شماره گذاری سفارشات در ووکامرس با Custom Order Numbers for WooCommerce

شماره گذاری سفارشات در ووکامرس شماره گذاری سفارشات در ووکامرس

با رشد و توسعه فروشگاه‌های‌ اینترنتی در بستر وردپرس، استفاده از افزونه شماره گذاری دلخواه سفارشات ووکامرس برای ساماندهی بهتر فروشگاه شما بسیار ضروری است. به همین خاطر در یکی دیگر از سری مقالات آموزش ووکامرس، قصد داریم نحوه شماره گذاری سفارشات در ووکامرس را به شما آموزش دهیم. حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شماره گذاری دلخواه سفارش ها

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • نصب و فعالسازی افزونه Custom Order Numbers for WooCommerce
 • آموزش کار با افزونه شماره گذاری دلخواه سفارشات ووکامرس

نصب و فعالسازی افزونه Custom Order Numbers for WooCommerce

افزونه شماره گذاری دلخواه سفارشات ووکامرس
افزونه شماره گذاری دلخواه سفارشات ووکامرس

اولین گام برای اضافه کردن ویژگی شماره گذاری سفارشات در ووکامرس نصب و فعالسازی افزونه  Custom Order Numbers for WooCommerce است. البته پیش از نصب آن حتما از نصب و فعال بودن افزونه ووکامرس در سایتتان اطمینان حاصل کنید. افزونه Custom Order Numbers for WooCommerce  دارای بیش از 20 هزار نصب فعال بوده و برای نسخه وردپرس 4.4 و بالاتر مناسب است.

مطابق شکل زیر، برای نصب و فعالسازی این افزونه به قسمت افزونه‌ها و بخش افزودن در پیشخوان وردپرس بروید. سپس در کادر مشخص شده نام افزونه را وارد کرده و بر روی دکمه “نصب” کلیک نمایید. درنهایت با زدن دکمه “فعال نمایید”، افزونه را فعالسازی کنید.

نصب افزونه Custom Order Numbers for WooCommerce
نصب افزونه Custom Order Numbers for WooCommerce

آموزش کار با افزونه شماره گذاری دلخواه سفارشات ووکامرس

بعد از نصب و فعالسازی این افزونه به بخش ووکامرس و قسمت پیکربندی در تنظیمات وردپرس بروید. مطابق شکل زیر در انجا وارد تب “سفارشی سازی شماره سفارش” شوید.

تنظیمات افزونه Custom Order Numbers for WooCommerce در پیکربندی ووکامرس
تنظیمات افزونه Custom Order Numbers for WooCommerce در پیکربندی ووکامرس

بعد از وارد شدن در این تب مطابق آنچه که در شکل زیر مشاهده می‌کنید، با گزینه‌های مختلفی برای شماره گذاری سفارشات در ووکامرس مواجه خواهید شد. که البته تعدادی از این گزینه‌ها صرفا در نسخه پولی این افزونه فعال می‌باشند و در نسخه رایگان آن غیرفعال هستند. در ادامه تمامی این گزینه‌ها را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

 • سفارشی سازی شماره سفارشِ ووکامرس: برای اینکه افزونه شماره گذاری سفارشات در ووکامرس فعال شود باید حتما تیک این گزینه را زده باشید.
 • شمارش گر شماره سفارش: در این گزینه می‌توانید تعیین نمایید که نحوه شماره گذاری به چه صورت باشد. سه حالت برای اینکار وجود دارد: متوالی، بر اساس شناسه سفارش و حالت سوم نیز به صورت تصادفی است.
 • شماره سفارش بعدی: اگر در گزینه قبلی حالت متوالی را انتخاب کرده باشید در این گزینه می‌توانید تعیین نمایید که شماره گذاری از چه عددی شروع شود. توجه داشته باشید که هیچ کدام از گزینه‌های این افزونه بر روی شماره سفارشات قبلی شما هیچ تاثیری نخواهند گذاشت و شماره گذاری از این پس تصحیح می‌شود.
 • پیشوند سفارشی شماره سفارش: در این قسمت می‌توانید یک پیشوند برای شماره سفارش‌های خود ایجاد کنید.
 • طول شماره سفارش: در این گزینه می‌توانید تعیین کنید که طول سفارش‌های شما چقدر باشد؟
 • پسوند سفارشی شماره سفارش: در این قسمت می‌توانید یک پسوند برای شماره سفارش‌های خود ایجاد کنید.
 • فعال سازی رهگیری سفارش با شماره سفارشی: با فعالسازی این گزینه رهگیری سفارشات شما بر اساس شماره سفارش خواهد بود.
 • فهرست مدیریت “شماره گذاری مجدد سفارشات” را برای نقش ها مخفی کن: در این قسمت می‌توانید بخش ” شماره گذاری مجدد سفارشات” برای برخی از نقش‌های کاربران سایتتان مخفی نمایید.
 • زبانه تنظیمات مدیریت “سفارشی سازی شماره سفارش” را برای نقش ها مخفی کن: در این گزینه نیز می‌توانید بخش تنظیمات شماره گذاری را برای نقش‌های مختلف کاربران سایتتان مخفی نمایید.
 • باز نشانی تنظیمات بخش: با فعالسازی این گزینه تمامی تنظیمات به حالت اولیه خود بازنشانی خواهند شد.
  بهترین افزونه های نمایش موقعیت جغرافیایی در وردپرس

قرار دادن شماره دلخواه برای سفارشات در ووکامرس

همانطور که در ابتدای این مقاله آموزشی اشاره کردیم، با رشد و توسعه فروشگاه‌های‌ اینترنتی در بستر وردپرس، استفاده از افزونه شماره گذاری دلخواه سفارشات ووکامرس برای ساماندهی بهتر فروشگاه شما بسیار ضروری است. بنابراین سعی کنید مطابق با توضیحات این مقاله سفارشات خود را به بهترین شکل شماره گذاری کنید تا مدیریت محصولاتتان را‌حت‌تر و سریعتر انجام شود. در نهایت از توجه شما به این مقاله سپاسگزاریم. لطفا سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

دانلود افزونه Custom Order Numbers for WooCommerce

دانلود افزونه Custom Order Numbers for WooCommerce صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.