نحوه حذف موجودی انبار در فروشگاه اینترنتی ووکامرس

نحوه حذف موجودی انبار در فروشگاه اینترنتی ووکامرس

در ووکامرس بخشی برای مشخص کردن تعداد موجودی در انبار وجود دارد که شما می توانید تعداد محصولات خود را تعیین کنید. اما بعضی از صاحبان فروشگاه ها نمیخواهند موجودی انبار خود را نمایش دهند یا محصولات آنها به گونه ای است که اصلا ربطی به انبار ندارد مثلا محصولات دانلودی، محصولات مجازی و… . برای این کار چگونه می توان اقدام به حذف موجودی انبار در ووکامرس کرد؟!

حذف موجودی انبار در ووکامرس

این موضوع برای بسیاری از افراد سوال است که باید چه کرد تا موجود انبار نمایان نشود! زمانی که شما بخش تنظیمات مربوط به محصولات را بررسی می کنید می توانید تنظیمات انبار را نیز مشاهده کنید و آن را درست کنید. با هم مشاهده می کنیم که از کدام بخش می توان نوع نمایش موجودی انبار را مشخص کرد.

به بخش پیکربندی ووکامرس رفته و از تب محصولات روی گزینه ی انبار کلیک کنید. در انتهای صفحه نحوه نمایش موجودی انبار را می توانید مشاهده کنید:

stock-حذف موجودی انبار در ووکامرس

شما در این قسمت می توانید مشخص کنید که موجودی انبار شما به چه صورت نمایان شود و یا اینکه به طور کامل اقدام به حذف موجودی انبار در ووکامرس کنید. البته برای محصولات فیزیکی شما با کمک این امکان می توانید تعیین کنید در زمانی که محصول موجود است امکان خرید آن وجود دارد و در صورتی که در انبار موجود نباشد مشتری نمی تواند به سبد خرید منتق شود.

نمایش دستورالعمل موجودی انبار

on stock - حذف موجودی انبار در ووکامرس

اولین چیزی که ما به آن نیاز داریم این است که خروجی موجودی انبار که به صورت اچ تی ام ال نوشته شده را در برگه ی محصولات بیابیم. برای مشاهده آن در برگه ی محصولات به دستورالعمل wc_get_stock_html() برخورد می کنیم. برای اینکه بخواهید جزئیات بیشتری را در این دستورالعمل مشاهده کنید می توانید خروجی اچ تی ام ال آن را به صورت woocommerce_get_stock_html مشاهده کنید.

اگر موافق هستید بیایید با هم یک رشته ی خالی را به عنوان فیلتر به آن اختصاص دهیم:

add_filter( 'woocommerce_get_stock_html', '__return_empty_string' );

با این کار اگر به صفحه محصول در ووکامرس مراجعه کنید همچنان موجودی در انبار را مشاهده می کنید! و این عجیب است که چرا با اینکه ما یک فیلتر از رشته ی خالی را به آن اختصاص دادیم باز هم نمایان می شود!

استفاده از یک دستور دیگر!

باید به شما بگوییم که این قطعه کد باعث حذف موجودی انبار در ووکامرس 2.7 می شود اما در نسخه های پایین تر اثربخش نیست.اما ما میخواهیم دستوری را ایجاد کنیم که برای تمامی نسخه ها جوابگو باشد. برای این کار باید از دستور woocommerce_available_variation استفاده کنیم. شما با کمک این دستور می توانید فیلتر خود را به طور کامل برای خذف موجودی انبار در ووکامرس اعمال کنید.

// Remove variation stock data from product page display
function sww_wc_remove_variation_stock_display( $data ) {
unset( $data['availability_html'] );
return $data;
}
add_filter( 'woocommerce_available_variation', 'sww_wc_remove_variation_stock_display', 99 );

حال می توانید نتیجه را در ووکامرس خود مشاهده کنید. نه تنها در ووکامرس 2.7 خوب کار میکند بلکه در نسخه های قدیمی نیز درست است و امکان حذف موجودی انبار در ووکامرس را فراهم کرده است.

not stock- حذف موجودی انبار در ووکامرس

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید دیگر خبری از موجود در انبار نیست.

سایتت رو خیلی راحت دوزبانه کن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

443,697 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.