چک لیستی از درخواست مشتریان برای بازسازی برند در وردپرس

پس از طراحی سایت برای مشتریان ممکن است برای ایجاد تغییرات لازم در وردپرس سایت با شما تماس بگیرند. این قضیه می تواند یک تقاضای پیچیده ای باشد. زمانی که شما در ابتدای یک بازسازی برند در وردپرس هستید  و برای یک گفتگو آماده هستید، مشکل سایت را ارزیابی می کنید و متوجه آن می شوید. وقتی مشتریان تغییرات مربوط به برند را از شما می خواهن ممکن است درخواست آنها غیر معقول و سخت باشد. که البته برای این تغییر برند دلایل زیادی وجود دارد:

بازسازی برند در وردپرس

جهت گیری بازار

اینطور نیست که یک شرکت هر بار که مسیر را تغییر بدهد، متوجه شود که راه حل آنها بیشتر برای صنعت دیگری کاربرد دارد. یا شاید آنها ببینند، یک تقاضای بزرگتری برای محصولات آنها وجود دارد. با صرفنظر از دلایل اصلی پیرامون، بازآوری کردن یا تکمیل سازی برند شما ممکن است  بازسازی برند در وردپرس ضروری باشد.

طرح قبلی قدیمی و منسوخ شده است

برای بعضی از شرکت ها، قدمت برند اصلی شان به سال ها و شاید حتی دهه ها برمی گردد. آن خوب کار می کند، اما دیگر خیلی طولانی مدت برای مخاطبان امروزی به اندازه کافی تازه نیست. درباره فونت های دست نویس فکر کنید، برای مثالآنها هنوز ممکن است زیبا باشند اما برای مخاطبان ممکن است جذاب نباشد، اینطورنیست؟ در واقع برای مخاطبان فعلی دستاوردی ندارد و این امر نیز منجر به بازسازی برند در وردپرس می شود. 

مشکلات قانونی

اگر یک شرکتی برای مدت طولانی تحت مراقبت و محدودیت ادامه بدهد، ممکن است تخلف کپی رایت در نام شرکت، لوگو و حتی دامنه را توسط اشخاص دیگر متوجه نشوند. اما یکبار که ترافیک سایت بهبود می یابد یا کسی مدعی نام شرکت می شود، آنها ممکن است نیاز داشته باشند با عجله، برندشان را تغییر بدهند.

طراحی قبلی با عجله انجام شد

بخاطر اینکه بعضی افراد سریع میخواهند، محصول یا خدمت شان را به بیرون ارائه کنند ممکن است طراحی دلخواه خود را برای سایت در نظر نگیرند. حالا در اثر کمبود برنامه ریزی، شرایطی حاصل شده است که دیگر آنها به اندازه کافی نتوانند سایت شان را ازدسترس هر کسی، برای تغییر مراقبت کنند.
بدون تحقیقات وسیع در مورد مخاطبان یا برنامه ریزی درست در پیرامون شناسایی یا برندینگ شرکت، بعضی از شرکت ها خود را در وضعیت ناخوشایندی در شروعی دوباره و  بازسازی برند در وردپرس، می بینند و این است که چرا حالا متوجه شده اند؟ و این یعنی دیر اقدام کردن.

اگر شما از تجربیات مشتریان در طبقه بندی، بحران های شناسایی استفاده می کنید پس حتما این مقاله را تا انتها بخوانید. ما می خواهم آنچه را که به مشتریان  در عملیات برندیندینگ در این محدوده زمانی کمک می کند، مطرح کنیم. همچنین به شما نکاتی را یادآور می شویم که چگونه در سایت وردپرسی بدون اینکه مشکلی در بازدید ها پیش بیاید، تغییرات اعمال کنید.

چرا قبل از انتخاب برند باید بسیار دقت کنید؟

ایجاد یک مجموعه از اجزای برندینگ و خطوط راهنما یک فرایندی است که نباید دست کم گرفته شود. اگر مشتریان به شما مراجعه کردند و ایده ای از آنچه که آنها برای تغییر برند شان می خواهند ندارند، ممکن است روی این پروژه وقفه بیشتری داشته باشید. (اساساً اگر آنها به سئوالات شما با یک سئوال جواب بدهند، این حالت بدی است).

موضوع این نیست که شما برای  بازسازی برند در وردپرس کمک می کنید یا  به سادگی جوابگوی اجرای آن در سایت هستید، اگر مشتری شما روی آنچه که مربوط به برند جدید می باشد آگاه و روشن نیست، به شما توصیه می کنیم که اقدامی را آغاز نکنید تا زمانی که هر چیزی برای مشتری 100% شفاف و مشخص شده باشد.

به همیت دلیل می گوییم:

برند سازی یک نقش مهمی را در وب سایت یک شرکت بازی می کند. بیشتر بازدید کنندگان، با شروع کار در وب سایت، احساس راحتی و آشنایی بیشتری دارند.به احتمال زیاد، آنها اعتماد بیشتری به فعالیت شرکت دارند که در نتیجه منجر به حرکت می شود. در هر حال اگر مشتری شما، باعث شود که یک اصلاح کامل بدون اندیشه صورت گیرد، نه تنها به تجربه بازدید کننده صدمه می زند و در ضمن دردناک است! و بدیهی است فقدان برنامه ریزی در پشت این کار بوده است.

اگر  در اینجا نقطه فروش به اندازه کافی بزرگ نیست، چگونه درباره این مورد اقدام کنیم؟  تغییر برند یک فرایند خیلی گرانی است. اگرمشتری شما متوجه نیست، شما به او اجازه بدهید که بیشتر شناخت پیدا کند. حتی مهم نیست که  اگر همه آن چیزی که  آنها تغییر می دهند، نام شرکت است. لوگو ،رنگ ها ، تایپوگرافی و تصاویر می توانند به همان شکل باقی بمانند. اما درباره چگونگی رسیدن به تغییر  یک نام انفرادی فکر کنید. و به صورت آیتم های زیر آن را قابل لمس کنید:

 • لوگو
 • نام دامنه
 • هر نمونه ای که در سایت شرکت ذکر شده است.
 • همه ابر داده های سایت
 • اطلاعات کپی رایت در پایین صفحه
 • همه لینک های داخلی سایت
 • همه لینک هایی که در روی وب سایت های شرکت های دیگر هستند و به شما تعلق دارند.
 • سرتاسر رسانه های اجتماعی که شامل لوگو ، نام صفحه ، توصیفات ،نشانی سایت و همه پست های قدیمی که به نام دامنه قدیمی ،لینک شده است.
 • و…

باز هم تاکید می کنیم، این برای هرکسی خیلی جالب است که برای هررویکردی در بازسازی برند جدی باشد. مانند طراحی حرفه ای وب سایت. وظیفه شما است که به مشتریان اطمینان بدهید تا ازذمفهوم بازسازی برند برداشت خوبی داشته باشند و از هر آنچه درباره عملیات مربوط به بازسازی برند بطور خاص لازم است، بدانند و برای شما در برخورد با پروژه طراحی وب سایت های دیگر هیچ تفاوتی نداشته باشد. 

چک لیستی مربوط به بازسازی برند: برای شما و مشتری تان

اگر شما مطمئنید که مشتری کاملاً برای این کار آماده است درباره انجام کار با وی صحبت کنید. بعضی از این ها  ممکن است فقط شما را بشناسند و بعضی دیگر از مشتری تان با دیگر همکاران، ارتباط داشته باشد.
به چک لیست نگاه کنید و با مشتری تان آن را مرور و بررسی کنید تا مشخص شود که آیا هرکسی در امر  بازسازی برند در وردپرس وظیفه اش را انجام داده است؟ چک لیست را می توانید به صورت زیر تهیه کنید:

1- تحقیق و جستجو

موارد زیادی درباره بازسازی برند یک شرکت وجود دارد. نامی نیاز دارد که ایجاد حساسیت کند و همچنین ماندگار باشد. لوگو باید جذاب داشته باشد. رنگ های انتخابی باید مفید و استاندارد باشند. محتوا ها باید از یک داستان کامل و جامعی برخوردار باشد. نیازی به گفتن نیست، تحقیق نقش بزرگی در این کار دارد!

2- مستند سازی

زمانی که هویت نام تجاری جدید مشخص شد، یک شیوه راهنمایی جدید کاملی برای آن ایجاد کنید. این راهنما باید با همه افرادی که در اصلاح برند شرکت داشتند برای اطمینان در پیاده سازی یکپارچه کار به اشتراک گذاشته شود.

  مشکلات رایج SSL در وردپرس + روش برطرف سازی آنها

3- بررسی امکان و موجودی

سایت وردپرسی را از بالا به پایین کنترل کنید، فهرستی از موجودی برند و هر چیزی که در تغییرات برند موثر می باشد، تهیه کنید. شما می خواهید این لیست را در طول دوره پروژه نگه دارید.

نکته: ممکن نیست به آیتم های لیست نیاز نداشته باشید. در واقع شما یک لیست کامل و جامعی از  بازسازی برند در وردپرس تهیه کرده اید که برای پروژه های جدید هم کاربرد دارد. نگران نباشید، مواردی است که احساس می کنید برای پروژه شما قابل استفاده است و بقیه را هم کنار می گذارید.

4- سایت را در حالت نگه داری بگذارید

اگر سایت شما برای بیشتر از چند ماه در حالت زنده فعالیت داشت و بستر مناسبی را ایجاد کرده است، شما ممکن است به یک افزونه نگه داری در وردپرس نیاز داشته باشید. به موارد زیر توجه کنید:

 • یک صفحه با نماد بازسازی را برای توقف فعالیت بازدید کنندگان از بخش قدیمی سایت بگذارید. اگر مشتریان شما با مسایل حقوقی مواجه شوند و طرح جدید یا محتوایی آماده برای بار گذاری در سایت قدیمی ندارند می توانند از این حالت استفاده کنند.
 • یک پست بلاگ را انتشار دهید تا بازدید کنندگان از تغییر وب سایت در پریود زمانی پروژه، مطلع شوند.
 • صبرکنید تا تمام کار  بازسازی برند در وردپرس انجام شود و بعد زمان اجرای همه تغییرات را یک شبه برنامه ریزی کنید. این روشی است که سایت نباید نزول یا “داون” کند و مردم تغییرات را در زمان واقعی نبینند.

5- اجزای برند را به روز کنید.

همه اجزای بصری موثر سایت نیاز دارند به روز شوند که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • لوگو
 • فاویکون
 • پالت رنگ
 • فونت
 • تصاویر، بخصوص آنهایی که دارای علامت یا واترمارک هستند.

شما می توانید موارد بالا را با “ابزار تم وردپرس” به روز کنید.

6- یک دامنه جدید تهیه کنید

فراموش نکنید که آدرس سایت تان  را در قسمت تنظیمات، کنترل کنید. اگر نام شرکت تغییر کرده است، نام دامنه هم باید به روز شود. نیازدارید یک نام جدید را برای دامنه از طریق شرکت هاستینگ وب، ثبت نام کنید و سپس نام دامنه جدید را ابتدا علامت بزنید (وقتی که نام قدیمی غیر فعال می شود). هر بار که شما تغییرات را اعمال می کنید به وردپرس بروید و تنظیمان کلی را کنترل کنید تا از نشانی جدید سایت مطمئن شوید.

7- لینک ها را مشخص کنید

پلاگین “Broken Link Checker” کار خوبی که انجام می دهد این است که در مورد بعضی لینک های خراب مشکل را بررسی کرده و برطرف می کند.
وقتی که نام دامنه تغییر می کند آدرس صفحات سایت شما باید اتوماتیک تغییر کند. البته لینک های قرار داده شده، کلیدهای CTA و لینک های تولید شده دستی دیگر تغییر نمی کنند.(برای این فهرست موجودی ها مهم هست).

من شخصاً دوست دارم با پلاگین “Broken Link Checker” شروع کنم. این پلاگین همه هایپرلینک های سایت شما را کنترل و اسکن می کند و به شما در مورد هر یک از آنها که دچار نقص شده اند اطلاع می دهد. مستقیماً می توانید لینک های معیوب را اسکن و با نشانی سایت هماهنگ کنید و نیازی ندارید صفحه به صفحه این کار را انجام بدهید.

8- بک گراند کار خود را ببندید

یک پلاگین تغییر مسیر، بازدید کننده ها را مطمئن می کند که ارسال آنها به جای درستی انجام بگیرد حتی اگر لینک قدیمی مفقود شده باشد.
شما همچنین به “پلاگین تغییر مسیر”  در مورد لینک های قدیمی نیاز دارید که کنار گذاشته شده اند یا در پشت کار مانده اند.”پلاگین تغییر مسیر سئو” را برای ایجاد 301 تغییر مسیر به کار ببرید و بدانید که 404 خطا اتفاق می افتد.

9- بازنویسی رونوشت ها

برای بعضی از پروژه های بازسازی برند، تنها یک تعداد کمی نام در سراسر محتوای سایت ممکن است تغییر کند. برای دیگران، اگر هویت کامل، بازار هدف و تغییر بازار مد نظر باشد، بازسازی برند در وردپرس ممکن است بازنویسی شدیدتری از سایت را دربرگیرد.

10-بروز رسانی سئو

به روز رسانی ابرداده سایت شما ممکن است به سختی انجام گیرد بخصوص اگر قبلاً ترافیک اساسی در حد عالی وجود داشته است. شما می خواهید همه اطلاعات سایت تان ارائه شود که در واقع به روزآوری عناوین زیر می باشد:

 • تگ عنوان
 • توصیف متا
 • کلید واژه ها
 • اسلاگ ها

به خاطر بسپارید که تغییرات اصلی روی ابرداده ها برای مدت کوتاهی منجر به کاهش ترافیک می شود.

11- نقشه سایتXML جدید را ایجاد کنید

قابلیت های خوب این پلاگین، بخصوص در زمان بازسازی ابرداده سایت شما، نشان داده می شود. صحبت از این می باشد که اگر شما نام دامنه، ابرداده ها، یا محتوای سایت شما به منظور بازسازی برند تغییر کرده است نیاز دارید یک نقشه سایت XML جدید را به موتورهای جستجو ارسال کنید.
شما باید بتوانید همه تغییرات را در بند 10 و 11 با استفاده از پلاگین سئو انجام دهید. 

12- اصلاح فرم ها

دو آیتم در دستور کار قرار می گیرد: آدرس تغییر نشانی سایت برای فرم (اگر آن به یک صفحه سفارشی شما وصل می شود) و نشانی آدرس ایمیل که هشدارها را دریافت می کند(اگر نشانی ایمیلی شما تغییر کند).

13- به گوگل وصل شوید

پس از  بازسازی برند در وردپرس در ابتدا یک نقشه سایت جدید برای موتورهای جستجو مانند گوگل معرفی کنید. چه اتفاقی می افتد؟ اما فراموش نکنید نشانی دامنه جدیدتان را یا نام شرکت در ابزارهای دیگر گوگل به روز کنید.این ابزارها شامل Analytics, Search Console و My Business می باشد.

14- همه موجودی های بازاریابی را به روزرسانی کنید

بیشتر کسب و کارها امروزه در بین کانال های مختلف حضوری آنلاین دارند یک وب سایت وردپرس جایی است که موجودی شرکت در آن باید در مسیر  بازسازی برند در وردپرس، به روز رسانی شود. رسانه اجتماعی، خبرنامه ها و ضمانت دیجیتالی و چاپ باید از نظر محتوا مجدداً بازنگری و مورد بررسی قرار گیرند.

15- راه اندازی کمپین بازاریابی برند جدید

در پایان، اگر مشتری شما زحمت  بازسازی برند در وردپرس را متحمل می شود به خاطر این است که بتوانند یک شرکت قویتر و بهتری ایجاد کند و مخاطبان آنها تغییرات آتی را دریافت کنند. آگهی مقدماتی می تواند در بند 4 تهیه شود. اینجا چند تا گزینه برای توجه وجود دارد:

 • انتشار یک نشریه
 • آگهی روی رسانه های اجتماعی
 • نوشتن یک پست بلاگ
 • ایمیل مشتریان
 • اضافه کردن یک آگهی سلام و یادآوری شروع فعالیت روی سایت

جمع بندی

هر تقاضای بازسازی برند در وردپرس، همیشه به معنی اصلاح کامل سایت نیست. با این اوصاف، کارهای زیادی برای این درخواست ها وجود دارد که در ابتدا ممکن است دیده نشوند.
به یاد داشته باشید با مشتری خود خیلی نزدیک کار می کنید تا مطمئن شوند که بازسازی برند را به دلایل درستی انجام می دهند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.