9 قابلیت ناشناخته در وردپرس که ممکن است شما از آن بی اطلاع باشید!

قابلیت ناشناخته در وردپرس

زمانی که رشد وبسایت وردپرسی خود را بررسی می­‌کنید، اگر تمام قسمت‌­های آن همزمان رشد نکرده‌اند؛ به معنی این است که تعدادی از امکانات وردپرس نادیده گرفته شده است. در این پست سعی می­‌کنیم، تعدادی از قابلیت ناشناخته در وردپرس که ممکن است، ندانید را معرفی کنیم.
برای حرفه‌ای شدن آماده‌­اید؟

قابلیت ناشناخته در وردپرس

1- چسباندن یک لینک

این قابلیت ناشناخته در وردپرس را تعدادی از کاربران می­‌دانند. در بخش ویرایشگر دیداری وردپرس شما می‌‏توانید قسمتی از متن را انتخاب کنید و به قسمت انتخاب شده، لینکی را بچسبانید.
صرفه­‌جویی در وقت! یعنی نیازی نیست بخشی از متن را هایلایت کنید و از نوار ابزار بالا گزینه لینک دادن را انتخاب کنید. لینک را کپی کرده و روی نوشته مورد نظر paste کنید.

linked-

 2- پاک کردن اسم پست و ایجاد دوباره آن

اگر نام یک پست قبل از انتشار آن تغییر کند، بایستی نام پست را در لینکش ویرایش کنید. اگر روی گزینه Edit کلیک کنید و تمام نام پست را پاک کنید، وردپرس بر اساس عنوان جدید، نام پست را دوباره تولید می‌­کند. به قدرت وردپرس خیره شوید!

post name- قابلیت ناشناخته در وردپرس

3- تنظیمات صفحه برای هر کاربر

ممکن است با Screen options یا تنظیمات صفحه آشنا باشید… اما از تمام مزایای آن استفاده نمی‌­کنید. تنظیمات صفحه نه تنها در کوکی ­ها و در پایگاه داده ذخیره می­ شود، بلکه برای هر کاربر نیز ذخیره می‌‏شوند. یعنی شما می‌­توانید یک طرح کاملاً متفاوت نسبت به آنچه دیگران می­‌بینند، برای خودتان تنظیم کنید. و این یک قابلیت ناشناخته در وردپرس است.
ذخیره­ سازی در پایگاه داده و کوکی به این معنی است که شما می‌­توانید یک طرح خاص را در یک کامپیوتر تنظیم کنید، و سپس از یک دستگاه دیگر وارد شوید و هنوز طرح خود را ببینید.

4- پست­‌های چند صفحه‌ای

یک قابلیت ناشناخته در وردپرس به این صورت است که شما می‌توانید از تگ <!–nextpage–> برای تقسیم محتوا به چند صفحه استفاده کنید. وردپرس همه تگ­‌های شما را می­گیرد و بر اساس آن­ها، صفحه­ بندی را انجام می‌­دهد.

  خطای The page isn’t redirecting properly در وردپرس + رفع آن

5- میانبر با استفاده از markdown

از زمان وردپرس 4.3 می‌­توانید از Syntax markdown برای نوشتن سریع‌­تر، استفاده کنید. با کمک این قابلیت ناشناخته در وردپرس با عنوان markdown می‌توانید از کارکترهای خاصی مانند ستاره، نشانه شماره و خط تیره در محتوا استفاده کنید. 

6- وردپرس قابلیت ویرایش تصویر را دارد

edit image- قابلیت ناشناخته در وردپرس

وردپرس قابلیت ویرایش تصاویر، مانند چرخاندن، برش و تغییر اندازه آن­‌ها را دارد. اگر شما بخواهید تصویری را سریع ویرایش کنید، وردپرس این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد. کافی است، تصویر را انتخاب کنید و روی Edit image کلیک کنید. با استفاده از گزینه‌­های این بخش، می­‌توانید تصویر را ویرایش کنید.

7- وردپرس Filesystem API دارد

این قابلیت در ابتدا به وردپرس 2.6 برای امکان بروز رسانی خودکار وردپرس اضافه شد. این ویژگی برای توسعه­ دهندگان وب، بسیار مهم است. این قابلیت را هر روز استفاده نخواهید کرد؛ اما بدانید که در وردپرس چنین ویژگی برای کمک به شما وجود دارد.

8- وردپرس در حال حاضر metadata دارد

از آخرین نسخه 4.4 وردپرس، Taxonomy دارای metadata است که شامل یک جدول جدید wp_termmeta با توابع ()get_term_meta()،update_term_meta و موارد مفید دیگر است.
عالی است!

9- قرار دادن محتوای خارج از سایت با چسباندن لینک

embed- قابلیت ناشناخته در وردپرس

وردپرس 4.4 قابلیت oEmbed دارد که با استفاده از آن به شما اجازه می‌­دهد تا ویدئو یوتیوپ، Soundcloud و تویت‌­ها را در محتوای خود قرار دهید. بدین منظور، شما کافی است تنها لینک منبع مورد نظر را کپی کنید، تا وردپرس آن را در محتوا جاسازی کند. شما حتی می‌­توانید محتوای خود را در دیگر سایت­‌ها قرار دهید.

آیا شما قابلیت خاص و مبهمی از وردپرس را می‌­شناسید؟ حتما در بخش دیدگاه‌ها برای دوستان خود معرفی کنید.

تهیه شده توسط سرکار خانم سمیه زارع

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. قابلیت 9 رو تا حالا متوجه نشده بودم … مفید بود ممنون

  2. 6 سال عضو همیار وردپرس

    با سپاس