آموزش ساخت فرم تماس با ما در وردپرس با Pirate Forms

ساخت فرم تماس در وردپرس

سلام دوستان؛
همانطور که می دانید فرم تماس یکی از مهمترین قسمت های هر وب سایتی می باشد زیرا پل ارتباطی بین کاربران وب سایت با شماست! در صورت فقدان چنین فرمی، ارتباط کاربران وب سایت با شما امری بسیار دشوار می باشد و در نتیجه باعث نارضایتی کاربران می شود. در نتیجه این امر ممکن است باعث افت رونق کسب و کار شما شود.
ما پیش از این، برخی از بهترین افزونه های ساخت فرم تماس در وردپرس را ذکر کرده ایم و امروز در این پست؛ تصمیم داریم به جزئیات افزونه ی
 Pirate Forms که توسط تیم  Themeisle توسعه داده شده است و بیش از 200000 نصب فعال را در مخزن وردپرس ثبت کرده است، بپردازیم. 

ساخت فرم تماس در وردپرس با Contact Form & SMTP Plugin for WordPress

contact form hamyarwp-ساخت فرم تماس در وردپرس

افزونه ی Pirate Forms ویژگی ها و قابلیت هایی که برای ساخت فرم تماس در وردپرس انتظار دارید را برای شما فراهم می کند.
راه اندازی افزونه ی
Pirate Forms بسیار آسان است و در عرض چند دقیقه قادر خواهید بود یک فرم تماس با عملکرد قابل قبولی ایجاد کنید. از مهمترین ویژیگی های این افزونه می توان به عملکرد ساده، امکان سفارشی کردن 100% افزونه، ریکپچا، قابلیت تنظیم SMTP برای ایمیل و ذخیره سازی محتوای فرم تماس در دیتابیس نام برد.

نصب و راه اندازی افزونه

برای نصب این افزونه به پیشخوان وردپرس> افزونه> افزودن مراجعه کرده و اقدام به نصب و فعال سازی آن می کنیم.
پس از فعال سازی افزونه گزینه ای با عنوان “Pirate Forms” در پیشخوان ظاهر می شود. با کلیلک بر روی آن به بخش تظیمات افزونه منتقل می شویم.

Option02-ساخت فرم تماس در وردپرس

Options

برای شروع ساخت فرم تماس در وردپرس، به سراغ تب Options می رویم، همانطور که مشاهده می شود در این تب گزینه هایی برای دریافت ایمیل و ذخیره کردن ایمیل در دیتابیس وجود دارد.

option03- ساخت فرم تماس در وردپرس

Contact notification email address: در این فیلد ایمیل خود را وارد میکنیم، از این پس هر شخصی که اقدام به ارسال فرم تماس کند اعلان آن به ایمیل ما ارسال خواهد شد.
Contact submission recipients: در این فیلد آدرس ایمیل هایی که مایل هستید اعلان ارسال فرم تماس به آنها ارسال شود را وارد کنید، برای جدا کردن ایمیل ها می توانید از کاراکتر کاما (,) استفاده کنید.
Store submissions in the database: با فعال کردن این گزینه از این پس فرم های تماس در وردپرس ارسال شده در دیتابیس ذخیره می شود.
Add a nonce to the contact form: فعال بودن این گزینه به کاهش دریافت ایمیل های اسپم کمک می کند.
Send email confirmation to form submitter: با اضافه کردن متن در این فیلد یک ایمیل به فرستنده ی فرم ارسال خواهد شد که پیام متنی می تواند، ارسال موفقیت آمیز فرم، پیام های هشدار و … باشد. برای شخصی سازی متن ارسالی می توانید پیام خود را به صورت HTML وارد کنید.
Success Page: از این بخش می توانید صفحه ای را که پس از ارسال موفق فرم به کاربر نمایش دهید را انتخاب کنید.

Fields Settings

Option04-ساخت فرم تماس در وردپرس

در تب Fields Settings می توانید تنظیمات مربوط به پنج فیلد نام، آدرس ایمیل، موضوع، پیام و پیوست را پیکر بندی کنید. اگر بخواهید پر کردن فیلد مورد نظر توسط کاربر اجباری باشد گزینه ی  Required و یا اگر اختیاری باشد گزینه ی  Display by not requiredرا انتخاب کنید، با انتخاب گزینه ی Do not display فیلد مورد نظر برای کاربر نمایش داده نمی شود.

با فعال کردن گزینه ی Add a reCAPTCHA می توانید خاصیت ریکپچا را به فرم اضافه کنید تا از دریافت هرزنامه ها جلوگیری شود. برای استفاده از ریکپچا ی گوگل باید ابتدا کلید های آن را از حساب گوگل خود دریافت کرده و در فیلد های Site key و Secret key وارد کنید.

 

Fields Labels

Option05 - ساخت فرم تماس در وردپرس

تب Fields Labels به صورت پیکربندی اختیاری است و می توان حالت پیشفرض آن را تغییر نداد. با این حال برای شخصی سازی می توانید طبق تصویر بالا فیلد ها را تغییر دهید و یا متناسب با درخواست فیلد، برچسب های دلخواه خود را برای ساخت فرم تماس در وردپرس وارد کنید.

Alert Messages

Option06- ساخت فرم تماس در وردپرس

در تب Alert Massages می توانید هشدار خطا های کاربری رخ داده و نیز پیام ارسال موفقیت آمیز فرم را وارد کنید، پیکربندی این تب نیز اختیاری می باشد و می توانید در حالت پیشفرض آن تغییری ایجاد نکنید.

SMTP Options

Option07 - ساخت فرم تماس در وردپرس

تب آخر تنظیمات SMTP است. بهتر است تغییری در این قسمت ایجاد نکنید، این بخش در صورتی که بخواهید ایمیل های ارسالی به کاربران از حساب ایمیل های دیگر مانند Gmail و … ارسال شود مفید است. با این حال برای استفاده از این قابلیت باید ابتدا تیک گزینه ی Use SMTP to send emails? را فعال کرده و سپس آدرس و پورت SMTP مربوط به ایمیل خود را وارد کنید. در فیلد SMTP Username باید آدرس ایمیل و در فیلد SMTP Password باید پسورد ایمیل خود را وارد کنید، همچنین دقت کنید که تایید دو مرحله ای ایمیل شما غیر فعال باشد در غیر اینصورت افزونه نمی تواند به حساب ایمیل شما دسترسی داشته باشد.

How to use

Option08 - ساخت فرم تماس در وردپرس

به روی تب اول در ساخت فرم تماس در وردپرس که How to use نام دارد، کلیک کنید. در این قسمت سه روش برای نمایش فرم تماس معرفی شده است که عبارتند از:

  1. استفاده از ابزارک
  2. استفاده از شورت کد [pirate_forms] در هر قسمتی از صفحه یا نوشته.
  3. استفاده از شورت کد <?php echo do_shortcode( '[pirate_forms]' ) ?>   در فایل  قالب سایت.

برای نمایش فرم تماس در نوشته یا برگه می توانید از شورت کد گفته شده طبق  تصویر زیر استفاده کنید:

result - ساخت فرم تماس در وردپرس

اکنون اگر به برگه ی تماس با ما مراجعه کنید فرم تماس حرفه ای در وردپرس همانند تصویر زیر قابل مشاهده می باشد.

Option10- ساخت فرم تماس در وردپرس

دانلود افزونه Pirate Forms

دانلودصفحه افزونه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.