آموزش راه اندازی وردپرس روی Xampp + آموزش ویدیویی

راه اندازی وردپرس روی Xampp
راه اندازی وردپرس روی Xampp

همانطور که می‌دانید یکی از بهترین و بزرگترین سیستم‌های مدیریت محتوا یا سایت‌ساز دنیا وردپرس است و راه‌های زیادی هم برای استفاده و اجرا سایت با استفاده از این نرم افزار وجود دارد، وردپرس می‌تواند حتی به صورت آفلاین هم برای شما کار کند و شما می‌توانید به صورت کاملا آفلاین سایت خود را طراحی و اجرا کنید، این قابلیت باعث شده که افراد قبل از خرید هاست و دامین سایت خود را طراحی کرده بعد به فضای وب آنرا منتقل کنند، یکی از روش‌هایی که شما با استفاده از آن می‌توانید وردپرس را در سیستم شخصی خود راه اندازی کنید نصب وردپرس روی زمپ است که یک نرم افزار بسیار پر کاربرد برای شما خواهد بود، پس در ادامه با ما همراه باشید و راه اندازی وردپرس روی Xampp را در این مقاله بیاموزید.

راه اندازی وردپرس روی Xampp

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • آموزش نصب وردپرس بر روی زمپ ( Xamap )
 • آیا نرم افزار Xamap محدودیتی دارد؟
 • نرم افزار Xamap رایگان است؟
 • با حذف نرم افزار سایتی که ایجاد کردیم حذف می‌شود؟

آموزش نصب وردپرس بر روی زمپ ( Xamap )

نرم افزار های زیادی وجود دارد که سیستم شما را شبیه‌سازی به وب سرور می‌کنند، اما دو نرم افزار در این زمینه بسیار حرفه‌ای و بی‌نقش هستند یکی از آنها زمپ است و یکی دیگر هم ومپ نام دارد، ما در مقاله‌های دیگر سایت به نصب وردپرس بر روی ومپ پرداخته‌ایم که می‌توانید آنرا مشاهده کنید و از آن نرم‌افزار هم استفاده کنید.

در این مقاله هم می‌خواهیم به آموزش نصب وردپرس بر روی زمپ بپردازیم که بتوانید سایت خود را به صورت آفلاین در سیستم خود ایجاد کنید و بعد شروع به طراحی آن کنید، در اول کار باید نرم افزار زمپ را برای سیستم خود نصب کنید، این نرم افزار برای سیستم عامل‌های مختلف نسخه دارد و شما هر سیستم عاملی که داشته باشید قادر به استفاده از این نرم افزار خواهید بود، برای دانلود زمپ هم باید به سایت apachefriends مراجعه کنید و جدید ترین نسخه این نرم افزار را نصب کنید.

دانلود نرم‌افزار Xampp

بعد از نصب این نرم افزار نیاز نیست به بخش تنظیمات آن بروید و تنظیمات را با حالت پیش فرض باقی بگذارید فقط نیاز است که برای نصب وردپرس نرم افزار را در سیستم خود اجرا کنید، در ادامه با ما همراه باشید تا به خوبی نصب وردپرس روی زمپ را بتوانید در سیستم خود اجرا کنید.

Xampp running-راه اندازی وردپرس روی Xampp
اجرا کردن Xampp

شما بعد از اجرای نرم افزار باید دو ویژگی را فعال کنید تا بتوانید در سیستم خود دیتابیس ایجاد کنید و وردپرس را سریعا نصب کنید، بعد از فعال کردن این گزینه‌ها اجازه نصب وردپرس در سیستم خود را دارید، باید اول کار وردپرس را از سایت wordpress.org دانلود کنید و در سیستم خود نصب کنید، توجه داشته باشید دقیقا از همین آدرسی که به شما داده‌ایم وردپرس را دانلود کنید.

بعد از دانلود وردپرس شما باید آنرا در پوشه زمپ و آدرسی که ما به شما معرفی می‌کنیم استخراج کنید، اول به درایوی که زمپ را نصب کرده‌اید بروید و پوشه Xamap را پیدا کنید و وارد آن شوید، در این پوشه یک سری پوشه دیگر هم وجود دارد که شما باید وارد پوشه htdocs شوید.

htdocs in xampp-راه اندازی وردپرس روی Xampp

فایل دانلودی وردپرس را که از سایت دانلود کردید در این پوشه استخراج کنید، تمامی محتوایات پوشه استخراج شده مربوط به وردپرس است و فایل‌های سایت شما خوهد بود پس هیچکدام از آنها را حذف نکنید و همه آنها را از پوشه wordpress، به پوشه htdocs منتقل کنید تا نصب وردپرس روی زمپ را شروع کنیم.

بعد از انتقال فایل‌های وردپرس شما باید آدرس Localhost را در مرورگر خود وارد کنید، این آدرس دقیقا همان نام یا دامین سایت شما در سیستم خواهد بود می‌توانید با استفاده از آن سایت را مشاهده کنید و یا به پیشخوان مدیریت وردپرس مراجعه کنید تا سایت را از طریق آن مدیریت کنید.

install wordpress in Xampp-نصب وردپرس روی زمپ
نصب وردپرس روی زمپ

بعد از مواجه شدن با این صفحه یعنی شما به درستی توانستید که وردپرس را در پوشه مورد نظر استخراج کنید و  اکنون با کلیک روی دکمه “بزن بریم!” نصب وردپرس روی زمپ را شروع کنیدو ادامه روند نصب وردپرس را پیش ببرید.

insert databace name in xampp-نصب وردپرس روی زمپ
وارد کردن اطلاعات دیتابیس

در صفحه بعد شما به چند کادر مانند تصویر بالا بر خواهید خورد، در این صفحه باید یک‌سری اطلاعات مربوط به دیتابیس سایت خود را وارد کنید تا وردپرس بتواند به آن متصل شود و جدول‌های مربوط به سایت را در آن ایجاد کند، هر اطلاعاتی که شما در سایت دارید در دیتابیس شما اضافه خواهد شد و می‌توان گفت مهم‌ترین بخش هر وب‌سایت دیتابیس آن است؛ پس باید شما هر چند وقت یکبار از این دیتابیس بک آپ دریافت کنید و یک نسخه از آن داشته باشید تا در بروز مشکل بتوانید سریعا آن را بازگردانی کنید.

برای ساخت دیتابیس برای نصب وردپرس روی زمپ در لوکال هاست خود باید آدرس Localhost/Phpmyadmin را در مرورگر خود وارد کنید و به بخش مدیریت دیتابیس های خود وارد شوید تا یک دیتابیس ایجاد کنید و آنرا در وردپرس تعریف کنید.

این کار شما را به صفحه ورود به سیستم phpMyAdmin در مرورگر وب شما خواهد برد. در این صفحه نام کاربری را “root” و قسمت رمز عبور را خالی بگذارید. این ها نام کاربری و رمز عبور پیش فرض شما برای ورود به لوکال هاست هستند.

Create databace in Xampp-نصب وردپرس روی زمپ
ساختن دیتابیس در Xampp

بعد از وارد شدن به Phpmyadmin تنظیمات زیادی را مشاهده خواهید کرد، توجه داشته باشید اگر دانش قبلی در این زمینه ندارید اصلا به تنظیمات دیگر این سیستم دست نزدید چون ممکن اس به کلی نابود شود و شما قادر به استفاده از آن نخواهید بود.

تنها کار‌هایی را که در این مقاله به شما توضیح می‌دهیم، انجام دهید و دیتابیس خود ایجاد کنید، بعد از وارد شدن به صفحه در منوی کناری بر روی کلمه New کلیک کنید تا به سراغ ایجاد یک دیتابیس بروید تا آرن را برای نصب وردپرس روی زمپ استفاده کنیم.

  ساخت اسلایدر تصاویر اینستاگرام با Instagram Slider Widget + آموزش ویدیویی

اگر در سیستم خود قبلا دیتابس ایجاد کرده باشید در منوی کناری می‌توانید نام آنها را مشاهده کنید، خیلی از کاربران سوال می‌پرسند که در سیستم چند دیتابیس می‌توانیم ایجاد کنیم، شما می‌توانید در سیستم خود به صورت نامحدود دیتابیس ایجاد کنید و هیچ‌گونه محدودیتی در این زمینه نخواهید داشت، اما اگر به همه آنها نیاز ندارید بهتر است که موارد اضافی را حذف کنید چون ممکن است سرعت سیستم شما کاهش یابد و به خوبی نتوانید سایت خود را مدیریت کنید.

insert databace name-نصب وردپرس روی زمپ
وارد کردن نام دیتابیس

خیلی خب در این صفحه قادر خواهید بود که دیتابیس را برای وب سایت خود ایجاد کنید و آنرا در وردپرس تعریف کنید، در کادر اول شما باید نام دیتابیس را وارد کنید دقت داشته باشید که این نام اختیاری توسط شما انتخاب می‌شود و مهم نیست چه نامی را برای آن انتخاب می‌کنید پس به صورت اختیاری یک نام برای دیتابیس بنویسید.

در کادر دوم شما باید نوع زبان و فرمت دیتابیس را مشخص کنید اگر آنرا به صورت پیش فرض بگذارید زبان فارسی به درستی در دیتابیس نمایش داده نخواهد شد، پس باید آنرا بر روی utf8_persian_ci قرار دهید تا از زبان فارسی هم پشتیبانی کند و در نهایت شما به مشکل نخواهید خورد، بعد از انجام این کار‌ها شما باید بر روی دکمه Create کلیک کنید تا دیتابیس برای شما در سیستم ایجاد شود، بعد از ایجاد دیتابیس این نام انتخابی، نام اصلی دیتابیس خواهد بود و شما آنرا در هنگام نصب وردپرس نیاز خواهید داشت.

حال باز هم به صفحه نصب وردپرس بازمیگردیم تا اطلاعات دیتابیس را در آن وارد کنیم و نصب وردپرس روی زمپ را ادامه دهیم.

در این مرحله باید نام پایگاه داده یا همان دیتابیس که در مراحل قبلی ایجاد کردید را وارد کنید. نام کاربری نیز همان root می‌باشد. قسمت رمز عبور را نیز خالی بگذارید. دقت کنید عبارت رمز یا Password داخل کادر باید پاک شود. سپس رو گزینه فرستادن کلیک کنید.

wordpress install is finished
نصب اولیه وردپس با موفقیت انجام شد

اگر با صفحه بالا مواجه شدید به این معنی است که اتصال دیتابیس به خوبی انجام گرفته و شما نیازی نیست از جانب دیتابیس کاری کنید فقط لازم است که ادامه روند نصب وردپرس روی زمپ را انجام دهید بر روی دکمه راه‌اندازی نصب کلیک کنید تا این روند ادامه پیدا کند.

Admin login info in xampp
وارد کردن اطلاعات برای ساخت اکانت

در صفحه بعد شما باید یک‌سری اطلاعات مربوط به هاست را وارد کنید برای مثال در کادر اول شما باید نام سایت خود را مشخص کنید که سایت شما چه اسم و یا چه برندی است، در کادر دوم باید یک نام کاربری برای خود ایجاد کنید این نام کاربری اختیاری است و می‌تواند هرنامی باشد، در کادر سوم هم شما باید برای اکانت مدیریتی خود یک رمز عبور انتخاب کنید تا بتوانید با استفاده از آن و نام کاربری سایت را مدیریت کنید.

در کادر چهارم شما باید یک ایمیل برای اکانت مدیریتی خود انتخاب کنید، توجه داشته باشید که این ایمیل را حتما به درستی وارد کنید که بعدا اگر رمز عبور خود را فراموش کنید خواهید توانست آنرا بازگردانی کنید یا یک سری مسائل دیگری هم است که به ایمیل شما ارسال می‌شوند.

در نهایت هم باید بر روی دکمه راه اندازی وردپرس کلیک کنید تا وردپرس با موفقیت برای شما نصب شود.

بعد از انجام همه این کار‌ها شما باید به پیشخوان مدیریتی وردپرس بروید و مطمئن شوید که وردپرس به درستی نصب شده است برای اینکار باید آدرس  localhost/wp-admin را در مرورگر خود وارد اجرا کنید و نام کاربری، رمز عبور خود را در کادر‌های موجود وارد کنید تا به پیشخوان مدیرتی وردپرس ارجاع داده شوید.

wordpress dashboard in xampp
پیشخوان وردپرس در Xampp

همانطور که می‌بینید توانستیم راه‌اندازی وردپرس روی Xampp را به خوبی انجام دهیم و یک سایت را با استفاده از این نرم افزار پیاده‌سازی کنیم.

آیا نرم افزار Xamap محدودیتی دارد؟

خیر این نرم‌افزار هیچ‌گونه محدودیتی ندارد و شما می‌توانید هر چند سایتی که می‌خواهید با استفاده از این نرم‌افزار در سیستم خود ایجاد کنید، البته توجه داشته باشید که چون این نوع سایت‌ها آفلاین هستند کمی ممکن است در نصب افزونه‌ها یا در استفاده از آنها به مشکلاتی بر بخورید.

نرم افزار Xamap رایگان است؟

بله این نرم‌افزار یک نسخه رایگان است و هیچ‌گونه نسخه پولی هم ندارد، برای نصب آن هم در مقاله به سایت اصلی اشاره کردیم تا بتوانید آنرا به صورت اورجینال دانلود کنید و نسخه‌های ویروسی یا نال شده را دانلود نکنید.

با حذف نرم افزار سایتی که ایجاد کردیم حذف میشود؟

اگر قصد دارید نرم‌افزار را حذف کنید حتما از سایت و دیتابیس خود یک بک آپ دریافت کنید چون با حذف این نرم افزار هم سایت شما حذف خواهد شد و هم همه دیتابیس‌هایی که ایجاد کردید حذف می‌شوند.

آموزش راه اندازی وردپرس روی Xampp

این مقاله هم به پایان رسید امیدواریم که توانسته باشید همراه با ما یک سایت را در سیستم خود اجرا کرده باشید، ما در اول مقاله سعی داشتیم شما را با نرم افزار زمپ آشنا کنیم و در ادامه به نصب قدم به قدم وردپرس بر روی این نرم افزار پرداختیم، اگر هنوز این آموزش را اجرا نکرده‌اید توجه داشته باشید در قسمت ساخت دیتابیس دقت کنید که راه را اشتباه نروید چون بعدا به مشکل بر خواهید خورد، بعد از ساخت دیتابیس به اتصال وردپرس به دیتابیس پرداختیم که بتوانیم سایت را به خوبی اجرا کنیم.

مشاهده آموزش ویدیویی نصب وردپرس روی Xampp

مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.
 
مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

338,919 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من میخوام وردپرس رو از زمپ که روی یک هارده انتقال بدم به زمپ جدید

 2. 2 ماه عضو همیار وردپرس

  بازم ارور قبلی میده

 3. 2 ماه عضو همیار وردپرس

  ممنون از راهنمایی تون. wamp را نصب کردم با پایگاه داده مشکلی نداشت ولی زمانی که ادرس سایت وارد می کنم مینویسه برگه پیدا نشد
  از روش تعمیر پایگاه داده را وارد کردم که نوشت کد زیر را وارد فایل wp…… کنید وارد کردم ولی بازم اوکی
  نشدdefine(‘WP_ALLOW_REPAIR’, true) ;

  در هاست واقعی هم اینقدر دردسر دارده ؟؟

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نصب وردپرس در هاست کمی دردسر کمتری داره ولی برای این اروری که دریافت میکنید، شما پوشه جدید با نام جدید در WWW ایجاد کنید و دوباره امتحان کنید.

 4. 2 ماه عضو همیار وردپرس

  با فیلترشکن هم ارور قبلی داد هم با وای فای و هم با اینترنت گوشی تست کردم و هردو همین مشکل بود

 5. 2 ماه عضو همیار وردپرس

  این پیغام میده
  Firefox cant establish a connection to the server at localhost
  درمرورگردیگه هم تست کردم نشد و اینترنتمم پرسرعته و sqlوapacheهم سبزرنگ هستند

  لطفا راهنمایی کنید دیگه ناامید شدم

 6. 2 ماه عضو همیار وردپرس

  دیگه در موبایل هم باز نمیشه

 7. 2 ماه عضو همیار وردپرس

  درود
  برای نصب پایگاه داده در زمپ سایتphpmyadmin روی موبایلم باز میشه ولی روی کامپیوتر نه.با دو مرورگر هم تست کردم!!
  میشه روی گوشی دانلود کرد و به سیستم انتقال داد؟؟

 8. 2 ماه عضو همیار وردپرس

  درود

  برای ایجاد پایگاه داده درxampp ، وارد سایتphpmyadmin که میشوم با تصویری که شما از اون قسمت قرار دادیدمتفاوته و عکس شما قدیمی ست وdatebase نداره
  میشه راهنمایی بفرمایید در وبسایت جدید کدوم قسمت برم
  تشکر

 9. 2 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام
  من فایل eds-www رو از سرور روی کامپیوتر اوردم و الان میخوام روی لوکال هاست بوسیله easyPhp بیارمش بالا
  چطور باید اینکارو انجام بدم؟
  (فکر میکنم دیتابیس رو دانلود نکردم از روی سرور ،امکان ساخت یه دیتابیس برای این سایت هست بطوریکه همون قالب ها و تنطیمات ثابت بمونه و اگر مطالب از بین برن مشکلی نیست)

 10. 2 ماه عضو همیار وردپرس

  میخوام صفحه localhost/phpmyadmin باز کنم ارور mySQL میده:
  The mysqli extension is missing. Please check your PHP configuration. See [[email protected]/html/faq.html#[email protected]]our documentation for more information.
  چیکار کنم؟

 11. 2 ماه عضو همیار وردپرس

  با سلام. من قبلا وردپرس را روی لوکال هاست نصب کرده بودم ولی به خاطر مشکلی که پیش اومد، پاکش کردم و بعد از خرید هاست، الان روی هاستم نصبش کردم. چجوری میتونم روی لوکال هاست هم نصبش کنم که بتونم آفلاین هم باهاش کار کنم؟ همین مراحل را دوباره باید انجام بدم؟
  و بعد برای انتشار محتوا روی سایت از لوکال هاست باید چیکار کرد؟

 12. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من یک سایت دارم و میخوام سایتم رو با تمام محتویات روی کامپیوتر اجرا کنم چطور باید این کارو بکنم؟؟

 13. 3 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید ممنون از اموزش خوبتون.فقط من تا اون قسمت رفتم فایل پوشه ای وردپرس رو کپی و جایگزاری کردم تو مسیر زمپ و اون پوشه htdocs و اسم پوشه رو میزارم test تو مرورگر که تایپ میکنم مسیر رو مثل شما ولی این صفحه خوش امدگویی نمیاد میاره not found ممنون میشم راهنماییم کنییییییییییییید

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی