روش‌هایی برای دیده شدن ایمیل‌های ارسالی توسط مشتریان

یکی از روش‌های موثر در تبلیغات و جذب مشتری، ارسال ایمیل‌ است. این ایمیل‌ها به دلایل مختلفی می‌توانند برای مشتری ارسال شوند. به عنوان مثال برای معرفی یک محصول ویژه، تخفیفات ویژه فروشگاه یا وبسایت خدماتی، اطلاع‌رسانی به کاربران درباره برترین مطالب و…
در واقع شما به کمک ارسال ایمیل و انجام عملیات ایمیل مارکتینگ می‌توانید ترافیک ارگانیکی برای وبسایت خود به ارمغان آورید و با این فرآیند فروش خود را افزایش دهید. اما باید برای دیده شدن ایمیل‌های ارسالی، مواردی را در نظر گرفته و به آن‌ها توجه کنیم تا نتیجه مطلوبی بگیریم.

دیده شدن ایمیل‌های ارسالی

به نظر شما کدام سرویس برای ارسال ایمیل انبوه مناسب است؟
سرویس‌های فراوانی برای این امر روی کار آمده‌اند که ما میلرلایت و میل چیمپ را تست کرده و مطلوب می‌دانیم. همچنین برای کاربران وردپرسی که می‌توانند از این سرویس‌ها در وبسایت خود به صورت افزونه استفاده کنند. اما باید کار کردن با آن‌ها را بدانید و بتوانید بهترین نوع ایمیل را با آن ارسال کنید. به همین منظور نظر شما را به 10 روش سریع و کاربردی برای دیده شدن ایمیل‌های ارسالی جلب می‌کنم.

1- نام برند خود را به عنوان فرستنده در نظر بگیرید

حتما نام برند خود را به عنوان نام فرستنده در نظر بگیرید. هرگز از نام شخص استفاده نکنید زیرا قرار است ایمیل‌ها را با برند کسب و کار شما بشناسند. به این صورت کاربران مخصوص به شما مشخص خواهند شد و میزان دیده شدن ایمیل‌های ارسالی افزایش می‌یابد. چنانچه بخواهید آماری از میزان تاثیرگذاری این موضوع مشاهده کنید، می‌توانید نمودار زیر را در نظر بگیرید:

subject- دیده شدن ایمیل‌های ارسالی

2- عناوین را مشخص و در یک خط به کار ببرید

اگر می‌خواهید درصد دیده شدن ایمیل‌های ارسالی را افزایش دهید و کاربران را درگیر ایمیل‌های خود کنید باید در انتخاب عنوان دقت کنید. عنوان شما باید مستقیما به موضوع اشاره داشته باشد و از طرفی نه کوتاه باشد نه طولانی! یعنی در یک خط متناسب به موضوع پرداخته شود. با بررسی که در سرویس mailchimp انجام شد، بیشترین آمار دیده شدن ایمیل‌ها مربوط به آن‌هایی بود که دارای عنوان واضح و مفیدی هستند. دو نمونه زیر را به عنوان مثال در نظر بگیرید:

عنوان1- رزرو هتل در Boston در حال حاضر با تخفیف 30 درصدی همراه است.

عنوان 2- خرید عالی در تعطیلات، تورهای تاریخی، کنسرت پاپ و… در سفر به Boston

عنوان دوم، 9 درصد بیشتر از عنوان اول دیده شده است.

3- توضیحی در مورد عنوان خود بنویسید.

هر چه عنوان شما واضح‌تر باشد میزان دیده شدن ایمیل‌های ارسالی بهتر خواهد بود. یکی دیگر از روش‌های مطلوب توضیحی است که درباره عنوان خود در زیر عنوان می‌دهید. سعی کنید یک خط توضیح دهید. نمودار آماری زیر نشان می‌دهد که چه فرقی بین ایمیل‌هایی که دارای عنوان کامل هستند با ایمیل‌های دارای یک عنوان کوتاه وجود دارد.

title case- دیده شدن ایمیل‌های ارسالی

4- به موقع عمل کنید

مورد دیگری که باید به آن پرداخته شود زمانبندی درست برای ارسال ایمیل‌هاست. همین موضوع باعث می‌شود که کاربران و مشتریان شما به زمانی که ایمیل‌ها را ارسال می‌کنید عادت کنند و بدانند دقیقا در چه مواقعی باید برای مشاهده ایمیل‌ها سر بزنند.

5- متن خود را در حالت پیش‌نمایش بررسی کنید

هرگز از سر بی حوصلگی ایمیل‌ها را ارسال نکنید. سعی کنید تمامی موارد را چک کرده و بعد آن را بفرستید. برای این منظور قبل ارسال، تمامی موارد را به صورت پیش‌نمایش مشاهده کنید و چنانچه اشکالاتی در متن، تصویر، عنوان و… مشاهده می‌کنید، رفع نمایید. به این منظور مطمئن باشید به دیده شدن ایمیل‌های ارسالی کمک شایانی خواهید کرد. ایمیل‌های شما باید شامل موارد زیر باشد:

  • استفاده از یک خلاصه کوتاه در ابتدای ایمیل
  • شخصی سازی با وارد کردن نام دریافت کنندگان با موقعیت آن‌ها
  • نسخه فروش
  • کد تخفیف یا کوپن و پیشنهاد واضح برای خدمات ویژه
  • ادامه موضوع
  آموزش ساخت وبسایت آژانس مسافرتی در وردپرس (راهنمای قدم به قدم)

6- ایمیل را شخصی‌سازی کنید

کاری کنید که مخاطبان شما احساس کنند ایمیل‌ها برای رفع نیاز آن‌ها ارسال شده و صرفا یک ایمیل تبلیغاتی نیست. چنانچه بتوانید این فاکتور را رعایت کنید مطمئن باشید میزان دیده شدن ایمیل‌های ارسالی روز به روز افزایش می‌یابد.

7- بیشتر از یک بار در هفته ایمیل ارسال نکنید

ارسال بیش از حد ایمیل باعث نارضایتی کاربران خواهد شد. باید برنامه‌ای منظم و متعادل برای ارسال ایمیل‌ها داشته باشید. هر بار در ایمیل‌های خود حرف تازه‌ای بزنید و مخاطب را جذب کنید. پس برای دیده شدن ایمیل‌های ارسالی، تعادل را رعایت کنید. نظر شما را به نمودار آماری زیر جلب می‌کنم:

marketing-sherpa-email-frequency- دیده شدن ایمیل‌های ارسالی

8- خوشامدگویی در ایمیل را فراموش نکنید

بهتر است در ابتدای ایمیل به گونه‌ای کاربر را دعوت به خواندن متن کنید و به اون خوش آمد بگویید و در انتها نیز از او بابت وقتی که برای خواندن و توجه به ایمیل گذاشته، تشکر کنید. این گونه ارتباط نزدیک‌تری با مخاطب خود برقرار خواهید کرد و حس خوبی در او القا می‌کنید و همین امر سبب دیده شدن ایمیل‌های ارسالی می‌شود.

9- از قالب‌های واکنش‌گرا برای ایمیل استفاده کنید.

امروزه کاربران زیادی ایمیل‌های خود را با موبایل یا تبلت باز می‌کنند. بنابراین باید از قالب‌هایی کمک بگیرید که در این دستگاه‌ها به خوبی نمایش داده شوند. برای این منظور قبل از ارسال، پیش نمایش را در موبایل تست کنید تا مشکلی وجود نداشته باشد. برای اینکه مقایسه‌ای از کاربران تلفن همراه با سایر کاربران داشته باشید، می‌توانید نمودار زیر را مشاهده کنید:

sept- دیده شدن ایمیل‌های ارسالی

10- ایمیل‌های ارسالی خود را حذف نکنید

در نهایت پس از ارسال ایمیل، بخشی به عنوان ایمیل‌های ارسالی در سرویس‌دهنده‌ها خواهید داشت. چنانچه قرار است از قالب ایمیل یا اطلاعات آن مجدد استفاده نکنید آن را حذف نکنید تا دفعات بعدی بتوانید فعالیت خود را با سرعت بیشتری انجام دهید. بعضی موارد در تمامی ایمیل‌های ارسالی تکرار خواهد شد. مانند:

  • موقعیت مکانی، ناحیه و آدرس
  • تاریخ عضویت
  • براساس نوع خرید
  • براساس پرداخت مشتریان
  • و…

جمع‌بندی

استفاده از سیستم ارسال ایمیل به کاربران و مشتریان، گزینه رایگان و بسیار مطلوبی برای جذب مشتری بیشتر و افزایش میزان فروش است. اما برای اینکه بتوانید به بهترین نحو به فروش برسید باید موارد زیادی را در ارسال یک ایمیل و از همه مهم‌تر دیده شدن ایمیل‌های ارسالی در نظر بگیرید و آن‌ها را رعایت کنید.
چنانچه این موضوع برایتان مهم است و می‌خواهید به موفقیت برسید پیشنهاد می‌کنم مقاله امروز را مطالعه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.