حسابداری چیست؟ معرفی 0 تا 100 بازار کار حسابداری در کشور

nickandishan

حسابداری از شغل‌های آینده‌دار است که طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کرده و به گفته وارن بافت ، زبان کسب و کار محسوب می‌شود‌. نرخ بیکاری افراد حسابدار کم است و آینده شغلی بسیار خوبی در انتظار آن‌هاست. این سیستم اطلاعاتی به مدیران شرکت، نهادهای دولتی و سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا با دانستن وضعیت مالی خود در ماه‌های اخیر تصمیم‌گیری بهتری درباره مسائل اقتصادی داشته باشند. حسابداران برای به دست آوردن عملکرد دقیق و تجزیه و تحلیل موقعیت‌های مالی‌ و ساماندهی آن‌ها از نرم‌افزارهای مختلف استفاده می‌کنند. جالب است بدانید که تاریخچه اولین سیستم‌‌های حسابرسی دنیا به هزاران سال پیش و به تمدن‌های موجود در بین‌النهرین بر‌می‌گردد. سیرتکاملی این سیستم در ایران از دوره سلجوقیان شروع شد. در این مقاله قصد داریم درباره آینده شغلی و بازار کار رشته حسابداری در ایران صحبت کنیم.

 

رشته حسابداری چیست؟

رشته حسابداری از رشته‌های تحصیلی محبوب و پرطرفدار به شمار می‌رود و هر ساله داوطلبان زیادی از گروه‌های ریاضی، تجربی و انسانی آن را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند و پس از فارغ‌التحصیل شدن در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری در ارگان‌های مختلف به عنوان حسابدار استخدام می‌شوند‌. دانشجویان باید تمام دروس پایه و تخصصی این رشته را با موفقیت پشت سر بگذارند‌. آن‌ها پس از فارغ‌التحصیل شدن برای ارتقاء شغلی و پیشرفت در بازار کار می‌توانند در یک دوره حسابداری نیز شرکت کنند تا آموزش‌های تکمیلی را فرا بگیرند.

به طور کلی هدف از این رشته ارائه خدمت به شرکت‌ها و سایر ارگان برای گرفتن تصمیمات اقتصادی مفید می‌باشد و برای رسیدن به این هدف لازم است که حسابداران با کسب آموزش‌های لازم بتوانند اطلاعات و گزارش‌های مالی را مطابق با معیارها و نیازهای شرکت جمع‌آوری، طبقه‌‌بندی و ثبت کنند‌. در گذشته برای سامان‌دهی به امور مالی از افرادی استفاده می‌شد که به صورت تجربی این کار را آموخته بودند و تخصص و تسلط کامل به این امور نداشتند. اما در حال حاضر این حسابداران تحصیل کرده هستند که با تسلط کامل تمام کارهای مربوط به امور مالی را با کیفیت و سرعت بالا و به صورت تخصصی و دقیق انجام می‌دهند. آن‌ها ساعت‌های طولاتی پشت میز و کامپیوتر می‌نشینند و با صبر و حوصله اعداد و ارقام سر و کله می‌زنند تا گزارش‌ها و اطلاعات مالی را با بهترین نتیجه به مدیر شرکت ارائه بدهند‌.

 آینده شغلی رشته حسابداری در ایران و وضعیت بازار کار

فارغ‌التحصیلان رشته حسابداری بعد از به پایان رسیدن تحصیلات خود می‌توانند در واحدهای تجاری، موسسات، ادارات، شرکت‌ها و ارگان‌های خصوصی یا دولتی به عنوان حسابدار مالی، حسابدار صنعتی، حسابدار دولتی، حسابدار بیمه،‌ حسابدار بانک، حسابدار امور مالیاتی و غیره مشغول به کار شوند. برآوردها نشان می‌دهد که حسابداران تمام وقت در تهران ماهیانه 6 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند. حداقل حقوق یک حسابدار ماهیانه 3 میلیون و حداکثر حقوقش 10 میلیون تومان است. حسابداران با تجربه‌ای که بعد از مدتی به عنوان مدیریت مالی واحدهای تجاری مشغول به کار می‌شوند ماهیانه 7.5 میلیون تومان برای کار تمام وقت در تهران حقوق دریافت می‌کنند. حداقل حقوق یک سرپرست و مدیر مالی 4.5 میلیون تومان و حداکثر حقوقش 15 میلیون تومان خواهد بود. امروزه تمام کارفرمایان به دنبال حسابدارانی هستند که دانش آن‌ها به روز باشد و این مهارت و توانایی را داشته باشند که به مسئولان و سهامداران شرکت در زمینه نحوه سرمایه‌گذاری مشاوره بدهند. یک حسابدار موفق و با تجریه برای به روز شدن دانش و اطلاعت خود باید در یک دوره حسابداری شرکت کند. به طور کلی آینده شغلی و بازار کار این شغل در ایران از رونق بالایی برخودار است و اکثر افراد بعد از اتمام تحصیل به بازار کار وارد می‌کند.

برگزاری فوق العاده ترین دوره حسابداری توسط موسسه آموزشی نیک اندیشان

اگر به عنوان یک حسابدار قصد دارید دانش، مهارت و تجربه خود را با شرکت در دوره حسابداری به روز کنید، به سایت موسسه آموزشی نیک اندیشان مراجعه کنید. فوق العاده ترین دوره حسابداری با مناسب‌ترین قیمت توسط این موسسه برگزار می‌شود. بعد از اتمام دوره می‌توانید مدرک بین‌المللی دریافت کنید و وارد بازار کار شوید‌. یکی از مهمترین مزایای شرکت در دوره‌های نیک اندیشان امکان پرداخت اقساطی شهریه می‌باشد.

 این موسسه از سازمان فنی و حرفه‌ای، آکادمی‌های urs انگلستان، و دانشگاه با مهر و هولوگرام  که قابل استعلام و معتبر میباشند، مدرک ارائه می دهد و از همه مهم تر دانشجویان را معرفی به کار می کند.

قابل توجه شما عزیزان نیک اندیشان ، برتر آموز ، انزل وب ، دانشیار بهترین سایت و موسسه های آموزشی ایران میباشند و هرکدام برند آموزشی عالی در کشور شده اند.

سایت :  Www.nickandishan.com

آدرس شعبه صادقیه: مترو صادقیه – خیابان مترو صادقیه(خیابان ولیعصر) – نبش خیابان سایه – پ۱۵

02144950924

آدرس شعبه مرکزی: چهارراه ولیعصر – ضلع شمال شرقی – جنب بانک ملت – پلاک 1441 – طبقه دوم – واحد 2

02166467894

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید