هاست ابری نود جی اس

برنامه‌های مدرن و امروزی نیازمند زیرساختی مدرن برای ارائه‌ی سرویس‌ها و محصولات به کاربران نهایی هستند. همچنین با وجود موانعی مانند غیر قابل پیش‌بینی بودن نیازها، محدودیت منابع مالی و اهمیت زمان عرضه‌ی خدمات در بازار باید در انتخاب‌های خود بسیار زیرکانه عمل کنید.

هاست ابری لیارا خدمات هاستینگ مدرنی مشابه با Heroku را در ایران ارائه می‌کند و این امکان را فراهم آورده تا برنامه‌های نود جی اس را در عرض چند ثانیه بر روی هاست ابری نود جی اس مستقر کنید. اکثر کارهای DevOps مانند آماده‌سازی زیرساخت ایمن و سریع، استقرار برنامه در حالت Production و فراهم آوردن امکان مانیتورنگ منابع سخت‌افزاری برنامه توسط لیارا انجام می‌شود و به این شکل بسیاری از دغدغه‌های شما در زمینه‌ی زیرساخت برطرف خواهد شد.

برای تست و بررسی هاست ابری نود جی اس لیارا می‌توانید ثبت نام کنید و با دریافت ۱۰۰ هزارتومان اعتبار اولیه، برنامه‌ی نود جی اس خود را طبق راهنمای استقرار برنامه‌های نود جی اس به‌صورت رایگان بر روی سرورهای ابری مستقر کنید. همچنین درصورتی که فرانت‌اند و بک‌اند برنامه‌ی شما از یکدیگر مجزا باشد، با وجود پلن رایگان برای برنامه‌های استاتیک مانند React، Vue و Angular می‌توانید فرانت‌اند برنامه‌ی خود را به‌صورت کاملا رایگان در هاست ابری لیارا مستقر کنید.

در ادامه‌ی این مطلب به نقاط قوت و مزایای استفاده از هاست ابری نود جی اس لیارا نسبت به سرور مجازی (VPS) می‌پردازیم بنابراین درصورتی که وقت خود را یک سرمایه گران‌بها می‌دانید و شاخصه‌‌هایی مانند هزینه‌ی نگهداری، امنیت، سرعت و مقیاس‌پذیری برای شما اهمیت دارد، در ادامه‌ی این مطلب با ما همراه باشید.

کاهش هزینه‌های پنهان نگهداری از زیرساخت

شاید در اولین تجربه‌ی خود تصور کنید که با پرداخت صورت‌حساب خرید سرور مجازی (VPS)، امکان استقرار سریع برنامه برای شما فراهم می‌شود اما هزینه‌های پنهان بسیار زیادی وجود دارد و ممکن است از آن‌ها بی‌اطلاع باشید.

  • برای پیکربندی اولیه سرور مجازی برای استقرار برنامه باید کار با ویندوز سرور یا لینوکس سرور را یاد بگیرید یا باید هزینه‌ی انجام این پیکربندی اولیه را به یک متخصص پرداخت کنید.
  • باید اسکریپت‌هایی را به‌منظور تهیه‌ی فایل پشتیبان (بک‌آپ) از داده‌های دیتابیس و برنامه‌ی خود توسعه دهید و درنهایت باید این فایل‌ها را در یک فضای جداگانه به‌صورت ایمن ذخیره کنید.
  • با استقرار هر نسخه‌ی جدید از برنامه یا به‌روزرسانی سرور امکان از دسترس خارج شدن برنامه وجود دارد که در هر دو حالت، اعتبار کسب‌وکار شما صدمه می‌بیند.
  • برای ارائه‌ی پیش‌نمایش برنامه در حال توسعه باید یک دامنه‌ی اختصاصی خریداری کنید و پس از آشنایی با مفاهیمی مانند DNS باید دامنه‌ی خود را به سرور مجازی متصل کنید.
  • پس از خریداری و اتصال دامنه به سرور مجازی باید سازوکارهای موجود برای تهیه‌ی گواهی SSL و تمدید این گواهی در زمان مناسب را پیاده‌سازی کنید.

حال شما می‌توانید با انتخاب هاست ابری نود جی اس لیارا در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید. وجود پنل کاربری اختصاصی و راهنمای استقرار پروژه‌های مختلف در بخش مستندات این امکان را برای شما فراهم آورده تا با چند کلیک، برنامه‌ی نود جی اس خود را بر روی سرورهای ابری لیارا مستقر کنید.

بعد از ایجاد هر برنامه در لیارا، یک زیردامنه‌ی اختصاصی به‌صورت رایگان به برنامه‌ی شما اختصاص پیدا می‌‌کند و شما می‌توانید از این طریق پیش‌نمایش پروژه را با کارفرما و دیگر همکاران خود به‌اشتراک بگذارید. همچنین اتصال دامنه اختصاصی به برنامه فرایند بسیار ساده‌ای دارد و شما می‌توانید گواهی SSL مورد نیاز برای ایجاد ارتباط ایمن را تنها با یک کلیک، به‌صورت رایگان تهیه کنید. لیارا گواهی تهیه شده را به‌صورت خودکار و در زمان مناسب تمدید خواهد کرد.

تهیه‌ی فایل پشتیبان (بک‌آپ)  از فضای ذخیره‌سازی برنامه و داده‌های دیتابیس به‌صورت خودکار و روزانه انجام می‌شود. درنهایت فایل‌های پشتیبان به‌صورت رایگان در یک فضای ذخیره‌سازی ایمن نگهداری می‌شوند و تنها صاحب حساب می‌تواند به فایل‌های پشتیبان دسترسی پیدا کند.

علاوه‌براین‌ها در کنار وجود ابزار متنوعی مانند Liara Desktop و Liara CLI برای استقرار پروژه، شما می‌توانید سورس‌کد جدید برنامه‌تان را بدون داون‌تایم بر روی سرورهای ابری لیارا مستقر کنید و با‌وجود قابلیت استقرار بدون اختلال و نگهداری نسخه‌ی build شده‌ی سورس‌کدهای شما در یک Registery خصوصی که متعلق به لیارا است، می‌توانید سورس‌کد اجرا شده را درصورت وجود مشکل تنها با یک کلیک، از بخش تاریخچه برنامه به یکی از نسخه‌های قبل برگردانید.

تامین امنیت و رفع نگرانی‌های موجود

امنیت یکی از چالش‌های بسیار مهم و حساس در دنیای نرم‌افزار و اینترنت است. حال شما پس از خرید سرور مجازی باید تعداد زیادی ابزار را برای راه‌اندازی برنامه بر روی سرور نصب کنید. بررسی و دنبال کردن مباحث مرتبط با امنیت هر کدام از این ابزارها، زمان زیادی از روز را به خود اختصاص می‌دهد. البته شما می‌توانید امنیت سرور را به یک متخصص امنیت و باتجربه بسپرید که در این شرایط باید هزینه‌‌ی آن را بپردازید.

در مقابل پیاده‌سازی سازوکارهای امنیتی در بخش زیرساخت توسط متخصصین لیارا انجام می‌شود و شما می‌توانید بدون نگرانی و دغدغه بر روی توسعه‌ی نرم‌افزار و پروژه‌ی خود متمرکز شوید. علاوه‌براین با وجود فایل‌سیستم Read-only برای جلوگیری از اضافه شدن هرگونه Backdoor یا هر تغییر نامطلوب سورس‌کد و امکان راه‌اندازی و ارتباط با سرویس دیتابیس در شبکه‌ی خصوصی ، برنامه‌ی شما از بسیاری خطرهای امنیتی در امان خواهد ماند.

تجربه‌ی سرعت و امکان بهره‌مندی از حداکثر توان سخت‌افزار

با مقایسه‌ی اسکیما هاست ابری نسبت به سرور مجازی (VPS) متوجه خواهید شد که یک لایه مجازی‌ساز در اسکیما سرورهای مجازی وجود دارد. این لایه به‌خودی خود باعث می‌شود عملکرد کندتری را در سرورهای مجازی تجربه کنید. علاوه‌براین در سرور مجازی باید یک سیستم‌عامل کامل را نصب کنید که به بسیاری از قابلیت‌های آن نیازی پیدا نمی‌کنید اما این قابلیت‌ها و ابزارهای اضافی منابع رم (RAM)، سی‌پی‌یو (CPU) و همچنین فضای قابل توجهی از دیسک سرور شما را اشغال می‌کنند.

در زمان راه‌اندازی و اجرای هر نسخه از پروژه باید پکیج‌های NPM را به‌صورت دستی نصب کنید و درصورتی که برنامه‌تان را با استفاده از زبان TypeScript توسعه داده باشید باید build پروژه نیز به‌صورت دستی انجام شود.

حال هاست ابری نود جی اس لیارا بدون لایه مجازی‌ساز ارائه می‌شود و به‌دلیل نبود ابزارهای اضافی می‌توانید از حداکثر منابع RAM، CPU و فضای ذخیره‌سازی استفاده کنید. همچنین در این سرویس از نسخه‌های ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۴ و ۱۶ نود جی اس پشتیبانی می‌شود و به‌راحتی می‌توانید نسخه‌ی مورد نظر خود را برای اجرای برنامه انتخاب کنید.

از دیگر قابلیت‌های هاست ابری نود جی اس لیارا می‌توانیم به امکان راه‌اندازی فرایند CI/CD، نصب شدن خودکار پکیج‌های NPM، build شدن خودکار برنامه‌های TypeScript و امکان تنظیم و مدیریت Environment Variableها اشاره کرد.

مقیاس‌پذیری لحظه‌ای منابع سخت‌افزاری

مقیاس‌پذیری یک چالش بسیار جدی برای کسب‌وکارها است. حتی اگر امکان افزایش منابع در سرور مجازی برای شما فراهم باشد، کاهش منابع بسیار سخت و گاهی اوقات غیر ممکن خواهد بود. در هاست ابری نود جی اس لیارا تنها می‌توانید با یک کلیک، منابع سخت‌افزاری تهیه شده را ارتقا یا کاهش دهید و نیازی به مراجعه به بخش مالی و یا ثبت تیکت برای ارتباط با تیم فنی نیست.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید