لیست درگاه های پرداخت اینترنتی

معاملات آنلاین و دریافت درگاه پرداخت سنگ بنای تجارت مدرن است. چه صاحب یک کسب و کار کوچک باشید چه یک فریلنسر یا یک کسب و کار بزرگ، برای دریافت درگاه پرداخت آنلاین که امنیت و سرعت بالایی نیز داشته باشد، برای تسهیل تراکنش‌های یکپارچه ضروری است. درگاه‌های پرداخت به عنوان پل ارتباطی بین مشتریان و کسب و کارها عمل می‌کنند و امکان انتقال امن وجوه را فراهم می‌کنند. با توجه به این ضرورت ما در اینجا به معرفی چند نمونه از درگاه‌های پرداخت امن و سریع پرداخته‌ایم. این درگاه‌ها شامل درگاه دیجی‌پی، آیدی پی، زرین پال و آسان پرداخت است.

درگاه پرداخت چیست؟

اصطلاح درگاه پرداخت به سرویسی اشاره دارد که کسب و کارها را قادر می‌سازد تا پرداخت‌های مشتریان را بپذیرند. با توجه به این تعریف کوتاه و مختصر می‌توان فهمید که درگاه‌های پرداخت نقشی اساسی در تسهیل معاملات الکترونیک دارند. فرقی هم نمی‌کند که این معاملات برای محصولات باشد یا خدمات و یا اشتراک‌ها. اما جدا از این ویژگی، درگاه‌های پرداخت باید از برخی قابلیت‌ها و ویژگی‌ها نیز برخوردار باشند. از جمله:

سهولت یکپارچه‌سازی

درگاه‌های پرداخت باید به راحتی در وب‌سایت‌ها، برنامه‌های تلفن همراه یا سایر پلتفرم‌ها ادغام شوند. این ویژگی دسترسی به درگاه پرداخت را از طریق دستگاه‌های مختلف امکان‌پذیر می‌کند.

رابط کاربر پسند

درگاه پرداختی که رابط کاربرپسند مناسب دارد، فرآیند پرداخت را برای تاجران و مشتریان آسان می‌کند. بنابراین مهم است که درگاه پرداخت به این ویژگی نیز توجه کرده باشد.

امنیت بالا

در پردازش پرداخت، امنیت اهمیت زیادی دارد. درگاه‌های پرداخت قابل اعتماد از تکنیک‌های رمزگذاری پیشرفته استفاده می‌کنند تا امنیت پرداخت‌ها بالا برود. این درگاه‌ها همچنین با استانداردهای امنیتی مختلف نیز مطابقت دارند.

تراکنش‌های سریع و قابل اعتماد

درگاه‌های پرداخت باید از سرعت بالا در تراکنش‌ها برخوردار باشند و این اطمینان را به وجود آورند که مشتریان در حین پرداخت با تاخیرهای غیرضروری مواجه نمی‌شوند. این اطمینان برای آن است که درصد تراکنش‌های ناموفق کاهش یابد و رضایت مشتری از انجام تراکنش‌ها بالا برود.

چند نمونه از درگاه‌های پرداخت حرفه‌ای

با توجه به ویژگی‌های فوق می‌توان از چند درگاه پرداخت مناسب و حرفه‌ای نام برد که از قابلیت‌های خوب درگاه‌های پرداخت حرفه‌ای برخوردار هستند

درگاه پرداخت دیجی‌پی

IPG یا درگاه پرداخت دیجی‌پی یکی از بهترین سرویس‌ها و درگاه‌های پرداختی است که به فروشگاه‌های آنلاین کمک می‌کند تا بهترین روش پرداخت را انتخاب کنند. این درگاه پرداختی، تراکنش‌ها را بین پورتال‌های مختلف تقسیم می‌کند و از این طریق شانس پرداخت‌های موفق را افزایش می‌دهد.

درگاه پرداخت دیجی‌پی محصولات و خدمات زیر را ارائه می‌دهد:

درگاه پرداخت واسط

این درگاه پرداخت، نوعی سرویس است که به کسب و کارها در به دست آوردن نماد اعتماد الکترونیکی کمک می‌کند و اتصال به شبکه‌های پرداخت الکترونیکی را آسان‌تر می‌کند. یعنی به جای گذراندن یک فرآیند پیچیده، کسب و کارها می‌توانند از خدمات کمک پرداخت دیجی‌پی استفاده کنند و از این طریق در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنند. به عبارت دیگر درگاه پرداخت واسط یک پورتال واسط برای مشاغل آنلاین فراهم می‌کند که به آنها اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها را به صورت ایمن و بدون نیاز به نماد اعتماد الکترونیکی مدیریت کنند.

درگاه پرداخت اشتراک

این درگاه نیز برای مشاغلی طراحی شده است که خدمات اشتراک را ارائه می‌دهد. با درگاه پرداخت اشتراک، کاربران اجازه برداشت خودکار از کیف پول دیجی‌پی را برای پرداخت هزینه خدمات به صورت دوره‌ای می‌دهند. البته برای این برداشت، مدل‌های مختلف قرارداد نمایش داده می‌شود و کاربران مدل دلخواه خود را انتخاب می‌کنند، سپس اولین پرداخت را انجام می‌دهند و در نهایت خدمات به ‌طور خودکار و بدون رویه‌های تکراری تمدید می‌شوند. این فرآیند پرداخت برای مشاغل مبتنی بر اشتراک بسیار مفید و کاربردی است.

درگاه پرداخت اعتباری

از درگاه پرداخت اعتباری نیز می‌توان به عنوان پل ارتباطی بین کاربران سرویس پرداخت اعتباری دیجی‌پی و کسب‌وکارهای آنلاین نام برد. این درگاه پرداخت به کاربران امکان می‌دهد از محصولات و خدمات به صورت قسطی یا اعتباری برخوردار شوند و هزینه آن را بعداً پرداخت کنند. درگاه پرداخت اعتباری، انعطاف پذیری را برای کاربران افزایش می‌دهد و با ارائه گزینه‌های پرداخت متنوع، فروش را برای مشاغل آنلاین افزایش می‌دهد

زرین پال

سرویس زرین پال نیز یکی از درگاه‌های پرداخت بسیار خوب و امن است. این درگاه پرداخت با پیوند یکپارچه با چندین درگاه بانکی مورد اعتماد (PSP) نرخ موفقیت تراکنش را بهینه می‌کند. سیستم مسیریابی هوشمند آن به سرعت کاربران را به سریع‌ترین و قابل اطمینان‌ترین PSP هدایت می‌کند و احتمال تراکنش‌های موفق را افزایش می‌دهد. این اتصال همزمان به PSP های مختلف، کارایی و قابلیت اطمینان را تضمین می‌کند و اعتماد کاربر را تقویت می‌کند. زرین پال با استفاده از قابلیت مسیریابی هوشمند خود، نرخ موفقیت تراکنش را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد و تجربه پرداخت یکپارچه‌ را برای کاربران و کسب و کارها فراهم می‌کند.

آیدی پی

درگاه پرداخت آیدی پی یک درگاه پرداخت ایده‌آل برای مشاغلی است که تراکنش‌های آنلاین مکرر دارند. IDPay سرویس‌هایی همچون «درگاه پرداخت شخصی» و «کارت‌خوان مجازی» نیز ارائه می‌دهد و مشتریان آن معمولا نهاده و سازمان‌هایی همچون شرکت‌ها، آژانس‌های بیمه و فروشگاه‌های آنلاین است. برای استفاده از این درگاه پرداخت، کاربران فقط باید یک حساب کاربری ایجاد کنند، جزئیات شخصی و حساب مربوطه را وارد کنند و یک لینک اختصاصی دریافت کنند. این لینک نیاز به اشتراک گذاری شماره کارت یا حساب را از بین می‌برد و امکان تراکنش یکپارچه با افراد و سازمان‌ها را فراهم می‌کند. اساسا، IDPay فرآیندهای پرداخت را ساده می‌کند و روشی امن و کارآمد برای دریافت پرداخت در زمینه‌های مختلف است.

آسان پرداخت

آپ یا آسان پرداخت، یکی دیگر از سرویس‌های پرداخت سریع و آسان برای مشاغل آنلاین است. با این درگاه پرداختی می‌توانید در کمتر از 48 ساعت ثبت نام کرده و استفاده از آن را شروع کنید. این مزیت، ویژگی‌ها و قابلیت‌های متعددی را برای شما فراهم می‌کند. از جمله این مزیت‌ها می‌توان به تعریف چندین شماره شبا و برخورداری از سیستم گزارش‌دهی و… اشاره کرد. به طور کلی درگاه پرداخت آپ، گزینه‌های زیادی را در مقایسه با سیستم‌های مشابه در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

استفاده از این درگاه چندین مزیت دارد: اول آنکه سریع است و همانطور که گفتیم به شما امکان می‌دهد ظرف 48 ساعت پرداخت‌ها را دریافت کنید. همچنین می‌توانید از فرصت‌های درآمد اضافی از طریق پرداخت قبض، فروش شارژ و غیره نیز برخوردار شوید. آسان پرداخت همچنین گزارش‌های دقیقی را ارائه می‌دهد که از طریق پلتفرم‌های مختلف مانند برنامه‌ها و خدمات وب قابل دسترسی است و امکان ادغام با سایر خدمات برنامه را فراهم می‌کند. چه یک سازمان بزرگ باشید و چه یک تجارت آنلاین کوچک، درگاه پرداخت آپ، برای دریافت کارآمد پرداخت‌ها و مدیریت موثر امور مالی شما مناسب است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.