ایجاد تغییرات دلخواه در ظاهر قالب وردپرس

تغییرات در قالب وردپرس

با عرض سلام خدمت کاربران وردپرسی؛
در این لحظه با یکی دیگر از آموزش های جذاب وردپرس همراه ما باشید. پس از نصب و راه اندازی وردپرس اولین کاری که می کنیم یافتن قالب وردپرس مناسب و دلخواه است و سپس آن را نصب می کنیم و مطابق با میل و خواسته خود وبسایتمان را می سازیم.
قطعا تاکنون برایتان پیش آمده است که بخواهید تغییرات در قالب وردپرس را به دلخواه خود ایجاد کنید.

تغییرات در قالب وردپرس

بعضی از قالب ها در پیشخوان وردپرس دارای بخش تنظیماتی مربوط به خود هستند که می توان از طریق مراجعه به بخش تنظیمات آنها یک سری تغییرات را در قالب ها ایجاد کرد.اما انجام برخی از تغییرات در قالب ها، از طریق بخش تنظیمات قالب امکان پذیر نیست و نیازمند ایجاد تغییرات در کدهای قالب است. ولی شاید با کدنویسی ها آشنا نباشید و به همین دلیل از انتخاب قالب مورد نظر منصرف شوید! ایجاد تغییرات در قالب وردپرس از مباحث مهمی است که در این مقاله به آن می پردازیم.

مسیر نصب پوسته وردپرس

پوشه اصلی وردپرس دارای چهار پوشه wp-includes، wp-content،wp-admin و wp-snapshots می باشد.
پوشه wp-content یکی از پوشه های مهم وردپرس بوده که پوشه themes آن مربوط به ذخیره فایل های پوسته قالب است که در هنگام نصب قالب جدید، تمام فایل های مربوط به قالب شما در پوشه themes ذخیره می شود.
بدون شک ایجاد تغییرات در قالب وردپرس، شما را در این فکر فرو می برد که انواع پوسته های شرکتی و فروشگاهی وردپرس چگونه طراحی می شوند؟
من معتقد هستم که آشنایی با طراحی یک قالب کوچک می تواند یک شروع بزرگ برای یادگیری سفارشی سازی قالب های وردپرس باشد.

پیش نیازها

باید به این نکته هم  توجه کنید که آشنایی با زبان های HTML و CSS از پیش نیازهای لازم برای ایجاد تغییرات در قالب وردپرس بوده و باید تا حدودی با زبان تحت وب php هم آشنا باشید تا به راحتی بتوانید به سفارشی سازی ساختار قالب ها بپردازید.
پوسته Thirteen یکی از پوسته های های پیش فرض وردپرس بوده که در داخل پوشه themes دورن فایل وردپرس قرار دارد و شکل زیر نشان دهنده ساختار آن است.

پوسته پیش فرض - سفارشی سازی قالب های وردپرس

این پوسته یکی از پوسته های های ساده وردپرس بوده که در این مقاله به بررسی قسمت های آن می پردازیم.
همانطور که درشکل زیر مشاهده می کنید این پوسته دارای فایل images و style.css می باشد که فایل images ، تمام تصاویر مربوط به پوسته و فایل style.css ، تنظیمات مربوط به ظاهر قالب را در خود نگهداری می کند.

اطلاعات پوسته - سفارشی سازی قالب های وردپرس

نه تنها این پوسته ساده بلکه تمام پوسته ها دارای فایل images و style.css بوده که قابل ویرایش هستند.
پوشه image قالب Thirteen دارای دو عکس بوده که مربوط به قسمت سربرگ آن می باشد و شما می توانید آن را با فتوشاپ تغییر دهید و یا عکس دیگری را جای آن بگذارید.
نکته!!! فقط به این نکته دقت کنید که تصویر جدید و ویرایش شده ، باید هم اندازه تصویر اصلی بوده و با همان نام تصویر اصلی جایگزین شود.

همانطور که اشاره کردیم فایل style.css تمام اطلاعات مربوط به ظاهر قالب را در خود نگه داری می کند.شکل زیر کدهای درون style.css پوسته Thirteen را نشان می دهد که می توان با ویرایش آن  رنگ سربرگ، پس زمینه و پاورقی آن را تغییر داد وهر گونه  تغییرات ظاهری دیگری را در آن ایجاد کرد.

style.css- سفارشی سازی قالب های وردپرس

همچنین شما می توانید با ایجاد تغییرات درساختار کد فایل های header.php و footer.php تغییرات در قالب وردپرس را در قسمت پاورقی وسربرگ پوسته ایجاد نمایید.

خرید محصولات حرفه ای وردپرس
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

443,675 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.