تهیه چک لیستی از اهداف فروشگاه اینترنتی

چک لیستی از اهداف فروشگاه اینترنتی

اگر شما یک فروشگاه اینترنتی دارید یا صاحب کسب و کار اینترنتی هستید باید بتوانید چک لیستی از اهداف یک ساله خود تهیه کنید. طبیعتا باید در مورد مواردی که در تجارت خود به آن نیاز دارید و برای یک سال شماست، برنامه ای تهیه کنید و به طور کلی چک لیستی از اهداف فروشگاه اینترنتی ارائه دهید. ما به شما 8 مورد را پیشنهاد میکنیم که حتما در لیست خود استفاده کنید!

چک لیستی از اهداف فروشگاه اینترنتی

1- سئو

روش های مختلفی برای بهبود رنک در موتور های جستجو وجود دارد. این رتبه می تواند با کمک ssl و پر کردن توضیحات متا در برگه ها و نوشته ها و همچنین صفحه ی محصولات بدست آید .
برای این منظور در وردپرس میتوانید از افزونه های رایگانی همچون yoast seo استفاده کنید. همانطور که حتما میدانید این افزونه بسیار قدرتمند است و می تواند به صفحات وبسایت شما در بهینه سازی کمک شایانی کند.

2- بلاگ فروشگاه

ساخت یک بلاگ پر محتوا و عالی می تواند ارزش کار شما را به میزان زیادی افزایش دهد. با ساخت بلاگ نه تنها به بهینه سازی وبسایت خود کمک میکنید بلکه محتوای مفیدی را در اختیار مشتریان و کاربران خود قرار میدهید. دقت کنید همیشه عناوینی خوب و موضوعات جالب انتخاب کنید تا بتوانید مطالب خوبی ارائه دهید.

3- محصولات مجازی

محصولات مجازی راحت تر مدیریت میشوند و نیاز به مسائل حمل و نقل و هزینه های اضافی ندارند و بر خلاف محصولات فیزیکی هستند پس حتما این مورد را به عنوان چک لیستی از اهداف فروشگاه اینترنتی در نظر بگیرید و برای راحتی کار خود از آن استفاده کنید.

  آموزش نمایش نمودار تغییرات قیمت محصولات در ووکامرس با Plot prices woocommerce product

4- بازار یابی ایمیلی

ایمیل هنوز نقش پر رنگی در کانال های بازاریابی اینترنتی ایفا میکند. شما با تشویق مشتریان به سمت عضویت در خبرنامه میتوانید اطلاعات مفیدی از محصولات در اختیار آنها قرار داده و آنها را جذب کنید.

5- شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی امر مهمی تلقی میشود و بسیار ضروری است. امروزه کاربران، زمان خود را در این شبکه ها می گذرانند پس شما هم با اشتراک گذاری محصولات و محتوای خود آنها را جذب کنید.

6- توضیحات محصول

برای محصولات خود توضیحات کاملی در نظر بگیرید، محصولات مرتبط با آنها را معرفی کنید، فایل های راهنما برای آنها در نظر بگیرید و در واقع به گونه ای عمل کنید که مشتری به شما اعتماد کند و رضایت او جلب شود.

7- سرویس های مشتری

حتما سرویس های پشتیبانی و پرسش و پاسخ برای مشتریان فراهم کنید. با این کار رضایت آنها را جلب خواهید کرد و به آنها اطمینان می دهید که همیشه پاسخگوی نیازهای آنها خواهید بود.

8- شماره تماس

گاهی مشکلاتی به وجود می آیند که باید به سرعت رفع شوند و برای تسریع آن از پشتیبانی تلفنی به جای ایمیل می توان استفاده کرد. حتما شماره تماس در سایت خود قرار دهید تا بتوانید بعضی مشکلات را اینگونه رفع کنید.

با افزودن این 8 مورد به چک لیستی از اهداف فروشگاه اینترنتی میتوانید موفقیت خود را تضمین کنید و مشتریان بیشتری نیز به سمت فروشگاه خود هدایت نمایید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.