مهم و کاربردی است.

سوالات متداول

گزینه هایی که با اضافه شدن به سایت وردپرسی امکانات متعددی را به آن اضافه می کنند، افزونه وردپرسی نام دارند. افزونه های رایگان و پرمیوم بسیاری در وردپرس موجود است.
اکثر افزونه‌ها هیچ داده‌ای را از وبسایت وردپرسی شما جمع آوری نمی‌کنند. با این حال، برخی از افزونه‌ها ممکن است از شما بخواهند که داده‌های موجود را با توسعه دهندگان به اشتراک بگذارید تا افزونه بهبود یابد.
عموما توسعه دهندگان با توجه به بازخوردهایی که از افزونه منتشر شده خود می‌گیرند تصمیم به ایجاد تغییرات و ارتقای افزونه می‌گیرند. یکی از راه‌های دریافت بازخورد دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس است.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.