طراحی سایت با وردپرس بهترین گزینه برای سفارش سایت شرکتی

سفارش طراحی سایت با وردپرس

هنگامی که شما قصد سفارش طراحی سایت با وردپرس را دارید؛ باید چندین نکته را در نظر بگیرید. در این مقاله قصد دارم شما را با نکات مهم در زمینه طراحی سایت شرکتی با وردپرس آشنا کنم. اما اگر بخواهم در همین ابتدا یک مزیت بزرگ این سیستم مدیریت محتوا را بگویم؛ باید به سئو وردپرس برای سایت شرکتی اشاره کنم. همین یک مزیت بزرگ می تواند کسب و کار شما را متحول کند. آن هم با هزینه بسیار کم! دلیل آن هم ساختار مناسب وردپرس برای سئو سایت می باشد.

طراحی سایت با وردپرس

طراحی سایت شرکتی با وردپرس بهترین گزینه در بین رقبا

خیلی از افراد زمانی که قصد سفارش طراحی سایت برای شرکت خود را دارند؛ در بین پلتفرم های مختلف مدیریت محتوا سردرگم می شوند. اما این سردرگمی در سال های پیش شاید کمی معنا و مفهم داشت. اما امروزه با وجود آمارهای رسمی، طراحی سایت شرکتی با وردپرس برترین انتخاب برای سفارش سایت شرکتی می باشد. دلیل آن هم رشد و توسعه مستمر این پلتفرم در ظول سالیان اخیر می باشد. به طوری که رقبای خود را کنار گذاشت.

امروزه شاهد آن هستیم که بهترین شرکت های طراحی سایت ؛ از وردپرس برای ساخت سایت شرکتی استفاده می کنند. شاید قبلا به این حد نبود و هنوز خیلی ها به صورت کاملا قانع نشده بودند. اما به دلیل محبوبت WordPress  ، اکثر شرکت های طراحی سایت؛ به دنبال توسعه دهنده وردپرس می باشند. در ادامه می خواهیم بررسی کنیم که: چرا طراحی سایت با وردپرس بهترین گزینه برای سفارش سایت شرکتی می باشد؟!

دلایل برتری طراحی سایت با وردپرس :

طراحی سایت با وردپرس مزایای بی شماری دارد. از جمله

 • متن باز بودن
 • رایگان بودن هسته اصلی
 • تعداد زیاد توسعه دهندگان در سراسر جهان
 • آپدیت های منظم، پلاگین های حرفه ای
 • کنترل پنل راحت و کاربر پسند
 • معماری درست برای سئو
 • قیمت مناسب طراحی سایت با وردپرس
 • متصل شدن به سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)
 • واکنش گرا بودن اکثر قالب هایی که برای وردپرس طراحی می شوند
 • استفاده شرکت های مطرح جهان

تعداد این موارد بیش از گزینه های ذکر شده است . اما ما در اینجا تنها می خواهم چند مورد مهم و کلیدی را خدمتتان عرض کنم و بیشتر درباره آن ها صحبت کنیم:

راحتی کار با کنترل پنل وردپرس

کنترل پنل وردپرس به گونه ای طراحی شده ااست که شخصی که به صورت مبتدی هم کار با کامپیوتر را بلد باشد، بتواند به راحتی با آن کار کند. معمولا هنگامی که شرکت ها سفارش ساخت سایت با وردپرس را می دهند، تیم متخصص برای اداره آن ندارند. به همین دلیل راحتی کار با وردپرس در اینجا اهمیت پیدا می کند. هر کسی با چند دقیق آموزش دیدن، می تواند مبانی پایه وردپرس را به خوبی یاد بگیرد. این موارد شامل قرار دادن محتوا در سایت و مدیریت برگه ها و نوشته های وردپرس می باشد. تمامی این اقدامات ، بدون نیاز به دانش کدنویسی انجام می شود.

پیشخوان وردپرس
پیشخوان وردپرس

توسعه آسان وردپرس توسط پلاگین های رایگان و پولی

فرض کنید شما پس از ساخت سایت وردپرسی، نیاز به یک امکان خاص در سایت خود دارید. برای این کار در مخزن وردپرس مطمئنا پلاگین های رایگان و پولی بسیاری وجود دارد. تنها با چند کلیک می توانید پلاگین مورد نظر خود را دانلود و سپس فعال نمایید. با این کار سایت خود را تبدیل به یک سایت حرفه ای می کند.

بر فرض اگر یک درصد نتوانستید در مخزن WordPress پلاگین مورد نظر خود را پیدا کنید؛ به راحتی می توانید به یک توسعه دهنده وردپرس، پلاگین مورد نظر خود را سفارش دهید. خوشبختانه در سراسر دنیا تعداد توسعه دهندگان وردپرس زیاد شده است و می توانید با هزینه های بسیار کم به خواسته خود برسید.

 

محبوبیت بالا در بین طراحان وب سراسر جهان

با توجه به اینکه وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای متن باز است Open Source CMS ، توسعه دهندگان به راحتی می توانند از هسته اصلی آن برای پروژه های خود استفاده کنند. آن هم به صورت کاملا رایگان! همین عامل به همراه پیشرفت مستمر آن از سال 2003 ، باعث شده تا اکثر طراحان وب سایت در دنیا به سمت وردپرس گرایش پیدا کنند.

تیم وردپرس در چندین سال گذشته نشان داده که یک پلتفرم مطمئن و قابل اطمینان است. به همین دلیل بیش از 60 درصد سایت های بزرگ و کوچک جهان ، در حال استفاده از آن هستند. ابتدا از یک وبلاگ ساده شروع شد، اما این روزها شاهد آن هستیم که سایت های پیچیده و بزرگ فروشگاهی و شرکتی با آن ساحته می شوند.
روزانه قالب ها و افزونه های بسیاری برای سایت های وردپرسی درست می شود. با توجه به اینکه زبان برنامه نویسی وردپرس PHP می باشد و این زبان در سراسر جهان بسیار محبوب است، برنامه نویس های پی اچ پی به سمت افزونه نویسی وردپرس گرایش پیدا کرده اند. همین موضوع باعث افزایش کیفیت جامعه این پلتفرم رایگان شده است.

راهبردهای مناسب تیم اصلی وردپرس

تیم اصلی وردپرس automattic دارای دید بسیار خوبی در زمینه طراحی سایت دارند. اگر به سایت اتویک بروید، در ابتدا جمله ای را مشاهده می کنید که نوشته: ” ما مشتاق هستیم وب را به مکانی بهتر تبدیل کنیم. ” . این جمله آن ها تنها یک شعار نیست و در سال های گذشته شاهد آن هستیم که تیم اصلی وردپرس با یک برنامه ریزی حرفه ای، روز به روز سعی در بهتر شدن از رقبا را داشته است. به طوری که رقیب دیرینه خود “جوملا” را پر قدرت رد کرد و امروزه اولویت اکثر شرکت های طراحی سایت؛ دریافت سفارش وردپریس است.

آن ها با گسترش وردپرس و زیر مجموعه های آن از جمله: WooCommerce ، Jetpack ، Gravatar ، BuddyPress ، bbPress و … توانسته اند یک مجموعه بزرگ ، حرفه ای و رایگان را درست کنند. به طوری که اگر یک نفر به یک سایت شرکتی یا سایت فروشگاهی نیاز داشت، بتواند تمام خواسته های خود را در یک مجموعه قوی و یکپارچه برطرف کند.

وردپرس ؛ بستر مناسب طراحی سایت با استانداردهای سئو

امروزه اکثر افراد به اهمیت طراحی سایت با اصول سئو ؛ برای موفقیت در فضای آنلاین، پی برده اند. خوشبختانه وردپرس در این زمینه بسیار قوی عملکرده است. هنگامی که شما سفارش طراحی سایت شرکتی می دهید، برایتان بهینه بودن ساختار آن برای گوگل بسیار اهمیت دارد. وردپرس از جمله زیرساخت هایی است که به این نکته بسیار اهمیت می دهد. علاوه بر اینکه قسمت هایی همچون تنظیم پیوندهای یکتا و … برای سئو در نظر گرفته است، پلاگین های مناسبی همچون Yoast ، مخصوص سایت های وردپرسی ساخته شده اند تا به راحتی بتوانید معماری درسی برای سئو سایت خود داشته باشید.

سئوی وردپرس
سئوی وردپرس

آپدیت های منظم؛ مداوم، رایگان!

هسته اصلی وردپرس به صورت منظم آپدیت می شود. این آپدیت ها کاملا رایگان هستند و در کنترل پنل خود، آن ها را مشاهده می کنید. دلیل ارائه آپدیت های مداوم وردپرس، حفظ امنیت و سازگاری آن با استانداردهای جدید طراحی سایت است. البته پس از هر آپدیت دلایل آن را توضح می دهد و می توانید تغییراتی که پس از هر بروز رسانی دریافت می کنید را، مطالعه نمایید.

اگر همیشه هسته وردپرس و پلاگین های آن را آپدیت نمایید، سایت شما از امنیت بالایی برخوردار خواهید بود. اما متاسفانه بعضی از مدیران سایت ها، در این زمینه سهل انگاری می کنند.

متصل شدن وردپرس به سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM):

همانطور که می دانید؛ یکی از امکانات مهم که باید در طراحی سایت شرکتی در نظر گرفته شود، مدیریت ارتباط با مشتری می باشد. بهترین شرکت های فعالی در زمینه CRM ، پلاگین های اختصاصی خود را طراحی کرده اند. شما با چند کلیک می توانید سایت شرکتی خود را به یک سایت فدرتمند و کاربر پسند تبدیل نمایید.

سیستم های مدیریت محتوای شرکتی بسیاری برای وردپرس وجود دارد. از جمله:

 • HubSpot
 • salesflare
 • PipeDrive
 • Freshsales
 • AgileCRM

موارد بالا تنها تعدادی از آن ها هستند. شما با توجه به نوع و نیاز شرکت خود، می توانید از گزینه های مناسب استفاده نمایید. فرقی نمی کند که یک شرکت B2B ، B2C و یا هر حالت دیگری باشید. در هر صورت وردپرس راه حل مناسب را در سر راهتان قرار می دهد.

سیستم های پاسخگویی آنلاین؛ مخصوص سایت های وردپرسی

شما به راحتی می توانید امکان سیستم پاسخگویی آنلاین را به سایت شرکتی خود اضافه کنید. توجه داشته باشید که این امکان به شدت بر روی نرخ تبدیل بازدیدکنندگان بالقوه به بالفعل تاثر گذار است.

از طراح سایت خود بخواهید تا یک سیستم پاسخگویی آنلاین برای شما بگذارد. دلیل آن هم بسیار مشخص است. خیلی از بازدیدکنندگان مایل هستند که همان لحظه پاسخ سوال خود را بگیرند. در غیر این صورت دکمه ضربدر را می زنند و از سایت خارج می شوند. فراموش نکنید که اگر از این سیستم استفاده کردید، یک نفر حتما باید مسئول پاسخگویی آن باشد. در غیر این صورت جواب عکس می دهد.

سایت‌های واکنشگرا یا ریسپانسیو برای نسخه موبایل

امروزه مردم اکثر سایت ها را با گوشی موبایل هود باز می کنند. به همین دلیل بسیار مهم است که وب سایت شما به شکلی طراحی شده باشد که نسخه ریسپانسیو یا همان واکنشگرای آن در موبایل به خوبی نمایش داده شود. در غیر این صورت نه تنها بازدیدکنندگان خود را از دست می دهید، بلکه از دید گوگل امتیاز منفی براینان ثبت می شود.
حال با تمام تفاسیر بالا، اکثر قالب های وردپرس نسخه واکنش گرای خوب دارند. یعنی به خوبی در موبایل و تبلت سایت شرکتی شما را نمایش می دهند. این مزیت بزرگی است که بدون دردسر روی سایت های وردپرسی وجود دارد.

تعرفه مناسب طراحی سایت شرکتی با وردپرس

هرچقدر هم که شما یک کمپانی بزرگ باشید، به هر حال هزینه های طراحی سایت برایتان اهمیت خواهد داشت. تعرفه طراحی سایت شرکتی با وردپرس نسبت به طراحی سایت اختصاصی بسیار کمتر است. در عمل می توان گفت سایت شرکتی با وردپرس قیمت خیلی بالایی ندارد. از آن طرف دردسر آن بسیار کمتر از آن است که سفارش سایت اختصاصی دهید.

طراحی سایت شرکتی با وردپرس
طراحی سایت شرکتی با وردپرس

خیلی از شرکت ها فکر می کنند که مد نویسی اختصاصی به نفع آن هاست. در حالی که در اکثر مواقع برای آن ها دردسر می شود. دلیل آن تنها هزینه های زیاد برنامه نویسی اختصاصی نیست. بلکه مشکل بزرگ اینجاست که کدهای سایت شما توسط گروهی خاص نوشته شده و در صورت یروز مشکل و نیاز به تغییر تیم، شاید هر برنامه نویسی پروژه شما را با قیمت مناسب قبول نکند.

در حالی که وردپرس به دلیل داشتن ساختار مشخص و شناخته شده، توسط اکثر برنامه نوسی های دنیا با قیمت های بسیار مناسب پذیرفته می شود.

دارای اپلیکیشن مدیریت وردپرس برای اندروید و ios

یک مدیر سایت می خواهد به راحتی محتوای سایت شرکتی خود را زیر نظر داشته باشد. برای این کار ورپرس اپلیکیشن مخصوص اندروید و ios را طراحی کرده است. شما به راحتی می توانید برای گوشی موبایل خود، محتوا سایت خود را اضافه و یا ویرایش نمایید.

چند امکان نرم افزار WordPress برای سایت های شرکتی بر روی گوشی های اندروید و آیفون :

 1. درست کردن صفحه جدید و مدیریت کامل قسمت برگه ها (page post type)
 2. انتخاب دسته بندی مناسب برای پست های سایت
 3. محرمانه کردن نوشته ها با استفاده از رمز
 4. دارای ویرایشگر کامل برای ادیت و انتشار محتوا
 5. دارای سیستم زمان بندی برای انتشار محتوا
 6. برچسب گذاری مطالب
 7. مدیریت بخش دیدگاه ها یا همان کامنت های وردپرس

مورد تایید و انتخاب شرکت های مطرح جهان

شاید هنگامی که متوجه شوید کدام شرکت های جهان از وردپرس استفاده می کنند، متعجب شوید! دلیل آن هم این است که مطرح ترین کپانی های دنیا ؛ طراحی سایت با وردپرس را انتخاب کرده اند. همین عامل روز به روز به اعتبار وردپرس افزوده است. به طوری که شرکت های کوچک و استارت آپ ها هم ، با دیدن این نام های بزرگ، ترغیب به استفاده از وردپرس برای ساختن سایت شرکت خود می شوند.

اگر بخواهم تنها به تعدادی از این شرکت ها را بگویم باید به Walt Disney ، New York Times، MTV News ، Sony Music ، TechCrunch ، NASA  و هزاران گزینه دیگر اشاره کنم. 

دارای پیج بیلدر یا همان صفحه سازهای حرفه ای

در سال های گذشته ، هنگامی که شرکتی سفارش طراحی سایت می داد، بعد از مدتی به مشکل می خورد. عمده مشکل در قرار دادن محتوا در سایت بود. تیم آن ها به دلیل نداشتن دانش فنی طراحی سایت، نمی توانستند محتوا را به همان زیبایی سازنده وب سایت قرار دهند. به همین دلیل مجبور بودند مجددا به سراغ طراح سایت بروند. اما این مشکل بزرگ در طی سال های اخیر برطرف شد. به طوری که با آمدن صفحه ساز ها (page builder) ، هر شخصی با کمترین دانش فنی ، می تواند یک صفحه زیبا طراحی کند. آن هم تنها با کشیدن و انداختن مواردی که در آن صفحه نیاز دارد. تمام قابلیت های پیج بیلدرها به صورت بصری می باشد.

الهام گرفتن از تعداد بسیار زیاد نمونه سایت شرکتی

خیلی وقت ها صاحبان کسب و کارها، ایده مناسبی برای شروع طراحی سایت ندارند. خوشبخاتنه امروز که این مقاله را می نویسم، هزاران نمونه سایت شرکتی با وردپرس وجود دارد که می توانید از آن ها الهام بگیرید و یک نسخه منحصر به فرد خود را داشته باشید. شما باید یک سایتی داشته باشید که باعث شود مردم به تجارت شما اعتماد کنند و به آنها نشان دهید که شما بهترین در صنعت و کسب و کار خود هستید. با الهام گرفتن از سایت های رقبا و تمپلیت های موجود، می توانید مناسب ترین گزینه را برای زمینه فعالیت خود انتخاب نمایید.

در نهایت باید بدانید که:

طراحی سایت شرکتی با وردپرس مزیت های بیشماری دارد. موارد بالا تنها تعدادی از آن ها بود. اما این نکته را فراموش نکنید که برای داشتن یک سایت موفق، باید به جزئیات آن هم توجه کنید. برای مثال خیلی از مدیران سایت ها، هنگامی که می خواهند سفارش طراحی سایت شرکتی با وردپرس بدهند، تنها روی مسائل فنی توجه می کنند. در حالی که توجه مواردی همچون : نمایش ریپانسیو سایت، صفحه درباره ما حرفه ای ، صفحه تماس با ما و سیستم پاسخگویی آنلاین ، می تواند به رشد سایت شرکتی شما به شدت کمک کند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید