کسب درآمد از یوتیوب یا اینستاگرام؟ کدام بهتر است

Make money from YouTube or Instagram?

کسب درآمد از یوتیوب یا اینستاگرام از جمله روش‌‎های جدید درآمدزایی است که توسط بسیاری از افراد اهل فضای مجازی دنبال می‌شود. جهت کسب درآمد از هر یک از این اپلیکیشن‎‌ها فرد می‌‎بایست مراحل خاصی را طی کرده و با کوشش و تهیه ی ویدیو یا محتوای جذاب نظر تعداد بالایی از مخاطبین را به خود جذب کند.

بنابراین می‌توان گفت که مهم‌‎ترین فاکتوری که در کسب درآمد از یوتیوب یا اینستااگرام وجود دارد نظر مخاطبان و دیده شدن محتوا یا ویدیوی تولید شده می‌‎باشد که بر این اساس درآمدزایی تنها زمانی اتفاق خواهد افتاد که تعداد بالایی از مخاطبان ویدیوی شما را دنبال کرده و آن را لایک یا سابسکرایب کنند. اما باوجود درآمدزا بودن هر دو اپلیکیشن بسیاری به دنبال دانستن این هستند که کدام اپلیکیشن درآمد بیشتری نصیب کاربر خود خواهند کرد و یا این که کدام اپلیکیشن زمینه‌‎ی رسیدن به رویاهای او را به گونه‌‎ی مؤثرتری می‌تواند فراهم کند.

یویتوب و اینستاگرام که در واقع یک شبکه‎‌ی تعامل جهانی محسوب می‌شوند توانستند در طی سال‌‎های تأسیس خود مخاطب بسیار زیادی را به شبکه‌‎ی خود جذب کنند. این اپلیکیشن‌‎ها که در واقع مکانی برای انتشار عکس‌‎ها، ویدیوها و نظرات هستند توانستند ارتباط گسترده‌ا‌‎ی را بین افراد مختلف فراهم آورند.

با توجه به این گستردگی ارتباطات بسیاری از کاربران با انتشار مطالب یا ویدیوهای جذاب نظر مخاطبان مختلفی را جذب کرده و سپس با جمع آوری تعداد بالایی از طرفدار یا مخاطب به تبلیغ کسب و کارهای دیگر می‌‎پردازند. اما نحوه‌‎ی تبلیغ در این دو اپلیکیشن با یکدیگر متفاوت بوده و در نتیجه درآمدهای حاصل شده از این تبلیغات نیز با یکدیگر فرق خواهد داشت. زیرا کسب درآمد از یوتیوب از طریق تبلیغاتی که در ویدیوها و تعداد سابسکرایب‌‎ها صورت گرفته و کسب درآمد از اینستاگرام از طریق پذیرش تبلیغات دیگر کسب و کارها و ایجاد استوری یا کلیپ برای آن کسب و کار صورت می‌گیرد و این مبلغ در اینستاگرام از خود کسب و کارهایی که متقاضی تبلیغ هستند دریافت می‌شود؛ این در حالی است که در یویتوب فرد درآمد خود را از شرکت یوتیوب و در واقع گوگل دریافت می‌کند.

نحوه‌‎ی کسب درآمد از اپلیکیشن یوتیوب

همان طور که اشاره نمودیم کسب درآمد از اپلیکیشن اینستاگرام  تنها از طریق کسب و کارهایی که نیاز به تبلیغ دارند صورت گرفته و معمولاً هر شخص بنا به تعداد فالوورهای خود مبلغ خاصی را از آن‌‎ها دریافت می‌کند و اصول خاصی در نحوه‎‌ی درآمدزایی وجود ندارد. تنها کافی است که اشخاص به محتوای جذاب پرداخته و فالوور و تعداد بالایی از لایک را در اختیار داشته باشند.

اما در کسب درآمد از یوتیوب اصول خاصی در نحوه‌‎ی درآمدزایی حاکم است که با شرکت در دوره‌‎ یوتیوبر هوشمند می‌توان آن‌‎ها را به صورت اصولی آموخته و مهارت و تجربه‌‎ی بیشتری در این زمینه کسب کرد. به گونه‎‌ای که اشخاص می‎‌بایست در 12 ماه پس از راه اندازی کانال خود 4000 هزار ویدیو را به انتشار گذاشته و1000 مشترک را به خود جذب نمایند. پس از این دوران زمان درآمدزایی فرد آغاز خواهد شد. به گونه‌‎ای که هر شخص به ازای هر 1000 سابسکرایب و قرار دادن یک تبلیغ در بین ویدیوی خود 1 الی 2 دلار درآمد کسب خواهد کرد. حال اگر فردی از تبلیغات بیشتری استفاده نماید، به ازای هر 1000 سابسکرایب یا بازدید می‌تواند4 الی 8 دلار کسب کند که این مبلغ برای افرادی که بیش از صد هزار دنبال کننده دارند بسیار قابل توجه و چیزی در حدود 400 دلار و مبالغی بالاتر از آن (بسته به تعداد تبلیغات و بازدید) خواهد بود.

درآمد مؤثرتر با یوتیوب

همان طور که مشاهده نمودید با تلاش و کوشش در راه اندازی کانال یوتیوب خود می‌توانید به درآمدی بیش از 400 دلار دست پیدا کنید. تنها کافی است که تمرکز خود را بر روی جذب مخاطب وعلاقه‌‎ی او بگذارید و بر اساس سلیقه‌‎ی آن‌‎ها ویدیوهای خود را تولید نمایید. نکته‌‎ی بسیار مهمی که در خصوص کسب درآمد از یوتیوب وجود دارد این است که درآمد از یوتیوب به شکل دلار می‎‌باشد.

یعنی فرد در هر کجای دنیا که باشد پاداش خود را از این شبکه به صورت دلار دریافت می‌کند که این موضوع یعنی کسب درآمد دلاری از یوتیوب برای کاربران ایرانی که سال‌‎ها از گرانی دلار و تأثیر آن بر روند زندگی گله داشتند می‌تواند مؤثر واقع شود. چرا که با وجود گرانی دلار با تبدیل آن به پول ایران می‌توان زندگی بسیار مرفهی را در ایران تشکیل داد. تنها کافی است که حسابی در خارج از کشور تحت عنوان حساب Google AdSense ایجاد نمایید تا پس از شروع کسب درآمد از یوتیوب مبالغی که از شرکت به شما تعلق می‌گیرد، به آن حساب واریز شده و از آنجا به به حساب بانکی شما در ایران منتقل شود. راه اندازی این حساب می‌تواند از طریق شرکت‌‎های معتبر یا افراد مورد اطمینان صورت بپذیرد.

کسب درآمد از یوتیوب و اینستاگرام به طور همزمان !

بسیاری از افراد پس از جذب فالوور در اینستاگرام به راه اندازی کانال یوتیوب خود پرداخته و به دنبال جذب مخاطب از اینستاگرام به یوتیوب هستند. یعنی در واقع مخاطبان یک شخص می‌توانند هم از یوتیوب و هم از اینستاگرام او را دنبال نمایند. که در این صورت شخص می‌تواند همزمان از کانال یوتیوب و پیج اینستاگرام خود درآمدزایی کند. تنها کافی است که پس از جذب مخاطب با اصول راه اندازی کانال یوتیوب از مستر تیوب آشنا شده و پس از آنالیز کانال مسیر درآمدزایی خود را هموارتر کند. در واقع راه اندازی  کانال یوتیوب با تعداد بالایی مخاطب همواره نیازمند مشورت با افراد آگاه در این امر است که مسترتیوب با ارائه‎‌ی خدمات متنوع در حوزه‎‌ی کسب درآمد از یوتیوب، می‌توانند اطلاعات مفیدی را در اختیار متقاضیان قرار دهد.

در صورت تمایل به کسب درآمد از یوتیوب به سایت مستر تیوب عرضه کننده‌‎ی انواع خدمات در خصوص کانال‌‎های یوتیوب مراجعه نمایید. در این سایت می‌توانید به کلیه‌‎ی نیازهای خود اعم از نحوه‎‌ی بستن قرارداد برای نقد کردن درآمد کانال، نحوه‌‎ی ساخت چنل ارت یوتیوب، قانون فریوز و کپی رایت آگاهی یافته و با استفاده از دوره آموزش یوتیوب که توسط تیم مسترتیوب ارائه شده، به کسب درآمد از طریق شبکه‎‌ی تعامل جهانی یوتیوب بپردازید. جهت ارتباط با این سایت از آدرس https://master.tube/ استفاده نمایید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید