غیر فعال کردن افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس

افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس

کاربران بسیاری در مورد نحوه عملکرد افزونه های وردپرس و تاثیر افزونه های غیرفعال بر سرعت وردپرس سوالاتی پرسیده بودند. افزونه های غیرفعال سرعت وردپرس را کاهش می دهند؟ باید افزونه های غیر فعال را حذف کنیم؟ دلیل حذف افزونه ها چیست؟
باید بگوییم بسیاری از کاربران وردپرس اغلب افزونه ها را برای تست نصب می کنند و سپس آنها را غیرفعال می کنند
. دراین مقاله به بررسی دلایل نگه داری و افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس و نحوه برخورد وردپرس با افزونه های غیر فعال خواهیم پرداخت.

افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس

بهترین ویژگی وردپرس قابلیت توسعه پذیری آن است. یعنی با استفاده از افزونه های مختلف میتوان آن را گسترده تر کرد. هنگامی که یک افزونه وردپرس را نصب می کنید، وردپرس فایل های مربوط به افزونه را به سرور میزبانی وب شما می فرستد. برای مشاهده تمامی افزونه ها (افزونه های فعال و غیرفعال) به منوی افزونه ها در پیشخوان رجوع کنید.
همان طور که میدانید پس ازنصب هر افزونه برای شروع ابتدا باید آن را فعال کرد. این ها افزونه های فعال هستند که به صورت آبی رنگ هایلت شده اند. همچنین می توانید افزونه هایی را که فکر میکنید قابل استفاده نیستند غیرفعال کنید. که پس ازغیر فعال سازی لینکی با عنوان پاک کردن در زیر آن ها ظاهر خواهدشد که می توانید افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس ممکن سازید.

plugins-افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس

آیا وجود افزونه های غیر فعال باعث کاهش سرعت وردپرس خواهد شد؟

خیر هیچ افزونه غیرفعال یا دی اکتیو سرعت وردپرس را کاهش نمی دهند. در این شرایط وردپرس الگوریتم خاصی در نظرمیگیرد.

برخورد وردپرس با افزونه های غیر فعال چگونه است؟

هر بار که یک کاربر یک صفحه را از سایت وردپرسی خود درخواست می کند، وردپرس فرآیند بارگیری را آغاز می کند. در طول این فرآیند، تنها افزونه های فعال در وب سایت شما بارگیری می شوند. تمام افزونه های غیرفعال کاملا نادیده گرفته و بارگیری نمیشوند و دیگر نیازی انجام عملیات بر روی افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس نیست.

  چگونه آدرس صفحه نویسنده در وردپرس را تغییر دهیم؟

حتی اگر ده ها افزونه غیرفعال در وب سایت خود نصب کرده باشید، کارایی سایت شما را کاهش نخواهند داد و یا آن را کند نمی کنندتنها جایی که وردپرس به دنبال افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس شما است، صفحه افزونه های نصب شده است. حتی پس از آن، فقط فایل هدر افزونه را فراخوانی میکند و خود افزونه ها را بارگذاری نمی کند. پس افزونه های غیرفعال دلیل کندی نیستند.

آیا باید افزونه های غیر فعال در وردپرس را حذف کنم؟

اینکه چرا وردپرس به شما امکان غیرفعال سازی افزونه ها را به جای حذف مستقیم داده است چیست؟ گاهی اوقات شما فقط می خواهید افزونه را به طور موقت خاموش کنیدگاهی افزونه ها را در آینده برای استفاده های مجدد نیاز داریم و موقتا آن ها را غیرفعال میکنیم تا تنظیمات اعمال شده از دست نرود.

چرا نگه داری دائمی افزونه های غیرفعال مضر است؟

1- وردپرس دائما به روز رسانی هایی را برای آن افزونه ها نشان می دهد. این مورد می تواند کمی مضر باشد به ویژه اگر شما افزونه های خودرا به طور منظم به روز نگه دارید.

2- افزونه های غیرفعال می توانند بی ضرر باشند، اما هنوز فایل های اجرایی هستند. همان طور که قبلااشاره کردیم وجود افزونه های غیرقابل استفاده خلل های امنیتی به همراه دارند. چرا؟ چون در صورت تلاش دیگران برای هک کردن، این فایل ها می توانند آلوده شوند یا می توانند برای نصب نرم افزارهای مخرب در سایت شما مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان یک وظیفه امنیتی وردپرس، شما باید هر افزونه غیر فعال را که قصد استفاده مجدد ز آن را ندارید حذف کنید. امیدواریم که این مقاله به سوالات شما درباره افزونه های وردپرس ،غیرفعال سازی و حذف افزونه های غیر فعال کمک کرده باشد.
موفق باشید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. سلام آیا افزونه هایی نظیر all in one security که بعد از فعال سازی و تنظیمات تغییراتی در توابع ایجاد می کنند نیز بعد از غیر فعال سازی ، وب سایت به حالت قبل از نصب افزون بر می گردد ؟ چون من نصب کرده بودم و بعد از غیر فعال کردن هنوز تنظیمات افزونه در سایت بود .

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   حق با شماست. بعضی افزونه ها بسیار موثرند. مانند افزونه های امنیتی!
   اینها بعد از غیر فعال شدن هم اثرات قبلی خود را دارند.