۵ افزونه برای نمایش محبوب‌ترین مطالب در وردپرس

۵ افزونه برای نمایش محبوب‌ترین مطالب در وردپرس

بروزرسانی توسط محدثه اسماعیلی در تاریخ 26 آذرماه 1396
سلام دوستان؛
بسیاری از وب‌سایت‌ها دارای بخشی با عنوان مطالب محبوب هستند که هدف آن نیز نمایش پست‌های برتر به بازدیدکنندگان وب‌سایت است و  کمک می‌کند تا بهترین مطالب خود را پیداکرده و صفحات نمایشی را افزایش دهید. در این مقاله قصد بررسی 5 افزونه برتر برای نشان دادن محبوب‌ترین مطالب در وردپرس را داریم.

محبوب‌ترین مطالب در وردپرس

قبل از انتخاب افزونه‌ای جهت نمایش مطالب محبوب وردپرس باید گزینه‌های متعددی را بررسی کرد و براساس نیاز، افزونه مناسب را انتخاب کرد. زیرا هر افزونه کاربرد و نحوه نمایش خاص خود را دارد.

به‌عنوان‌مثال، برخی از صاحبان سایت‌ها نسبت به نمایش محبوب‌ترین مطالب در وردپرس بدون در نظر گرفتن تاریخ، اقدام می‌کنند و برخی مطالب روزانه، هفتگی یا ماهانه را نمایش می‌دهند برخی مطالب قدیمی و برخی جدیدترین مطالب را بررسی می‌کنند گاهی نیز می‌بینیم که پربازدیدترین مطالب، محبوب‌ترین و مطلب دارای بیشترین دیدگاه نمایش داده‌شده است. پس درنتیجه بسته به نوع وب‌سایت، انتخاب افزونه‌ها نیز ملزم به بررسی است.

1- WordPress Popular Posts

wordpress popular posts-محبوب‌ترین مطالب در وردپرس

WordPress Popular Posts یکی از محبوب‌ترین افزونه‌ها برای نمایش محبوب‌ترین مطالب در وردپرس است. این افزونه به شما اجازه می‌دهد تا در شرایط مختلف با انتخاب محدوده تاریخی، آخرین مطالب، مطالب محبوب، پربازدیدترین مطالب و دیدگاه‌های اخیر را نمایش دهید.
این افزونه دارای ابزارکی چندگانه است که هر بخش کاربرد خاص خود را دارد و قادر به تنظیم و نمایش بخش دلخواه خودخواهید بود.

امکانات

 • امکان سفارشی‌سازیcss
 • نمایش تصاویر بندانگشتی در کنار مطالب محبوب
 • نمایش محبوب‌ترین مطالب در وردپرس (مرتب‌سازی براساس نام نویسنده، تعداد دیدگاه، تعداد بازدید و..)
 • گزینش براساس بازه زمانی تعیین‌شده
 • و…

popular widget-محبوب‌ترین مطالب در وردپرس

WordPress Popular Posts یک افزونه قدرتمند با تمام گزینه‌هایی است که برای نمایش پست‌های محبوب خود نیاز دارید. مانند پشتیبانی از انواع پست‌های سفارشی و توانایی اضافه کردن ابزارک جهت نمایش برترین مطالب دربازه زمانی تعیین‌شده، با این امکان قادر خواهید بود که مجموعه‌ای متفاوت از نمایش‌های محبوب ایجاد کنید، برای مثال پست‌های محبوب، پربازدیدی‌ترین‌ها و غیره.

ویژگی مثبت: این افزونه دو جدول اضافی در پایگاه داده برای ذخیره داده‌های مربوط به پست‌های محبوب و حافظه کش ایجاد می‌کند. برخی معتقدند که این راهکار خوبی برای حفظ داده‌ها جدا از جداول پیش‌فرض وردپرس است و باعث بهبود عملکرد و سرعت بخشیدن به روند نمایش خواهد بود.

افزونه WordPress Popular Posts تاکنون توانسته بیش از 300000 نصب فعال را با امتیاز 4.5 از 5 به نام خود ثبت کند.

2- WP-PostRatings

درصورتی‌که به نمایش مطالبی که دارای بالاترین امتیاز هستند، علاقه دارید می‌توانید از افزونه WP-PostRatings کمک بگیرید. به این صورت قادر خواهید بود بخشی را برای امتیازدهی مطالب تعبیه کنید و همچنین در پایان امتیازدهی، بررسی بر روی مطالب انجام می‌شود و مطالبی که دارای بیشترین امتیاز از سوی کاربران هستند  به نمایش درمی‌آید.

امکانات

 • قابلیت امتیازدهی پست‌ها توسط کاربران
 • دارای آیکون‌های امتیازدهی متنوع
 • نمایش پربازدیدی‌ترین مطالب
 • نمایش محبوب‌ترین مطالب در وردپرس
 • فیلترگذاری مطالب بر اساس معیار
 • و….

settinng post-محبوب‌ترین مطالب در وردپرس

این افزونه دارای آیکون‌های مختلفی جهت امتیازدهی به مطالب است و کاربران (همه کاربران یا کاربران ثبت‌نام‌شده) می‌توانند به مطالب امتیاز دهند. افزونه دارای انعطاف‌پذیری بالا و قابل تنظیم است به‌گونه‌ای که ابزارک مخصوصی برای نمایش مطالب و امتیازات کاربران وجود دارد. این افزونه را می‌توان در قالب ابزارک یا به کمک قطعه کد php در هر نقطه از قالب تعبیه کرد.

نکته: انتخاب پست‌های محبوب براساس رتبه‌بندی کاربران، میزان بازدید و یا دیدگاه‌های کاربران قابل تنظیم است.  

افزونه WP-PostRatings تاکنون توانسته بیش از  100000 نصب فعال را با کسب امتیاز 4.4 از 5 در مخزن وردپرس به ثبت برساند.

3- Popular Widget

popwid-محبوب‌ترین مطالب در وردپرس

به کمک افزونه Popular widget قادر خواهید بود مطالب خود را براساس معیارهای مختلف دسته‌بندی و در معرض نمایش کاربران قرار دهید. منظور از دسته‌بندی ایجاد تب‌هایی است که مطالب را به‌صورت دسته‌بندی ارائه می‌کنند. نمایش یا عدم نمایش این موارد و تعداد آن‌ها کاملاً قابل سفارشی‌سازی است.

  آموزش کامل نصب سریع درگاه پرداخت در وردپرس

امکانات

 • تعیین بازه زمانی جهت بررسی محبوب‌ترین مطالب در وردپرس
 • شخصی‌سازی ابزارک
 • امکان نمایش تصاویر بندانگشتی
 • نمایش آخرین دیدگاه‌ها
 • نمایش پربازدیدترین مطالب
 • نمایش آخرین مطالب
 • و…

plugin widget-محبوب‌ترین مطالب در وردپرس

این افزونه امکان بررسی و گزینش محبوب‌ترین مطالب در وردپرس را براساس میزان بازدید و دیدگاه در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توانید نسبت به نمایش آخرین مطالب، محبوب‌ترین مطالب وردپرس، آخرین دیدگاه‌ها و مطالبی که دارای بیشترین دیدگاه هستند اقدام کنید. گزینه‌های شمارشگر مطالب، فیلترگذاری و سفارشی‌سازی جزء قابلیت‌های ویژه این افزونه است.

افزونه Popular Widget تاکنون توانسته بیش از ۸۰۰۰ نصب فعال را با کسب امتیاز ۴٫۵ از ۵ در مخزن وردپرس ثبت کند.

4- Top10– Popular posts plugin for WordPress

top10-محبوب‌ترین مطالب در وردپرس

افزونه Top 10 – Popular posts  یکی دیگر از کاندیداهای قدرتمند جهت نمایش محبوب‌ترین مطالب در وردپرس است این افزونه تمام قابلیت‌های لازم برای انتخاب بهترین و محبوب‌ترین مطلب را دارا است و همراه با یک ابزارک جهت نمایش مطالب ارائه‌شده است. درواقع این افزونه اجازه می‌دهد تا هر تعداد پست محبوب که بخواهید را نمایش دهید و محدودیتی ندارد.

امکانات

 • عدم محدودیت در تعداد مطالب محبوب وردپرس
 • انتخاب بازه زمانی جهت بررسی مطالب
 • نمایش تصاویر بندانگشتی در کنار مطالب
 • امکان نمایش نویسنده مطالب، تعداد بازدید و خلاصه مطلب
 • و…

popular post top 10-محبوب‌ترین مطالب در وردپرس

قابل‌ذکر است بدانید افزونهTop 10 همراه با یک سیستم کش ارائه‌شده تا  منابع را به میزان کمتری درگیر کند، همچنین با افزونه‌های کش وردپرس مانند W3 Total Cache  و WP Super Cache به‌خوبی سازگار است.

ویژگی منفی: صفحه تنظیمات افزونه گزینه‌های زیادی دارد و ممکن است برای مبتدی‌ها کمی پیچیده باشد.
ویژگی‌های مثبت: انعطاف‌پذیر، راه‌اندازی آسان، حافظه کش برای کاهش بار سرور و سازگاری با افزونه‌های کش وردپرس جزو ویژگی‌های خاص این افزونه است.

افزونه Top 10 – Popular posts plugin for WordPress تاکنون توانسته بیش از 40000 نصب فعال را با امتیاز 4.6 از 5 به نام خود ثبت کند.

5- Relevant

relevent-محبوب‌ترین مطالب در وردپرس

افزونه Relevant امکان نمایش مقالات با ویژگی‌های خاص، نمایش محبوب‌ترین مطالب در وردپرس، پست‌های مرتبط و آخرین مطالب را در اختیار شما قرار می‌دهد.این افزونه همراه با ابزارک چندگانه جهت اعمال تنظیمات و نمایش پست‌های مرتبط ارائه‌شده است.

امکانات

 • نمایش پست‌های مرتبط
 • نمایش مطالب محبوب
 • تنظیمات آسان
 • نمایش تصاویر بندانگشتی در کنار مطالب برگزیده
 • و…

latest post -محبوب‌ترین مطالب در وردپرس
در این افزونه این امکان را دارید تا مطالب محبوب را براساس تعداد بازدید یا براساس تعداد دیدگاه تعیین کنید. همچنین می‌توانید در کنار پست محبوب، خلاصه‌ای از پست، نام نویسنده، تاریخ و یک تصویر بندانگشتی را به نمایش بگذارید.
اگر تمایلی به استفاده از ابزارک نداشتید می‌توانید از قطعه کد php استفاده کرده و آن را در هر نقطه‌ای از قالب خود تعبیه کنید.

ویژگی مثبت: این افزونه امکان نمایش پست‌های مرتبط و مطالب محبوب وردپرس را یکجا در قالب یک افزونه ارائه کرده است.
ویژگی منفی: افزونه Relevant اجازه نمی‌دهد که مطالب محبوب وردپرس را در یک بازه تاریخی خاص نمایش دهید.

افزونه Relevant تاکنون توانسته بیش از 2000 نصب فعال را با امتیاز 4.7 از 5 به ثبت برساند.

جمع‌بندی نهایی

برای نمایش محبوب‌ترین مطالب در وردپرس چه براساس بازدید و چه براساس دیدگاه و امتیاز کاربران، افزونه‌های متعددی ارائه‌شده است. که در این میان هرکدام نحوه نمایش و گزینه‌های خاص خود را دارند ولی درنهایت وظیفه همه آن‌ها بررسی و پیدا کردن مطلبی است که بیش‌ترین محبوبیت را کسب کرده است. در این مقاله 5 افزونه برتر جهت نمایش مطالب محبوب وردپرس را بررسی کردیم که به کمک آن قادر به ارائه برترین مطالب خود خواهید بود.

popular post result-محبوب‌ترین مطالب در وردپرس

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.