استفاده از json وردپرس با JSON API

استفاده از json وردپرس با JSON API

سلام دوستان؛

اگر عادت به جستجو در مخزن وردپرس داشته باشید حتما با افزونه ی json وردپرس رو به رو شده اید. ولی شاید چون متوجه عملکرد آن نشده اید رهایش کردید. افزونه ی json وردپرس که با عنوان JSON API برای وردپرس موجود است ویژگی هایی دارد که لازم است بدانید. اول از همه بهتر است دنبال معنی و مفهوم اصلی آن باشیم و سپس ارتباط آن با وردپرس را مشخص کنیم.

JSON API چیست؟

JSON مخفف واژه ی javaScript Object Notation می باشد که اطلاعات سبکی را مبادله می کند. با این کار به افراد کمک می کند تا اطلاعات خواندن و نوشتن را راحت تر درک کنند. همچنین به زبان ماشین کمک می کند تا تجزیه و تحلیل راحت تری داشته باشد.
JSON API می تواند به عنوان یک ابزار کاربردی برای شما کار کند. با استفاده از کنوانسیون به اشتراک گذاشته شده، شما می توانید بهره وری خود را افزایش داده و از قالبی کلی استفاده کنید. همچنین می توانید بر روی اینکه از چه مسائلی در نرم افزار شما وجود دارد متمرکز شوید!
به نظر شما این موضوع چه فعالیت مثبتی می تواند برای وردپرس انجام دهد؟ و افزونه json وردپرس چه اقدامی را انجام می دهد؟

json وردپرس

json وردپرس با کمک افزونه ی JSON API این امکان را به شما می دهد تا محتوای وردپرس را با استفاده از پروتکل Http بازیابی و دستکاری کنید. json وردپرس سه هدف اساسی را دنبال می کند:

  • محیا کردن محیطی ساده و سازگار با سطح خارجی
  • محیا کردن محیطی پایدار و مانا در سطح داخلی
  • فعال کردن گونه های جدیدی از افزونه ها در وردپرس

json وردپرس افزونه ای است که در موزه ی هنر مدرن برای وبلاگ های داخلی و خارجی ساخته شد. در عوض برای اجرای دوباره آن به سمت وردپرس و قالب های وردپرس آمد.
JSON API سطح دسترسی لازم را برای کار با محتوا و پذیرفتن دیدگاه ها ایجاد می کند.

برای نصب این افزونه می توانید به پیشخوان وردپرس رجوع کرده و افزونه وردپرس API را نصب و سپس فعال کنید. سپس از بخش تنظیمات با گزینه ی JSON API رو به رو می شوید.

json-api-hamyarwp

همانطور که مشاهده می کنید در آن قسمت های مختلفی موجود است که می توانید با فعال کردن هر بخش فعالیت خاصی را انجام دهید. برای مثال ما بخش posts را فعال میکنیم.

سپس در نوار آدرس مرورگر خود آدرس زیر را وارد کنید:

http://Your Website/api/get_nonce/?controller=posts&method=create_post

با اینکار باید یک کد که به اصطلاح به آن Nonce code می گویند دریافت کنید. مانند تصویر:

nonce-code-hamyarwp

این کد در واقع می تواند ارزش و صحت را برای وبسایت شما تایید کند. حال پس از دریافت آن می توانید با قرار دادن آن در آدرس نوشته ها اطلاعات کامل نوشته، دسته، برگه و… را دریافت کنید.

دانلود افزونه  JSON API

سوالات متداول

JSON مخفف واژه ی javaScript Object Notation می باشد که اطلاعات سبکی را مبادله می کند. با این کار به افراد کمک می کند تا اطلاعات خواندن و نوشتن را راحت تر درک کنند. همچنین به زبان ماشین کمک می کند تا تجزیه و تحلیل راحت تری داشته باشد. JSON API می تواند به عنوان یک ابزار کاربردی برای شما کار کند. با استفاده از کنوانسیون به اشتراک گذاشته شده، شما می توانید بهره وری خود را افزایش داده و از قالبی کلی استفاده کنید. همچنین می توانید بر روی اینکه از چه مسائلی در نرم افزار شما وجود دارد متمرکز شوید!
محیا کردن محیطی ساده و سازگار با سطح خارجی محیا کردن محیطی پایدار و مانا در سطح داخلی فعال کردن گونه های جدیدی از افزونه ها در وردپرس
json وردپرس افزونه ای است که در موزه ی هنر مدرن برای وبلاگ های داخلی و خارجی ساخته شد. در عوض برای اجرای دوباره آن به سمت وردپرس و قالب های وردپرس آمد. JSON API سطح دسترسی لازم را برای کار با محتوا و پذیرفتن دیدگاه ها ایجاد می کند.
دانلود صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.