راه های برقراری ارتباط با کاربران در وردپرس

راه های برقراری ارتباط با کاربران در وردپرس

سلام دوستان؛

یکی از دغدغه های اصلی ورود به دنیای مجازی ارتباط است.ارتباط متشکل از دو سوی فرستنده و گیرنده است. هر چه فاصله فرستنده و گیرنده ارتباطی مستقیم و کوتاه تر باشد می توان از ارتباط موفق و کاربردی تری بهرمند شد. ارتباطات گاهی به صورت صوتی، تصویری و گاهی نوشتاری است.
ارتباط با صفحات وب درحالی پیش میرود که در کشور حدود ۲۱ میلیون نفر از خدمات اینترنتی ارایه دهندگان استفاده میکنند و با این حساب بیش از نیمی از جمعیت کشورمان از اینترنت استفاده نمی کنند.

این موضوع باعث می شود کمی بیشتر در مورد حضور وب فارسی (وب سایت های فارسی زبان) تامل کنیم.
به چه ترتیبی می توانیم از صفحات مجازی، راهکار ارتباط واقعی داشته باشیم. محصولات خود را بفروشیم، مشاوره بدهیم، آموزش و پشتیبانی کنیم و حتی دامنه فعالیت های خود را از تعداد کاربران مجهز به اینترنت افزایش دهیم.
در این مقاله نتایج بررسی های کارشناسی و شرکت در کنفرانس های متعدد را در اختیار شما قرار خواهیم داد. با همیار وردپرس همراه باشید.

 سامانه های پیامکی

سرویس ارسال پیام کوتاه در وردپرس

بیش از جمعیت کشور سیم کارت داریم، البته همه فعال نیستند و البته میتوان اشاره کرد که بسیاری از سرویس های اطلاع رسانی پیامکی مسدود شده اند. اتصال وردپرس به سیستم پیام کوتاه توسط افزونه رایگان و حتی در بعضی مواقع غیر رایگان برای وردپرسی ها میسر شد. سرویس وردپرس و پیامک فارسی آنقدر دارای اهمیت بود که کمتر ارایه دهنده خدمات آنلاینی از این سرویس بهرمند نبود. اطلاع رسانی پیامکی آنقدر اهمیت یافت که به نوعی اعتبار مجموعه وب سایت ها و ارایه دهندگان خدمات بود. اتصال سرویس های پیامکی به وردپرس و ووکامروس نظیر ارتباطات موثری بودند که بدون درگیر کردن منابع سرور وب و البته هزینه نه چندان گران می توانست علاوه بر اطلاع رسانی به موقع و خودکار نسبت به ارتباط مجازی پیوست شده به ارتباط واقعی گامی مهم بردارد.

متاسفانه سرویس های پیامک بعد از شکایات زیاد پیرامون اشباع شدن و ارسال بیش از حد و غیر متعارف با مسدود سازی پیش فرض روبرو شد. البته گاهی هم گزارشات دقیقی از ارسال ، دریافت نمیشد اما با این حال تا زمان فعالیت این سامانه ها یکی از پر کاربردترین سامانه های ارتباطی بین کاربران و وبمستران محسوب میشد.

دانلود نسخه رایگان افزونه ارسال پیام کوتاه wordpress SMS

دانلود نسخه رایگان افزونه ارسال پیامک خودکار ووکامرس

سرویس های گفتگوی آنلاین

گفتگوی آنلاین در وردپرس با ابزارها و افزونه ها

چت در وب سایت ها اگرچه یک راهکار انتقال ارتباط مجازی به واقعی نیست اما در بسیاری از مواقع نیاز کاربران را نسبت به دریافت مشاوره مرتفع می کرد اما هنوز نمی توان این پروسه را یک راهکار ارتباطی متناسب با نیاز جامعه ی پیشرفته کنونی تصور کرد. دامنه این ارتباط بسیار محدود به مرورگر است و باز هم محدود به این موضوع است که مدیران سایت یک اپراتور را در ساعات پشتیبانی آماده پاسخ نوشتاری به کاربران سایت نمایند.

سرویس های گفتگوی آنلاین در وب سایت ها در وردپرس به دو صورت پیاده سازی شدند. سرویس هایی که از طرف وب سایت های سرویس دهنده یک خدمات گفتگوی آنلاین در وب سایت وردپرسی شما قرار میدهند و نوع دوم سرویس هایی که بروی هاست سرور شما بارگذاری شده و خدمات ارایه دهنده آن از منابع سرور شما استفاده خواهد کرد. البته جذاب نیست که لینک وب سایت دیگری در وب سایت ما وجود داشته باشد و یا لوگوی دیگران را به مشتریان نشان دهیم اما سرویس های داخلی بدون کپی رایت های مزاحم میتوانست نوید بخش ارتباط یکسویه و نوشتاری باشد، اما این سرویس به شدت منابع سرور را درگیر میکرد و به نوعی مشکل سرعت لود پایین و عدم امکان استفاده از این روش برای ساعات متمادی و تعداد کاربران و اپراتور های بیشتر یکی از عدم استفاده از این سرویس ها بود. جهت استفاده از این افزونه ها می توانید از لایوزیلا و زوپیم به صورت غیر مستقیم و افزونه های اختصای معرفی شده در مارکت همیار استفاده فرمایید. در ادامه برخی از این افزونه ها را در مخزن وردپرس به شما معرفی خواهیم کرد.

افزونه wp-chat 

افزونه زوپیم 

افزونه گفتگوی آنلاین فارسی در مارکت همیار

فرم های ارتباطی

تولید فرم های ارتباطی و امکان ارتباط یکسویه آنلاین

در بسیاری از مواقع قرارگیری فرم های ارتباطی یکی از گریز ناپذیر ترین راهکار های ارتباط آنلاین با مجموعه های مجازی است. افزونه های وردپرسی فرم ساز کمک شایانی در این راستا به ارایه دهندگان در وب سایت ها داشتند. بنحوی که در تمامی وب سایت ها وجود یک فرم ارتباطی یکی از پیشفرض های ارتباط را کاربران و وبمستران است. این ارتباط به دلیل عدم قابلیت پیگیری ارتباط (داشتن شماره پیگیری ارتباط) یک راهکار ساده ارتباطی آنلاین است که هیچگاه نمی توان آن را بستری برای حضور در جامعه حقیقی و ارتباط جامعه مجازی با واقعیت تلقی نمود. فرم های ارتباطی عموماً با دریافت اطلاعات بیشتر از کاربر دامنه بیشتر ارتباط را منوط به تماس تلفنی و گفتگوی حضوری می نمود. همانطور که قابل درک است گاهی تمامی سئوالات، لحن بیان و نوع گفتگو و مقصد نهایی ارتباط در نوشتار امکان پیاده سازی نخواهد داشت و تماس تلفنی مکمل این راهکار ارتباطی خواهد بود. در ادامه امکان دانلود و استفاده نسخه های فارسی افزونه های وردپرس را مشاهده خواهید نمود.

  افزودن پخش فایل صوتی وردپرس (دو روش)

فارسی ساز فرم ساز گراویتی

افزونه quform در مارکت همیار وردپرس

سرویس تلفن وب

ارتباط تلفنی با کاربران وب سایت تحت وب با افزونه ونوتل مارکت همیار

اگرچه می توان اسکایپ را بعد از پیوست شدن به مایکروسافت یکی از بنیانگذاران تماس صوتی و تلفنی تحت وب قلمداد کرد اما دایره خدمات اسکایپ هیچگاه در وردپرس قابل استفاده نشد. بعد از بررسی های زیاد و جستجوی انواع کلمات کلیدی و راهکارهای ارتباطی همچون sip و voip در مخزن و حتی در مارکت های آنلاین جهت ارتباط تلفنی و مستقیم با کاربران وردپرس با نهایت خودداری از تبلیغ و خود بزرگ پنداری به یک وب سایت فارسی برخوردیم! نامی آشنا برای تمامی وردپرسی ها به نام “همیار وردپرس” و مارکت ویژه آن که محصولی را ارایه میداد که می توانستیم با فعالسازی آن ارتباط مستقیم و صوتی با کاربران سایت در اختیار داشته باشیم.

افزونه معرفی شده در مارکت همیار به نام ونوتل می تواند بدون هیچ بستر سخت افزاری و حتی کپی رایت صدای کاربران را به گوش وبمستران برساند و از نظر بررسی های شخصی یکی از راهکارهای موفق ارتباط با کاربران سایت تلقی خواهد شد. استفاده از این سرویس از طریق نرم افزار های ویژه ای که تعبیه شده می توانید با هر سیستم عاملی ( ویندوز، مکینتاش،آی او اس و اندروید) پاسخگوی شما و مشتریان شما خواهد بود. با کیفیت مثال زدنی نسبت به ارتباط موثر اقدام کنید و با قابلیت ویژه وردپرس از این سرویس بهرمند شوید. امکانات منحصر بفردی همچون امکان تعریف داخلی مجزا برای بخش های مورد نظر شما، بی شک این افزونه نوپا را در صدر درخواست های وبمستران حرفه ای قرار خواهد داد.

افزونه تماس تلفنی تحت وب ونوتل در مارکت همیار

چرا با کاربران وب سایت خود ارتباط داشته باشیم؟

وب سایت های راه اندازی شده در کشور قبل از هدف های عام المنفعه دارای انگیزه های درآمدزایی برای طراحان وب یا شرکت های اداره کننده هستند. از ارایه فضاهای تبلیغاتی تا فروش بسته های نرم افزاری / آموزشی و فروشگاه های اینترنتی. این حضور که بدون ارایه خدمات غیر فروشی قابلیت هدایت و جانمایی موثر را ندارد همواره از نقاط ضعف ارتباطی فراوانی رنج می برد. سیستم مدیریت محتوای وردپرس با افزونه های متعدد از سرویس های پیام کوتاه تا گفتگوی آنلاین و حتی تماس تلفنی بر آن است که تحول متناسب و گام موثری در خصوص ارتباط کاربران با پشتیبانان وب سایت ها برداشته است. شما هم می توانید به وردپرس کوچ کنید. تکنولوژی های جدید پیرامون یک ارتباط موفق با کاربران را تجربه کنید. نیازهای آنان را بسنجید و سئوالات آنان را پاسخگو باشید.

جای خالی سرویس ارتباط با شبکه های مجازی به صورت زنده

مطلبی که در پایان این مقاله نیاز به عنوان آن است و البته مایل هستم مورد توجه استارت آپ های وردپرسی قرار گیرد استفاده از سرویس های ارتباط مستقیم با شبکه های مجازی محبوب همچون تلگرام است که تمام بستر آن بروی API در دسترس است. کافیست افزونه ی ویژه ای برای این منظور طراحی و تولید گردد و کلیه راهکارهای ارتباطی حرفه ای و مستقیم بین وبمستران و کاربران وب سایت را فرآهم آورد. سرویس ارتباط کاربران با شبکه های اجتماعی و پاسخگویی در اولین زمان ممکن از طریق یک افزونه و فرم ارتباطی زنده آن در وردپرس به سادگی می تواند جایگزین بسیار ارزنده ای در راهکارهای ارتباط نوشتاری و پیامکی در کشور باشد.

به امید موفقیت همه شما

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. 4 سال عضو همیار وردپرس

    سلام افزونه ویپ شما می تونه به کاربر کد بده تا کاربر سر ساعتی که رزرو کرده بتونه تماس بگیره کد رو وارد کنه و به کارشناس مورد نظر وصل بشه؟
    ایا دموی از افزونه شما هست که بشه ولو 24 ساعت اون رو تست کرد؟