پخش فایل صوتی در وردپرس با Html5 Audio Player

پخش فایل صوتی در وردپرس پخش فایل صوتی در وردپرس

به جرات می‌توان گفت از گذشته تا به امروز يكی از مهمترين دغدغه‌های هر وردپرس كاری داشتن يك پخش كننده فايل‌های صوتی حرفه‌ای در سايت است. البته در عناصر چند رسانه‌ای سيستم مديريت محتوای وردپرس به طور پيش‌فرض، پخش كننده فايل‌های صوتی وجود دارد كه چندان حرفه‌ای به نظر نمي‌رسد. بنابراين ما در اين مقاله از هميار وردپرس قصد داريم به شما يكی از بهترين افزونه‌های پخش فایل صوتی در وردپرس را معرفی كنيم تا به كمك آن بتوانيد به بهترين شكل فايل‌های صوتی و موزيك خود را پخش نماييد. حتما تا انتهای اين مقاله با ما همراه باشيد.

پخش فایل صوتی در وردپرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • معرفی افزونه Html5 Audio Player
 • نحوه کار با افزونه Html5 Audio Player

معرفی افزونه Html5 Audio Player

افزونه Html5 Audio Player يكي از بهترين و حرفه‌ای ترين افزونه‌های پخش فايل صوتی در وردپرس است كه داراي بيش از 10 هزار نصب فعال بوده و برای نسخه وردپرس 5 و بالاتر مناسب است. شما با نصب اين افزونه قادر به پخش فايلهای صوتی با فرمت‌های مختلف از قبيل .ogg ، .wav و mp3 خواهيد بود. همچنين Html5 Audio Player يكي از بهترين افزونه پخش موزیک در وردپرس است كه با تمامی پلتفرم‌ها مانند تبلت‌ها و گوشي‌های تلفن همراه كاملا سازگاری دارد.

افزونه Html5 Audio Player برای پخش فایل صوتی در وردپرس
افزونه Html5 Audio Player

از ويژگي‌های اين افزونه می‌توان به موارد زير اشاره كرد:

 • رابط کاربری آسان و سریع
 • امكان قراردادن پخش‌كننده صوتی در بخش‌های مختلف سايت مانند نوشته‌ها، برگه‌ها و ويجت‌ها
 • ابعاد و فضای کمی از شما می‌گیرد بنابراین بخش کوچکی از سایت شما را اشغال خواهد کرد.
 • دارای کد کوتاه برای قرار دادن در هر قسمت از صفحات سایت
 • قابلیت پشتیبانی از حالت playsinline
 • درای دکمه‌های کنترل پخش
 • قابلیت دانلود فایل‌های صوتی توسط کاربران
 • سازگاری کامل با انواع گوشی‌های تلفن همراه(اندروید و IOS) و تبلت‌ها
 • سازگاری با همه مرورگرهای IE7, IE8, IE9, Safari, Firefox, Chrome
 • حجم بسیاری کمی را اشغال می‌کند
 • یکی از قوی‌ترین افزونه پخش موزیک در وردپرس است
 • و …

نحوه کار با افزونه Html5 Audio Player

در ابتدای کار همانند دیگر افزونه‌های وردپرسی باید این افزونه را نصب و فعالسازی کنید.

برای نصب و فعالسازی این افزونه به انتهای مقاله بروید و آن را دانلود کرده و سپس در بخش افزونه‌های سایتتان بارگذاری کنید و یا اینکه می‌توانید به بخش افزونه‌ها و قسمت افزودن در پیشخوان وردپرس بروید و این افزونه را نصب و فعال سازی کنید.

اگر با طریقه نصب افزونه در وردپرس آشنا نیستید به این مقاله از همیار مراجعه کنید.

بعد از نصب و فعالسازی افزونه مطابق شکل زیر، بخشی به نام Html5 Audio Player به پیشخوان وردپرس‌تان افزوده خواهد شد.

منوی تنظیمات Html5 Audio Player
منوی تنظیمات Html5 Audio Player

حال برای ساخت اولین پخش‌کننده فایل صوتی‌تان در سایت مطابق آنجه که در شکل زیر مشاهده می‌کنید به بخش ” Add Audio Player ” افزونه مراجعه کنید.

ساخت پخش‌کننده فایل صوتی‌
ساخت پخش‌کننده فایل صوتی‌

همانطور که در تصویر بالا مشاهده‌ می‌کنید، 6 قسمت برای ساخت عنصر پخش فایل صوتی در وردپرس برای این افزونه وجود دارد که در ادامه تمامی این بخش‌ها معرفی خواهیم کرد.

 • قسمت اول – عنوان : در این قسمت باید یک نام برای پخش کننده فایل صوتی خود انتخاب کنید.
 • قسمت دوم – Upload audio: این قسمت مربوط به بارگذاری فایل صوتی موردنظرتان است که باید با کلیک بر روی دکمه Add or Upload File آن را انتخاب نمایید.
 • قسمت سوم – Repeat: در اینجا باید انتخاب کنید که آیا تمایل دارید فایل صوتی به طور مکرر پخش شود یا فقط باید یکبار پخش شود؟
 • قسمت چهارم – Muted: در این قسمت با زدن تیک می‌توانید تعیین کنید که آیا به طور پیش‌فرض با بارگذاری صفحه، صدای فایل صوتی قطع باشد یا خیر؟
 • قسمت پنجم – Auto Play: در این قسمت می‌توانید تعیین نمایید که آیا به طور پیش‌فرض با بارگذاری صفحه، فایل نیز پخش شود یا خیر؟
 • قسمت ششم – Player width: در این بخش باید تعیین کنید که ابعاد پخش کننده چقدر باشد. این ابعاد بر حسب پیکسل می‌باشد. اگر می‌خواهید پخش‌کننده فایل صوتی شما در سایتتان دارای خاصیت واکنشگرا (RESPONSIVE) باشد، بهتر است بگذارید این قسمت رو حالت پیش‌فرض یعنی “None” باقی بماند و آن را تغییر ندهید.
  امکان اجاره تجهیزات در ووکامرس با Bookings for WooCommerce

بعد وارد کردن تنظیمات دلخواه مربوط به این 6 قسمت، بر روی دکمه “Save” که در سمت چپ صفحه قرار دارد بزنید، تا تنظیمات ذخیره شود.

بعد از ذخیره تنطیمات مطابق شکل زیر، به بخش اول افزونه یعنی Html5 Audio Player بازگردید. در آنجا پخش‌کننده‌ای که ساخته‌اید را مشاهده خواهید نمود.

پخش کننده‌های صوتی ساخته شده در وردپرس
پخش کننده‌های صوتی ساخته شده در وردپرس

حال باید کدکوتاهی که مربوط به این پخش‌کننده است و در تصویر بالا مشاهده‌ می‌نمایید را کپی کرده و در هر قسمت از سایتتان که تمایل دارید پخش‌کننده قرار بگیرد، جایگذاری کنید.

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید کد کوتاه پخش کننده‌ای که ما آن را ساخته ایم، [player id=786] می‌باشد که برای شما متفاوت خواهد بود. این کد کوتاه را در یکی از نوشته‌های سایت قرار می‌دهیم که نتیجه مطابق شکل زیر شده است:

نتیجه نهایی افزونه Html5 Audio Player
نتیجه نهایی افزونه Html5 Audio Player

افزونه پخش موزیک در وردپرس

همانطور که در ابتدای این مقاله آموزشی اشاره کردیم، از سالهای گذشته تا به امروز يكي از مهمترين چالش‌هاي هر طراحی سایتی در وردپرس داشتن يك پخش كننده فايل‌هاي صوتي حرفه‌اي است. البته در عناصر چند رسانه‌اي سيستم مديريت محتواي وردپرس به طور پيش‌فرض، پخش كننده فايلهاي صوتي وجود دارد كه چندان حرفه‌اي به نظر نمي‌رسد. به همین خاطر در این آموزش به شما به طور کامل یاد دادیم که چگونه یک پخش‌کننده فایل صوتی حرفه‌ای داشته باشید.

ضمنا افزونه پخش موزیک در وردپرس Html5 Audio Player یکی از بهترین افزونه‌هایی می‌باشد که برای پخش موسیقی‌ در سایت شما کارایی خوبی خواهد داشت و کاربران شما نیز از کار با آن لذت خواهند برد. در نهایت از توجه شما به این مقاله سپاسگزاریم. لطفا سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

دانلود افزونه Html5 Audio Player

دانلود افزونه Html5 Audio Player صفحه افزونه

سوالات متداول

به جرات می‌توان گفت از گذشته تا به امروز يكی از مهمترين دغدغه‌های هر وردپرس كاری داشتن يك پخش كننده فايل‌های صوتی حرفه‌ای در سايت است. البته در عناصر چند رسانه‌ای سيستم مديريت محتوای وردپرس به طور پيش‌فرض، پخش كننده فايل‌های صوتی وجود دارد كه چندان حرفه‌ای به نظر نمي‌رسد. بنابراين ما در اين مقاله از هميار وردپرس قصد داريم به شما يكی از بهترين افزونه‌های پخش فایل صوتی در وردپرس را معرفی كنيم تا به كمك آن بتوانيد به بهترين شكل فايل‌های صوتی و موزيك خود را پخش نماييد.
افزونه Html5 Audio Player يكي از بهترين و حرفه‌ای ترين افزونه‌های پخش فايل صوتی در وردپرس است كه داراي بيش از 10 هزار نصب فعال بوده و برای نسخه وردپرس 5 و بالاتر مناسب است. شما با نصب اين افزونه قادر به پخش فايلهای صوتی با فرمت‌های مختلف از قبيل .ogg ، .wav و mp3 خواهيد بود. همچنين Html5 Audio Player يكي از بهترين افزونه پخش موزیک در وردپرس است كه با تمامی پلتفرم‌ها مانند تبلت‌ها و گوشي‌های تلفن همراه كاملا سازگاری دارد.
رابط کاربری آسان و سریع امكان قراردادن پخش‌كننده صوتی در بخش‌های مختلف سايت مانند نوشته‌ها، برگه‌ها و ويجت‌ها ابعاد و فضای کمی از شما می‌گیرد بنابراین بخش کوچکی از سایت شما را اشغال خواهد کرد. دارای کد کوتاه برای قرار دادن در هر قسمت از صفحات سایت قابلیت پشتیبانی از حالت playsinline درای دکمه‌های کنترل پخش قابلیت دانلود فایل‌های صوتی توسط کاربران سازگاری کامل با انواع گوشی‌های تلفن همراه(اندروید و IOS) و تبلت‌ها سازگاری با همه مرورگرهای IE7, IE8, IE9, Safari, Firefox, Chrome حجم بسیاری کمی را اشغال می‌کند یکی از قوی‌ترین افزونه پخش موزیک در وردپرس است و …
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلامم .ههمه چیش عالیه فقط دکمه ی پلی دیده نمیشه سفید هست
  راهی هست تغییر رنگ و طرح بدیم ؟

 2. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام / من این افزونه را نصب کردم خیلی خوبه فقط مشکل بزرگی که داره اینه وقتی من می خوام موزیک آپلود کنم حتما باید در قسمت بارگذاری چند رسانه ای گزینه ( ساختن فهرست پخش صوتی ) را انتخاب کنم و وقتی ( گذاشتن از نشانی ) رو انتخاب می کنم و لینک موزیکم رو اضافه می کنم این افزونه کار نمیکنه و این مشکل بزرگیه چون باید مستقیم آپلود کنم و سایتم خیلی کند میشه. اگر راهی برای این مشکل باشه و پیشنهاد بدید خیلی عالی میشه..با تشکر

 3. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید
  یه سوال دارم
  میخواستم بدونم چطوری میشه لینک های دانلود رو مثل عکس زیر درست کنم
  http://s9.picofile.com/file/8325527518/Screenshot_37_.png

  تشکر

 4. خیلی خوبه ولی یه سوال پیش میاد
  اینکه ” چجوری این پخش کننده تو قالب سایت ظاهر میشه ؟

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگر افزونه از قطعه کد پشتیبانی کند میتوانید در قالب قرار دهید

 5. سلام : فايل صوتي دارم زير 2 مگا حجم اما در ورد پرس اپالود نميشه با اين نرم افزار هم نشد ميگه به دلايل امنيتي از اين نوع فايل نميشه

 6. سلام و خسته نباشید
  من در هنگام آپلود این افزونه با مشکل مواجه شدم. خطایی که گرفته شد این بود که حجم فایل بیش از حد مورد نظر هست. ممنون میشم بگید مشکل از چه بخشیه.

 7. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام . کد php این افزونه برای قرار دادن در صفحه اصلی سایت و جای دلخواه چی می باشد ؟

 8. سلام من نصب کردم ولی به رسانه من اضافه نمیشه این افزونه