چگونه از عضویت اسپم در خبرنامه وردپرس جلوگیری کنیم؟

عضویت اسپم در خبرنامه وردپرس

حتما برای شما هم پیش آمده که افرادی مشکوک مانند ربات‌ها در خبرنامه عضو می‌شوند. گاهی اوقات ربات‌های اسپم فرم‌های ثبت نام در خبرنامه شما را پر می‌کنند و آدرس‌های ایمیل ساختگی را به لیست ایمیل اضافه می‌کنند. این امر برای شما هزینه داشته و ارائه دهندگان خدمات ایمیل می‌توانند ایمیل‌های شما را به عنوان هرزنامه درنظر بگیرند یا حتی ارائه خدمات به شما را ممنوع کنند. در این مقاله نحوه جلوگیری از عضویت اسپم در خبرنامه وردپرس و محافظت از لیست ایمیل خود را سالم و بدون هرزنامه توضیح خواهیم داد.

عضویت اسپم در خبرنامه وردپرس

عضویت اسپم در خبرنامه زمانی است که یک ربات فرمی را پر کرده و به لیست ایمیل شما می‌پیوندد. این اتفاق می‌افتد زیرا برخی از هرزنامه‌ها به سادگی تمام فرم‌هایی را که با آنها روبرو می‌شوند پر می‌کنند. در حالی که عضویت اسپم در خبرنامه ممکن است کمتر از  نظرات اسپم و فرم تماس باشد، اما همچنان می‌تواند مشکلاتی امنیتی ایجاد کند. تقریباً تمام خدمات بازاریابی ایمیلی براساس تعداد مشترکینی که در لیست خود دارید از شما هزینه دریافت می‌کنند. به این معنی است که شما برای مشترکینی که فقط ربات هستند هم هزینه می‌دهید، که باعث هدر رفتن پول شما می‌شود.

به‌علاوه، اگر ایمیل‌هایی را به آدرس‌های ایمیل رباتی ارسال می‌کنید که وجود ندارند، این امر به طور بالقوه می‌تواند به اعتبار فرستنده شما آسیب برساند. راه‌های مختلفی برای جلوگیری از عضویت اسپم در خبرنامه وردپرس وجود دارد و در این مقاله بهترین روش‌ها را پوشش خواهیم داد:

 • از Double Optin برای جلوگیری از عضویت اسپم در خبرنامه استفاده کنید
 • استفاده از reCAPTCHA در فرم ثبت نام در خبرنامه
 • با استفاده از تأیید صحت هوشمند از Emailable
 • بررسی لیست خود برای آدرس‌های ایمیل یا فعالیت مشکوک

از Double Optin برای جلوگیری از عضویت اسپم در خبرنامه استفاده کنید

دابل اپتین، که گاهی اوقات اپتین تایید شده نامیده می‌شود، از چند جهت مفید است. یعنی افراد باید تایید کنند که می‌خواهند ایمیل‌های شما را دریافت کنند. هنگامی که کاربران برای اولین بار ثبت نام می‌کنند، یک ایمیل ویژه با دکمه یا پیوندی برای کلیک کردن دریافت می‌کنند. اگر روی آن کلیک نکنند، دیگر ایمیلی دریافت نخواهند کرد. در اینجا یک مثال از لیست ایمیل Elegant Themes آورده شده است:

لیست ایمیل الگانت تمز

این روش مانع از تبدیل شدن بسیاری از هرزنامه ها به اعضای کامل لیست ایمیل شما می‌شود. هنگامی که خدمات بازاریابی ایمیلی برای شما صورتحساب می‌گیرد، آنها در کل مشترکین شما محاسبه نمی‌شوند. Double optin مزایای بسیار دیگری نیز دارد:

 • شما فقط به افرادی ایمیل می‌زنید که واقعاً می‌خواهند در لیست شما باشند.
 • آدرس‌های ایمیلی که وجود ندارند را ارسال نخواهید کرد. اگر شخصی آدرس ایمیل خود را هنگام ثبت نام اشتباه تایپ کند ممکن است عضویت آن تایید شود.
 • ایمیل‌های شما به احتمال زیاد ارسال می‌شوند. برخی از ارائه‌دهندگان ایمیل برای ارسال ایمیل‌ها به دوبار optin نیاز دارند.
 • همه خدمات بازاریابی ایمیلی معتبر دو optin را ارائه می‌دهند. این تنظیم اغلب به صورت پیش فرض فعال می‌شود.

استفاده از reCAPTCHA در فرم ثبت نام در خبرنامه

استفاده از reCAPTCHA راهی عالی برای جلوگیری از تکمیل فرم شما و قرار گرفتن در لیست توسط هرزنامه‌ها در وهله اول است. ما به شما نشان می‌دهیم که چگونه از reCAPTCHA با ۲ ابزار محبوب استفاده کنید: OptinMonster و WPForms.

استفاده از reCAPTCHA با OptinMonster برای جلوگیری از عضویت اسپم 

OptinMonster یک ابزار محبوب است که می‌توانید در سایت وردپرس خود از آن استفاده کنید. این افزونه به شما امکان می‌دهد طیف گسترده‌ای از فرم‌های ثبت نام ایمیلی، از جمله پنجره‌های بازشو، فرم‌های اسلاید، فرم‌های درون خطی، نوارهای چسبنده و موارد دیگر را ایجاد کنید. شما به راحتی می‌توانید یک reCAPTCHA را به فرم‌های OptinMonster خود اضافه کنید (optins). برای انجام این کار، ابتدا باید در reCAPTCHA گوگل ثبت نام کرده و سایت خود را در آنجا ثبت کنید. برای کمک در این مورد، فقط دستورالعمل‌های گام به گام ما را در مورد استفاده از reCAPTCHA دنبال کنید. ادغام OptinMonster با Google reCAPTCHA آسان است. به سادگی وارد حساب کاربری OptinMonster خود شده و روی نام نمایه خود کلیک کنید. از اینجا می‌توانید روی پیوند «Sites» در منوی کشویی کلیک کنید.

مشاهده سایت ها

در اینجا، شما فقط باید وبسایت خود را در لیست پیدا کنید. در مرحله بعد، روی پیوند “edit” در کنار آن کلیک کنید.

ویرایش سایت

اکنون، به سمت پایین رفته و به قسمت‌های Google reCAPTCHA بروید. Site Key و Secret Key خود را از حساب Google reCAPTCHA در اینجا کپی کرده و آنها را در فیلدهای مربوطه در OptinMonster وارد کنید.

  راه اندازی بخش سوالات رایج در وردپرس بدون افزونه

ورود اطلاعات گوگل

این تمام چیزی است که باید انجام دهید. تمام فرم‌های انتخاب ایمیلی که برای آن وب‌سایت ایجاد می‌کنید، اکنون به طور خودکار در برابر هرزنامه محافظت می‌شوند.

استفاده از reCAPTCHA با WPForms برای جلوگیری از هرزنامه ثبت نام ایمیل

اگر از WPForms برای فرم ثبت‌نام خبرنامه خود استفاده می‌کنید، استفاده از reCAPTCHA برای جلوگیری از پیوستن ربات‌ها به فهرست شما آسان است. ابتدا باید reCAPTCHA را با رفتن به WPForms » Settings و کلیک کردن بر روی تب ‘reCAPTCHA’ فعال کنید.

کدهای کپچا

برای انجام این کار، به یک Site Key و Secret Key گوگل نیاز دارید. هنگامی که reCAPTCHA را فعال کردید، پیش بروید و فرم ثبت نام در خبرنامه خود را ویرایش کنید. فقط باید روی قسمت reCAPTCHA در سمت چپ کلیک کنید.

فعال کردن ریکپچا در فرم

سپس، پیامی خواهید دید که به شما اطلاع می‌دهد که reCAPTCHA برای فرم شما فعال شده است. فراموش نکنید که تغییرات خود را در فرم خود ذخیره کنید.

فعال شدن ریکپچا در فرم

فرم شما اکنون نشان reCAPTCHA را روی آن خواهد داشت که نشان می‌دهد reCAPTCHA فعال است. اگر شما مانند ما از نسخه نامرئی استفاده کنید، اکثر کاربران حتی متوجه reCAPTCHA نمی‌شوند. تنها در صورتی از آن‌ها خواسته می‌شود که آزمایش reCAPTCHA را تکمیل کنند که Google فکر کند ممکن است یک ربات باشد.

با استفاده از تأیید صحت هوشمند از Emailable

Emailable یک سرویس تأیید ایمیل را ارائه می‌دهد که آدرس‌های ایمیل موجود در لیست شما را بررسی می‌کند. می‌توانید از این سرویس برای حذف موارد تکراری، فیلتر کردن آدرس‌های ایمیل موقت و یکبار مصرف و بررسی فعال بودن آدرس‌های ایمیل استفاده کنید. برای شروع، می‌توانید با ایجاد یک حساب کاربری جدید یا استفاده از حساب گوگل خود ثبت نام کنید. پس از آن، Emailable از شما می‌خواهد که منبعی را برای لیست ایمیل خود انتخاب کنید. می‌توانید لیست مخاطبین را از رایانه خود بکشید و رها کنید یا یک پلتفرم بازاریابی ایمیلی را انتخاب کنید.

انتخاب یک لیست ایمیلی

برای این آموزش گزینه Constant Contact را انتخاب می‌کنیم. در مرحله بعد، می‌توانید فهرست ایمیلی را که می‌خواهید اعتبارسنجی شود، انتخاب کنید. به عنوان مثال، ما گروه “General Interest” را از حساب Constant Contact خود انتخاب می‌کنیم.

انتخاب اعضا

پس از آن، پیش بروید و روی دکمه «Import» کلیک کنید. در صفحه بعدی، می‌توانید برای ادامه روی دکمه «Verify» کلیک کنید.

تایید ایمیل

یک گزارش کیفیت رایگان برای همه لیست‌هایی که آپلود یا وارد برنامه می‌کنید دریافت خواهید کرد. این نشان می‌دهد که کدام ایمیل‌ها قابل تحویل هستند و کدام یک خطرناک، تکراری، ناشناخته یا غیر قابل تحویل هستند. برای فیلتر کردن این ایمیل‌ها، می‌توانید از منوی سمت چپ به برگه «Emails» بروید.

مشاهده همه ایمیل ها

این امر به شما امکان می‌دهد به راحتی و به سرعت هر ربات هرزنامه را از لیست خود حذف کنید.

بررسی لیست خود برای آدرس‌های ایمیل یا فعالیت مشکوک

اگر نمی‌خواهید از یک سرویس تأیید هوشمند استفاده کنید، می‌توانید آدرس‌های ایمیلی که عضویت اسپم در خبرنامه وردپرس داشته‌اند را به صورت دستی از فهرست خبرنامه ایمیل خود حذف کنید. هیچ راه کاملی برای شناسایی هرزنامه‌ها وجود ندارد، اما یکی از شاخص‌های زیر می‌تواند یک ربات باشد:

 • آنها یک آدرس ایمیل غیرعادی دارند، شاید تعداد زیادی اعداد یا چند نقطه در آن وجود داشته باشد.
 • آنها 100٪ ایمیل‌های شما را باز می‌کنند و روی هر لینک کلیک می‌کنند. در حالی که این امر می‌تواند یک مشترک بسیار فعال باشد، احتمالا یک ربات است.
 • آنها هرگز ایمیلی از شما باز نکرده‌اند اما مدت زیادی است که مشترک بوده‌اند.

هنگامی که آدرس‌های ایمیل مشکوک را در لیست خود پیدا کردید، می‌توانید به سادگی این مشترکین را حذف کنید. اما اگر مطمئن نیستید که برخی از مشترکین افراد واقعی هستند یا ربات، چه؟ می‌توانید آنها را تگ کنید، سپس به آن‌ها ایمیل دهید. از آنها بخواهید که اگر می‌خواهند در لیست شما باقی بمانند، پاسخ دهند. سپس، ادامه دهید و هر کسی را که پاسخ نمی‌دهد حذف کنید.

عضویت اسپم در خبرنامه وردپرس

ما برای ارسال ایمیل‌های اطلاع‌رسانی نیازمند عضویت کاربران در خبرنامه خود هستیم. برای سرویسی که به عنوان خبرنامه استفاده می‌کنیم هزینه می‌کنیم و مسلما دوست داریم تمام کاربران ما حقیقی باشند. اما این مسئله خارج از کنترل بوده و بسیاری ربات می‌توانند با عضویت اسپم در خبرنامه وردپرس، کار را خراب کنند. وظیفه ما شناسایی این ربات‌ها و حذف آن‌ها از لیست خبرنامه است.

سوالات متداول

عضویت اسپم در خبرنامه زمانی است که یک ربات فرمی را پر کرده و به لیست ایمیل شما می‌پیوندد. این اتفاق می‌افتد زیرا برخی از هرزنامه‌ها به سادگی تمام فرم‌هایی را که با آنها روبرو می‌شوند پر می‌کنند. در حالی که عضویت اسپم در خبرنامه ممکن است کمتر از نظرات اسپم و فرم تماس باشد، اما همچنان می‌تواند مشکلاتی امنیتی ایجاد کند. تقریباً تمام خدمات بازاریابی ایمیلی براساس تعداد مشترکینی که در لیست خود دارید از شما هزینه دریافت می‌کنند. به این معنی است که شما برای مشترکینی که فقط ربات هستند هم هزینه می‌دهید، که باعث هدر رفتن پول شما می‌شود.
از Double Optin برای جلوگیری از عضویت اسپم در خبرنامه استفاده کنید استفاده از reCAPTCHA در فرم ثبت نام در خبرنامه با استفاده از تأیید صحت هوشمند از Emailable بررسی لیست خود برای آدرس‌های ایمیل یا فعالیت مشکوک
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.