ایجاد فرم ساز حرفه ای وردپرس با Ninja Forms

بروز رسانی و اضافه شدن ویدئوی آموزشی در تاریخ 19 مرداد 1396
سلام دوستان؛
در هر سایتی فرم هایی به چشم می خورد اعم از فرم تماس، فرم عضویت، فرم ورود و…! در واقع این چنین می توان گفت که به هر نوع فعالیتی که مشغول باشید در هر بخش از سایت خود به ساخت فرم هایی نیازمند خواهید بود. فرض کنید باید کاری کنید تا کاربران در سایت شما ثبت نام کنند پس باید فرمی داشته باشید که امکان ایجاد عضویت کاربران را فراهم کند و سپس فرمی وجود داشته باشد که کاربران عضو شده بتوانند وارد وبسایت شما شوند. یا اینکه می خواهید کاربرانتان عضو خبرنامه شوند، باید فرمی وجود داشته باشد که از طریق آن بتوانند به راحتی عضویت خود را در خبرنامه ثبت کنند. از همه مهم تر و اساسی تر وجود یک فرم برای برقراری ارتباط و تماس با شماست! برای اینکه کاربران سایت از شما رضایت داشته باشند لازم است تا امکان برقراری ارتباط با شما را حتما داشته باشند و برای این امر مهم نیز نیازمند ساخت یک فرم جهت برقراری ارتباط هستید.
فرم ساز وردپرس به صورت های مختلف موجودند که از معروف ترین آن ها می توان به فرم تماس 7 اشاره کرد. تقریبا از ابتدای وجود یک سایت چنین فرمی نیز اولین پیشنهاد می تواند باشد، همچنین فرم ساز های پرمیوم مانند qForm میز یکی از بهترین ها در بخش ساخت فرم می باشد.
در آموزش وردپرس امروز نیز تصمیم داریم فرم ساز قدرتمندی را خدمت شما معرفی کنیم که بیش از 600000 کاربر از آن استفاده می کنند و کاربردهای جالبی دارد.

فرم ساز وردپرس با افزونه Ninja Forms

ninja form plugin hamyarwp-فرم ساز وردپرس

با کمک فرم ساز وردپرس Ninja Forms قادر به ساخت فرم های متعددی مانند فرم تماس، فرم عضویت، فرم استخدام و سایر موارد با کمک خاصیت درگ و دراپ خواهیم بود. عملکرد آن بسیار ساده و آسان است و کار کردن با آن لذت بخش!

برای نصب این افزونه به پیشخوان وردپرس رفته و آن را نصب و سپس فعال می کنیم. پس از فعال سازی افزونه گزینه ای با عنوان “Forms” در پیشخوان ظاهر می شود. با کلیک بر روی آن به بخش تنظیمات افزونه منتقل می شویم.

forms hamyarwp-فرم ساز وردپرس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید دارای گزینه های متعددی است که می توانیم آن ها را بررسی کنیم.

Settings

در این بخش از فرم ساز وردپرس می توانیم تنظیمات اصلی افزونه را بررسی کرده و آن را تغییر دهیم. با کلیک روی گزینه ی Settings با دو تب رو به رو خواهیم شد که به بررسی هر یک می پردازیم…

  شماره بندی صفحات مطالب در وردپرس با WP-PageNavi

General

general setting hamyarwp-فرم ساز وردپرس

Date Format: می توانید فرمت تاریخ را در این قسمت وارد کنید. دقیقا این فرمت را می توانید از بخش تنظیمات همگانی خود دریافت کرده و در اینجا وارد کنید.
Currency Symbol: نماد و واحد پولی خود را تعیین کنید و در این بخش وارد کنید. مثلا در اینجا وارد دلار در نظر گرفته شده است.

captcha setting hamyarwp-فرم ساز وردپرس

در این بخش می توانید تنظیمات دریافت کد امنیتی کپچا را برای فرم ساز وردپرس خود دریافت کنید.

Advance setting hamyarwp-فرم ساز وردپرس

Remove ALL Ninja Forms data upon uninstall: با علامت زدن این گزینه تمامی اطلاعات فرم ها از پایگاه داده ی وردپرس حذف خواهد شد.
Disable Admin Notices: غیر فعال کردن حالت نمایش فرم ها در پیشخوان وردپرس به ادمین سایت.

Labels

labels hamyarwp-فرم ساز وردپرس

اطلاعاتی که در تصویر بالا مشاهده می کنید برچسب های مهم در فرم ها هستند که به صورت پیش فرض انگلیسی بوده و ما آن را به فارسی برگرداندیم.

Import/Export

import hamyarwp-فرم ساز وردپرس

افزونه فرم ساز وردپرس قابلیت درون ریزی و برون بری فرم ها و فیلدها را دارد که از این بخش می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

Submissions

در این بخش شما می توانید تمامی ارسال هایی که به فرم های موجود در سایت شما فرستاده شده است را مشاهده کنید. به آن ها پاسخ دهید یا آن ها را حذف کنید.

Add new

add new hamyarwp-فرم ساز وردپرس

در اینجا شما می توانید با کمک ابزارهایی که در سمت راست مشاهده می کنید فرم های دلخواه خود را بسازید. همانطور که میبینید برای هر بخش نیز فیلدهای مخصوصی دارد و در واقع فرم ساز کاملی است.

اگر موافق باشید می خواهیم با هم یکی از فرم های ساخته شده را بررسی کنیم…

Bulid your form

build your form hamyarwp-فرم ساز وردپرس

در این بخش شما قادر به ساخت فرم دلخواه با کمک ابزار سمت راست خواهید بود.

Email and actions

email hamyarwp-فرم ساز وردپرس

در این قسمت می توانید ایمیل ها را تنظیم کنید.

Settings

settings hamyarwp-فرم ساز وردپرس

تنظیماتی که در این صفحه دیده می شود برای نمایش فرم و عنوان آن و پیامی است که پس از ارسال توسط کاربر برای اون فرستاده خواهد شد. حال نتیجه را مشاهده می کنیم…

result form hamyarwp-فرم ساز وردپرس

جمع بندی! 

اگر می خواهید ارتباط درستی با کاربران خود برقرار کنید و یا اطلاعاتی را دریافت کنید می توانید فرم هایی بسازید که فعالیت های مختلفی را انجام می دهند. امروز فرم سازی معرفی کردیم که بسیار هوشمندانه می تواند فرم های دلخواه شما را بسازد.

ویدئوی آموزشی

دانلود افزونه Ninja Forms

دانلودصفحه افزونه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. 7 سال عضو همیار وردپرس

    سپاس
    آیا قابلیت ذخیره فرم ها در دیتابیس رو داره؟