ایده های افزایش ترافیک وبسایت

ایده های افزایش ترافیک وبسایت ایده‌های افزایش ترافیک وبسایت

بیشتر دیدن شدن برای انسان‌ها همیشه مقوله جذابی بوده است! اهمیت این موضوع زمانی که پای کسب و کار اینترنتی و افزایش درآمد به میان بیاید، بسیار جدی تر خواهد بود. جذب کاربر در سایتسبب بهتر و بیشتر دیده شدن کسب و کار و افزایش ترافیک وبسایت شما می‌شود و شما با یک برنامه ریزی صحیح و یک استراتژی قوی می‌توانید این سرمایه بالقوه را به بالفعل تبدیل کنید. به عبارتی ساده تر می‌توانید مشتریان بیشتر و وفادار تری را برای خود بسازید. که این موضوع دقیقا هدف شما بوده و فوق العاده است!

ما در این مقاله به شما یاد خواهیم داد تا با به کارگیری روش‌هایی بسیار کارآمد، به افزایش ترافیک وبسایت خود بپردازید. این روش‌ها را از آن جهت کارآمد می‌دانیم چرا که سبب رشد 65 درصدی درآمد، به صورت سالانه بوده است. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید و از این روش‌های برای بهبود کسب و کار خود به خوبی استفاده کنید.

ایده های افزایش ترافیک وبسایت

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • استفاده از موضوعات هدفمند با پتانسیل ترافیک جستجو بالا
 • ایجاد پست در سایت‌های معتبر به عنوان مهمان
 • تبلیغ و انتشار محتوای‌تان در شبکه های اجتماعی محبوب و پربازدید
 • پاسخ به سوالات کاربران در سایت‌های معروف پرسش و پاسخ
 • همکاری با دیگر برند‌های دارای مخاطب هدف مشابه
 • بروز‌رسانی محتوای و مقالات قدیمی سایت‌تان
 • ایمیل مارکتینگ

استفاده از موضوعات هدفمند با پتانسیل ترافیک جستجو بالا

بنابر آماری که سایت ahref منتشر کرده است، ماهانه نزدیک به 230 هزار بازدید کننده برای بخش وبلاگ این سایت وجود دارد که این آمار نسبتا بالا از یک موضوع بسیار مهم حکایت دارد. بهینه سازی موتور‌های جست و جو (سئو) یکی از بهترین راه‌ها برای دستیابی به رتبه بالا در گوگل است. ترافیک ارگانیک (طبیعی) و بالا سبب بهبود سئو سایت شما می‌شود. اما آنچه که باعث این ترافیک بالا شده است، پرداختن و تولید مقاله برای کلید واژه‌هایی است که میزان جسنجویی بسیار بالایی دارند. به عبارتی دیگر موضوعات هدفمند با پتانسیل جستجوی بالا سبب افزایش ترافیک وبسایت شما شده که خود این موضوع به طور مستقیم باعت بهبود سئو سایت شما می‌شود.

Targeted topics with high search traffic potential-ایده های افزایش ترافیک وبسایت
استفاده از موضوعات هدفمند با پتانسیل ترافیک جستجو بالا

شما باید به کمک ابزار‌هایی مانند ahref یک یا چند کلمه کلیدی مرتبط با حوزه کاریتان وارد کنید و در آنجا از یک طیف گسترده‌ای از کلمات (که دارای حجم جستجوی بالا اما رقابت کم هستند) ایده گرفته و به تولید محتوا بپردازید.

ایجاد پست در سایت‌های معتبر به عنوان مهمان

یکی از تکنیک‌های بسیار موثر در افزایش ترافیک وبسایت، ایجاد پست در سایت‌های معتبر و پربازدید می‌باشد. بسیاری از سایت‌ها وجود دارند که صاحبان آنها در قبال نوشتن پست، به شما امکان قرار دادن یک لینک در پست‌تان را می‌دهند و شما می‌توانید آدرس سایت خود را در آن پست قرار دهید و مخاطبان آن سایت‌ها را به سب برند و سایت خود بکشانید.

Create posts on reputable sites as guests-ایده های افزایش ترافیک وبسایت
ایجاد پست در سایت‌های معتبر به عنوان مهمان

خوب است بدانید که به طور کلی ایجاد پست در سایت‌های معتبر به عنوان مهمان دارای مزایای زیر است:

 • ارجاع ترافیک بیشتر به سایت‌تان
 • ایجاد بک لینک که به طور مستقیم بر روی رتبه شما تاثیر گذار است
 • افزایش آگاهی دیگر افراد از سایت و برند شما

پس این فرصت بسیار خوب و البته رایگان را از دست ندهید و با شناسایی وبسایت‌های معتبر به ایجاد پست به عنوان مهمان در آنها بپردازید.

تبلیغ و انتشار محتوای‌تان در شبکه‌های اجتماعی محبوب و پربازدید

publish in social-افزایش ترافیک وبسایت
تبلیغ و انتشار محتوای‌تان در شبکه های اجتماعی محبوب و پربازدید

امروزه با گسترش مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی، فضای بسیار خوبی برای کسب و کارهای اینترنتی ایجاد شده است که بتوانند برند و خدمات خود را به مخاطبان بیشتری معرفی کنند و حجم زیادی از افراد را به وبسایت خود بکشانند. شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوب، فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین از جمله این موارد هستند. البته انجمن‌های تخصصی (forum)ها نیز مکان‌های مناسبی برای معرفی برند شما بوده و به جذب کاربر در سایت شما کمک بسیار خوبی می‌کنند. پس سعی کنید حتما ما نام برند کاری‌تان در این شبکه‌ها عضو شده و با تولید محتوا با کیفیت، کاربران آنها را به سمت وبسایت خود بکشانید تا ترافیک و بازدید سایت‌تان بیشتر شود.

  9 ترفند عالی برای افزایش مشترک یا مخاطب در یوتیوب

پاسخ به سوالات کاربران در سایت های معروف مانند Quora

Quora با رتبه‌ای کمتر از 300 در الکسا، یکی از معروف‌ترین سایت‌های پرسش و پاسخ است. در این سایت این امکان به کاربران داده شده است که هرکس با عضویت درآن می‌تواند پرسشی را مطرح کند و یا به پرسش‌های موجود در سایت پاسخ دهد. شما می‌توانید با عضویت در این سایت به پرسش‌های مرتبط با حوزه کاری‌تان پاسخ دهید و سپس برای ارائه اطلاعات تکمیلی بابت آن پرسش، کاربر را به وبسایت خود ارجاع بدهید.

Answer users questions on popular sites like Quora
پاسخ به سوالات کاربران در سایت‌های معروف مانند Quora

فوق العاده مهم است که بدانید، تکنیک “پاسخ به سوالات کاربران در سایت‌های پرسش و پاسخی مانند Quora”  در افزایش ترافیک وبسایت شما بسیار موثر است. چراکه شما با انجام این تکنیک، از یک راه تبلیغاتی غیر مستقیم و هدفمند استفاده کرده‌اید و ارائه تبلیغات به صورت غیر مستقیم، یکی از کارآمدترین روش‌ها در حوزه جذب کاربر در سایت است.

همکاری با دیگر برند دارای مخاطب هدف مشابه

Collaborate with other brands with the same target audience
همکاری با دیگر برند دارای مخاطب هدف مشابه

یکی دیگر از روش‌های بسیار موثر در جذب مخاطب، همکاری شما با شرکت‌ها و وبسایت‌هایی‌ست که دارای مخاطب هدف مشابه شما هستند. این کار سبب گسترده شدن مخاطب‌تان می‌شود و به رشد و دیده شدن بیشتر کسب و کارتان کمک خیلی خوبی می‌کند. برای شروع می‌توانید یک ایمیل به اینگونه شرکت‌ها بدهید و یا تماسی با آنها داشته باشید.

مطمئن باشید این همکاری یک همکاری سودمند برای هردوی شما می‌تواند باشد و البته برنده اصلی این ماجرا کسی است که بعد از جذب مخاطب در صدد حفظ آن نیز باشد. پس برای حفظ مخاطب خود نیز استراتژی تعیین کنید و محتوای با کیفیت و منحصر به فرد ارائه دهید چراکه حتی اگر بتوانید یک جامعه هدف بسیار بزرگ را به سمت خود بکشانید ولی محتوای با کیفیت به آنها ارائه ندهید قطعا بسیاری از آنها پس از مدتی دیگر شما را دنبال نخواهند کرد.

بروزرسانی محتوای و مقالات قدیمی سایت‌تان

Update old content and articles on your site
بروزرسانی محتوای و مقالات قدیمی سایت‌تان

اگر در سایت‌تان محتوا و مقالاتی دارید که مدت زمان نسبتا زیادی از انتشار آن‌ها گذشته است، بهتر است حتما آنها را بروزرسانی کنید. این کار به بهبود سئو سایت شما و بهتر شدن رتبه سایت‌تان در نتایج جستجو کمک فوق‌العاده‌ای می‌کند.

البته این کار را حتی زمانی که در آن مقالات قدیمی رتبه خوبی هم دارید نیز انجام دهید. چرا که اگر از آن غافل شوید رقبای شما با تولید محتوای با کیفیت و بروز رتبه شما را تصاحب خواهند کرد.

ایمیل مارکتینگ

e-mail marketing
ایمیل مارکتینگ

خوب است بدانید که ایمیل مارکتینگ هنوز زنده است! و یکی از روش‌های موثر در جذب کاربر در سایت می‌باشد پس از آن غافل نشوید و توسط ابزارهای ایمیل مارکتینگ این کار را انجام دهید. اما دقت داشته باشید در ارسال ایمیل به کاربران‌تان لازم است مواردی را رعایت کنید. برخی از آن موارد عبارتند از:

 • از ارسال ایمیل‌های سراسر تبلیغ جدا خودداری کنید!
 • برای ارسال ایمیل حتما زمان‌بندی دقیقی را رعایت کنید. ارسال ایمیل به صورت هفتگی می‌تواند زمان‌بندی خوبی باشد!
 • در ایمیل‌های خود حتما تخفیف و هدیه قرار دهید تا تعامل مخاطب با شما حفظ شود!

ایده‌های افزایش ترافیک وبسایت

موفقیت در کسب و کار‌های اینترنتی نیازمند رعایت یک فرآیند می‌باشد. بدین صورت که افزایش ترافیک به صورت طبیعی (ارگانیک) یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود سئو سایت شما است. سئو مناسب نیز سبب بهتر شدن رتبه شما در نتایج جستجوی خواهد شد. بهتر شدن رتبه شما در گوگل نیز به طور مستقیم بر درآمد شما در کسب و کار اینترنی‌تان تاثیر گذار است. شما با رعایت این زنجیره و فرآیند می‌توانید به رشد قابل ملاحظه‌ای در درآمدتان دست یابید. پس فرصت را از دست ندهید و همین حالا با انجام تکنیک‌هایی که در این مقاله به شما آموزش داده شد، به افزایش ترافیک وبسایت خود بپردازید.

در صورت بروز هر گونه سوال می‌توانید آن را از بخش دیدگاه‌ها بپرسید. همچنین اگر محتوای امروز همیار وردپرس برایتان مفید بود، خوشحال می‌شویم آن را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

منابع: wordstream.com و forbes.com و thrivehive.com و ahrefs.com

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.