تبلیغات بازدیدی در شبکه های اجتماعی و افزایش فروش

شما به عنوان صاحب یک کسب‌وکار، روش‌های مختلفی را برای تبلیغات در اختیار دارید. برای آن که متوجه شوید کدام روش تبلیغاتی برای کسب‌وکارتان بهتر است و شما را به اهدافتان می‌رساند، توصیه می‌شود درباره هر یک از آن‌ها دانش حداقلی کسب کنید تا بتوانید با دید بهتری یک روش تبلیغاتی مناسب انتخاب کنید. در این مقاله درباره یکی از رایج‌ترین روش‌های تبلیغاتی یعنی تبلیغات بازدیدی یا CPM صحبت می‌کنیم. اگر می‌خواهید درباره مزایای تبلیغات بازدیدی و نحوه اجرای آن در شبکه‌های اجتماعی و هزینه‌های CPM اطلاعاتی به‌دست آورید، این مقاله را از دست ندهید!

تبلیغات بازدیدی یا تبلیغات نمایشی (CPM) چیست؟

در ابتدا با ماهیت این نوع تبلیغات آشنا می‌شویم؛ تبلیغات  CPMمخفف عبارت cost per mile می‌باشد. همان‌طور که از اسمش پیداست، در تبلیغات نمایشی شما به عنوان تبلیغ‌دهنده فقط به ازای هر هزار بازدید پول پرداخت می‌کنید. در واقع CPM یک نحوه قیمت‌گذاری برای تبلیغات است. اما برای آن‌که متوجه شوید تبلیغ شما تا چه اندازه بازدهی و سودآوری داشته، می‌توانید از معیار کمکی ECPM یا درآمد موثر هزاره استفاده کنید. البته این معیار تنها برای تبلیغات بازدیدی کاربرد ندارد و به‌طور کلی می‌توان از آن برای اندازه‌گیری میزان بازدهی هر کمپین تبلیغاتی استفاده کرد. برای محاسبه آن کافیست به‌جای هزینه‌ها در فرمول CPM، میزان درآمد را قرار دهید.

تبلیغات بازدیدی یا تبلیغات نمایشی (CPM) چیست؟

مزیت‌های تبلیغات نمایشی

از گذشته تا کنون مدیران بازاریابی از تبلیغات بازدیدی به عنوان مرسوم‌ترین راه برای افزایش آگاهی از برند و برندسازی استفاده می‌کردند؛ زیرا تبلیغات نمایشی باعث می‌شود تعداد افرادی که برند و محصولات و خدمات شما را می‌شناسند افزایش پیدا کنند. البته آگاهی از برند تنها مزیت تبلیغات نمایشی نیست و در دراز مدت مزایای زیر را برای شما خواهد داشت:

  • افزایش فروش: اگر بنر تبلیغاتی شما برای مخاطبان جذاب باشد و بتواند آنان را برای خرید قانع کند، مطمئن باشید که پس از بازدید از تبلیغات شما، مشتریان اقدام به دنبال کردن محصولات و خدمات شما می‌کنند و این موضوع منجر به افزایش فروش و سوددهی برایتان خواهد شد.
  • کاهش هزینه تبلیغات: شما به ازای هر یک نفری که تبلیغات شما را نگاه می‌کنند هزینه پرداخت می‌کنید و این یعنی کاهش هزینه‌ها.
  • افزایش مخاطب و وفاداری به برند: انجام تبلیغات بازدیدی در زمان‌های مناسب به شما کمک می‌کند تا افراد بیشتری را به برند و محصولات خود جذب کنید و در نتیجه مخاطبانی وفادار به برندتان داشته‌‌باشید.
مزیت‌های تبلیغات نمایشی
مزیت‌های تبلیغات نمایشی

چه عواملی باعث موفقیت تبلیغات بازدیدی می‌شوند؟

  • طراحی بنر تبلیغاتی جذاب و چشمگیر
  • شناسایی صحیح مخاطبین هدف
  • انتخاب رسانه مناسب
  • معرفی برند و محصولات به‌صورت صحیح و اصولی
  • انتخاب زمان مناسب برای انجام تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی در تلگرام و اینستاگرام

تبلیغات بازدیدی به تبلیغات گسترده نیز معروف است. زیرا می‌توان تبلیغات CPM را به صورت گسترده و انبوه در تمامی شبکه‌های اجتماعی و پیج‌ها و کانال‌های پربازدید منتشر کرد تا مخاطبان بیشتری از تبلیغ شما بازدید کنند. تبلیغات بازدیدی تنها به اینستاگرام و تلگرام محدود نمی‌شود؛ اما به دلیل این‌که اینستاگرام و تلگرام شبکه‌های اجتماعی محبوب ایرانیان هستند و هم‌چنین تحریم بودن رسانه‌هایی مانند فیسبوک و یوتیوب، تبلیغات در این رسانه‌ها به‌صرفه‌تر است. البته گاهی اوقات لازم نیست که شما از هر دو شبکه اجتماعی استفاده کنید. یادتان باشد که قبل از انجام هر نوع تبلیغاتی لازم است ابتدا مخاطبین خود را بشناسید. برای مثال لازم است بدانید مخاطبین هدف شما بیشتر در چه شبکه اجتماعی حضور دارند و همان رسانه را برای نمایش تبلیغات بازدیدی انتخاب کنید. داشتن اطلاعات کافی از مشتریان احتمالی به شما کمک می‌کند تا تبلیغات هدفمندتری داشته باشید.

نحوه اجرای تبلیغات گسترده در تلگرام و اینستاگرام

برای اجرای تبلیغات نمایشی به‌صورت گسترده شما به یک دستیار احتیاج دارید؛ زیرا انجام تبلیغات گسترده به تنهایی کار آسانی نیست. برای انجام تبلیغ بازدیدی تلگرام باید تمامی پیج‌های مرتبط با کسب‌وکار و برندتان را انتخاب کنید و با ادمین هر کدام به مذاکره درباره قیمت و موضوعات دیگر بپردازید. انجام این کار برای شما بسیار وقت‌گیر خواهد بود. هم‌چنین پیدا کردن تمامی پیج‌هایی که با موضوع کسب‌وکار شما مرتبط اند و مقایسه اصولی آن‌ها با یک‌دیگر امکان‌پذیر نیست. این قضیه درباره تبلیغات گسترده در اینستاگرام نیز صدق می‌کند. پس بهترین روش برای انجام تبلیغات گسترده در اینستاگرام و تلگرام چیست؟

معرفی دستیاری برای انجام تمامی مراحل تبلیغات نمایشی

منظور از دستیار گروه‌ها و شرکت‌های تبلیغاتی هستند که می‌توانند تبلیغات CPM کسب‌وکار شما را به عهده بگیرند. یکی از آژانس‌های تبلیغاتی معتبر، پلتفرم تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی جریان است. با استفاده از این پلتفرم و تنها با مشخص کردن میزان بودجه‌ و تعداد بازدیدی که در نظر گرفتید، به راحتی می‌توانید یک تبلیغات بازدیدی مناسب برای کسب‌وکارتان انجام دهید؛ پلتفرم جریان  با توجه به بودجه و تعداد بازدید دلخواهتان لیست کامل کانال‌ها و پیج‌هایی که قرار است تبلیغات بازدیدی در آن قرار بگیرد به شما نشان می‌دهد. شما می‌توانید لیست رسانه‌ها را بررسی کرده و آن‌هایی که از نظر شما مناسب نیستند حذف کنید. هم‌چنین پس از اجرای کمپین، گزارش لحظه‌ای تبلیغات نمایشی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که با تحلیل آن می‌توانید میزان بازدهی تبلیغاتCPM  را برآورد کنید. جریان به عنوان یک دستیار از ابتدای راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی بازدیدی تا زمان اتمام آن در کنار شماست و از خدمات پشتیبانی تیم جریان نیز می‌توانید تمامی سوالات و ابهامات خود را بپرسید.

معرفی دستیاری برای انجام تمامی مراحل تبلیغات نمایشی
معرفی دستیاری برای انجام تمامی مراحل تبلیغات نمایشی

هزینه ایجاد کمپین تبلیغات CPM

هزینه تبلیغات نمایشی مقدار معینی ندارد. برای مثال در پلتفرم جریان حداقل هزینه برای انجام تبلیغات نمایشی به ازای هزار بازدید 7500 تومان است. در کل شما هستید که میزان هزینه تبلیغات بازدیدی را با توجه به بودجه‌تان تنظیم می‌کنید. اما عواملی مانند تعداد بازدید مورد نظر شما، تعداد دنبال‌کنندگان و میزان محبوبیت رسانه و.. نیز در هزینه تبلیغات CPM تاثیرگذار است. برای مثال هر چقدر تعداد نمایش بیشتری بخواهید و پیج‌های پربازدیدتری را انتخاب کنید، هزینه تبلیغات CPM بیشتر خواهد شد.

جمع‌بندی:

تبلیغات بازدیدی یا CPM نوعی از تبلیغات است که در آن شما به ازای هر هزار بازدید هزینه پرداخت می‎‌کنید. هدف اکثر مدیران بازاریابی از اجرای تبلیغات نمایشی افزایش آگاهی از برند و شناخته شدن کسب‌وکار است. اما بدیهی است که در دراز مدت آگاهی از برند باعث افزایش فروش و مخاطب نیز می‌شود. محبوبیت تبلیغات بازدیدی بیشتر بخاطر مقرون به صرفه بودن آن است؛ زیرا شما با هر مقدار بودجه می‌توانید تبلیغات نمایشی گسترده را در شبکه‌های اجتماعی اجرا کنید. پلتفرم تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی جریان یکی از مجریان اجرای تبلیغات گسترده بازدیدی در ایران است که شما می‌توانید با اطمینان خاطر از واقعی بودن بازدیدها و صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ خود، فرایند تبلیغات CPM را به آن بسپارید و گزارش لحظه‌ای کمپین تبلیغاتی خود را در اختیار داشته‌باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید