آشنایی با کتاب هوش فرازمینی ET

آشنایی با کتاب هوش فرازمینی ET

در یک نگاه

کتاب هوش فرازمینی ET گامی تا فرزانگان، توسط دپارتمان علمی باشگاه هوش و خلاقیت زندگی به تحریر در آمده است و نویسنده آن علی قصاب از مدال آوران مسابقات جهانی ریاضی و فارغ‌التحصیلان مدارس تیز هوشان می‌باشد.

این کتاب برای دانش‌آموزان پایه ابتدایی که قصد ورود به مدارس تیز هوشان را دارند بهترین انتخاب است. زیرا با پوشش دهی کامل مباحث پایه پنجم وششم در قالب تست، سوال و پاسخ تشریحی کامل راه را برای ورود به مدارس برتر و ساختن آینده‌ای درخشان هموارتر می‌کند.

کتاب ET کامل‌ترین مرجع دوره‌های آموزشی فرامدرسه‌ای است که با آموزش‌های تیزهوشان تطابق کامل دارد.

کتاب هوش ET شامل پنج کتاب با فصل‌های مختلف است، که به شرح زیر می‌باشد:

 • کتاب هوش زبانی در چهار فصل
 • کتاب هوش شهودی شامل سه فصل
 • کتاب هوش ریاضی شامل پنج فصل
 • کتاب هوش طبیعی شامل سه فصل
 • کتاب استعداد، سرعت دقت و تفکر

پاسخ‌های تشریحی به صورت کامل در این کتاب آمده است که مانند یک درسنامه کاربردی عمل می‌کنند.

والدین عزیز اگر به دنبال یک کتاب عالی با پرسش‌های هوش طبق استانداردهای درسی، برای فرزندانتان هستید، کتاب هوش فرازمینی et گزینه‌ای مناسب است که رضایت شما را به دست می‌آورد و دریچه‌ای بر روی آینده‌ی درخشان برای فرزندتان خواهد بود.

درسنامه

درسنامه‌های کتاب هوش فرازمینی ET در پاسخ‌های تشریحی آمده است، و شروع هر درس با پیش درآمدی از محتوا و مباحث موضوعی درس می‌باشد تا دانش‌آموزان به روان‌خوانی و درک مطالب تسلط پیدا کنند.

دانش‌آموزان عزیز توجه داشته باشید که صورت هر سوال و پاسخ‌های مربوط به آن خود می‌تواند در بردارنده‌ی مطالب ونکات کلیدی بسیاری باشد که خود یک درسنامه محسوب می‌شوند، پس هنگام مطالعه سوالات دقت لازم را داشته باشید.

جالب است بدانید که این کتاب جامع‌ترین کتاب تالیف شده در زمینه هوش، بر اساس نظریه هوش‌های چندگانه‎ هاوارد گاردنر می‌باشد که دارای تنوع تست در حد عالی است.

نظریه هوش چندگانه هاوارد گاردنر، هوش انسان را فقط بر اساس ( IQ) نمی سنجد، بلکه که معتقد است که قسمت‌های مختلف مغز دارای توان هوشی متفاوت است. گاردنر می‌گوید هر انسانی دارای هوش‌های مختلفی است و در کتاب خود هشت نوع مختلف هوش را معرفی می‌کند و معتقد است هوش نهمی با عنوان هوش هستی گرا نیز وجود دارد.

هشت نوع هوشی که گاردنر در کتاب چارچوب‌های ذهنی: نظریه هوش چندگانه، معرفی می‌کند به شرح زیر است:

 1. هوش تصویری – فضایی
 2. هوش کلامی – زبانی
 3. هوش منطقی – ریاضی
 4. هوش جسمی – حرکتی
 5. هوش موسیقیایی
 6. هوش برون فردی
 7. هوش درون فردی
 8. هوش طبیعت‌گرا

شناخت انواع هوش روشن کننده این موضوع است که انسانی دارای هوش و استعداد منحصر به فردی است که اگر آن را بشناسد در مسیر درست قرار می‌گیرد و زندگی و آینده زیباتری خواهد داشت. پس چنان‌چه شما یک موضوع و مبحث را به درستی درک نکردید نگران نباشید و استرس نداشته باشید و به دنبال  استعداد و هوش برتر خود باشید.

کتاب هوش فرا زمینی ET به گونه‌ای طراحی شده که این موضوع را در خود گنجانده و دانش‌آموزان را بر اساس استانداردهای مدرن هوش به سمت هدف هدایت می‌کند. در این کتاب در ابتدای هر مبحث راهنمای فصل و مثال‌های حل شده وجود دارد تا دانش‌آموزان در امر یادگیری موفق‌تر عمل کنند.

بررسی آزمون و تست‌های کتاب

کتاب هوش فرازمینی ET دارای بیش از 300 مبحث و بیش از 4350 تست و سوال است، که دانش آموزان پایه پنجم و ششم را برای یک جهش مثبت و اساسی به دنیایی درخشان به طور تضمینی با مطالعه و برنامه‌ریزی درست آماده می‌کند.

پرسش‌های چندگانه‌ای این کتاب دارای تنوع بسیار زیادی هستند و در مجموع بیش از 2300 تست و پرسش طبقه‌بندی شده در هشت بخش و 12 فصل در آن وجود دارد. در این کتاب بیش از 16 مدل هوش دیده می‌شود که آن را به یک کتاب استاندارد تبدیل می‌کند. و پرکاربردترین کتاب آزمون برای تیزهوشان در ایران و جزء جامع‌ترین کتاب‌ها برای آماده‌سازی در آزمون‌های هوش جهان می‌باشد.

در زیربخش‌های مختلف 5 کتابی که در کتاب هوش فرازمینی ET آمده است را بررسی می‌کنیم:

کتاب اول: هوش زبانی شامل فصل‌های: هوش کلامی، هوش واژگانی، هوش ادبی و هوش استعداد درک مطلب
کتاب دوم: هوش شهودی شامل فصل‌های: هوش تصویری، هوش هندسی وهوش فضایی
کتاب سوم: هوش ریاضی شامل فصل‌های: هوش عددی، هوش محاسباتی، هوش منطقی، هوش ترکیباتی و هوش استعداد کفایت داده‌ها
کتاب چهارم: هوش طبیعی شامل فصل‌های: هوش تجربی، هوش مهندسی، هوش استنباطی
کتاب پنجم: شامل استعداد دقت و تمرکز همراه با پاسخنامه‌های تشریحی است.

در این کتاب سوالات آزمون‌های تیزهوشان سال‌های اخیر بررسی شده و راه‌حل‌هایی و تکنیک‌هایی نیز برای مدیریت و کم نیاوردن زمان جهت پاسخگویی سریع‌تر به سوالات ارائه شده است. همچنین تمامی سوالات طبق آخرین تغیرات کتاب‌های درسی آورده شده و سوالات آزمون سمپاد سال 99 نیز با انطباق و پوشش‌دهی کامل آورده شده است.

کلام آخر

در جامعه‌ی مدرن موفقیت و پیدا کردن مسیر درست زندگی مطابق با استعداد ها برای همه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چنانچه این موضوع از دوران کودکی توسط والدین برای فرزندانشان پی‌گیری شود قطعا هم فرزندان آن‌ها زندگی بهتری خواهند داشت و هم جامعه مملو از انسان‌هایی می‌شود که در جایگاه درست قرار گرفته‌اند و احساس خوشبختی دارند.

گاهی اوقات خرید یک کتاب مناسب در دوران کودکی مسیر را به درستی تعیین می‌کند

کتاب هوش فرازمینی ET با تالیفی متفاوت مباحث و مطالب کتاب‌های پایه پنجم و ششم را به خوبی و به گونه‌ای متفاوت طبق نظریه هوش هاوارد گاردنر برای موفقیت در آزمون تیزهوشان و ورود به مدارس برتر طراحی شده است.

طراحی ظاهری و ویراستاری کتاب مانند طراحی جلد، اندازه و شکل فونت‌ها، حجم، تعداد صفحات و… همه از تناسب و هماهنگی خوبی برخوردار است و میل به مطالعه را در دانش‌آموزان افزایش می‌دهد.

این کتاب برگرفته از منابع متعدد و معتبر علمی و متناسب با آخرین تغیرات کتاب‌های درسی و توسط نویسنده‌ای باتجربه و با استعداد تالیف شده است، از این رو تهیه آن برای دانش‌آموزانی که قصد شرکت در آزمون تیزهوشان و ورود به مدرسه‌ استعدادهای درخشان را دارند، نتایج رضایت بخشی را خواهد داشت. شما دانش آموزان عزيز می‌توانید این کتاب را با تخفیف ویژه از بانک کتاب پایتخت خریداری کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید