رازهایی برای رشد ۱۰۰٪ رستوران شما

رستوران یکی از کسب و کارهای سودمند به‌شمار می‌رود، به شرطی که نکات ریز و کارساز را بدانید و به آن‌ها عمل کنید. آگاهی از برخی نکات مهم مثل فنر شما را به‌سوی موفقیت پرتاب خواهد کرد. ساخت برند مخصوص، خدمات ویژه، طعم غذا، طراحی سایت رستوران، ساخت منوی دیجیتال و… همگی در ساخت یک رستوران ایده‌آل معجزه می‌کنند. اگر به‌دنبال کسب سود در حیطه شغلی خود یعنی رستوران‌داری هستید و می‌خواهید نام و آوازه رستوران شما به گوش همه مردم رسیده و از سایر رقیبان جلوتر باشید، تا آخر این محتوا با ما همراه شوید. چرا که در ادامه به طراحی وب‌سایت برای رستوران و هم‌چنین طراحی منوی دیجیتال برای آن پرداخته خواهد شد.

یک وب‌سایت برای رستوران خود ایجاد کنید

در بازار کار امروزی قابل مشاهده‌ است که خیلی از کسب و کارها از راه اینترنت و فضای مجازی رشد چشمگیری داشته‌اند. اگر در دنیای کسب و کار امروزی بخواهید پیشرفت کنید، نباید فعالیت در بستر فضاهای مجازی را دست کم بگیرید. راه‌اندازی وب‌سایت برای رستوران یکی از اقدامات ضروری است که به شما در این امر کمک خواهد کرد. علاوه‌ بر اینکه بعد هنری و ذوقی داشته و باعث خلق زیبایی در غذا و رستوران‌ شما خواهد شد، سبب جذب مشتری شده و فرصت معرفی رستوران را نیز فراهم خواهد کرد. می‌توانیم مزایای استفاده از سایت در حوزه کاری خود را بدین شرح بیان کنیم:

 • ایجاد حس‌وحال خوب در مخاطب
 • جلب اعتماد مشتری
 • استفاده از پیشنهاد مشتریان در قسمت نظرات برای بهترشدن اوضاع رستوران و به اشتراک‌گذاشتن رضایت مشتریان و در نهایت جذب مخاطبان بیشتر
 • قراردادن آدرس رستوران، غذاهایی که سرو می‌شود یا هر عنوانی جهت تبلیغ حرفه‌ای در صفحه

مطمئن باشید هر هزینه‌ای بابت رشد و توسعه رستوران یا هر کار دیگری که در این راستا صرف کنید، چند برابر آن هزینه به شما برمی‌گردد. بهتر است درنظر داشته‌باشید که هرچیز با ارزشی مثل موفقیت، پیروزی، شهرت، آرامش و… هزینه‌ای به‌دنبال دارد و چیزهای ارزان هم عموما نتایج ارزان به ارمغان خواهند آورد.

منوی دیجیتال خود را طراحی کنید

از جمله ایده‌هایی که برای جذاب‌شدن کارها در تبلیغ و رشد رستوران می‌تواند به شما کمک کند، ساخت منوی دیجیتال و طراحی منحصر به‌ فرد آن است. تقریبا می‌توان گفت که ساخت منوی دیجیتال یک فعالیت جدید و زیباست که نظر مشتری را جلب می‌کند تا یک‌بار هم که شده از این منوی دیجیتالی استفاده کنند. در ادامه به‌ مزایای استفاده از این امکانات مدرن و زیبا نیز اشاره خواهیم کرد.

 • با ساخت منوی دیجیتال نیازی به کاغذ نخواهید داشت؛ بنابراین در مصرف کاغذ صرفه‌جویی شده و با این کار به زیباسازی بیشتر محیط زیست کمک خواهید کرد.
 • به ‌وسیله ساخت منوی دیجیتال، علاقه در مشتری جهت مراجعه‌ به رستوران شما ایجاد خواهد شد.
 • از مزایای دیگر ساخت منوی دیجیتال می‌توان به افزایش جذابیت خدمت ارائه‌شده شما و خلاقیت و حرفه‌ای‌بودن‌تان اشاره کرد.
 • خدمات منوی دیجیتال به‌صورت سالانه پرداخت می‌شود و در طول یک‌سال خدمات فنی، پشتیبانی، ارتقای سیستم، زیباسازی‌های مداوم و…که به منو اضافه می‌شوند، هیچ هزینه‌ای را شامل نخواهند شد.

با توجه‌ به توضیحات داده‌‌شده، ممکن است این سوال مطرح شود که آیا ساخت منوی دیجیتال فقط برای رستوران‌هاست؟ در جواب باید گفت که نه‌تنها رستوران، بلکه در دیگر کسب‌وکارها نیز از ساخت منوی دیجیتال می‌توان رشد و افزایش مخاطبان را به چشم دید. به‌عنوان مثال در فروشگاه‌های پت‌شاپ، سوپرمارکت‌ها، کاتالوگ مراکز زیبایی، فست‌فودی و حتی مراکز تهیه‌غذا می‌توان از این ترفند استفاده کرد.

عکس‌هایی با کیفیت از منوی خود تهیه کنید

در ساخت منوی دیجیتالی باید به این نکته توجه کنید که عکس‌های با کیفیت در آن قرار دهید. با قراردادن عکس غذا و البته با کیفیت خوب بر ارزش و اعتبار رستوران خود خواهید افزود و مشتری اگر اسم غذا یا نوشیدنی و… را نداند، با وجود عکس راحت‌تر می‌تواند انتخاب کند. هدف از به‌کارگیری عکس‌های باکیفیت در طراحی منو دیجیتال رستوران‌ها به شرح زیر است:

 • انتخاب بهتر و آسان‌تر مشتری
 • ایجاد میل و اشتها در مشتری جهت سفارش
 • افزایش کیفیت کار شما
 • زیبایی‌ بخشیدن به طراحی و ساخت منوی دیجیتالی

قیمت‌های منوی خود را بهینه کنید

هنگام ساخت منوی دیجیتالی در مقابل نام غذا، پیش‌غذا و نوشیدنی‌ها بهتر است مبلغ را نوشته و در اختیار مشتریان قرار دهید. بهتر است قیمت‌ها را به تومان بنویسید تا راحت‌تر خوانده شوند. بسیاری از رستوران‌ها مبلغ را مقابل هر یک از انواع غذاها و خدماتی که ارائه خواهند داد قرار نمی‌دهند و این موضوع یک حس بی‌اعتمادی و کلاهبرداری به مخاطب انتقال می‌دهد. اگر می‌خواهید در کار خود پسرفت نکرده و ورشکسته نشوید، به این مورد نیز توجه کنید که یک موضوع مهم برای مخاطب به شمار می‌رود. مشتریان دوست دارند مبلغ را در طراحی و ساخت منو دیجیتال رستوران خود لحاظ کنید تا بدانند که چقدر هزینه خواهند کرد و در نهایت با کمبود بودجه مواجه نشوند. هدف از اعمال این موضوع را هم اگر بخواهیم به‌طور‌کلی بیان کنیم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • حفظ اعتماد مشتری
 • شفاف‌سازی در کار
 • امکان مقایسه قیمت با رقیبان
 • جذب مشتری واقعی

برندسازی ویژه

باید ترفند برندسازی را آموزش ببینید و عنوانی جذاب برای رستوران خود انتخاب کرده و در تمامی خدمات خود از آن استفاده کنید. برای مثال برند موردنظر را پشت بشقاب‌ها، ساخت منوی دیجیتال، دستمال و هرچیزی که قابل استفاده در رستوران شما هست چاپ کنید و به‌کار بگیرید.

دکوراسیون داخلی و خارجی رستوران

با دکوراسیون جذاب و شیک نیز همانند ساخت منوی دیجیتال و طراحی سایت رستوران خود به خود مشتری را مانند یک آهنربا جذب خواهید کرد. این مسئله نیاز ‌به خلاقیت و ایده ناب دارد. با توجه‌ به این نکته، نظر‌های بسیاری جلب رستوران شما خواهد شد. البته بیشتر مردم روی بهداشت و کیفیت حساسیت به‌خرج می‌دهند. چراکه سلامتی برای‌شان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اما ظاهر و دکوراسیون نیز بی‌تاثیر نخواهد بود.

خدمات ویژه و جذاب

علاوه‌بر ساخت منوی دیجیتالی با خدمات ویژه نیز اعتماد مشتری را جلب کنید. به‌عنوان مثال یک پرس غذای اضافی به‌عنوان اشانتیون برای خرید پنج پرس غذا قراردهید یا اینکه اگر مشتری از غذا راضی نبود، مبلغ را برمی‌گردانید. موارد بسیاری در این زمینه می‌تواند موثر به شمار رود که با اجرا و عملی‌کردن‌ آن‌ها شاهد بازخورد‌های خوب خواهید بود.

کلام آخر

به‌عنوان سخن آخر باید بگویم با رعایت نکات گفته‌شده به ‌خصوص ساخت منوی دیجیتالی، تبدیل به یک ابرقدرت در حوزه کاری خود خواهید شد. استفاده از منوی دیجیتال در افزایش جذب مشتریان و سود به شما کمک می‌کند. وبجار یک شرکت نرم‌افزاری است که با طراحی سایت رستورانی اقدام به ارائه منوی دیجیتال کرده‌است. از ویژگی‌های بارز سایت ساز رستورانی وبجار، امکان اتصال به نرم‌افزارهای رستورانی، انواع درگاه پرداخت آنلاین و ایجاد باشگاه مشتریان است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 02191306430 تماس بگیرید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید