5 دلیل استفاده از سامانه‌های نوبت دهی اینترنتی

در دنیای که تکنولوژی در حال پیشرفت روز افزون است و درصد بالایی از کارها و خدمات مختلف به سمت اینترنتی شدن پیش می‌رود، اینترنتی شدن سرویس نوبت دهی چندان تعجب آور و چالش برانگیز نیست. همان طور که می‌دانید امروزه بسیاری از مردم حتی خرید‌های روزمره خود را به صورت اینترنتی انجام می‌دهند. امکان نوبت گرفتن اینترنتی برای دریافت خدمات مختلف، موجب فراهم آمدن راحتی افراد شده است و بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد. در این مطلب قصد داریم نوبت دهی اینترنی و 5 دلیل مهم برای استفاده از سامانه‌های نوبت دهی اینترنتی را برای شما همراهان گرامی شرح دهیم.

 

 

کاربردهای سامانه‌های نوبت دهی اینترنتی

با به میدان آمدن سامانه‌های نوبت دهی اینترنتی، افرادی که نیازمند دریافت خدمات پزشکی و… هستند، از مراجعه حضوری و صرف وقت و هزینه‌ی رفت و آمد برای نوبت گرفتن معاف شدند. همچنین این سامانه‌ها، شبانه روز در دسترس هستند هر زمان که بخواهید می‌توانید نوبت دریافت کنید. مزیتی که سامانه‌های نوبت دهی دارند این است که مراجعه کنندگان می‌توانند مطابق با وقت‌های خالی روزانه، نوبت خود را ثبت کنند. مواردی که گفته شد علت استقبال زیاد قشرهای مردمی از این سامانه‌های کاربردی است.

 

چه کسب و کارهایی می‌توانند از سیستم نوبت دهی اینترنتی استفاده کنند؟

مراکزی مانند مطب‌ها، مراکز بهداشت، آرایشگاه‌ها، مراکز تزریق واکسن، مراکز کاردرمانی و فیزیوتراپی و … که در طول روز با افراد زیادی سر و کار دارند می‌توانند برای راحتی کار و ایجاد نظم، از سامانه‌های نوبت دهی آنلاین استفاده کنند. اما اغلب، سامانه‌های نوبت دهی توسط مطب پزشکان مورد استفاده قرار می‌گیرد و در کل هر وقت که حرف از نوبت دهی اینترنتی به میان بیاید، به طور نا خود آگاه مطب‌های درمانی برایمان تداعی می‌شود.

 

شرح 5 دلیل استفاده از سامانه‌های نوبت دهی آنلاین

همان طور که گفتیم، سامانه‌های نوبت دهی آنلاین با مزایای متعددی که دارند مورد استقبال تعداد زیادی از افراد قرار گرفته‌اند. این سامانه‌ها به دلیل اینترنتی بودن، در دسترس همه قرار دارند و استفاده از آن‌ها بسیار راحت است. حال به شرح 5 دلیل از دلایل استفاده از سامانه‌های نوبت دهی اینترنتی می‌پردازیم:

1- امکان مطلع شدن از نظرات سایر افراد مراجعه کننده

این مورد به شما این امکان را می‌دهد که از تجربه‌ی دیگران در مورد مراجعه به پزشک‌های مختلف استفاده کنید و در نهایت برای مراجعه به مطب پزشک مورد نظر خود نوبت بگیرید. بنابراین می‌توانید با استفاده از تجربه‌ افراد مختلف در مورد پزشک‌ها و مهارت‌های آن‌ها، با اطمینان پزشک امین خود را انتخاب کنید.

 

2- راحت‌تر شدن روند نوبت دهی و همچنین درمان برای افراد ناتوان

همان طور که گفتیم سامانه‌های نوبت دهی اینترنتی، موجب راحت شدن فرایند ثبت و دریافت نوبت می‌شوند. علاوه بر آن، سامانه‌های نوبت دهی، دارای امکان ارتباط آنلاین با پزشک نیز هستند. این امکان موجب می‌شود افرادی مانند سالمندان و معلولین، که توانایی مراجعه به مطب را ندارند، با پرداخت هزینه، به صورت آنلاین توسط پزشک مورد نظر خود ویزیت شوند.

 

3- جلو گیری از ایجاد ازدحام و شلوغی و در نتیجه پیش گیری از سرایت بیماری‌های واگیر دار از جمله کویید 19

استفاده از سامانه‌های نوبت دهی موجب می‌شود هر فرد در زمان تعیین شده خاص خود به مطب‌ها و مراکز مختلف مراجعه کنند. عدم ایجاد ازدحام هم موجب افزایش تمرکز کار افرادی می‌شود که در مراکز مشغول به کار هستند و هم راحتی و آرامش افراد مراجعه کننده را فراهم می‌کند. نکته مهم دیگری که در این مورد وجود دارد این است، هر جا که آثاری از شلوغی و ازدحام باشد، احتمال سرایت بیماری‌های مختلف واگیر دار به شدت بالا است. به ویژه در موقعیتی که اکنون ویروس خطر ناک و بسیار مسری کویید 19 همه گیر شده است، جلو گیری از وقوع ازدحام و شلوغی، کمک شایانی به سلامت عموم جامعه خواهد کرد. سامانه‌‌های نوبت دهی اینترنتی، با نوبت دهی به تعداد معینی افراد در طول روز، از ایجاد ازدحام در محیط‌های سر بسته مراکز، مطب‌ها و … جلو گیری به عمل می‌آورد.

 

4- امکان یاد آوری نوبت به مراجعین

قبل از این که سامانه‌های نوبت دهی اینترنتی به میدان بیایند، افراد برای دریافت نوبت مجبور به مراجعه به مطب‌ها، مراکز و… بودند. خلاصه این افراد با صرف وقت و هزینه رفت و آمد و اتلاف وقت در مطب، بالاخره نوبت بعدی خود را ثبت می‌نمودند. اما به دفعات و در میان افراد زیادی پیش می‌آمد که افراد، زمان مراجعه خود به مطب را فراموش می‌کردند و دوباره روز از نو، روزی از نو! اما خوشبختانه یکی از مزایایی که سامانه‌های نوبت دهی اینترنتی دارند این است که می‌توانند در تاریخ و ساعتی نزدیک به تاریخ و ساعتی که برای آن نوت گرفته‌اید، نوبت شما را به شما یاد آوری می‌کنند.

 

5- امکان تغییر زمان و یا کنسل کردن نوبت

مزیت دیگر این سامانه‌ها این است که شما می‌توانید بدون هیچ ضرر و زیانی نوبت خود را کنسل کنید. بدون ضرر و زیان از این لحاظ که، برای دریافت نوبت از طریق سامانه‌های نوبت دهی اینترنتی، هزینه‌ای از شما کسر نمی‌شود و هزینه ویزیت پزشک را زمانی که در مطب حضور پیدا کردید، پرداخت می‌کنید.

گاهی هم پیش می‌آید که برنامه‌هایتان کمی به هم می‌ریزد و نمی‌توانید در زمان مقرر در مطب پزشک حضور داشته باشید. در این مواقع نیز جای نگرانی وجود ندارد چرا که سامانه‌های نوبت دهی اینترنتی این مشکل را نیز حل کرده‌اند. این سامانه‌ها با قابلیت جا به جا کردن نوبت، می‌توانند نوبت فعلی شما را کنسل کرده و در زمان مناسب‌تری که مد نظرتان است برایتان نوبت ثبت کنند.

 

سخن آخر

در طی این مطلب سعی کردیم مطالبی مفید و کاربردی در مورد سامانه‌های نوبت دهی اینترنتی برای شما فراهم کنیم. دانستیم که به دنبال پیشرفت تکنولوژی، سرویس نوبت‌ دهی مراکز مختلف نیز، مانند بسیاری از خدمات و فعالیت‌های دیگر، به صورت اینترنتی در دسترس همگان است. همان طور که می‌توان به صورت اینترنتی خرید کرد. محصولات مورد نظر را درب منزل تحویل گرفت، می‌توان به صورت اینترنتی نوبت خود را در زمان مناسب ثبت کرد و در زمان مقرر به مرکز مورد نظر مراجعه نموده و خدمات لازم را دریافت کرد. سامانه‌های نوبت دهی اینترنتی مزایای کاربردی، مفید و متعددی دارند که در این مطلب سعی شد به شرح 5 مورد از مهم‌ترین ها پرداخته شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید