چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم – راهنمای استارت آپ ها و شرکت های کوچک

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم - راهنمای استارت آپ ها و شرکت های کوچک

احتمالاً شنیده اید که اگر سئوی سایت شما به حد کافی خوب نباشد، مشتریان بالقوه برای یافتن وب سایت شما مشکل خواهند داشت.به دلیل زمان زیادی که برای سئو طول می کشد، تخصص فنی لازم و به روز رسانی منظم آلگوریتم موتورهای جستجو، بهینه سازی وب سایت شما برای سئو در طول زمان می تواند دشوار باشد.اما با توجه به اینکه 93 درصد از تمام تجربیات آنلاین از موتورهای جستجو شروع می شود، مهم است که مطمئن شوید وب سایت شما در موتور جستجو در موقعیت  بالایی قرار دارد تا افراد مناسب بتوانند شما را به صورت آنلاین پیدا کنند.
در این مقاله از نبض مارکتینگ به شما کمک کنیم که  چطور یک متخصص سئو در مجموعه خود استخدام کنید که قیمت سئو منطقی تری را هم برای بودجه سئو خود داشته باشیم.

متخصص سئو کیست؟

سئو مخفف بهینه سازی موتورهای جستجو است. فرآیند افزایش ترافیک وب سایت از طریق نتایج موتورهای جستجو به عنوان سئو شناخته می شود.در زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو، ما یک متخصص سئو را به عنوان فردی که سابقه بهبود وب سایت ها برای رتبه های بالاتر موتور جستجو را دارد، توصیف می کنیم.
ممکن است یک متخصص سئو را پیدا کنید که به عنوان یک مشاور سئو هم شناخته می شود.برخی از متخصصان سئو به صورت آزاد و فریلنسری کار می کنند، در حالی که برخی با یک شرکت سئو یا یک آژانس دیجیتال مارکتینگ همکاری دارند.

یک متخصص در چه زمینه هایی از سئو تخصص خواهد داشت؟

اگر با سئو آشنایی داشته باشید، می‌دانید که چیزهای زیادی در این زمینه وجود دارد. به همین دلیل است که تعیین اینکه متخصص سئو بالقوه شما در چه زمینه هایی تخصص دارد بسیار مهم است.
رایج ترین قسمت های سئو عبارتند از:
سئو تکنیکال
سئو درون صفحه
سئو خارج از صفحه
سئوی محلی
سئوی موبایل
اکثر کارشناسان سئو در سه نوع مهم سئو که وب سایت ها باید برای آنها بهینه شوند، تخصص دارند که عبارتند از:
سئو تکنیکال
سئو درون صفحه
سئو خارج از صفحه
در حالت ایده آل، یک وب سایت در هر سه بخش بهینه سازی شده است. اگر یکی نباشد، وب ‌سایت رتبه ‌بندی بالایی نخواهد داشت.به عنوان مثال، یک وب سایت ممکن است از نظر تکنیکالی سالم باشد، اما اگر سئوی درون صفحه آن ضعیف باشد، صفحات وب رتبه خوبی نخواهند داشت.
بیایید نگاهی بیشتر به این انواع مختلف سئو بیندازیم تا درک بهتری از آنچه در هر کدام دخیل است به دست آوریم.

سئو تکنیکال

ما سئوی تکنیکال را به عنوان فرآیند بهبود جنبه های فنی یک وب سایت برای افزایش رتبه صفحات آن در موتورهای جستجو تعریف می کنیم.سئوی تکنیکال مستلزم ایجاد تغییراتی در یک وب ‌سایت برای آسان‌ تر کردن خزیدن و فهرست‌بندی در موتورهای جستجو است. این امر به گوگل امکان می‌دهد مطالب مناسب از سایت شما را در لحظه مناسب به کاربران ارائه کند.

صاحب وب سایت می تواند بهترین وب سایت را با بهترین محتوا داشته باشد، اما اگر سئوی فنی آنها نادیده گرفته شود، وب سایت آنها رتبه بندی نمی شود.
جزئیات سئوی فنی بسیار زیاد است و در حالی که این یک لیست قطعی نیست، یک متخصص سئو که در سئو تکنیکال مهارت دارد باید بتواند کارهای زیر را انجام دهد:
1. هر گونه خطای خزیدن در یک وب سایت را شناسایی کند.
2. ببیند گوگل چگونه صفحات یک وب سایت را مشاهده می کند.
3. اطمینان حاصل کند که یک وب سایت سازگار با موبایل است.
4. مطمئن شود که یک وب سایت به درستی ایمن شده است.
5. سرعت بارگذاری یک وب سایت را بررسی کند.
6. لینک های خراب را برطرف کند.

یکی از مهارت های متخصص سئو،سئو تکنیکال است

سئو درون صفحه (on-page seo)

سئوی درون صفحه به بهینه سازی صفحات وب به منظور کسب رتبه بالاتر اشاره دارد. با رتبه بالاتر، این صفحات می توانند ترافیک ارگانیک مرتبط بیشتری را از موتورهای جستجو به دست آورند.
به عبارت دیگر، سئوی درون صفحه شامل بهینه سازی تمام عناصری است که بر سئو یک وب سایت تأثیر می گذارد.
یک صفحه وب بهینه سازی شده ایده آل باید ویژگی های زیر را داشته باشد:
1. با موضوع یا کلمه کلیدی خاصی مرتبط باشد که از طریق تحقیق کلمات کلیدی بدست می آید.
2. موضوع یا کلمه کلیدی صفحه باید در تگ عنوان، آدرس ها  و متن جایگزین تصویر درج شود.
3. موضوع یا کلمه کلیدی باید چندین بار در محتوای متنی صفحه مشخص شود.
4. در صورت وجود، یک صفحه وب باید به زیر شاخه یا صفحه دسته بندی خود لینک داده شود.
5. به صفحه اصلی لینک دهید (معمولاً با یک لینک تصویری که لوگو وب ‌سایت را در سمت چپ بالای صفحه نشان می‌دهد به دست می‌آید.)
اگر در حال بحث در مورد سئوی درون صفحه با یک متخصص هستید، می توانید از چک لیست بالا به عنوان یک نقطه مرجع استفاده کنید، یا بپرسید که چه شیوه های سئو داخلی را توصیه می کنند.

سئو خارج صفحه (off-page)

سئو خارج از صفحه به تمام اقداماتی که خارج از یک وب سایت انجام می شود که بر رتبه بندی جستجو تأثیر می گذارد اشاره دارد.سئو خارج از صفحه به جای مجموعه ای از اصول و مبانی سئو، به تاکتیک های سئو اشاره دارد که رتبه بندی جستجوی صفحات وب را بهبود می بخشد مانند:
لینک بیلدینگ
برند منشن
استناد سازی یا citation building
بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
بازاریابی محتوا
سئو خارج از صفحه  یا آف پیج شامل هر تاکتیکی است که برای بهبود سئو استفاده می شود و شامل ایجاد تغییرات در خود وب سایت یا انتشار محتوا در وب سایت نمی شود.به عنوان مثال، اگر یک پست وبلاگ عالی بنویسید و توسط یک اینفلوئنسر بازتوییت شود، این به عنوان نمونه ای از سئوی خارج از صفحه محسوب می شود.
از آنجایی که روش‌های مختلفی برای سئوی خارج از صفحه وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید، باید از هر متخصص سئوی که مصاحبه می‌کنید یا استخدام می‌کنید بپرسید که در چه مواردی تخصص دارد یا برای شرایط خاص شما چه توصیه‌هایی می‌کند.

چرا باید یک کارشناس سئو استخدام کنید؟

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است نیاز به استخدام یک متخصص سئو داشته باشید. احتمالا شما به اصول سئو تسلط نداشته باشید یا شاید سایت شما آنقدر ترافیک را که می خواهید جذب نمی کند.
اگر توضیح شما کمبود ترافیک باشد، شما تنها نیستید. بر اساس تحقیقات بازاریابی دیجیتالی شرکت Finsbury Media در سال 2019، تنها 40.9 درصد از صاحبان مشاغل کوچک از ترافیک وب سایت فعلی خود بسیار راضی بودند.
استدلال شما هر چه که باشد، یک متخصص سئو کار آزموده و شایسته باید بتواند وضعیت فعلی شما را بهبود بخشد.
بیایید نگاهی به مزایای استخدام یک متخصص سئو و برخی از مراحلی که می‌توانید انجام دهید تا مطمئن شوید متخصصی که استخدام می‌کنید می‌تواند به شما در دستیابی به اهداف سئو کمک کند، بیاندازیم.

چرا باید یک کارشناس سئو استخدام کنیم؟

زمان خود را حفظ می کنید

برون سپاری سئو سایت خود را به یک متخصص سئو یا یک شرکت سئو بسپارید تا استرس ناشی از اختصاص زمان برای بهبود سئو سایت از بین برود.
تلاش شرکت های سئو بر روی سئوی شما انرژی ذهنی شما را آزاد می کند و به شما امکان می دهد بر روی سایر موضوعات مهم تمرکز کنید.

پس انداز کنید و رشد بلند مدت کسب و کار و قابل اعتماد دریافت کنید

با توجه به اینکه 70 درصد از بازاریابان بیان می‌ کنند که سئو از PPC مهم‌ تر و مؤثرتر است، برای صاحبان وب ‌سایت مهم است که پتانسیل بلند مدتی را که سئو می‌تواند به وب‌ سایت و کسب ‌و کار خود بیاورد، درک کنند.
در حالی که استخدام یک متخصص سئو به طور اجتناب ‌ناپذیری برای صاحب وب ‌سایت هزینه اولیه و مداوم دارد، تصمیم برای استخدام یک متخصص سئو باید در درازمدت بازدهی مثبتی ایجاد کند.
سئو زمان می برد، اما زمانی که سایت شما به درستی بهینه شد ، باید شاهد جریان مثبت ترافیک ارگانیک قابل تبدیل باشید.

4 نکته برای استخدام یک متخصص سئو معتبر

اکنون برخی از مزایای استخدام یک متخصص سئو را می‌دانید، چالش اصلی پیدا کردن آن است.برای کمک به شما در این زمینه، نکاتی را گردآوری کرده ایم تا در جستجوهایتان به شما کمک کند.

1. برخی از اصول سئو را بدانید و اهداف خود را تعریف کنید

اگرچه ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، این ایده بدی نیست که قبل از استخدام یک متخصص، برخی از اصول سئو را خودتان یاد بگیرید.
دانستن اصول اولیه به شما کمک می کند تا مشخص کنید که می خواهید یک کمپین سئو چگونه به نظر برسد و به چه چیزی برسید.
به عنوان مثال، داشتن هدف برای دریافت ترافیک بیشتر کمی شاید پیچیده است. سعی کنید میزان ترافیک جدیدی را که می خواهید در یک بازه زمانی خاص وارد کنید، تعریف کنید. به عنوان مثال، من می خواهم ترافیک وب خود را تا 15 درصد در 12 ماه آینده افزایش دهم.
هرچه اهداف شما مشخص تر باشد، بهتر است. با تعریف اهداف و مقاصد خود، متخصص سئو که با آن کار می کنید می تواند درک بسیار واضح تری از واقعی بودن اهداف شما و اینکه آیا می توان به آنها رسید یا خیر، به شما ارائه دهد.

2. برای دریافت توصیه به شبکه حرفه ای خود رجوع کنید

ساده ترین راه برای پیدا کردن یک متخصص سئو قابل اعتماد ، این است که از شبکه حرفه ای خود کمک بگیرید.بپرسید آیا شخص یا شرکت سئو را می شناسند؟ آیا کسی را در شبکه شخصی  خود می شناسید که از متخصص سئو استفاده کرده باشد؟می توانید در لینکدین پستی ارسال کنید و از شبکه خود بخواهید که یک متخصص سئو را توصیه کند.ارجاع یک همکار حرفه ای همیشه مورد توجه قرار می گیرد و اگر به آن شخص اعتماد کنید، می توانید مطمئن باشید که پیشنهاد او کار خوبی خواهد بود.

3. سایت های نقد و بررسی را چک کنید

بعضی از سایت ها فهرست‌های دقیقی از بهترین آژانس‌ها و متخصصان سئو در منطقه شما به شما ارائه دهند.یک راه سریع برای انجام این کار این است که به سادگی برای مثال عبارت بهترین شرکت های سئو در تهران  را در گوگل تایپ کنید، روی یکی از  لینک ها کلیک کنید و با لیستی از شرکت های دارای رتبه برتر سئو در منطقه خود مواجه خواهید شد. می‌توانید نتایج برتر فهرست را مرور کنید تا گزینه‌ها را برای کارشناسان سئو یا شرکت‌هایی که می‌خواهید استخدام کنید محدود کنید.

4. توصیفات و مطالعات موردی بررسی کنید

ممکن است متوجه شوید بررسی های یک شرکت یا متخصص سئو کافی است، اما برای نگاهی عمیق تر به خدمات و فرآیندهای آنها، احتمالا بهتر باشد توصیفات و مطالعات موردی را بررسی کنید.
به عنوان مثال، وقتی روی وب‌ سایت نبض مارکتینگ کلیک می‌کنید و به صفحه خدمات سئو می ‌روید، می‌توانید مطالعه موردی عمیقی را در مورد اینکه چگونه به سایت های مختلف کمک کردیم تا درصدشان در تبدیل‌های ارگانیک در 12 ماه افزایش یابد را بخوانید.
با مطالعه مطالعات موردی قبلی، می توانید بینش ارزشمندی در مورد نحوه عملکرد شرکت یا فردی که می خواهید استخدام کنید و نتایجی که می توانند برای کسب و کار شما به ارمغان بیاورند به دست آورید.
اگر نمی توانید مطالعات موردی را در مورد یک وب سایت را پیدا کنید، از آن شخص یا شرکت درخواست کنید و نترسید.
قبل از استخدام از یک متخصص سئو چه سوالاتی باید بپرسید؟
پس از اینکه کارشناسان یا شرکت‌هایی که می‌خواهید با آنها کار کنید، فهرست نهایی را انتخاب کردید، می‌توانید فرآیند مصاحبه را شروع کنید.
درست مانند هر مصاحبه ای، ایده خوبی است که مجموعه ای از سوالات را آماده کنید که بتوانید از داوطلبان خود بپرسید.
هدف از این سؤالات باید درک بهتر خدماتی باشد که شرکت یا فرد ارائه می دهد. برای اینکه ببیند آیا آنها می توانند نتایج مورد نظر شما را به دست آورند یا خیر، و کشف کنید که کدام متخصص برای کسب و کار شما مناسب است.

آیا در صنعت من یا با نوع وب سایت کسب و کار من تجربه ای مشابه دارید؟

سئو برای همه کارها یکسان نیست و مدت زمانی که برای دیدن نتایج معنادار طول می کشد می تواند از سایتی به سایت دیگر متفاوت باشد.
برای مثال، فرض کنید یک پیتزا فروشی در تهران دارید. در این صورت، می‌خواهید جستجوهای خود را در فهرست‌ نقشه گوگل نشان دهید.اگر این قصد شما باشد، احتمالا بخواهید یک متخصص سئو یا یک شرکت سئو را استخدام کنید که در سئوی محلی تخصص دارد.
زمانی را صرف کنید و از هر متخصص سئوی احتمالی که قصد همکاری با آن را دارید در مورد تجربه قبلی آنها در صنعت یا کسب و کار خود بپرسید. این به شما تصویر واضح تری از اینکه آیا او می تواند کمک کننده باشد، به شما می دهد.

در چه زمینه هایی از سئو تخصص دارید و مهم ترین تکنیک های سئو شما کدامند؟

پرسیدن تخصص های که در سئو دارند و تکنیک‌های آن ها به شما کمک می‌کند تشخیص دهید که آیا آنها برای کسب ‌و کار شما مناسب هستند یا نیستند.
یک متخصص سئو باتجربه نباید مشکلی در گفتن تکنیک‌ها یا حوزه سئوی که در آن تخصص دارد و اینکه چگونه از این تکنیک‌ها برای بهبود رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو استفاده می‌کند، داشته باشد.
همانطور که قبلا ذکر کردیم، سعی کنید نتایجی را که می خواهید به دست آورید مشخص کنید. انجام این کار به شما کمک می کند تا گزینه هایی را که برای کسب و کار شما مناسب نیستند حذف کنید و همچنین به شما ایده می دهد که اهداف شما چقدر واقعی هستند.

نتیجه گیری

شرکت سئو نبض مارکتینگ

استخدام یک متخصص سئو برای بسیاری از صاحبان وب سایت و مشاغل یک تصمیم مهم است.سئو جنبه مهمی از استراتژی بازاریابی دیجیتال هر شرکتی است و در حالی که این یک رویه وقت گیر است، برای مشاغلی که سعی در بهبود رتبه و درآمد سایت خود دارند، ضروری است.اگر می خواهید یک متخصص سئو یا تیمی از متخصصان را استخدام کنید، مطمئن شوید که کاندیدها یا تیم را به طور کامل بررسی کرده اید.
با پرسیدن سوالات مرتبط و بیان واضح اهداف کمپین سئو و یک استراتژی بلند مدت می توانید اطمینان حاصل کنید که متخصص سئو که با آن سروکار دارید برای اهداف بلند مدت شما مناسب است. اگر آماده دریافت خدمات هستید ، می توانید به متخصصین نبض مارکتینگ اعتماد کنید و همین الان با شماره 02188815943 بگیرید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. 2 سال عضو همیار وردپرس

    درسته مطلبتون جنبه تبلیغاتی داره اما برای کسایی که میخوان استخدام بشن هم بسیار مفید بود..ممنون

مطالب زیر را حتما بخوانید