آموزش عکاسی ماکرو با آیفون 13 پرو مکس

آموزش عکاسی ماکرو با آیفون 13 پرو مکس آیفون 13 پرو مکس

آیفون 13 پرو مکس همراه با عملکرد عالی خود، می‌تواند مهارت‌های فوق‌العاده دوربین را در اختیار شما قرار دهد و قابلیت‌های جدیدی هم به آن اضافه شده است که توانایی عکاسی ماکرو را به‌صورت کامل در اختیارتان می‌گذارد. جزئیات استفاده از این قابلیت به قدری در گوشی‌های امسال توسعه داده شده است، نزدیک به دوربین‌های حرفه‌ای عمل خواه کرد و هیچ محدودیتی هم در این راستا جلودار شما نیست. قبلا برای انجام درست این کار، می‌بایستی از یک لنز پرتابل روی آیفون خود استفاده می‌کردید، اما با تجهیز لنز واید آیفون 13 به فوکوس خودکار، اپل به گوشی شما اجازه می‌دهد تا از فاصله ۲ سانتی از یک جسم فوکوس کرده و کار خود را جلو ببرید.

این امکان برای عکاسی از فاصله نزدیک و عکاسی شخصی بسیار مناسب است. در این بخش قصد داریم که نحوه عکس‌برداری ماکرو با آیفون ۱۳ پرو مکس را به شما آموزش داده و کمی هم در آن صحبت کنیم. ابتدا باید دوربین استاندارد خود را در گوشی باز کنید. در حال حاضر، هیچ تنظیمات یا دکمه اضافی برای عکاسی ماکرو وجود ندارد. تنها کاری که شما باید انجام دهید، این است که دوربین را روشن کرده و همان‌طوری که به سوژه خود نزدیک می‌شوید، گوشی را به طور خودکار به حالت زاویه باز نگه دارید. در این حالت امکان فوکوس نزدیک برای شما فراهم خواهد شد. این روند گاهی اوقات، تشخیص بودن در حالت ماکرو را دشوار می‌کند.

آیفون 13 پرو
آیفون 13 پرو

پیدا کردن سوژه ماکرو مناسب

با توجه به اینکه آیفون ۱۳ پرو مکس خود را نزدیک به هر چیزی که در حال عکس‌برداری از آن هستید، می‌توانید نگه دارید، تنها سوژه‌های خاصی به‌صورت ماکرو می‌توانند عمل کنند. شاید بدیهی است که باید به المان‌های کوچک‌تر فکر کنید. حشرات، گلبرگ‌های گل و قارچ‌ها، اغلب در ماکرو به خوبی کار می‌کنند. در واقع، دنیای طبیعی فرصت‌های زیادی برای عکس‌های ماکرو دوست داشتنی دارد و فقط کافی است که کفش‌های پیاده‌روی خود را پوشیده و به جنگل بروید. نزدیک‌تر کردن تلفن به سوژه، به این معنی است که به راحتی می‌توانید نور را مسدود کرده و سوژه را در حالت سایه قرار دهید. اگر چنین است، سعی کنید که اطراف سوژه خود هم حرکت کنید تا زاویه‌ای درست برای وارد کردن دور به سنسور داشته باشید.

آیفون 13
آیفون 13

این ترفند حرفه‌ای برای ماکرو است که کمک فراوانی به روشن‌تر کردن صحنه می‌کند و می‌توانید یک عکس برداری عالی را تجربه کنید. شما می‌توانید در حالت ProRaw هم عکس‌برداری کرده و سپس آن را ویرایش کنید. می‌توانید عکس‌های عالی را مستقیما از دوربین خود دریافت کرده و اگر روی آیکون Raw در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید، می‌توانید با فرمت ProRaw اپل عکس برداری کنید. این امر زمینه بسیار بیشتری برای ویرایش عکس‌های بعدی شما فراهم می‌کند و می‌توانید در برنامه‌های لایتروم و اسنپ سید از آن استفاده کنید. اگر می‌خواهید از اشیای کوچکی که پیدا می‌کنید، تصاویر هنری بیشتری تهیه کنید، ویرایش عکس، قدمی است که همواره باید بعد از خرید آیفون ۱۳ پرو مکس مدنظر داشته باشید.

شما می‌توانید با خرید آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس، امکان عکس‌برداری ماکرو را به روش حرفه‌ای داشته و از سنسورهای بهبود یافته این گوشی استفاده کنید. بازرگانی سیب، امکان خرید آیفون 13 پرو مکس و دیگر مدل‌ها را برای شما فراهم کرده است و می‌توانید با پرداخت حداقل ۴۰ درصد از مبلغ کل، مابقی را در اقساط ۳ الی ۱۲ ماهه پرداخت کرده و شرایط راحت و بدون استرسی را هنگام خرید داشته باشید. فراموش نکنید که تمامی مدل‌ها در هر طیف رنگی برای خرید در اختیار شما قرار گرفته است و محدودیتی هنگام خرید نخواهید داشت.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید