چگونه در وردپرس Meta Box ایجاد کنیم ؟

How to Create Custom WordPress Write Meta Boxes

ایجاد متا باکس ها، بخش مهمی از تم و توسعه ی افزونه های وردپرس است. این باکس ها راهی برای اضافه کردن یک ویرایشگر جذاب به صفحه ی پست و جلوگیری از مجبور کردن کاربران به تکیه بر بخش های سفارشی است. اگر یک پست سفارشی در وردپرس ایجاد کنید، و بخواهید یک سری داده به آن اضافه کنید، مطمئنا، می توانید از زمینه های سفارشی استفاده کنید، اما باید بگویم که آنها خیلی زیبا نیستند. شروع کار با متا باکس های سفارشی آسان است، پس اجازه دهید به بررسی آنها بپردازیم.

متا باکس های سفارشی چه هستند؟

تصور کنید که شما در حال کار بر روی یک تم برای یک مشتری هستید که می خواهد مجموعه ی گسترده ای از پوسترهای کنسرت های خود را کاتالوگ کند. شما بلافاصله به دنبال قابلیت هایی در وردپرس اصلی خواهید گشت تا ببینید که چگونه می توانید تم را سازماندهی کنید: هر پست نشان دهنده ی یک پوستر است، که برای اضافه کردن یک تصویر، عنوان و شرح مناسب است. همچنین می توانیم از سیستم های دسته بندی و تگ در داخل وردپرس برای سازماندهی پوستر استفاده کنیم. اما چه می شد اگر می خواستیم یک نوع جدید از داده های متا را به “نقش” هر پوستر اضافه کنیم؟ وردپرس تقریبا هیچ قابلیت آماده ای برای انجام این کار ندارد… وجود این مشکل ما را به جعبه های متای سفارشی هدایت می کند.
یک متا باکس سفارشی در تئوری فوق العاده ساده است و به شما اجازه می دهد تا قطعه های سفارشی داده ها را به یک پست یا یک صفحه ی وردپرس اضافه کنید – بهتر از آن، این است که می تواند مستقیما در بسیاری از صفحات پیش فرض در داخل وردپرس جای گذاری شود، بنابراین برای اینکه آسانتر بتواند توسط انواع غیر فنی مورد استفاده قرار گیرد، می توانید به راحتی آن را در داخل Post-Editor جا دهید. همانطور که در مقدمه گفته شد: شما می توانید این نوع “داده های متا” را با استفاده از سازه در بخش های سفارشی برای یک پست یا یک صفحه به پست های خود اضافه کنید. انجام این کار اشتباه نیست، اما خیلی هم برازنده و کاربر پسند نیست.
در عوض، شما باید یک جعبه ی متای سفارشی ایجاد کنید که شامل بخش هایی برای همه ی اطلاعاتتان باشد و دقیقا زمانی که پست منتشر می شود، همه چیز را ذخیره سازی کند.این همان کاری است که ما در اینجا پوشش می دهیم. این امر در سه مرحله ی بزرگ انجام می شود:

• اضافه کردن متا باکس
• خروجی گرفتن از متا باکس ها
• ذخیره کردن داده ها (از راه درست – بله درست حدس زدید، راه اشتباه هم وجود دارد)

ذکر این نکته که بسیاری از این اطلاعات را نیز می توان در داخل پست سفارشی نوع API استفاده کرد، ضروری نیست (بعدا به این نکته خواهیم پرداخت) است، اما فقط به خاطر اینکه امروز همه چیز را متمرکز نگه داریم، قصد داریم که این را به طور مستقیم به ویرایشگر پست پیش فرض اضافه کنیم.
برای مخاطبان پیشرفته تر: بله، انواع پست سفارشی جایی است که ما نهایتا به آنجا خواهیم رسید، اما مهم است که در ابتدا به چندین اصل کلی بپردازیم. به علاوه، به این دلیل که شما می توانید متا باکس های سفارشی را در همه نوع مکانی استفاده کنید، دانستن آن برای هر کسی خوب است.
در این آموزش همه چیز در فایل functions.php تم کار خواهد کرد. به هر حال، اینجا محل درستی برای آن نیست. اگر در حال اضافه کردن داده هایی به یک پست هستید، این احتمال وجود دارد که شما آنها را بدون در نظر گرفتن طراحی ظاهر کاربری، در آنجا می خواهید. به همین ترتیب، باید این کد را در مکانی قرار دهید که به طراحی شما وابسته نیست: جایی مثل یک فایل افزونه.

مرحله 1: اضافه کردن متا باکس

meta-box-title

وردپرس برای اضافه کردن متا باکس ها، در صفحه ی مدیریت، به سادگی یک تابع ارائه می کند: add_meta_box.
وارد کردنCODEX برای این تابع به خوبی انجام شده است، اما در اینجا یک مرور کوتاه بر آن آمده است. این یک نمونه است:

<?php add_meta_box( $id, $title, $callback, $page, $context, $priority, $callback_args ); ?>

$id به عنوان ID html کد باکس قرار می گیرد. این کار در صورتی که شما در حال بارگذاری CSS سفارشی یا جاوا اسکریپت در صفحه ی ویرایش به منظور رسیدگی به گزینه ها هستید، بسیار مفید است. در غیر این صورت، این امرچندان هم مهم نیست.
$title در بالای متا باکس نشان داده شده است.
$callback تابعی است که در واقع از متا باکس خروجی می گیرد. این موضوع را در مرحله 2 مورد بررسی قرار خواهیم داد.
$page جایی است که می خواهید متا باکس در آنجا نمایش داده شود. این باید به یک “post” و یا یک “page” و یا ” some_custom_post_type ” مرتبط باشد.
$context جایی است که متا باکس نمایش داده می شود. گزینه ی “normal” آن را در زیر ویرایشگر پست قرار می دهد. گزینه ی “side” آن را به نوار کناری سمت راست صفحه ی ویرایش منتقل می کند (به وسیله ی دسته بندی ها، تگ ها و غیر). گزینه ی “advanced” نیز باکس را در همان ستونی که ویرایشگر پست وجود دارد، قرار می دهد.
$priority به وردپرس می گوید که مکان متا باکس در چه ناحیه ای باشد. گزینه های “high”، “default” یا “low” به ترتیب متا باکس ها را در نزدیکی بالای صفحه، در موقعیت طبیعی آنها و یا در پایین صفحه قرار می دهد. از آنجایی که همه ی متا باکس ها قادر به کشید شدن هستند، $priority کار چندان بزگی نیست.
سرانجام $callback_args اجازه می دهد تا داده هایتان را به شکل یک آرایه به تابع $callback منتقل کنید. ما قصد نداریم از آن در این اینجا استفاده، اما می تواند برای انتقال برخی داده ها به متا باکس مفید باشد. فرض کنید که افزونه ی شما چندین گزینه داشت که محتویات نمایش داده شده در متا باکس ها را تحت تاثیر قرار می داد. شما می توانید اطلاعات این گزینه ها را از طریق آرایه ی $callback_args منتقل می کند.
بنابراین، شکل add_meta_box ما شبیه به این خواهد بود.

<?php add_meta_box( 'my-meta-box-id', 'My First Meta Box', 'cd_meta_box_cb', 'post', 'normal', 'high' ); ?>

نمی توانیم این را به تنهایی در فایل افزونه استفاده کنید. نتیجه ی انجام این کار، صفحه ی سفید مرگ و خطای مصیبت بار PHPمثل: فراخوانی به تابع تعریف نشده، خواهد بود. چرا؟ زیرا قبل از آن وردپرس بارگذاری شود، تابع add_meta_box را فراخوانی کرده بودیم. بنابراین نیاز داریم که از یک قلاب وردپرس استفاده کنیم، که بخشی از API پلاگین است. در واقع، توابع به یک عملکرد داده شده به وردپرس یا قلاب فیلتر، قلاب می شود، بنابراین زمانی که این قلاب بارگذاری شود، این توابع شروع به کار خواهند کرد. با پیچیدن تماس add_meta_box ما در یک تابع، و سپس اتصال آن تابع به قلاب عملکرد add_meta_boxes، از خطاهای مصیب بار جلوگیری خواهیم کرد.
کد ما برای اضافه کردن متاباکس به صفحه ی پستهایمان، چیزی شبیه به این خواهد بود:

<?php
add_action( 'add_meta_boxes', 'cd_meta_box_add' );
function cd_meta_box_add()
{
	add_meta_box( 'my-meta-box-id', 'My First Meta Box', 'cd_meta_box_cb', 'post', 'normal', 'high' );
}
?>

مرحله 2: خروجی گرفتن از متا باکس

برای اضافه کردن متا باکس کد بالا کافی است، اما حالا باید از چیزی خروجی بگیریم و بخش اضافه کنیم. این فقط یک نوع کد HTML است که برای نمایش دادن اطلاعات ذخیره شده، با کمی PHP مخلوط شده است. نیازی به دخالت دادن تگ فرم ها نداریم زیرا که وردپرس این کار را برای ما انجام خواهد داد.
رشته ای را که ما به add_meta_box به عنوان $callback انتقال دادیم به یاد دارید؟ در حال حاضر می خواهم یک تابع با همین نام یجاد کنیم. این تابع از تمام چیز هایی که در متا باکس نمایش داده می شود، مراقبت خواهد کرد.

<?php
function cd_meta_box_cb()
{
	echo 'What you put here, show\'s up in the meta box';	
}
?>

meta-box-content-1

ما قصد داریم بخش های مختلفی را به متا باکسهایمان اضافه کنیم: یک ورودی متن، یک منوی کرکره ای و یک جعبه ی تیک. اجازه دهید با ورودی متن شروع کنیم.

اضافه کردن input

<?php
function cd_meta_box_cb()
{
	?>
	<label for="my_meta_box_text">Text Label</label>
	<input type="text" name="my_meta_box_text" id="my_meta_box_text" />
	<?php	
}
?>

اما چطور است که واقعا اطلاعاتی را نمایش دهیم؟ خوب، همانطور که در مرحله 3 می ببینید، ما این داده ها را با استفاده از تابع update_post_meta در جدول wp_postmeta ، ذخیره می کنیم. این تابع دارای دو تابع مرتبط با آن به نام های get_post_meta و get_post_custom است، که از wp_postmeta اطلاعات کسب می کند. get_post_meta تنها از یک کلید اطلاعات کسب می کند، در حالی که get_post_custom از همه ی آنها اطلاعات کسب خواهد کرد. از آنجا که ما واقعا تنها از یک بخش استفاده می کنیم، اجازه دهید از get_post_meta استفاده کنیم.
همچنین توجه داشته باشید که تابع add_meta_box به callback ما یک متغیر $post را منتقل می کند که یک موضوع پست است.

<?php
function cd_meta_box_cb( $post )
{
$values = get_post_custom( $post->ID );
$text = isset( $values['my_meta_box_text'] ) ? esc_attr( $values['my_meta_box_text'][0] ) : ”;
$selected = isset( $values['my_meta_box_select'] ) ? esc_attr( $values['my_meta_box_select'][0] ) : ”;
$check = isset( $values['my_meta_box_check'] ) ? esc_attr( $values['my_meta_box_check'][0] ) : ”;
	?>
<p>
	<label for="my_meta_box_text">Text Label</label>
	<input type="text" name="my_meta_box_text" id="my_meta_box_text" value="<?php echo $text; ?>" />
    </p>
	<?php		
}

?>

اضافه کردن منوی کرکره ای

<?php	
function cd_meta_box_cb( $post )
{
$values = get_post_custom( $post->ID );
$text = isset( $values['my_meta_box_text'] ) ? esc_attr( $values['my_meta_box_text'][0] ) : ”;
$selected = isset( $values['my_meta_box_select'] ) ? esc_attr( $values['my_meta_box_select'][0] ) : ”;
$check = isset( $values['my_meta_box_check'] ) ? esc_attr( $values['my_meta_box_check'][0] ) : ”;
	?>
	<p>
		<label for="my_meta_box_text">Text Label</label>
		<input type="text" name="my_meta_box_text" id="my_meta_box_text" value="<?php echo $text; ?>" />
	</p>
	
	<p>
		<label for="my_meta_box_select">Color</label>
		<select name="my_meta_box_select" id="my_meta_box_select">
			<option value="red" <?php selected( $selected, 'red' ); ?>>Red</option>
			<option value="blue" <?php selected( $selected, 'blue' ); ?>>Blue</option>
		</select>
	</p>
	<?php	
}
?>

با اضافه کردن بخش دوم، تماس get_post_meta را به get_post_custom تغییر داده ایم، که یک آرایه شرکت پذیر از همه ی کلید ها و ارزش های سفارشی پست ها را برمی گرداند. سپس ما از طریق نام بخش ها به آنها دسترسی پیدا می کنیم. بیانیه ی نوع سوم، کد های مارا در برابر دادن هشدارهای PHP محافظت می کند (شاخص های تعریف نشده و از این قبیل). در مرحله ی 3 به تشریح تابع esc_attr در خواهیم پرداخت.
در منو کرکره ای، قصد داریم که از یکی از مفید ترین توابع وردپرس استفاده کنیم: selected . این تابع ارزش اول یعنی اطلاعلت ذخیره شده ی ما را با ارزش دوم یعنی ویژگی
مقلیسه می کند. اگر آنها یکی باشند، این تابع، selected=”selected” را منعکس می کند، که باعث می شود این ارزش در منو کرکره ای نمایش داده شود. بسیار شیرین است و همچنین ما را از نوشتن تعداد زیادی از توابع و بیانیه های نوع سوم نجات خواهد داد. شما همچنین می توانید از تابع selected() با دکمه های رادیویی استفاده کنید.

اضافه کردن جعبه ی تیک (Check-box)

<?php
function cd_meta_box_cb()
{
	// $post is already set, and contains an object: the WordPress post
	global $post;
	$values = get_post_custom( $post->ID );
	$text = isset( $values['my_meta_box_text'] ) ? $values['my_meta_box_text'] : '';
	$selected = isset( $values['my_meta_box_select'] ) ? esc_attr( $values['my_meta_box_select'] ) : '';
	$check = isset( $values['my_meta_box_check'] ) ? esc_attr( $values['my_meta_box_check'] ) : '';
	
	// We'll use this nonce field later on when saving.
	wp_nonce_field( 'my_meta_box_nonce', 'meta_box_nonce' );
	?>
	<p>
		<label for="my_meta_box_text">Text Label</label>
		<input type="text" name="my_meta_box_text" id="my_meta_box_text" value="<?php echo $text; ?>" />
	</p>
	
	<p>
		<label for="my_meta_box_select">Color</label>
		<select name="my_meta_box_select" id="my_meta_box_select">
			<option value="red" <?php selected( $selected, 'red' ); ?>>Red</option>
			<option value="blue" <?php selected( $selected, 'blue' ); ?>>Blue</option>
		</select>
	</p>
	
	<p>
		<input type="checkbox" id="my_meta_box_check" name="my_meta_box_check" <?php checked( $check, 'on' ); ?> />
		<label for="my_meta_box_check">Do not check this</label>
	</p>
	<?php	
}
?>

باز هم وردپرس تابع مفید checked() را ارائه می دهد. این کار دقیقا شبیه به selected() ارزش اول (داده های ذخیره شده ی ما) را با ارزش دوم مقایسه کرده و اگر آنها یکی باشند، checked=”checked” را منعکس می کند.
wp_nonce_field دو بخش پنهان را به متا باکس های ما اضافه می کند. یکی از آنها nonce است. آنها رشته های تصادفی از اعداد هستند که برای هر کاربر بر اساس هر وبلاگ به مدت 24 ساعت معتبر هستند. Nonce ها راهی برای تأیید مقصود هستند، و آنها اطمینان حاصل می کنند که وردپرس هیچ کاری انجام نمی دهد مگر اینکه درخواست آن از یک مکان بسیار خاص آمده باشد. به عبارت دیگر، ما نمی خواهیم که با اجرا کردن تابع ذخیره شده ی خود (مرحله ی سوم را بررسی کنید) در جای دیگری بجز در قلاب save_post، به طور تصادفی اطلاعاتمان را به روز رسانی کنیم، بنابراین قبل از انجام هر کاری از معتبر بودن Nonce مطمئن شویم.

meta-box-content-3

مرحله 3 ذخیره کردن اطلاعات

“هنگامی که می خواهید چیزی را به پایگاه داده های خود و یا سایت خود وارد کنید، قاعده ی شماره یک این است که: به کاربر اعتماد نکنید! حتی اگر آن کاربر خود شما هستید.”

برای ذخیره کردن اطلاعاتمان، قصد داریم که به یکی دیگر از قلابهای وردپرس تکیه کنیم: save_post.این دقیقا مانند قلاب عملکردی بالا عمل می کند:

<?php add_action( 'save_post', 'cd_meta_box_save' ); ?>

تابع cd_meta_box_save یک استدلال یعنی post id را دریافت خواهد کرد، و مراقب تمیز کردن و ذخیره کردن همه ی اطلاعات ما است. قلاب save_post پس از به روز رسانی کردن و یا بعد از فشار دادن دکمه ی ذخیره کردن پیش نویس، اجرا خواهد شد. بنابراین ما به تمام اطلاعات $_POST دسترسی پیدا می کنیم، که شامل بخش متا باکس های ما در داخل تابع ذخیره سازی می باشد. به هر حال قبل از اینکه ما بتوانیم هر حرکتی بکنیم، باید سه کار انجام دهیم: بررسی کنید که آیا پست به طور خودکار ذخیره می شود، ارزش nonce را که قبلا ساختیم بررسی کنید، و چک کنید تا از این امر که کاربر فعلی در واقع می تواند پست را ویرایش کند مطمئن شوید.

<?php
add_action( 'save_post', 'cd_meta_box_save' );
function cd_meta_box_save( $post_id )
{
	// Bail if we're doing an auto save
	if( defined( 'DOING_AUTOSAVE' ) && DOING_AUTOSAVE ) return;
	
	// if our nonce isn't there, or we can't verify it, bail
	if( !isset( $_POST['meta_box_nonce'] ) || !wp_verify_nonce( $_POST['meta_box_nonce'], 'my_meta_box_nonce' ) ) return;
	
	// if our current user can't edit this post, bail
	if( !current_user_can( 'edit_post' ) ) return;
}
?>

حالا به سراغ چیزهای سرگرم کننده می رویم: در حقیقت اطلاعات ما را ذخیره می کند. هنگامی که می خواهید چیزی را به پایگاه داده های خود و یا سایت خود وارد کنید، قاعده ی شماره یک این است که: به کاربر اعتماد نکنید! حتی اگر آن کاربر خود شما هستید. برای رسیدن به این هدف، قبل از اینکه هر گونه اطلاعاتی را ذخیره کنیم، باید مطمئن شویم که هیچ چیز مخربی در آن وجود ندارد. خوشبختانه وردپرس تعدادی تابع برای اعتبار سنجی (data validation) اطلاعات ارائه داده است.
شما قبلا esc_attr() را در بالا دیده اید (مرحله 2). این یکی را در HTML کد نویسی می کند. چرا باید از این استفاده کنیم؟ به این دلیل که کاربران نتوانند در متا باکس شما یکاسکریپت وارد کنند. اگر می خواهید به تگ های HTML معینی اجازه ورود دهید اما بقیه را محروم کنید، wp_kses می توانید این کار را انجام دهد. این کار دو استدلال را شامل می شود، اولی رشته ای است که شما می خواهید بررسی کنید و دومی یک آرایه ی شرکت پذیر از تگ های مجاز است. وردپرس تعداد زیادی ابزار اعتبار سنجی اطلاعات ارائه می دهد، فقط جرات استفاده کردن از آنها را داشته باشید!
ما قصد داریم که مراقبت از تاریخاطلاعات ذخیره شده ی خود از با استفاده از تابع update_post_meta استفاده کنیم. این کار سه استدلال را در بر می گیرد: ID یک پست، کلید متا، و ارزش.

<?php
add_action( 'save_post', 'cd_meta_box_save' );
function cd_meta_box_save( $post_id )
{
	// Bail if we're doing an auto save
	if( defined( 'DOING_AUTOSAVE' ) && DOING_AUTOSAVE ) return;
	
	// if our nonce isn't there, or we can't verify it, bail
	if( !isset( $_POST['meta_box_nonce'] ) || !wp_verify_nonce( $_POST['meta_box_nonce'], 'my_meta_box_nonce' ) ) return;
	
	// if our current user can't edit this post, bail
	if( !current_user_can( 'edit_post' ) ) return;
	
	// now we can actually save the data
	$allowed = array( 
		'a' => array( // on allow a tags
			'href' => array() // and those anchors can only have href attribute
		)
	);
	
	// Make sure your data is set before trying to save it
	if( isset( $_POST['my_meta_box_text'] ) )
		update_post_meta( $post_id, 'my_meta_box_text', wp_kses( $_POST['my_meta_box_text'], $allowed ) );
		
	if( isset( $_POST['my_meta_box_select'] ) )
		update_post_meta( $post_id, 'my_meta_box_select', esc_attr( $_POST['my_meta_box_select'] ) );
		
	// This is purely my personal preference for saving check-boxes
	$chk = isset( $_POST['my_meta_box_check'] ) && $_POST['my_meta_box_select'] ? 'on' : 'off';
	update_post_meta( $post_id, 'my_meta_box_check', $chk );
}
?>

meta-box-final

نتیجه گیری

این بود همه ی آنچه که باید برای ایجاد متا باکس ها انجام می دادید! شما باید یک متا باکس با کارکرد کامل داشته باشید. ممکن است نمونه های دیگری را در حلقه ی وب از طریق چندین بخش پیدا کنید بدون اینکه واقعا اطلاعات را تمیز کند. این روش اشتباه است. همیشه از سازه در توابع اعتبار سنجی اطلاعات استفاده کنید؛ بخش ها یا ارزش های مختلف ممکن است به اعتبار سنجی های مختلفی نیاز داشته باشند.
برای استفاده از این بخش های سفارشی در بخش ظاهر کاربری سایتتان، از توابع get_post_meta یا get_post_custom استفاده کنید (به مرحله ی 2 مراجعه کنید).
// ]]>

دانلود
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

398,500 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 2 سال عضو همیار وردپرس

  من یه CPT دارم که داخل اون یه متاباکس دارم که لیستی از اطلاعات رو به صورت جدول نمایش میدم.
  حالا می خوام صفحه بندی داشته باشم، که گیر افتادم.

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 2. 4 سال عضو همیار وردپرس

  لینک دانلود مشکل داره بررسی میکنید لطفا

 3. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید .. من میخواستم یک سری تگ متا و … به بخش head سایت وردپرسی ام اضافه کنم ولی هرکار کردم نشد؛ تگ هایی شبیه به سایت زیر :
  miniroid.com
  میشه راهنماییم بکنید ؟ خیلی رفته رو اعصابم
  ممنونم

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   سایتی که فرمودین رو دیدم اما منظور شما رو از متاتگ های داخل head متوجه نشدم. میشه واضح تر بفرمایید.

 4. سلام من میخام براسی سایتم جعبه دانلود ایجاد کنم تو قسمت ویرایشگر همه کد های مربوط رو هم گذاشتم و توی زمینه های دلخواه زمینه ایجاد کردم بعد رفتم توی پستم تستش کنم دلی نیاوردش !!!!!
  بنظرتون نسب نبودن متاباکس تاثیر داره؟؟؟
  اشکالم کجاس؟؟؟

 5. سلام
  چطور می تونم از چک باکس شرطی استفاده کنم که مثلا اگر تیک خورد یه کاری بکنه

 6. درود خدمت شما.
  تشکر بابت آموزش مفیدتون.
  میخواستم بدونم برای افزدون متاباکس بدون افزونه به قسمت دانلود ها باید چکار کنیم؟اگه لطف کنید یک نمونه کد بدید تشکر میکنم.ممنون که پاسخ میدید.

 7. با سلام
  آیا افزونه ای هست که فیلد هایی به پست های (نوشته ها) وردپرس اضافه کرد و اگر هست معرفی کنید .
  اگر با کد نویسی هم راهی هست بفرمایید
  با تشکر از سایت خوبتون

  • درود
   بله هست.
   افزونه advance custom field

 8. سلام خدمت اساتید محترم

  من یه سوال داشتم … کوتاه و مختصر عرض میکنم

  من میخوام یه ابزارک داشته باشم که بتونم به عنوان مثال 10 مطالب برتر سایتم رو داخلش قرار بدم (به صورت دستی وارد کنم … اتوماتیک نباشه)

  یه تک باکس برای عنوان
  یه تکس باکس برای لینک یا همون url
  نمیخوام از کد HTML داخل ابزارک استفاده کنم … ( HTML , CSS ) رو در قبلا نوشته باشم و از همون کد های نوشته شده ها استفاده کنم

  و تعداد مطالب درج شده هم دست خودم باشه . یا اصلا نامحدود باشه

  لطفا در سطح مبتدی راهنمایی کنید

  مچکرم … زودتر پاسخ بدید ممنون میشم

  تصویر زیر رو هم یه نگاه بندازید که بهتر متوجه منظورم بشید
  http://s6.picofile.com/file/8239737134/box.png

 9. سلام وقتتون بخیر

  من یه مهم سوال از اساتید همیار وردپرس دارم … این مطلبتون رو خوندم دقیقا متوجه نشدم همونه که من میخوام یا نه

  ابتدا یه سر به سایت : فارس روید http://www.farsroid.com بزنید لطفا

  این داخل صفحاتش دو بخش متفاوت داره …!!!!!!!!

  یکی بخش ( بازی اندروید ) بخش دوم ( برنامه اندروید ) … و هر دو بخش داری صفحه بندی هستن!! (و داخل صفحه اصلی سایت هستن!!)
  یعنی انگار که دو نوع پست میتونه ارسال کنه یکی برای ( بازی اندروید ) و دیگری برای ( برنامه اندروید ) … البته من اینجوری برداشت کردم

  سوالم اینه چطور و با چه کدی همچین کاری انجام میشه؟

  چطور میتونم همچین کاری انجام بدم و دسته بندی های مختلف سایتم رو با صفحه بندی خودشون داخل صفحه اصلی نمایش بدم

  لطفا کامل و در سطح مبتدی راهنمایی کنید

  مچکردم … زودتر پاسخ بدید ممنونم میشم

 10. خیلی بد توضیح دادید. ای کاش روان توضیح میدادید.

 11. با تشکر از شما به خاطر سایت خوبتان
  می خواستم اگه میشه لطف کنید آموزش نحوه جستجو در محتویات متاباکس ها را توضیح دهید. یعنی زمانی که کاربر در فرم جستجوی سایت عبارتی را وارد می کند محتویات متاباکس ها هم مورد جستجو واقع شود! اگر این امکان وجود دارد لطفا راهنمایی کنید.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بررسی میشه.

  • با سلام من هنوز منتظرم؛ جوابی پیدا نشد؟ البته با افزونه relevanssi این مشکل برطرف می شود اما می خواستم اگه راهی جز استفاده از افزونه وجود دارد لطف کنید و آموزش بدید.

 12. یکم آموزشایی که میذارید گنگ !
  الان اصلا جایی توضیح نداده چه شکلی باید داده های ذخیره شده رو تو سایت نمایش داد ؟
  اموزشایی که میذارید باید در سطح افرادی بذارید که تازه دارن چیزی یاد میگیرن نه در سطح بالا …

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگر مرحله به مرحله انجام بدید کاملا مشخصه که باید چه کاری کنید و کجاها بذارید. معمولا در function.php کدها قرار میگیرند.

 13. سلام . خسته نباشید . حالا من میخوام این متاباکس را به منو مدیریت وردپرس اضافه کنم . چه کار باید کرد . یعنی یه منو باشه روش کلیک کنیم . این متاباکس نمایش داده بشه .

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   میتونید در برگه قرار بدید ، و برگه رو به صورت منو فراخوانی کنید

 14. با سلام تشکر از مطالب خوبتون
  من میخوام چند تا چک باکس داشته باشم که متصل به قسمت portfolio قالب باشه .(در اصطلاح کوئری بگیرم از مطالب آن )میشه راهنمایی بفرمایید چطور میتونم این کار انجام بدم
  تشکر

 15. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  از آموزشتون نهایت استفاده رو کردم ، ممنون
  فقط چجوری میشه محتویات یا همون Value متاباکس رو توی پست نشون داد ؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به صورت کامل در پست توضیح داده شده!متوجه نمیشم سوال شما کجای داستانه ؟

 16. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  بنده این متا رو برای Custom Post Type نوشتم
  http://alib.ir/up/meta.txt
  ولی بعد از ذخیره سازی، ذخیره نمیشه، گزینه های تکمیل شده خالی میمونن
  میشه بگید اشکال کارم از کجاست؟

 17. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید
  چطور میشه براساس متاباکس آرشیو کرد؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   با متاباکس نمیشه!

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   حالا اگر بخواهیم در متا باکس post_type هارو توی یک combobox نمایش دهیم چکار باید کنیم .

 18. آموزش بسیار مفید و کاربردی بود ، ممنون همیار وردپرس

 19. اگه میشه آموزش ویدئویی هم بزارید

 20. ممنون خیلی به کارم اومد! برای چاپ مقادیری که توسط متا باکسها ذخیره می شوند، باید از چه تابعی استفاده کنیم؟؟

 21. با سلام.
  آیا میشه به قسمت ابزارک ها فیلد اضافه کرد؟
  مثلا فیلد class
  می خوام هر ابزارکی که در سایدبار فعال می کنم بهش یه کلاس css خاص بدم

 22. ممنونم عالی بود

 23. برای نمایش دادن اطلاعات میتونید از این کد استفاده کنید … کدی که توی آموزش اومده، درست کار نمیکنه! همه اطلاعات رو Array چاپ می کنه …
  http://collabedit.com/8dgmc

 24. سلام
  آموزش خوبی بود سوال؟:

  چطور میشه بهش آپلودر اضافه کرد مثل قسمت رسانه ها در وردپرس ؟که بشه باهاش یه تصویر رو در وردپرس آپلود کرد؟

  و همچنین چطور تصویر آپلود شده رو در نوشته نمایش داد؟

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نمیشه اینکار رو کرد

 25. بسیار عالی ممنون

 26. سلام زمینه کار من کتاب هست
  اگه بخام کسی یک پلاگین جستجو برام بنویسه که بر اساس نویسنده ،ناشر،مترجم و از من داخلی و مخصوصا نام محصول جستجو کنه این امکان هست ؟؟؟؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در حال حاضر امکان این کار وجود ندارد

   با احترام

 27. ممنونم . استفاده کردم خوب بود

 28. علی آقا ممنون
  خیلی مفید بود ولی چرا ذخیره نمیشه؟
  بعد از بروزرسانی توی تکس باکس مینویسه Array و بقیه هم هیچی رو نگه نمیدارن؟!!

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   داخل دیتابیس شما ذخیره میشه

   با احترام

 29. بسیار مفید بود
  باتشکر

 30. سلام والا من هیچی نفهمیدم حداقل متونی رو که ترجمه میکنید یه چند تا کلمه از خودتون بهشت اضافه کنید که بشه چیزی ازش فهمید مثلاً دقیق نگفته کدوم کد رو کجا قرار بده این آموش خیلی لازمم هست پیگیزی کنید حیف میشه

 31. خیلی جالب بود ممنون

 32. مثل همیشه کاربردی و عالی

 33. آموزش بسیار جالب و کاربردی بود …

 34. mc jaleb bod
  vali man kamel meta bux ro nafahmidam ke chiye?
  man donbal ye kodi migardam ke zamine delkhah ro dar neveshte taze rahat bezaram

 35. اگر درمورد اینکه چطوری با ساختارهای نوشته (post formats select)مخلوطش کنیم هم توضیح بفرمایید عالی میشه..
  ایجاد قسمتی به نام ساختار که مثلا در سایت های خبری به صورت زیر هست:

  – یادداشت
  – گزارش تصویری
  – حاشیه
  – مصاحبه

  هر کدوم از موارد بالا به صورت دکمه رادیویی هست که وقتی نویسنده مطلب روی هر کدوم کلیک میکنه تنظیمات مربوط به نمایش در میاد برای مثال وقتی یادداشتو میزنه یه فیلد در زیر قسمت نوشتن باز میشه و نام نویسنده یادداشت رو میگیره یا وقتی گزارش تصویری رو میزنه یه کادر ظاهر میشه که آدرس تصاویر رو میگیره و کنار اون پست گزارش تصویری هم آیکون دوربین به نشانه پست تصویری قرار میگیره و..
  ممنون میشم در این باره هم توضیحی بفرمایید..
  سپاس

 36. جالب بود واموزنده …..
  ( The Parsi Man )

 37. سلام.
  میشه آموزش تغییر نام کاربری با phpmyadmim رو هم بذارید. خیلی ممنون

 38. بّبّبّبّبّبّبّبّبّههههههههه
  علی آقای حاجی محمدی…
  علی جون دلم برات تنگ شده
  استارت آپ چه خبر؟ 😀
  آقا مطالبت مثل همیشه عالیه اما یکم جمله بندی های مقالات مشکل داره.
  در هر صورت یدونه ای اونم برا نمونه ای! 😀

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام بهروز عزیز

   ممنون
   راسیت چیدن جملات توی این گونه ترجمه ها خیلی سخت هست ولی بازهم تلاش به ویرایش بیشتر داریم

دوره‌های آموزشی