نحوه اطلاع رسانی مشترکین از پست های جدید در وردپرس

نحوه اطلاع رسانی مشترکین از پست های جدید در وردپرس نحوه اطلاع رسانی مشترکین از پست های جدید در وردپرس

ما در این مقاله نحوه اطلاع رسانی مشترکین از پست های جدید در وردپرس را به شما عزیزان آموزش می دهیم.این مقاله بخشی از آموزش وردپرس ما می باشد . یکی از مهم­ترین مواردی که برای مدیران کسب ­و­ کارهای آنلاین که صاحب سایت هستند بسیار مهم است درگیر کردن و مشارکت دادن مخاطبین هدف این کسب ­و­ کارها با محتوای وب سایت است که این کار را می توان به روش­های مختلفی انجام داد یکی از این راه ها اطلاع ­رسانی در مورد پست­های جدید وب­ سایت است.

با اطلاع رسانی در مورد انتشار پست جدید به مخاطبین هدف کسب ­و ­کارهای آنلاین ، می توان یک تعامل سازنده با مخاطبین هدف که در واقع مشتریان بالقوه این کسب­ و کارها هستند ایجاد کرد و با ایجاد این تعامل و تماس ، این مخاطبین تشویق می­شوند که مجددا به وب سایت مراجعه کنند و احتمالا  به مشتریان وفاداری تبدیل می­شوند.

علت اطلاع رسانی به مشترکان سایت در مورد انتشار پست جدید چیست؟

براساس یک تجربه کلی می­توان گفت که تقریبا 70 درصد بازدیدکنندگان از یک سایت فقط برای همان مرتبه اول از سایت دیدن می کنند و دیگر هیچ گاه به آن وب سایت مراجعه نمی­کنند.  با آموزش ما در مورد نحوه اطلاع رسانی مشترکین از پست های جدید در وردپرس که به شما می دهیم شما می­توانید با تعامل با بازدیدکنندگان سایت ، آنها را دوباره جذب وب سایت کسب و کار خود کنید. این تعامل سازنده با مخاطبین ، به مدیران کسب و کارها این امکان را می­دهد که روابط خود با مخاطبین هدف را عمیق تر و ریشه­ای کنند. برای کسب و کارهایی که اقدام به فروش محصول در فضای مجازی می­کنند اطلاع رسانی به مخاطبین هدف بسیار حیاتی است و با اجرای درست آن ، می توانند مخاطبین را به مشتریان وفادار فروشگاه آنلاین خود تبدیل کنند. در این محتوا ما به شما 3 روش کاربردی نحوه اطلاع رسانی مشترکین از پست های جدید در وردپرس را به صورت ساده و روان آموزش می دهیم که این 3 روش شامل موارد زیر است:

  • اطلاع رسانی به مشترکین از طریق ارسال ایمیل به مخاطبین
  • اطلاع رسانی از طریق ارسال ایمیل­های خودکار به مشترکین با استفاده از RSS
  • فرستادن پست های جدید به مخاطبین از طریق اعلان­ها یا در اصطلاح notification

روش 1. نحوه اطلاع رسانی مشترکین از پست های جدید در وردپرس از طریق ارسال ایمیل به مشترکین عضو خبرنامه سایت

ارسال ایمیل برای اطلاع رسانی در مورد انتشار پست جدید به لیست ایمیلی که از طریق عضویت در خبرنامه سایت ایجاد شده است یکی از بهترین و ساده ترین روش های اطلاع رسانی به مخاطبین است. اگر در سایت کسب و کار خود ، بخش عضویت در خبرنامه را قرار داده­اید حتما آن را ایجاد کنید تا بتوانید یک لیست از ایمیل مخاطبین خود داشته باشید و با استفاده از خدمات ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی ایمیلی ، با مخاطبین خود تعامل سازنده و هدفمند برقرار کنید. یکی از بهترین نرم ­افزارها در حوزه ایمیل مارکتینگ برنامه کاربردی Constant Contact است که خدمات مناسبی در حوزه ایمیل مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک فراهم می­کند.

نحوه اطلاع رسانی مشترکین از پست های جدید در وردپرس  

استفاده از برنامه Constant Contact بسیار ساده است و یک برنامه مناسب برای بازاریابی ایمیلی برای افراد مبتدی است. این نرم­ افزار خدماتی مثل گزارش ایمیل­های ارسالی ­، مدیریت تعداد نامحدود ایمیل ، کتابخانه رایگان تصاویر ، ابزارهای مختلف به اشتراک گذاشتن محتوا در شبکه ­های اجتماعی و بسیاری از موارد دیگر را در اختیار کاربران خود قرار می­دهد. این برنامه بازاریابی ایمیلی خدمات پیشتیبانی مناسبی از طریق کانال های مختلف ارتباطی که با مخاطبین خود دارد مثل چت ، ایمیل ، تلفن به کاربران ارائه می­دهد. Constant Contact تمام ابزارهای مورد نیاز برای ارسال اطلاعات پست جدید به مشترکان خبرنامه را در خود دارد و حتی می­توان پست جدید وبلاگ را مستقیما در داخل ایمیل قرار داد.

نحوه اطلاع رسانی مشترکین از پست های جدید در وردپرس  

برای مدیریت خدمات ایمیل مارکتینگ نرم ­افزارهای دیگری مثل HubSpot ، ConvertKit ، Drip و چند برنامه مشابه دیگر وجود دارد که شیوه کارآنها هم شبیه همین برنامه Constant Contact است.

روش 2. نحوه اطلاع رسانی مشترکین از پست های جدید در وردپرس با ارسال ایمیل خودکار به مشترکین از طریق فناوری RSS

سیستم RSS یک فناوری نوین در حوزه فناوری اطلاعات است که با استفاده از آن به راحتی می توان در وردپرس هر زمان که یک پست جدید انتشار یافت مشترکین را از آن باخبر ساخت. با استفاده از RSS می توان به صورت خودکار ، هر زمان که پست جدیدی منتشر شد کاربران را از آن مطلع کرد البته استفاده از RSS به معنی صرف نظر کردن از ارسال ایمیل به مخاطبین خبرنامه سایت که در بخش قبلی در مورد آن توضیح دادیم نیست و این دو باید در کنار هم اجرا شوند. برای انجام این روش می توان از پلتفرم آنلاین Sendinblue استفاده کرد. Sendinblue یکی از ابزارهای شناخته ­شده در حوزه ایمیل مارکتینگ است که با استفاده از آن می­توان روزانه تا سقف 300 ایمیل ارسال کرد و از تعداد مخاطبین نامحدود پشتیبانی می­کند.

نحوه اطلاع رسانی مشترکین از پست های جدید در وردپرس  

با استفاده از پلتفرم Sendinblue می­توان یه برنامه زمانی برای ارسال ایمیل­ها به مخاطبین تعریف کرد ، ایمیل­ هایی شامل محتوای متفاوت تبلیغاتی ، تجاری و انواع دیگر ایمیل­ ها ایجاد کرد و حتی یه زمان مشخص را برای ارسال ایمیل به مخاطبین تعیین کرد.

برای ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در این پلتفرم ، ابتدا باید در سایت Sendinblue ثبت نام کرد و برای ایجاد تنظیمات مورد نظر روی دکمه Sign up free کلیک کرد.

نحوه اطلاع رسانی مشترکین از پست های جدید در وردپرس  

در مرحله بعد ، برای ایجاد اکانت باید یک آدرس ایمیل و یک رمز ورود تعریف کرد.

و در مرحله بعد با تأیید آدرس ایمیل ، کاربر به صفحه ای هدایت می شود که در آن می تواند مراحل ایجاد حساب کاربری و تنظیمات پروفایل خود را تکمیل کند.

در این مرحله همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید باید اطلاعات شخصی خود را که شامل نام و نام خانوادگی و شماره موبایل هست را وارد کنید و روی دکمه Next کلیک کنید.

ارسال ایمیل خودکار به مشترکین از طریق فناوری RSS

در گام بعدی مطابق شکل زیر ، کاربر باید نوع برنامه مورد نظر خود که شامل پلن های متفاوتی است را انتخاب کند.

ارسال ایمیل خودکار به مشترکین از طریق فناوری RSS

بعد از ایجاد اکانت کاربری ، داشبورد مدیریت Sendinblue مطابق شکل زیر خواهد بود.

اگر در مراحل اولیه ایجاد حساب کاربری ، کاربر مشخصات خود را به طور کامل وارد نکرده باشد در این مرحله از او خواسته می­شود که اطلاعات مورد نیاز را وارد کند.

  جدیدترین راهنمای کامل حفظ امنیت وردپرس

ارسال ایمیل خودکار به مشترکین از طریق فناوری RSS

بعد از اجرای مراحلی که گفته شد کاربر باید روی دکمه + در منوی بالای صفحه کلیک کند.

و روی منوی Integrations کلیک کند.

ارسال ایمیل خودکار به مشترکین از طریق فناوری RSS

با تایپ کلمه RSS در بخش جست و جو همان طور که در شکل زیر مشاهده می­کنید گزینه RSS campaign قابل مشاهده خواهد بود.

ارسال ایمیل خودکار به مشترکین از طریق فناوری RSS

کاربر با کلیک بخش RSS campaign  به صفحه­ زیر هدایت می­شود که باید بعد از انتخاب یک نام همان طور که در تصویر زیر قابل مشاهده است روی گزینه Create integration کلیک کند.

نامی که در این بخش برای کمپین RSS تعریف می­شود برای کاربران نمایش داده نمی­شود ولی به طراحان کمپین کمک می­کند تا هدفشان از ایجاد کمپین را به یاد بیاورند.

ارسال ایمیل خودکار به مشترکین از طریق فناوری RSS

در گام بعدی باید کاربر تنظیمات یکپارچه­ سازی را تعیین کند.

در ابتدا کاربر باید URL مربوط به بخش RSS Feed را وارد کند. در وب­سایت­ های وردپرسی به طور پیش­فرض یک RSS Feed وجود دارد که با افزودن بخش /feed به آخر آدرس وب­سایت قابل مشاهده است.

بعد از اجرای مراحلی که گفته­شد کاربر باید روی دکمه Load RSS feed کلیک کند که در صورتی که feed RSS با موفقیت بارگیری شود پیامی مشابه تصویر زیر مبنی بر بارگذاری موفق داده می­شود.

ارسال ایمیل خودکار به مشترکین از طریق فناوری RSS

در گام بعدی همان طور که در شکل زیر مشاهده می­کنید دو گزینه خواهید داشت یکی قالب پیش­فرض RSS و دیگری قالب اختصاصی RSS ، که توصیه ما این است که گزینه قالب پیش­فرض  را انتخاب کنید زیرا این گزینه قالب
پیش­فرض به صورت استانداردی تنظیم و پیکربندی شده ­است.

ارسال ایمیل خودکار به مشترکین از طریق فناوری RSS

در گام بعدی ایجاد یک RSS باید لیست ایمیل­هایی که قرار است پیام انتشار پست جدید به آن­ها ارسال شود تعیین شود.

مطابق شکل زیر به راحتی می­توان از منوی کشویی بخش List ، لیست مورد نظر را برای ارسال ایمیل انتخاب کرد.

ارسال ایمیل خودکار به مشترکین از طریق فناوری RSS

بعد از تعیین لیست ایمیل­ها همانطور که در تصویر زیر قابل مشاهده است ، می­توان این کمپین را سفارشی سازی کرد.

تاکید ما بر روی کلمه کمپین به این خاطر است که ارسال خودکار ایمیل از طریق RSS خود یک کمپین است.

ارسال ایمیل خودکار به مشترکین از طریق فناوری RSS

در ادامه باید موضوع ایمیل ارسالی به مخاطبین تعیین شود که در واقع همان موضوعی است که در بخش subject صندوق ورودی ایمیل کاربران نمایش داده می­شود و در واقع اولین پیامی است که به مخاطبین در مورد ایمیل ارسالی به آن­ها منتقل می­شود.

برای تعیین موضوع ایمیل ارسالی می­توان از حالت محتوای پویا استفاده کرد به طوری که موضوع به صورت پویا تعیین شود. برای این کار مطابق شکل زیر باید روی دکمه add a dynamic content کلیک کنید و سپس روی گزینه عنوان یا همان Title از لیست کشویی کلیک کنید تا به صورت خودکار موضوع ایمیل­ همان عنوان پست جدیدی که منتشر شده است باشد.

ارسال ایمیل خودکار به مشترکین از طریق فناوری RSS

در بخش انتخاب ایمیل ، آدرس ایمیلی که قرار است پیام­ها را ارسال کند تعیین می­شود که این ایمیل می­تواند ایمیلی باشد که برای تایید حساب کاربری ایجاد شده و یا حتی ایمیل دیگری باشد.

ارسال ایمیل خودکار به مشترکین از طریق فناوری RSS

در مرحله بعدی باید نام خودتان یا گروهی که از طرف آن ایمیل به کاربران ارسال می­شود را وارد کنید این نام به کاربران کمک می­کند تا بدانند ایمیل از طرف چه کسی به آن­ها ارسال می­شود.

ارسال ایمیل خودکار به مشترکین از طریق فناوری RSS

بعد از وارد کردن نام مطابق شکل فوق روی دکمه continue کلیک کنید.

در گام بعدی باید روزهایی از هفته که قرار است ایمیل­ها از طریق RSS ارسال شود تعیین شود.

این کار به راحتی قابل انجام است برای این کار کافیست مطابق شکل زیر روزهایی از هفته که قرار است ایمیل ارسال شود و ساعت آن را تعیین کرد.

ارسال ایمیل خودکار به مشترکین از طریق فناوری RSS

در گام بعدی همانطور که در شکل زیر می­بینید کاربر حتما باید تیک گزینه ارسال خودکار ایمیل را بزند و روی دکمه continue کلیک کند.

ارسال ایمیل خودکار به مشترکین از طریق فناوری RSS

پس از این که تمام این مراحل را اجرا کردید همانطور که در تصویر بالا می­بینید روی دکمه continue کلیک کنید.

و درآخرین گام هم مطابق شکل زیر روی دکمه save and activate کلیک کنید تا ضمن ذخیره تمام مراحلی که تا به حال انجام داده­اید RSS فعالسازی شود

ارسال ایمیل خودکار به مشترکین از طریق فناوری RSS

با انجام تمام مراحلی که گفته شد RSS ایجاد می­شود و در هر زمان که یک پست جدید در سایت منتشر شود یک ایمیل به صورت خودکار و با موضوع عنوان مقاله به مشترکینی که در لیست ایمیل هستند ارسال می­شود.

روش 3. نحوه اطلاع رسانی مشترکین از پست های جدید در وردپرس با اعلان PUSH یا همان PUSH NOTIFICATION

یک روش دیگر از نحوه اطلاع رسانی به پست های جدید در وردپرس  استفاده از اعلان­ ها یا در اصطلاح همان Push notification است که در هنگامی که پست جدید منتشر شد به کاربر از طریق باز شدن یک پنجره حاوی پیام در مرورگر خبررسانی می­شود.

مزیت این روش نسبت به اطلاع رسانی به کاربران از طریق ارسال ایمیل این است که کاربر بلافاصله از انتشار پست جدید مطلع می­شود و نیازی نیست تا حتما صندوق ورودی ایمیل خودش را چک کند و از این لحاظ این اعلان­ها بسیار ارزشمند هستند.

در تصویر زیر یک نمونه از یک اعلان برای مشترکین نمایش داده­ شده­ است.

ارسال پست های جدید وردپرس به مشترکان اعلان PUSH یا همان PUSH NOTIFICATION

یکی از راحت ­ترین روش­های افزودن نوتیفیکیشن یا همان اعلان به سایت­های وردپرسی استفاده از نرم ­افزار PushEngage است. این برنامه یکی از مناسب­ترین نرم ­افزارها برای ایجاد notification است که بسیاری از سایت­های وردپرسی از آن استفاده می­کنند.

ارسال پست های جدید وردپرس به مشترکان اعلان PUSH یا همان PUSH NOTIFICATION

با نصب پلاگین PushEngage در سایت وردپرسی ، بعد از انتشار هر پست جدید کاربران بلافاصله به صورت خودکار یک اعلان شامل پست جدید دریافت می­کنند.

اعلانی که کاربران دریافت می­کنند شامل عنوان و یک تصویر کوچک از پست جدیدی که منتشر شده ، است و وقتی کاربر روی این اعلان کلیک می­کند به صفحه پست وبلاگ هدایت می­شود.

نتیجه­ گیری

همواره یکی از اصلی ­ترین دغدغه­ های صاحبان کسب و کارهایی که سایت دارند ایجاد تعامل با مخاطبین است یکی از راه های این تعامل ، مطلع کردن مخاطبین از انتشار پست­های جدید در وب­سایت است ما در این مقاله در مورد نحوه اطلاع رسانی مشترکین از پست های جدید در وردپرس صحبت کردیم و 3 روش کاربردی برای مطلع کردن کاربران از انتشار پست­های جدید را به شما آموزش دادیم. امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه اطلاع رسانی مشترکین از پست های جدید در وردپرس کمک کرده باشد. در پایان اگر هر انتقاد یا پیشنهادی در مورد این مقاله دارید خوشحال می­شویم آن را از طریق کانال­های ارتباطی ، با ما در میان بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.