همه چیز درباره آموزش برنامه نویسی اندروید

همه چیز درباره آموزش برنامه نویسی اندروید

همه چیز درباره برنامه نویسی اندروید

در این آموزش، نقشه راه برنامه نویسی اندروید، آموزش برنامه نویسی اندروید، مدت زمان یادگیری، انواع زبان‌های برنامه نویسی اندروید، و همه چیز درباره برنامه نویسی اندروید را بررسی خواهیم کرد.

برای شروع برنامه نویسی اندروید باید یاد بگیریم با استفاده از یک زبان برنامه نویسی، اپلیکیشن خود را بنویسیم. در این آموزش قصد داریم باهم یاد بگیریم که برنامه نویسی اندورید چگونه است و با چه زبان های برنامه نویسی‌ای میتوانیم برنامه ای برای گوشی های اندرویدی بنویسیم.

چگونه برنامه نویسی اندروید را شروع کنیم؟

در ابتدای کار باید بدانیم که برنامه نویسی اندروید دقیقا یعنی چه؟ احتمالا شما یکی از  applicationهای واتساپ، تلگرام، اینستاگرام، اسنپ، تپسی، تاپ، آپ، همراه کارت ، ایرانسل، همراه اول ، موبایل بانک‌های کشور و… را روی گوشی خود نصب دارید یا تجربه کار با یکی از آن‌ها را داشته‌اید.

برای پاسخ به این سوال که چگونه اپلیکیشن بسازیم، باید بدانیم هر کدام از این برنامه‌هایی که نام بردیم، با برنامه نویسی اندروید انجام شده است و خروجی آن، یک برنامه اندرویدی (Android Application) است که کاربر می‌تواند با آن کار کند.

 پس برنامه نویسی اندروید یعنی اینکه ” من بتوانم برنامه‌ای بسازم که روی گوشی‌های موبایل اندروید” به درستی اجرا شود و نیاز کاربر را رفع کند.

لطفا با دقتِ تمام، ادامه آموزش را بخوانید.

نقشه راه برنامه نویسی اندروید

برای شروع برنامه نویسی اندروید نیاز هست که بتوانیم با کامپیوتر (یا لپتاپ) برنامه نویسی انجام دهیم. یعنی به زبان خود کامپیوتر صحبت کنیم و به آن بفهمانیم که چه کاری انجام دهد. بین انواع زبان‌های مختلف برنامه نویسی باید انتخاب کنیم که برنامه اندرویدی را با چه زبانی بنویسیم. زبان برنامه نویسی جاوا (java) اولین زبان برنامه نویسی برای اندروید است. بعد از آن زبان برنامه نویسی کاتلین (kotlin) از جانب گوگل به عنوان زبان رسمی برای نوشتن اندروید معرفی شده است. آموزش اپلیکیشن نویسی اندروید دقیقا همین موضوع می‌باشد. در ادامه آموزش توضیحات کامل در باره این موضوع آورده شده است.

آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید با برنامه نویسی

رقابت در  بازار برای برنامه نویسی اندروید بین زبان جاوا (Java Programming Language) و کاتلین (Kotlin Programming Language) است.

زبان برنامه نویسی جاوا اولین و با سابقه‌ترین زبان برنامه نویسی اندروید است که به خاطر قدمت خود اکثر شرکت‌های بزرگ و زیر‌ساخت در دنیا (بانک ، بیمه، نفت، صنایع نظامی و …) از جاوا برای برنامه نویسی سمت وب و موبایل خود استفاده کرده‌اند.

از سوی دیگر زبان برنامه نویسی کاتلین که اخیرا توسط گوگل به عنوان زبان رسمی برای توسعه اپلیکیشن‌های اندروید ( اپ اندروید) معرفی شده است حضور دارد که کاتلین بخاطر راحتی، سرعت بهتر و حجم کمتر مورد استقبال شرکت‌ها و افراد برای توسعه اپلیکیشن‌های اندروید قرار گرفته است.

حال باید دید که کاتلین چگونه می‌خواهد از سد سابقه جاوا در اندروید عبور کند و سهم بازار برای خود کسب کند؟

برنامه نویسی اندروید یعنی چه؟

آموزش 0 تا 100 برنامه نویسی اندروید

آموزش مجازی برنامه نویسی اندروید یکی از نیازهای اصلی مخاطبان در این زمینه است. در طی دوره آموزشی برنامه نویسی اندروید به صورت پروژه محور یک شخص می‌تواند از قدم صفر مطلق به برنامه نویسی اندروید مسلط شود و اپلیکیشن‌های خود را بنویسد یا به استخدام شرکت‌های نرم افزاری درآید که برنامه‌های اندرویدی تولید کرده‌اند.

سایت آموزش برنامه نویسی اندروید

سایت‌های زیادی وجود دارند که آموزش برنامه نویسی اندروید را تولید کرده‌اند. بهترین وب سایت برای یادگیری اندروید، آموزش برنامه نویسی اندروید سایت هولوسن (holosen) است و کامل‌ترین و پروژه محورترین دوره برنامه نویسی اندروید به زبان کاتلین و جاوا را در ایران تهیه کرده است.دوره‌های آموزش برنامه نویسی سایت هولوسن به قدری کامل و جامع و از همه مهم‌تر پروژه محور است که به صورت تضمینی دانش پذیر می‌تواند به بازار کار ورود پیدا کند و از تخصص خود کسب درآمد داشته باشد.

یک نکته مهم در آموزش برنامه نویسی اندروید از صفر وجود دارد و آن هم “پروژه محور” بودن آموزش است. در صورتی یک شخص می‌تواند به صورت کامل آموزش صفر تا صد برنامه نویسی اندروید را مسلط شود که به صورت پروژه محور آموزش خود را پیش ببرد و اصول و مفاهیم برنامه نویسی را در قالب پروژه اجرا کند. این نکته توسط تیم هولوسن به صورت عالی و پرفکت مورد توجه قرار گرفته است و آموزش کاربردی برنامه نویسی اندروید در قالب اجرای چنیدن پروژه در طول آموزش‌های سایت هولوسن مورد توجه و تاکید است.

یادگیری برنامه نویسی اندروید چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان یادگیری برنامه نویسی وابسته به نوع آموزش (دوره‌های آموزشی حضوری/ دوره‌های آموزشی غیر حضوری) سبک تدریس، تجربه استاد، میزان پشتکار دانشجو، علاقه و … متغییر است و نمی‌توان یک “عدد” واحد برای همه تجویز کرد.

آن چیز که به صورت کاملا قطعی وجود دارد این قضیه است که یادگیری برنامه نویسی در کوتاه مدت ( یک هفته‌ای، دوهفته‌ای و یک ماهه !) امکان ندارد و این نوع از شعارهای برنامه نویسی ، دروغی بیش نمی‌باشد.

از درک اولیه و یادگیری مفاهیم هر نوع زبان برنامه نویسی تا استفاده آن در پروژه به صورت متوسط بین شش تا دوازده ماه زمان نیاز است. (در بوت کمپ‌های برنامه نویسی ، این زمان مقداری کمتر می‌باشد.)

آموزش برنامه نویسی اندروید با کاتلین

کاتلین اخیرا مورد توجه برنامه نویسان قرار گرفته است. در دنیا و ایران، کاتلین در حال روی بورس آمدن است و متقاضی برای آموزش کاتلین بسیار افزایش یافته است. برای آموزش زبان کاتلین اگر به دنبال یک دوره فوق حرفه‌ای می باشید بدانید که کامل ترین و بهترین آموزش برنامه نویسی کاتلین  به زبان فارسی که به صورت کاملا پروژه محور از قدم صفر تا صد آموزش کاتلین را پوشش داده است، دوره آموزش کاتلین به صورت صفر تا صد سایت هولوسن است که آموزش برنامه نویسی اندروید با کاتلین را به صورت تضمینی  و مخصوص ورود حرفه‌ای به بازار کار پوشش داده است و دانش پذیر با خیال راحت می‌تواند به کاتلین مسلط شود.

بین java و kotlin برای برنامه نویسی اندروید، کدام را انتخاب کنم؟

تمام افرادی که از قبل، برنامه نویسی اندروید را دنبال کرده‌اند، به زبان جاوا مسلط هستند و برنامه نویسی اندروید را با جاوا انجام داده‌اند، اما افرادی که جدیدا قصد دارند وارد دنیای اندروید شوند، “می توانند” بین زبان کاتلین و جاوا یکی را برای شروع انتخاب کنند.

اکثر برنامه نویسانی که به زبان جاوا مسلط هستند، الان به زبان کاتلین “مهاجرت” می کنند. ( به زبان کاتلین سوییچ میکنند). علت این امر هم ، راحتی، سرعت بیشتر و پرفورمنس بالاتر کاتلین به نسبت جاوا است. سایت هولوسن به صورت اختصاصی در حوزه آموزش برنامه نویسی موبایل به زبان جاوا و آموزش برنامه نویسی موبایل به زبان کاتلین فعالیت می‌کند، توصیه می‌کنیم برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه شروع برنامه نویسی از سایت هولوسن مشاوره بگیرید.

دنیا به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود. رهبران آینده دنیا قطعا از حوزه IT خواهند بود. مباحثی مثل: برنامه نویسی ، داده کاوی، هوش مصنوعی، طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن‌های موبایل، کلان داده و… مباحثی هستند که نیاز به افراد متخصص و حرفه‌ای چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور همیشه احساس خواهد شد.

در بحث مهاجرت همواره فاکتورهای متعددی مؤثر هستند اما یک شخص “متخصص” در حوزه کامپیوتر تکیه‌گاه مطمئنی خواهد داشت و از نظر “مهارت” قطعا نسبت به سایرین دارای پتانسیل بیشتری است. فضای کاری برنامه نویسان در شرکت‌های مختلف دولتی و خصوصی است و هر فرد با توجه به خصوصیات رفتاری خود می‌تواند انتخاب کند که در کدام قسمت فعالیت داشته باشد.

سب درآمد با آموزش برنامه نویسی اندروید یکی از بهترین راه‌های فعالیت در حوزه دیجیتال است.  یک برنامه نویس اندروید میتواند از چندین روش مختلف درآمد داشته باشد:

  • استخدام در شرکت‌های معتبر برنامه نویسی
  • پیاده سازی ایده‌های شخصی خود
  • کار کردن به صورت فریلنسری و پروژه‌ای
  • درآمد دلاری
  • سیکل ترکیبی موارد بالا

بخاطر اهمیت این موضوع است که آموزش برنامه نویسی اندروید بسیار مهم می‌باشد و دغدغه بسیاری از کاربران، پیدا کردن بهترین آموزش برنامه نویسی اندروید است.

برنامه نویسی اندروید یک شغل پردرآمد می‌باشد و همواره در بازار (داخل یا خارج) تقاضا برای جذب متخصص اندروید بالا است. کافیست به سایت‌های کاریابی مراجعه کنید تا بتوانید اهمیت این موضوع را درک کنید.

انتخاب مسیر درست در برنامه نویسی و آموزش اصولی ، موجب می گردد که شخص در هر جایی از کشور باشد بتواند به صورت حضوری یا ریموت فعالیت کند. برنامه نویسی اندروید یکی از حوزه‌های پر طرفدار در بین برنامه‌نویسان است چون روش های مختلف درآمدی را شامل می شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید