افزایش ترافیک سایت بدون استفاده از link building

منابع زیادی لینک سازی و مزایا و فواید آن برای سئو سایت را مورد بحث و بررسی کامل قرار داده اند،  اما با تمام این تفاسیر و مقالات و نظرهایی که در این مورد وجود دارد نمیتوان به راحتی از آن گذشت و با نگاهی ساده و سطحی از آن عبور کرد. به دلیل آنکه لینک سازی یک امر بسیار مهم تلقی میشود و کار آسانی به شمار نمی آید..
اولین امر، تخصص و مهارت است. با تمام دشواری های این زمینه، نکات جالبی نیز میتوان در آن پیدا کرد که انگیزه ی افراد علاقمند در این زمینه را بیش از پیش بر می انگیزد. آیا میدانستید  شما میتوانید بدون اینکه حتی لینکی را  برای سایت خود ایجاد نمایید می توانید امکان افزایش ترافیک سایت را فراهم کنید.

افزایش ترافیک سایت

به کار بردن اصول سئو برای افراد دارای سایت جزء واجبات آن بشمار می آید اما وقتی فردی که دارای وب سایت یا وبلاگ است از یک سئوی قوی برخوردار باشد  سایت او جزء  پیشنهاد های نخست گوگل به کاربران اینترنت خواهد بود و این جایگاه  زمانی کسب میشود که لینک سازی هدفمند انجام شده باشد که اصطلاحا با آن لینک بیلدینگ گفته میشود.
پس تا اینجا قطعا متوجه اهمیت بسیار زیاد لینک سازی شده ايد اما مطلب قابل توجه و جالب اينجاست که شما میتوانید حتی بدون در نظر گرفتن فرآیند مهم لینک سازی، امکان افزایش ترافیک سایت را ایجاد کنید. در این سری از مجموع مقالات آموزشی همیار وردپرس راه و روش های فوق العاده ای در زمینه افزایش ترافیک سایت بدون استفاده از لینک بیلدینگ برای شما کاربران عزیز مطرح میکنیم تا شما نیز بتوانید ترافیک سایت خود را به بالاترین حد ممکن برسانید.

محتوای سایت

اولین تکنیک برای افزایش ترافیک سایت محتوا میباشد. سایت باید دارای محتوایی باشد که کاربر بتواند از آن بهره برده و برای او مفید باشد.
شاید سوالی برای شما پیش آید که چگونه میتوان حق مطلب را به گونه ای درست ادا کرد؟ وقتی مطلبی از تمام جوانب ریز و درشت آن در سایت بررسی شود، کاربر میتواند از تمام نکاتی که در مطلب قید شده است استفاده کند. یعنی ما باید در سایت، مطلب را موشکافانه بیان کنیم. شاید برایتان جالب باشد که بدانید همین مقالاتی که عمقی مطرح میشوند نزدیک به 6 درصد از جستجوی کاربران در گوگل را به خود اختصاص داده است. که همین درصد اندک، تاثیر قابل توجهی بر ترافیک سایت دارد.

  بهبود سئو سایت وردپرس برای افزایش ورودی از گوگل

رضایت کاربران

وقتی کاربری که از سایت دیدن میکند، راضی باشد مسلما آن را به دوستان و اطرافیان خود معرفی میکند و همین راه ساده باعث افزایش ترافیک سایت میشود. زیرا نه تنها همان کاربر حفظ میشود و دوباره به سایت مراجعه میکند، بلکه کاربران دیگری هم مشتاق و علاقمند به جستجو در آن سایت میکند.

سرعت بارگذاری وسایت

نکته ای طلایی که باید به آن دقت کرد آن است که وقتی کاربر بر روی لینک سایت شما کلیک میکند به سرعت باز شود. به دلیل اینکه سایت های زیادی در زمینه مربوط به موضوع سایت شما وجود دارد، کاربر با دیدن حتی چند لحظه وقفه در باز شدن سایت روبرو میشود به سراغ سایت دیگری می رود. و همین امر از افزایش ترافیک سایت می کاهد.

طراحی سایت موبایل فرندلی

وقتی یک طراح سایت تصمیم به طراحی سایت می گیرد باید به این نکته توجه داشته باشد که امروزه بیشتر کاربرانی که از اینترنت برای رفع نیاز های اطلاعاتی خود استفاده میکنند از طریق تلفن همراه به اینترنت متصل میشوند پس باید طراحی سایت متناسب با تلفن همراه و در واقع دستگاه های هوشمند باشد.

طراحی سایت چند زبانه

موتورهای جستجوگر فقط مخصوص یک کشور نیستند. بلکه به صورت جهانی می باشند. پس به راحتی میتوان به این نتیجه رسید که اگر سایت دارای چند زبان باشد میتوان ترافیک سایت را از طریق کشور های دیگر بالا برد. البته ناگفته نماند که بعضی از سایت ها نیازی به دریافت و افزایش ترافیک سایت از سایر کشورها ندارند و تنها خدمات آنها مربوط به داخل است.

استفاده از تبلیغات

برای افزایش ترافیک سایت میتوان بر روی تبلیغات سرمایه گذاری کرد و اصطلاحاً در شبکه های دیگر خودی نشان داد تا بتوان ترافیک را بالا برد. به عنوان مثال شبکه گوگل پلاس جزو ابرقدرت های شبکه های اینترنتی در دنیاست، پس با شرکت در این شبکه و نمایش مطالب مفید و کاربردی از سایت خود میتوان ترافیک را بالا برد.

بروز رسانی مداوم سایت

مردم همیشه به دنبال اطلاعات به روز هستند، پس اگر سایت خود را همواره به روز کنید میتوانید شاهد ترافیک بالاتری برای سایت خود باشید.

در پایان امیدواریم از این مقاله نیز حداکثر استفاده را برده باشید.

شاد و پیروز باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.