نمایش زمان انتشار مطالب به صورت گذشته با Meks Time Ago

نمایش زمان انتشار مطالب به صورت گذشته با Meks Time Ago

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

حتما در بسیاری از سایت‌ها و وبلاگ‌های وردپرسی مشاهده کرده‌اید که تاریخ انتشار مطالب کمی متفاوت‌تر بوده و به جای نمایش تاریخ، ساعت، روز و… از ساختارهایی همچون 1 ساعت پیش، 1 هفته پیش، 5 ماه پیش و.. استفاده شده است. به هر حال این نوع نمایش نیز خود فرمتی است!
اگر شما هم به دنبال این هستید تا نحوه نمایش تاریخ انتشار مطالب خود را به صورت زمان گذشته شده از تاریخ انتشار نمایش دهید تا انتها با ما همراه باشید.

امروز به بررسی افزونه ای می پردازیم که می تواند به صورت اتوماتیک حالت نمایش زمانبندی نوشته ها را تغییر دهد و نیازی به انجام فعالیتی از سوی شما ندارد.

افزونه Meks Time Ago

meks-time-ago

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با نام Meks Time Ago در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا به امروز توانسته است تا بیش از 5.000 نصب فعال و کسب امتیاز 5 ستاره‌ای را ازآن خود نماید.

قبل از اینکه به نصب افزونه بپردازیم پیشنهاد می‌کنیم یکی از مطالب سایت خود را در یک پنجره جدید باز کرده و آن را مشاهده کنید، مطمئنا مانند تصویر زیر خواهید دید که زمان نمایش داده شده به صورت تاریخ و روز خواهد بود، حال این صفحه را باقی بگذارید و افزونه را نصب و فعال کنید.

meks-time-ago-before

پس از نصب و فعال سازی افزونه به بخش تنظیمات> همگانی در پیشخوان سایت وردپرسی مراجعه کرده و به سمت پایین اسکرول کنید تا مطابق تصویر زیر فیلدهای مربوط به این افزونه را شخصی سازی کنید.

meks-time-ago-setting

حال مطابق تصویر فوق و بر اساس توضیحاتی که خدمت شما ارائه خواهم نمود تنظیمات خود را انجام دهید.

Apply “time ago” format to: در این بخش می‌توانید با فعال کردن تیک گزینه Data فقط زمان انتشار شده پست را بر اساس روز تعیین کنید. اما اگر بخواهید تا مدت زمان گذشته شده از انتشار پست نیز بر اساس ساعت، و دقیقه نیز نمایش داده شود می‌بایست تیک گزینه Time را نیز فعال کنید. در صورت انتخاب یکی از گزینه‌های موجود، مدت زمان گذشته شده برای انتشار پست بر اساس بخشی که فعال است نمایش داده خواهد شد.

Apply to posts not older than: در این بخش می‌توانید تعیین کنید که نحوه نمایش زمان پس از گذشت مقدار تعیین شده در فیلد که بر اساس دقیقه، ساعت، روز یا ماه می‌باشد فعال باشد، و در صورتی که بیش از این زمان بود با الگوی سابق زمان‌ها نمایش داده شوند.

Place “ago” word: در این بخش نیز می‌توانید تعیین کنید تا فیلد زمان نمایش داده شده قبل یا بعد از زمان نمایش داده شود.

Rewrite “ago” word: و در نهایت در این بخش نیز می‌توانید کلمه دلخواه خود را برای نمایش تعیین کنید. به صورت پیشفرض زمان نمایش داده شده در این افزونه با عبارت ago نمایش داده خواهد شد، برای اینکه بتوانید عبارت دلخواه خود را نمایش دهید می‌توانید در این فیلد آن را وارد کنید.

حال تغییرات را ذخیره کنید تا مشابه تصویر زیر نحوه نمایش تاریخ انتشار مطالب را مشاهده نمایید.

meks-time-ago-after

اما برای اینکه این افزونه با هرنوع قالبی سازگار باشد لازم است تا توابع مورد نیاز در وبسایت شما استفاده شده باشد. در صورتیکه افزونه به درستی کار نکرد افزونه WP-RelativeDate را نصب و فعال کنید.

پس از نصب و فعال کردن این افزونه سعی می‌کند تا تاریخ زمان انتشار مطالب را جایگزین کرده و به صورت زمان گذشته نمایش دهد.

کد نمایش زمان انتشار مطالب

اما برای اینکه بخواهید بدون نیاز به افزونه و با استفاده از کدنویسی چنین قابلیتی را فراهم کنید کافی‌است تا از کدها و توابع زیر استفاده کنید.

ابتدا کدهای زیر را در فایل فانکشن (functions.php) قالب خود قرار دهید.

 

add_filter('the_time', 'timeago');

function timeago()
{
global $post;

$date = $post->post_date;

$time = get_post_time('G', true, $post);

$time_diff = time() - $time;

if ( $time_diff > 0 && $time_diff < 24*60*60 )
$display = sprintf( __('%s ago'), human_time_diff( $time ) );
else
$display = date(get_option('date_format'), strtotime($date) );

return $display;
}

سپس فایل مربوط به نوشته مطالب خود را که معمولا single.php می‌باشد را باز کرده و تابع زیر را در مکان مناسبی از قالب خود قرار دهید.

بر روی ذخیره تغییرات کلیک کرده و تغییرات اعمال شده را مشاهده کنید.

شاد باشید..

دانلود افزونه Meks Time Ago

دانلود صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.