بهترین روش استفاده از برچسب و دسته در وردپرس

استفاده از برچسب در وردپرس | استفاده از دسته در وردپرس استفاده از برچسب در وردپرس

دسته‌ها و برچسب‌ها نقش حیاتی در سازماندهی سایت‌های وردپرسی دارند. حضور خزنده‌های موتور جستجو  و راحتی استفاده کاربران ازسایت نیازمند استفاده درست و حرفه‌ای از برچسب و دسته در وردپرس می‌باشد. مدیریت دسته‌ها و برچسب‌ها اطلاعات سایت را منظم، طبقه‌بندی‌شده و به نحوه بازدید کاربران سایت جهت می‌دهد. ساختار سایت را بهینه کرده و گام اساسی برای سئو سایت می‌باشد. این عوامل از ارکان اصلی موفقیت وب‌سایت محسوب می‌شوند. با آگاهی بیشتر از نحوه استفاده از برچسب در وردپرس و همچنین دسته، می‌توانید راه رسیدن به اهدافتان را کوتاه کنید.

استفاده از برچسب در وردپرس | استفاده از دسته در وردپرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

  • دسته و برچسب در وردپرس چیست؟
  • تفاوت دسته و برچسب در وردپرس چیست؟
  • 10 نکته مهم برای استفاده از دسته و برچسب در وردپرس

دسته و برچسب در وردپرس چیست؟

از دسته و برچسب در سایت برای طبقه‌بندی و نظم محتوا استفاده می‌شود. نوعی رابط بین مطالب سایت بوده و به صورت زنجیره‌ای مطالب را بهم متصل می‌کنند و کاربر را برای مطالعه بیشتر و یافتن سریع و راحت مطالب مورد نظر در سایت، هدایت می‌نمایند. و به صاحبان سایت کمک می‌کند تا ترافیک بیشتری جذب کنند و شانس تعامل با کاربران را بالا می‌برد.

دسته‌ها و برچسب‌ها را می‌توانید در منوی پیشخوان>نوشته‌ها>دسته یا برچسب بیابید.

 Categories‌ and‌ Tags-استفاده از برچسب در وردپرس
دسته و برچسب در پیشخوان وردپرس

استفاده از دسته و برچسب در وردپرس را به صورت کامل در لینک پایین می‌توانید ببینید.

استفاده از دسته و برچسب در وردپرس

تفاوت دسته و برچسب در وردپرس چیست؟

برای بسیاری از افراد، بخصوص تازه‌کارها، تفاوت دسته و برچسب برایشان گیج کنندست.

tags and categories-استفاده از برچسب در وردپرس
تفاوت دسته و برچسب
  • دسته‌ها، موضوعات اصلی و عمومی سایت شما هستند ولی برچسب‌ها جزئیاتی از مطالب و محتوا می‌باشند.
  • دسته‌ها، موضوعات و پست های مرتبط را در یک گروه قرار می دهد. ولی برچسب‌ها پست‌ها‌ را به هم مرتبط می‌کنند.
  • دسته‌ها سلسله‌مراتبی هستند که به شما اجازه می‌دهند تا براساس نیازتان زیردسته یا دسته فرزند بسازید. ولی برچسب‌ها آپشنال هستند نه سلسله مراتبی.
  • در استفاده از چندین دسته‌بندی محدودیت وجود دارد. ولی هر تعداد برچسب خواستید می توانید در سایت استفاده کنید.
  • دسته‌ها در منوی اصلی یا سایدبار قرار می گیرند ولی برچسب ها فقط در ساید بارها.

10 نکته مهم برای استفاده از دسته و برچسب در وردپرس

1. برای یافتن کلمات کلیدی، جستجوی زیاد و گسترده‌ای انجام دهید.

اگر می‌خواهید رتبه سایت شما در موتورهای جستجو بهبود یابد و به ترافیک با کیفیت بالا دست یابید، شما نیاز دارید کلمات کلیدی غنی و قدرتمندی برای دسته‌ها و برچسب‌ها بیابید. انجام تحقیقات گسترده و عمیق  و تحلیل رقابتی در انتخاب کلمات و اصلاحات مرتبط  با موضوع سایت برای دسته‌ها و برچسب‌ها کمک می‌کند. این کلمات کلیدی میزان دسترسی و امکان بیشتر خوانده‌شدن  پست‌های وبلاگتان را افزایش می‌دهد.

2. یک ساختار نظامند قبل از انتشار ایجاد نمائید.

قبل از انتشار محتوا در سایت‌تان بهتر است مطالب و محتوا دارای ساختار نظامند باشد. زمانی که شما برچسب، دسته و زیردسته‌های مناسبی داشته‌ باشید نیاز به ریدایرکت صفحات از بین می‌رود.

بسته به نوع تحقیقات انجام شده برای کلمات کلیدی، می‌توانید از دسته‌ها و برچسب‌ها برای تقویت تعداد بازدید پست‌های وبلاگتان استفاده نمائید.

لازم بذکر است که تعداد دسته‌ها نباید بیشتر از 5 الی 10 باشد.

3. از برچسب‌های WP.com و WP.org با احتياط استفاده نمائید.

زمانی که از برچسب یا دسته‌هایی مانند  WP.com و WP.org  استفاده می‌کنید اپراتورها ترافیک زیادی به دلیل محبوبیت این برچسب‌ها به سمت سایت شما روانه می‌کنند. و این موضوع کپی برداری از مطالب محسوب می‌شود. و با توجه به قانون کپی‌رایت، می‌تواند برای سایت‌تان بسیار مخرب و منجرب به بلاک شدن سایت شود. اپراتورها نمی‌توانند تشخیص دهند محتوای شما در راستای توضیحات بیشتر مطالب درباره این برچسب‌ها می‌باشند نه کپی!

  جدیدترین راهنمای کامل حفظ امنیت وردپرس

4. دسته‌های متفاوت برای نویسندگان ایجاد نکنید.

سایت‌هایی که دارای چندین نویسنده هستند، اکثر مدیران سایت، دسته‌بندی خاصی برای هر نویسنده ایجاد می‌کنند تا پست‌ها تفکیک‌شده و کار آنها آسان گردد. ولی نیازی به این کار نیست. زیرا وردپرس دارای سیستم تفکیک سازی نویسندگان را دارد. زمانی که شما پستی را با نام خود در یک سایت منتشر می‌کنید نام شما در آن صفحه نمایش داده می‌شود.

5. از قرار دادن برچسب‌ها و دسته‌ها بصورت مفرد و جمع اجتناب نمائید.

زمانی که شما محتوایی می‌خواهید منتشر کنید و در آن دو برچسب برای یک کلمه نیاز می‌شود یکی به صورت مفرد و دیگری به حالت جمع مانند سگ و سگ‌ها، در این شرایط نیاز نیست هر دو فرم برچسب‌ها را در یک پست داشته باشید. می‌توانید براساس نیازتان یکی را بدون تردید انتخاب نمائید.

6. از نامگذاری تکراری برچسب‌ها و دسته‌ها خودداری نمائید.

برچسب‌ها و دسته‌ها به کاربران کمک می‌کنند تا راحت‌تر و سریع‌تر محتوای مورد نظرشان را بیایند شما نباید از برچسب‌ و دسته‌های هم نام استفاده نمائید. زیرا این موضوع باعث تکراری شدن مطالب و گیج شدن موتورهای جستجو برای نمایش صفحه مورد جستجو به کاربران می‌شود.

7. برچسب‌ها و دسته‌ها را نادیده نگیرید.

موتورهای جستجو سایت‌هایی که دارای برچسب‌ها و دسته‌های مناسب نباشند جریمه می‌کنند. این موضوع موجی از وحشت را بین اپراتورهای سایت های مختلف ایجاد می‌کند. در غیر اینصورت اپراتورها خودشان را ملزم به استفاده از برچسب‌ها و دسته‌ها در زمان انتشار محتوا نمی‌کنند.

اگر محتوایتان برچسب‌ و دسته‌ نداشته باشد کاربران به سختی می‌توانند مطالب موردر نظرشان را پیدا کنند و در اینصورت عملکرد صفحات سایت نیز تحت تاثیر قرارمی‌گیرند، کمتر در نتایج موتورهای جستجو دیده‌شده و کمتر کلیلک می‌خورند.

اگر در خصوص نحو استفاده و پیداکردن برچسب‌ها و دسته‌ها شک دارید می‌توانید از کارشناسان سئو کمک بگیرید ولی بهیچ عنوان برچسب‌ها و دسته‌ها را نادیده نگیرید.

8. برای دسته‌ها از عبارت‌های ساده، شفاف و توصیفی استفاده کنید.

برای استفاده حداکثری از دسته‌ها، از عبارت‌های شفاف و توصیفی استفاده نمائید. با استفاده از دسته‌های ساده و شفاف به کاربران کمک می‌کند به آسانی محتوای مدنظرشان را بیایند.

در پست‌های چند منظوره خود، بجای پیچیده‌سازی مطالب، بهتر است بر روی ایجاد دسته‌های کاربرمحور و توصیفی تمرکز نمائید.

9. از تعداد برچسب‌های خیلی زیاد استفاده نکنید.

استفاده از تعداد برچسب‌های زیاد بر کاربردی بودن و میزان دسترسی سایت تاثیر می‌گذارد.نمی‌توان گفت چه تعداد برچسب‌ برای یک پست کفایت می‌کند ولی باید بدانید که هر برچسبی یک صفحه آرشیو جداگانه‌ای در سایت می‌سازد. اگر تعداد پست‌های زیادی در سایت‌تان دارید بهتر است برچسب‌هایی که در 2 یا 3 پست استفاده می‌شوند ادغام گردند.

10. دسته‌ها را با ساختار درست بسازید.

حتما برای دسته‌های سایت یک ساختار مشخصی را طراحی نمائید. تا همه پست‌های مشابه متعلق به حداقل یک دسته باشند. این موضوع به موتور جستجو و کابران کمک می کند تا پست‌های وبلاگ موجود را در یک دسته خاص پیدا کنند.

استفاده از برچسب در وردپرس | استفاده از دسته در وردپرس

استفاده از برچسب‌ها و دسته‌ها در وردپرس براساس کلمات کلیدی و محتوای سایت مشخص و تعیین می گردد. اگر می‌خواهید در رتبه‌های بالای نتایج موتورهای جستجو حضور یابید و تعداد بازدید و نرخ کلیک سایت رشد نماید می‌بایست از برچسب‌ها و دسته‌های طبقه بندی شده، قوی و ساختارمند بهمراه محتوای سئو شده استفاده نمائید. 10 نکته کلیدی مطرح شده در مقاله، شما را در انتخاب برچسب‌ها و دسته‌های کاربردی و رسیدن به سایت بهینه شده یاری می‌نمایند.

اگر راه حل و پیشنهادی برای سازماندهی بهتر برچسب‌ها و دسته‌ها دارید در قسمت سوالات مطرح نمائید تا همگی استفاده نمائیم.

منابع: themegrill و managewp

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.