ساخت لینک های کوتاه بر روی دامنه اختصاصی در وردپرس با Makhlas

ساخت لینک های کوتاه در وردپرس

سلام دوستان؛
حتما میدانید با ایجاد هر برگه یا پست در وردپرس لینکی به وجود می آید که آدرس پست مورد نظر است. این آدرس متشکل از بخش دامنه سایت + نامکی است که ما برای نوشته خود در نظر میگیریم. (فارسی یا انگلیسی. به نوان مثال: http://example.com/wordpress)
اما گاهی این آدرس طولانی می شود یا به هر دلیلی تمایلی به اشتراک گذاری آن به این شکل نداریم. برای این منظور باید ساخت لینک های کوتاه در وردپرس را امتحان کنیم.

ساخت لینک های کوتاه در وردپرس

ابزار bitly در گوگل این کار را انجام می دهد یعنی هر لینکی را به آن بدهید تبدیل به لینک کوتاه میکند ولی با دامنه ی مختص به خود. در این آموزش میخواهیم به بررسی افزونه ای بپردازیم که ساخت لینک های کوتاه در وردپرس را بر روی دامنه اختصاصی خودمان انجام می دهد.

افزونه Makhlas

makhlas-ساخت لینک های کوتاه در وردپرس

با استفاده از این افزونه می توانیم امکان ساخت لینک های کوتاه در وردپرس را فراهم کرده و آنها را برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی، اشتراک با دوستان و… استفاده کنیم. اگر موافق باشید مراحل عملکردی افزونه را با هم بررسی کنیم…

مراحل نصب و راه اندازی

همانند سایر افزونه ها به بخش افزودن افزونه رفته و آن را نصب کنید. پس از فعال سازی گزینه ای با عنوان ” مخلص” در پیشخوان وردپرس ایجاد می شود که دارای دو زیر منوی تنظیمات و مبدل است. با کلیک بر روی آن گزینه ی تنظیمات باز می شود.

تنظیمات

settings-ساخت لینک های کوتاه در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید اولین قدم برای ساخت لینک های کوتاه در وردپرس، یافتن API Key و وارد کردن آن در این بخش است. برای این منظور باید به وبسایت مخلص مراجعه کرده و در آن ثبت نام کنیم.

register-ساخت لینک های کوتاه در وردپرس

بر روی دکمه “عضویت کلیک کنید تا مراحل ثبت نام را انجام دهیم.

done-ساخت لینک های کوتاه در وردپرس

اطلاعات ساده ای را که در بالا مشاهده میکنید از شما میخواهد. آنها را به دقت وارد کنید و سپس دکمه “عضویت” را بزنید. حال باید به ایمیل خود رفته و لینک فعال سازی را کلیک کنید.

ورود به وبسایت مخلص

پس از انجام مراحل بالا با وارد کردن آدرس ایمیل و پسوردی که در حین ثبت نام انتخاب کرده بودید می توانید وارد وبسایت شوید. در همان صفحه ی اصلی باکسی در پایین سمت چپ مشاهده می شود که “کد وب سرویس” نام دارد. این کد همان کد API شماست. آن را کپی کرده و در وردپرس وارد کنید. و سپس ذخیره تنظیمات را بزنید.

ساخت لینک کوتاه

حال برای ساخت لینک های کوتاه در وردپرس می توانید به منوی مبدل رفته و برای نوشته های خود و پست هایی که تا به حال در وبسایتتان منتشر شده لینک کوتاه بسازید. صبر کنید تا بارگذاری شود. پس از آن پنجره ای مانند زیر را مشاهده خواهید کرد:

build shortlink-ساخت لینک های کوتاه در وردپرس

کار تمام شد! اما لینک ها را از کجا دریافت کنیم؟ دو راه برای دریافت لینک های کوتاه داریم:

1- از بخش نوشته های سایت

posts-ساخت لینک های کوتاه در وردپرس

2- داخل وبسایت مخلص: برای این منظور در سایت بر روی گزینه “لینک ها” کلیک کرده و تمامی لینک های ایجاد شده از وبسایت خود را مشاهده کنید:

makhlas link- ساخت لینک های کوتاه در وردپرس

به این صورت می توانید ساخت لینک های کوتاه در وردپرس را امکان پذیر کنید.

جمع بندی

معمولا نوشته هایی را که در وبسایت خود منتشر میکنیم دارای یک آدرس طولانی هستند که از دامنه ی سایت به همراه نامک تشکیل می شوند که برای اشتراک گذاری جالب نیستند. برای اینکه بتوانیم آنها را کوتاه کنیم گوگل ابزاری در اختیار ما قرار داده که بر روی دامنه خودش این فعل را ممکن می سازد. چنانچه بخواهیم ساخت لینک های کوتاه در وردپرس را امکان پذیر کنیم می توانیم از افزونه ای که امروز آموزش دادیم به راحتی و تنها با چند کلیک استفاده کنیم.

دانلود افزونه Makhlas

دانلودصفحه افزونه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.