رمزگذاری محتوا بدون نیاز به عضویت در وردپرس با Password Protected

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!
همواره مطالب و مقالات زیادی در زمینه محافظت محتوا در همیار وردپرس و سایت‌های مشابه خوانده و مطالعه کرده‌اید که با استفاده از افزونه‌های مختلف می‌توانید محتوای سایت را برای عده‌ای خاص باز بگذارید تا هرکسی نتواند به آن دسترسی داشته باشد.
در اکثر این آموزش‌ها لازم است تا کاربران در سایت ثبت‌نام کرده باشند و سپس با استفاده از نام کاربری و رمز انتخابی خود در سایت لاگین کنند تا بتوانند به محتوای سایت دسترسی داشته و آن را مشاهده کنند.
اما در این مقاله از همیار وردپرس قصد دارم تا افزونه‌ای را برای رمزگذاری در وردپرس به شما معرفی کنم که با استفاده از آن نیازی به ثبت نام و عضویت در سایت شما نیست و قادر خواهید بود تا بدون نیاز به عضویت بازدیدکنندگان در سایت، عملیات رمزگذاری محتوا در وردپرس را  تا تنها برای کسانی که رمز آن را دارند اجرا کنید.

رمزگذاری روی سایت برای چه کسانی مناسب است؟!

اما قبل از اینکه به معرفی افزونه بپردازم لازم است به سوالی که با دیدن این مقاله در ذهن بسیاری نقش می‌بندد پاسخ داد.
فرض کنید سایت خود را به تازگی راه‌اندازی کرده‌اید، رمزگذاری در وردپرس انجام نشده و هنوز امکانات و قالب مورد نظر را برای طرح نهایی سایت به اتمام نرسانده‌اید و یا اینکه در حال تغییر قالب خود هستید، در اکثر موارد برای چنین اهدافی مطمئنا در اولین اقدام به نصب افزونه‌ها و راهکارهای موجود برای نمایش صفحه coming soon اقدام خواهید کرد.
اما مشکلی که در این روش وجود دارد این است که اگر بخواهید ظاهر جدید را به اشخاصی نمایش دهید تا نظرات خود را در رابطه با ظاهر جدید اعلام کنند لازم است تا حتما در سایت عضو بوده و دارای نقش کاربری مدیر کل باشند تا بتوانند سایت را مشاهده کنند.
ولی با وجود افزونه‌ای که در ادامه آن را معرفی خواهم کرد دیگر نیازی به چنین کاری ندارید و کافی‌است تا رمز انتخابی را در اختیار هرکسی که می‌خواهید از وی نظرسنجی کنید قرار دهید تا سایت را مشاهده کنند و نظرات خود را برای طرح نهایی پیشنهاد دهند. در واقع می توانید به راحتی عملیات رمزگذاری محتوا در وردپرس را انجام دهید.

رمزگذاری محتوا در وردپرس با password protected

password protected- رمزگذاری محتوا در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Password Protected در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا یک لایه امنیتی به سایت خود اضافه کرده و تنها به کسانی که رمز تعیین شده در این افزونه را در اختیار دارند امکان مشاهده محتوای سایت را فراهم کنید. و امکان رمزگذاری محتوا در وردپرس را ایجاد کنید.
این افزونه تاکنون توانسته است تا بیش از 100.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.6 را ازآن خود نماید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه رمزگذاری در وردپرس مشابه تصویر زیر منویی با عنوان رمزدار در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید و امکان رمزگذاری محتوا در وردپرس را ایجاد کنید.

تنظیمات رمز عبور - رمزگذاری محتوا در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید ابتدا تیک گزینه وضعیت حفاظت رمز عبور را فعال کنید تا کارکرد افزونه جهت رمزگذاری محتوا در وردپرس شروع شود.
سپس از بخش Protected Permissions مشخص کنید که این رمزگذاری به چه شکلی اعمال شود که به ترتیب عبارتند از:

  • اجازه به مدیران سایت جهت مشاهده سایت بدون نیاز به وارد کردن رمز
  • اجازه به کلیه کاربران وارد شده در سایت
  • اجازه به فید سایت

که در صورت غیرفعال بودن تیک هر یک از گزینه‌های موجود لازم است تا برای مشاهده سایت رمز تعیین شده وارد شود.
در نهایت در کادر مربوط به رمز، رمز مورد نظر را وارد کرده و بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید. حال آدرس سایت خود را که باز کنید مشابه تصویر زیر خواهید دید که از شما برای مشاهده سایت، رمزی درخواست خواهد شد که پس از وارد کردن رمز می توانید محتوای سایت را در هر صفحه‌ای که هستید مشاهده کنید. در واقع عملیات رمزگذاری محتوا در وردپرس انجام شده است.

login- رمزگذاری محتوا در وردپرس

همانطور که در آدرس‌بار سایت نیز مشاهده می‌کنید پس از وارد کردن رمز به آدرس مورد نظر که در اینجا صفحه اصلی سایت می‌باشد هداست خواهید شد.

دسترسی وردپرس به آی‌پی خاص

از دیگر قابلیت‌های افزونه رمزگذاری در وردپرس این است که تنها به آی‌پی خاصی امکان نمایش سایت را فراهم می‌کند که در این صورت می‌توانید هر آی‌پی را در هر خط در بخش Allow IP Addresses وارد کنید تا سایت تنها برای آی‌پی تعیین شده نمایش داده شود.
البته این مورد پیشنهاد نمی‌شود چرا که به احتمال زیاد آی‌پی شما اختصاصی نیست و در صورت تغییر آی‌پی به سایت دسترسی نخواهید داشت.

شاد باشید..

دانلود افزونه Password Protected

دانلودصفحه افزونه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. با عرض سلام و ادب
    این فوق العاده افزونه عالی است و بسیار نایاب که شما داشتید دستتون دردنکنه
    فقط حیف که بخش مورد نظر رو از سایت قفل نمیکنه و کلی قفل میکنه حیف